Polecane posty

Gość   
Gość

Zaczekaj aż ,,niemki'' czy ,,dunki'' zaczną się cielić bo narazie to  jeszcze je zwożą. Produkcja mniejsza bo dużo gospodarstw zaprzestało produkcji po suchym 2015 roku i słabej cenie w 2016. Ale to wszystko zostanie szybko nadgonione, nawet przeskoczymy poprzedni poziom gdy te jałówki zaczną produkować mleko

Edytowano przez mk9422

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawol1    7

Kargo nic nie słyszałeś? Pracowała u niego młoda dziewczyna i coś było, możesz się domyślić więcej nie powiem.

czareczek trochę go broniłeś ostatnio. Tak jak już w grudniu pisałem pokazał prawdziwą twarz, z resztą jak sami piszą o nim porywczy, do bicia skacze często na zebraniach, to jest szczera prawda. Znam go od dawna ma rodzinę u nas, kiedyś co niedziela pod sklepem był. patrząc na to co osiągnął i na wywiady których udziela-ma facet łeb, trudno uwierzyć w to jaki jest naprawdę nie znając go osobiście.

Krzysztof B. ma wyrok z 2014 r. za pobicie jakiegoś przedsiębiorcy z Łomży, który przyjechał do niego po pieniądze na mat. budowlane. Faceta pobili razem z działaczem Federacji Krzysztofem P. Dostali grzywny i się wykręcili. Podobno apelowali, ale sąd im nie odpuścił. Teraz mówicie, że była też jakaś Ukrainka. O "miłosnych podbojach" Krzyśka w krzakach albo na kostkach podczas wystaw krążą po kraju legendy. Faceta z Baby Jagi by wywalili bo wstyd przynosi, a on wiceprezydentem Federacji jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krowiarka    290

Zaczekaj aż ,,niemki'' czy ,,dunki'' zaczną się cielić bo narazie to  jeszcze je zwożą. Produkcja mniejsza bo dużo gospodarstw zaprzestało produkcji po suchym 2015 roku i słabej cenie w 2016. Ale to wszystko zostanie szybko nadgonione, nawet przeskoczymy poprzedni poziom gdy te jałówki zaczną produkować mleko

Nie wiem czy tak je cały czas zwożą, w Niemczech cena na pierwiastki spadła, bo Gorączka Q atakuje i całe stada idą pod nóż. Ostatnio miałam ofertę na pierwiastki po 7 z kawałkiem i chyba jednak nie zaryzykuję. Poczekam, aż moje dojdą.  ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Te dunki i niemki szybciej wyjadą do pieca niż tu przyjechały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komodo    277

Niby plus ale mleko w proszku odtluszczone kolejna -10 ostatnio -15 więc w dwie aukcje -25% także proszek zaczyna być problemem przez te rezerwy spekulacje trwają w najlepsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
massey235    327

Te dunki i niemki szybciej wyjadą do pieca niż tu przyjechały.

 

niby dlaczego?ja kupilem pierwiastki z holandi i sobie chwale

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91

Drogo mają... warte tych pieniędzy?
Żeby mieć pewna cenę przez rok np 1,4 to może i by się opłacało kupić

Edytowano przez ukaszProcho

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak ktoś ma pojęcie o hodowli to sobie poradzi, ale wiele osób nie potrafi zrobić tego dobrze. Wet mówił jak to jeden kupił z 10 holenderek to kilka zaraz na stawy wyleciało. Pazerne firmy i przewożą je w 8-9 msc ciąży a rolnicy to kupują. Niedługo potem inne też pojechały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paweł45    9

W większości gospodarstw taka krowa wytrzyma maks 3 miesiące. To już nie zabawa.

 

- żywione tmr,

- w nowym gospodarstwie kompletnie oleją temat kwasicy,

-  oleją "truskawy" między racicami,

- zejdzie mocznik <100 i papa

 

A nawet jak potrafisz hodować to i tak wychodzą problemy - mam wydajność powyżej 10 tyś ale nie mam wozu i żeby takie sztuki nie łapały kwasicy to się trzeba nalatać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

doja pod 40 na dzien wiec czy warte to chyba tak

Tak napewno, może jedna z wielu tyle dala razy czy dwa to wszystko jak średnio z nich doją po 35kg to super by było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paweł45    9

Żeby pierwiastka dawała ponad 40 l to musi być późno zacielana. Ja zacielam w 13 miesiącach (jeśli w grzbiecie ma 135 cm minimum) i jak daje 35 to już jest super.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vodz    331

Dunki są około tysiąc droższe od holenderek u konrada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
massey235    327

Tak napewno, może jedna z wielu tyle dala razy czy dwa to wszystko jak średnio z nich doją po 35kg to super by było.

 

niby po co mam klamac ?nie mowie ze sa super bo nie sa ,swoje doja nie ktore do 50l na dobe ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xawier    223

A ja dalej nie dostałem sms z Mlekovity tak jak poprzednio. Wszyscy dostali te ankiety do wypełnienia czy nieliczni?

Oby ta cena się utrzymała, bo dopiero się cielić zaczynają to by coś więcej zostałoz tej wypłaty.

 

A do mnie dziś przyszłą deklaracja o ilości miesięcznych dostaw, że stosuję dobrą praktykę rolniczą i dobrą praktykę hodowlaną i na koniec że nie stosuję pasz zawierających GMO... i Pani kierownik skupu twierdzi że mamy miesiąc na wykorzystanie zapasów pasz z gmo, podobno cała Mlekovita przechodzi na non gmo (chociaż mi się tak nie wydaje) nie wiedziała też w jaki sposób będzie to kontrolowane i powiedziała że nic nie dołożą za to bo takie wymogi rynek na nich wymusza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregor1284    14131

a ja mam aukcje na simentale dziś w Austrii

 

 jaka firma pośredniczy? Był u mnie w piątek Pan który mi załatwiał miesiąc temu simentale to mówił że cena ostro w górę poszła. Daj odpowiedź tu lub na pw.

 

Thomas2135 weterynarka opowiadała jak była na odbiorze sztuk u rolnika ,to jałówki cieliły się na samochodzie. Z kupionych chyba 15 zostały mu 2, jak to powiedziała "z jałowego przeprowadzili je w gnój" 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj