Polecane posty

koks    40

Póki co, w konkurencji: premia świąteczna - wygrywa Spomlek +15 gr za listopadowe mleko. Pewnie Ryki przebiją xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
criskp86    30

MSM Mońki premia 10 gr za każdy litr mleka zdany od początku roku do końca października

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Będzie zapewne jeszcze jedna spokojnie ☺

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PiotrRula    3
Dnia ‎30‎.‎10‎.‎2017 o 06:55, atomik napisał:

czy coś wiadomo o cenie w osm łowicz ? była rada ?

W Łowiczu znowu nie było rady, więc podwyżki też nie ma. Mam tam znajomą i podobno teraz jest tak słaby tam ten nowy zarząd i mają dużą stratę. Modlą się żeby ceny w skupie poszły w dół bo będą mogli szybko obniżyć. A tu we wrześniu poszły dużo do góry, więc rady nie zrobili, żeby nie musieli się tłumaczyć. Nie wiecie może czy to już ostatni rok rządzenia tej nieudolnej rady, bo trzeba towarzystwo przetrzebić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

W Mlekovicie jak niektórzy pisali pracownikom co  chwilę podwyżkę dawali a teraz oszczędności na trasach szukają. Miesiąc temu w Baranowie była jakaś firma z Gdańska co za grube tysiące wprowwdziła jakiś system optymalizacji dojazdu do gospodarstw. System wylicza najkorzystniejszy dojazd i gdy wcześniej byłem ostatni na trasie teraz jestem pierwszy. Teraz po miesiąci kolejna zmiana, bo zrobili tak że samochód z trasy musi wracać pełny. Kolejna sprawa to same wskazania litrażu. To co pobierze ze zbiornika np 1000 L na komputerze wyświetla 946 L. Odejmują 54 L na zbiornik w mleczarce, by później znów je dodać. Chodzi o zbiornik coś jak jednostka końcowa przy dojarce.  Nie wiem tylko czy kierowca dodaje to przycisiem czy komputer sam dopisuje niezależnie. Trzeba chyba wrócić do spisywania litrów.

Co do utwardzonego podjazdu to u nas jest taki wymóg, ale o daszku pierwsze słyszę. Co z takiego daszku jak niektórzy kierowcy na krótkie przejazdy między rolnikami nie opuszczają rolety i cały syf leci po aparaturze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiu    532
9 godzin temu, PiotrRula napisał:

W Łowiczu znowu nie było rady, więc podwyżki też nie ma. Mam tam znajomą i podobno teraz jest tak słaby tam ten nowy zarząd i mają dużą stratę. Modlą się żeby ceny w skupie poszły w dół bo będą mogli szybko obniżyć. A tu we wrześniu poszły dużo do góry, więc rady nie zrobili, żeby nie musieli się tłumaczyć. Nie wiecie może czy to już ostatni rok rządzenia tej nieudolnej rady, bo trzeba towarzystwo przetrzebić.

Jak zaczną lecieć ceny w skupie to ceny produktu końcowego też zaczną spadać więc takie kombinowanie może zdać się w okresie 1 lub 2 mies gdy jest to przesunięcie kontraktowe choć z historii wiemy jak sieci reagują gdy ceny zaczynają lecieć w dół wtedy problem się nawarstwia. Jeżeli jest tak jaki piszesz to sytuacja będzie się tylko pogarszać będą odchodzić kolejni rolnicy skup będzie się zmniejszał więc i obrót też będzie maleć. Modlić się tylko aby tej mleczarni nie kupił jakiś  prywaciarz lub fundusz inwestycyjny. Może do tego to dąży aby mocno zadłużyć przyjdzie syndyk sprzeda a Ci co dokonali takiego deala przytulą dolę tak jak się stało ze spółdzielnią w Ostrowi Mazowieckiej.  Zainteresowanie takich "funduszy inwestycyjnych" czyt kapitału z niewiadomego pochodzenia naszym mleczarstwem jest duże tylko mają problem bo spółdzielnie są Wasze i nie mogą ich kupić. 

2 godziny temu, Thomas2135 napisał:

W Mlekovicie jak niektórzy pisali pracownikom co  chwilę podwyżkę dawali a teraz oszczędności na trasach szukają. Miesiąc temu w Baranowie była jakaś firma z Gdańska co za grube tysiące wprowwdziła jakiś system optymalizacji dojazdu do gospodarstw. System wylicza najkorzystniejszy dojazd i gdy wcześniej byłem ostatni na trasie teraz jestem pierwszy. Teraz po miesiąci kolejna zmiana, bo zrobili tak że samochód z trasy musi wracać pełny. Kolejna sprawa to same wskazania litrażu. To co pobierze ze zbiornika np 1000 L na komputerze wyświetla 946 L. Odejmują 54 L na zbiornik w mleczarce, by później znów je dodać. Chodzi o zbiornik coś jak jednostka końcowa przy dojarce.  Nie wiem tylko czy kierowca dodaje to przycisiem czy komputer sam dopisuje niezależnie. Trzeba chyba wrócić do spisywania litrów.

Co do utwardzonego podjazdu to u nas jest taki wymóg, ale o daszku pierwsze słyszę. Co z takiego daszku jak niektórzy kierowcy na krótkie przejazdy między rolnikami nie opuszczają rolety i cały syf leci po aparaturze.

Czy jesteś pierwszy czy ostatni to nie może być różnicy większej jak 0,5% czyli w Twoim przypadku 5 litrów. Kierowca gdy zaczyna zbiórkę mleka i jest u pierwszego gospodarza to ma (powinien mieć) pusty separator (ta duża bańka w aparaturze) i generalnie wszystko zależy od komp bo w Mlekpolu to z automatu komp po zakończeniu odbioru pyta kierowcę "dodać separator" klika tak i dodaje te litry a w mlekovicie może być tak że musi z ręki dopisać. Jeśli wystawia Ci kwit o 54l mniej to jest ewidentna kradzież!!!! Później komuś je "dopisze" i jest chłopak zarobiony :D  Koledzy przy odbiorach pilnujcie jeszcze jednej sprawy zazwyczaj na tych separatorach powinno być takie kółko z szybką  i jak jesteś pierwszy to powinno być puste/ czyste jeśli jesteś kolejny to powinno być widać mleko to oznacza że separator jest pełny. 

Edytowano przez grzesiu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    569
3 godziny temu, grzesiu napisał:

Czy jesteś pierwszy czy ostatni to nie może być różnicy większej jak 0,5% czyli w Twoim przypadku 5 litrów. Kierowca gdy zaczyna zbiórkę mleka i jest u pierwszego gospodarza to ma (powinien mieć) pusty separator (ta duża bańka w aparaturze) i generalnie wszystko zależy od komp bo w Mlekpolu to z automatu komp po zakończeniu odbioru pyta kierowcę "dodać separator" klika tak i dodaje te litry a w mlekovicie może być tak że musi z ręki dopisać. Jeśli wystawia Ci kwit o 54l mniej to jest ewidentna kradzież!!!! Później komuś je "dopisze" i jest chłopak zarobiony :D  Koledzy przy odbiorach pilnujcie jeszcze jednej sprawy zazwyczaj na tych separatorach powinno być takie kółko z szybką  i jak jesteś pierwszy to powinno być puste/ czyste jeśli jesteś kolejny to powinno być widać mleko to oznacza że separator jest pełny. 

Poprawcie mnie jak źle zrozumiałem bo cały czas mam wrażenie że któryś kierowca mnie tnie na litrach(mlekpol). Na listwie więcej mleka jak w poprzednim odbiorze a litrów mniej. Mam tylko listwę nie mam tabelki i atestu.

Jak ten separator jest pusty(pierwszy odbiór) to na koniec odbioru kierowca musi dodać ten separator jakimś przyciskiem na panelu. Jak nie doda to oszustwo.

Jak jest to kolejny odbiór to nic nie musi dodawać bo separator jest już pełny i komputer zlicza litry od początku?  Ale jak w trakcie dojazdu opróżni separator to znowu musi być jak przy pierwszym odbiorze bo inaczej to oszustwo? Trzeba sprawdzać czy w tej szybce widać mleko i wtedy wiadomo czy musi dodać separator czy nie ? Dobrze myślę?

PS Ktoś zrobi mi tabelę i listwę w basenie bez tabliczki znamionowej. Nawet nie wiem jakiej jest firmy. Kupowałem niby 1000 l alfa laval a to chyba alima? jakie to koszta ewentualnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

dostawcy lacpol piotrków kujawski  czy podpisujecie nowe umowy na dostawę mleka proszę o odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ZosiaSamosia   
Gość ZosiaSamosia
@grzesiu dobrze, że poprawiles bo 20 litrów tolerancji to za dużo czy to w jedną czy w drugą stronę. Saparator w kolejnych odbiorach musi być pełny, znaczy to szkiełko musi być zalane mlekiem i warto na to zwracać uwage. Jeśli ktoś jest pierwszy na trasie to kierowca musi dołożyć to mleko z separatora. @Toker jeśli chcesz mieć listwe i tabele do zbiornika to skontaktuj się z urzędem miar i wag. oni zrobią wzorcowanie i już. Taka przyjemność kosztuje kilka setek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    756

Ja jestem pierwszy w swojej mleczarni na trasie i u nich 29-30 litrow wchodzi w separator i zawsze drukuje jedna kartke na ktorej jest mniej o te litry a potem druga juz z dodanymi litrami. Czasami jest tak ze jak drugi kierowca nie spusci wody z wezy czy separatora dobrze to liczy ci juz do przodu a ze rzadko to jest to kierowca ma w d. I j jestem  czasami 30 litrow badz wiecej na plusie na  odbiorze. Ale to raz dwa na pol roku heh.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1539

nie chcę się wtrącać, ale cena teraz mleka jest na dobrym poziomie nie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Apetyt rośnie w miarę jedzenia. Lepiej, żeby cena była stabilna.

  • Like 2

"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1379
Jest na dobrym i oby nie spadła.A mleczarnie powinny trzymać kasę na gorsze czasy i płacić nam stabilnie a nie teraz pod 2 zł szastają a chłopy dostają gorączki i dostawiaja krów co doprowadzi do załamania wkrótce...Mi by starczyło 1.6 netto na stałe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jakby nawet ta cena była stabilna na poziomie 1,4 zł to i tak by dostawiali sztuk żeby mieć więcej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Niektórzy tak robią, ale to trzeba jakoś wyżywić i w nieskończoność dostwiać nie można.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xawier    223

Co niektórzy jak będą mieli po 2zł to żonę z domu wystawi na podwórko a do domu wstawi parę krów jeszcze żeby tylko więcej było

  • Like 2
  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Kobieta to stworzenie boże i powinna stać ... A niech stoi, gdzie chce, może być na dworze. Są tacy ludzie i nic nie poradzimy.

  • Like 1
  • Haha 2

"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7226

Oby w mlekpolu poszli po rozum do głowy i właśnie oszczedzali na gorsze czasy bo brak podwyżki/premii za listopad to niepokojąca wróżba na przyszłość. Cena jest ok, parametry też ładnie trzymają nie ma kantowania i nawet mocznik stabilny. 


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj