Przemek B

Produkcja tytoniu

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
witejus    8526
1 minutę temu, basserman89 napisał:

Gdyby ceny  nie zmieniały się z dnia na dzień czy z dostawy na dostawę.

Co mają zmiany cen do mojego pytania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
basserman89    28
19 minut temu, witejus napisał:

Co mają zmiany cen do mojego pytania?

Bo wg mnie od sprzedanych produktów i tak ten vat zapłaci.chyba ze z tym vatem ucieknie, i nie koniecznie nawóz po zmianie vatu na 0 będzie tańszy za mc. Albo napisz kolego dokładnie jak powinienem to rozumieć bo ja prosty ryczalt owiec jestem; ) i do karuzeli vatowskiej bym się nie nadawał 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8526
3 minuty temu, basserman89 napisał:

Bo wg mnie od sprzedanych produktów i tak ten vat zapłaci.

I masz rację ,sprzedawał w cenie netto i dalej sprzedaje w cenie netto,wcześniej kupował brutto i otrzymywał zwrot vatu,teraz od razu kupi netto a pieniądze zostają w kieszeni

 

6 minut temu, basserman89 napisał:

i nie koniecznie nawóz po zmianie vatu na 0 będzie tańszy za mc.

dokładnie ,bo cena zależy od fabryki i pośredników i ceny mogą się wahać przy zerowym vacie,ja też rr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek105    3

Hehe tez ostatnio słyszałem ze Tusk chce wykończyć rolnictwo co do nawozów to żeby się nie skończyło tak ze obniżkę vatu przejmą handlujący a jak za 4 miesiące wróci podatek to będzie drożej . Każdy pamięta jak kiedyś działały dopłaty do tytoniu i szóstka kosztowała 50 groszy …

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzegorz197    7

Ta zmiana watu nic nie da pośrednicy zarobią na tym a rolnik najwyżej na flaszke wodki niej zapłaci. Przykład u mnie na składzie nawozu ten sam nawóz caly czas jest na stanie a cena rosnie praktycznie co tydzień. Rozumiem zeby byla to nowa dostawa ale to jest stary zapas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
max95    21

Dopłata niezwiaza do tytoniu nowy rok referencyjny 2018 lub 2017 ustawa przyjęta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aroo22    337

No i fajnie. Gdzie taka informacja? 

Edytowano przez Aroo22

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
max95    21
1 godzinę temu, Aroo22 napisał:

No i fajnie. Gdzie taka informacja? 

Na portalu Farmer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LipinyTabaca    11

pisalo w planie ze po starych zasadach i o 75% sprzedanej kontraktacji czyli mysle ze ilosc kontraktacji sie liczy ale musisz miec przedane min. 75%tak jak bylo wczesniej 

 

Edytowano przez LipinyTabaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tofik420    45

Z tego co doczytałem to dopłaty do  tyle ile zdałeś ale nie mniej niż do 70% kontraktacji. Czyli tak jak było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aroo22    337

Dalali wybór pomiędzy 2018 a 2017 w przypadku wystąpienia negatywnych zjawisk to na pewno nie będzie do kontraktacji tylko zdanych kg. Ludzie mają nie raz dużo więcej zakontraktowane niż sadzą i za dużo kasy by na to poszło. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miran    54

Do zdanego raczej, teraz KOWR wszystko ma, kto ile zdał  którego roku,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tofik420    45

Jak znajdę to wrzucę tu. Ale z tego co zrozumiałem to jeśli miałeś 10 ton i zdałeś 9 to do 9ciu dopłata. Jeśli zdałeś 5 ton to do 7 dopłata. Do każdego zdanego kilograma ale nie mniej jak 70%kontraktacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tofik420    45

 Okres 2005-2006 zastąpiono okresem 2017-2018.
Płatność będzie przysługiwała rolnikowi, jeśli:
 w 2018 r. był wpisany do rejestru producentów surowca tytoniowego
prowadzonego przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa (KOWR)
oraz
 spełnia kryteria do otrzymywania podstawowego wsparcia dochodów
do celów zrównoważoności.
Płatność będzie przyznawana proporcjonalnie do produkcji tytoniu w roku
2018 (ilość wyrażona w kilogramach), w ramach umowy.
W przypadku, gdy rolnicy byli wpisani do rejestru KOWR w 2018 r., ale
nie zawarli umowy/nie mogą wykazać produkcji w 2018 r. płatności będą
przyznawane proporcjonalnie do produkcji w roku 2017.
Indywidualna ilość referencyjna będzie określona dla każdego beneficjenta
jako ilość surowca dostarczonego do przetwórcy/podmiotu pośredniczącego w ramach umowy zawartej w okresie referencyjnym,

jednak nie mniej niż 70% ilości surowca tytoniowego objętego umową (na

wzór obecnie stosowanego rozwiązania).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adaammek    24
4 godziny temu, tofik420 napisał:

Jak znajdę to wrzucę tu. Ale z tego co zrozumiałem to jeśli miałeś 10 ton i zdałeś 9 to do 9ciu dopłata. Jeśli zdałeś 5 ton to do 7 dopłata. Do każdego zdanego kilograma ale nie mniej jak 70%kontraktacji.

właśnie tak jak piszesz

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam chciałem się dowiedzieć czy jeżeli sadziłem tytoń w 2018 roku a produkcję zakończę w 2021 to będzie się należała niezwiązana ??? Czy trzeba kontynłowac produkcję w 2022 i 2023 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
basserman89    28

Jeśli zasady byłyby takie same jak do tej pory tylko ze zmianą roku referencyjnego to tak nie zaglebialem się jeszcze dokladnie w przepisy.podliczalem tak wstępnie u siebie zdane tony do tej pory nawet dwukrotnie bo tonaż coś spory mi wychodził i do tej pory zdane prawie 13.800 kg bez ścigania kwiatu ale z zebranymi spodami a jeszcze sporo towaru jest w magazynie 

Edytowano przez basserman89
Coś z faktura

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz2903    1290
16 godzin temu, PawelMielnik napisał:

Witam chciałem się dowiedzieć czy jeżeli sadziłem tytoń w 2018 roku a produkcję zakończę w 2021 to będzie się należała niezwiązana ??? Czy trzeba kontynłowac produkcję w 2022 i 2023 

Niezwiązana jest co do zasady po to aby nie sadzić a płatność jest po to żeby się przebranżowić , także powinieneś dostać .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LipinyTabaca    11
9 godzin temu, basserman89 napisał:

Jeśli zasady byłyby takie same jak do tej pory tylko ze zmianą roku referencyjnego to tak nie zaglebialem się jeszcze dokladnie w przepisy.podliczalem tak wstępnie u siebie zdane tony do tej pory nawet dwukrotnie bo tonaż coś spory mi wychodził i do tej pory zdane prawie 13.800 kg bez ścigania kwiatu ale z zebranymi spodami a jeszcze sporo towaru jest w magazynie 

jaki areal miales. jakie szerokosci drog, ile krzak od krzaka, jaki rozstaw rzedow xD porownam u siebie 

Edytowano przez LipinyTabaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
basserman89    28

Polami 5.7 ha drogi na szerokość przyczepy "czworka" ledwo wchodziła. Czasem od drogi na przewezeniu szarpalo liście. Rozstaw rzędów co 70 cm stały pod opielacz solana sadzone prawie wszystko lapkową na 4 lapki i 3 pola na zmianę jechała talerzowa i lapkową jak na dwa ciągniki sadzonek było,  to tam tak jak się zapchalo tak było.szacuje około 3-4 tony jeszcze także wydało dobrze.ale czuć po liściach ze środki ciężkie a nadspodaki takiej wagi nie miały.na drogi trzeba odliczyć około 50-70 arów bo na jednym polu były 3.  2.7 ha odmiany 35 i równe 3 ha Simone.ogólnie u mnie bardzo dobry rok,  ostatnio tak dobrze wydała 2 sezony wstecz sama 35.także mit ze Simone jest lekki trzeba obalić wydajność z hektara jest niemal identyczna jak będzie ładnie wyrosnieta i dobrze nakarmiona. Jak z piniendzmi wyjdzie napisze na koniec jak wszystko bd zdane.

Ogólnie spody z 35 masakryczne wyszły jakościowo.także jeśli będziemy ją kiedyś sadzic lepiej jest jednak podczyszczac a w podwierzcholki i wyżej wladowala się kartoflanka to ta jakość uciekła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mus    23
8 godzin temu, basserman89 napisał:

Polami 5.7 ha drogi na szerokość przyczepy "czworka" ledwo wchodziła. Czasem od drogi na przewezeniu szarpalo liście. Rozstaw rzędów co 70 cm stały pod opielacz solana sadzone prawie wszystko lapkową na 4 lapki i 3 pola na zmianę jechała talerzowa i lapkową jak na dwa ciągniki sadzonek było,  to tam tak jak się zapchalo tak było.szacuje około 3-4 tony jeszcze także wydało dobrze.ale czuć po liściach ze środki ciężkie a nadspodaki takiej wagi nie miały.na drogi trzeba odliczyć około 50-70 arów bo na jednym polu były 3.  2.7 ha odmiany 35 i równe 3 ha Simone.ogólnie u mnie bardzo dobry rok,  ostatnio tak dobrze wydała 2 sezony wstecz sama 35.także mit ze Simone jest lekki trzeba obalić wydajność z hektara jest niemal identyczna jak będzie ładnie wyrosnieta i dobrze nakarmiona. Jak z piniendzmi wyjdzie napisze na koniec jak wszystko bd zdane.

Ogólnie spody z 35 masakryczne wyszły jakościowo.także jeśli będziemy ją kiedyś sadzic lepiej jest jednak podczyszczac a w podwierzcholki i wyżej wladowala się kartoflanka to ta jakość uciekła.

Zapytam się o tą wagę simone bo jest taki obecny trend w nowych odmianach. Czy porównując 35 do Simone nie wychodzi ci więcej kontenerów wysuszonych a ilość suchego taka sama do 35? Bo patrząc obecnie ekonomicznie lepiej mniej wysuszyc a wyciągnąć tyle samo niż nie wiadomo ile mieć kontenerów wysuszonych a ilość ta sama.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
basserman89    28

Tak masz rację wyjdzie jakieś 2 więcej. Ale za to simone była wytrzymała pod względem pvy. Jest dość wysoka ale myślę że 28 podobnie by np wyszła jeśli chodzi o ilość suszarni z ha 

Koszty zerwania i suszenia większe więcej sortowania.ale spody i liście wierzcholkowe czyste bez maczniaka i kartoflanki kropek plan itd.z wieszak a praktycznie w bela bez większego sortowania. Przebralismy ostatnio tak suszarnie Simone i w ŁT w dobrych cenach poszło. W ubiegłym roku złodzieje z innej firmy dawali za ten sam zryw 9 zł. u konkurencji poszło po 11 a minimalna cena w tym roku za jaką poszło to to 11 za 3 belki a resza po 12.50 i 14.70.

Trzeba szukać jakości bo nawet ten rok pokazał że płaci tyton od 2 klasy w górę. Ceny 3 i niżej wogole się nie zmieniły. A jeśli nie chce się sortować lub jest w cholerę towaru można puścić w pm po 11 jako niesort.jak przyjdzie ktoś do sortowania listki oglądać to jescze dołoży się do interesu 

Edytowano przez basserman89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez polac
      Witam! No więc na wiosnę najprawdopodobniej będziemy siali Facelie i mam kilka pytań związanych z uprawą tej rośliny a konkretnie jak uprawić pole pod ta roślinę,jakie nawozy stosować i jakie są choroby i szkodniki tej rośliny.???
      Pozdrawiam.
    • Przez MichaKpiski
      czy ktoś siał miododajne ostropest+facelia poznaniem 2 ?
    • Przez ahme999
      jako że świeżej, rzeczowej i fachowej wiedzy nigdy dość, prośba, zwłaszcza do studentów ale nie tylko-jakie dobre książki o tematyce rolniczej możecie polecić?-chodzi mi szczególnie o nowe wydania (powyżej '85r;) traktujące o uprawie, hodowli, technice rolniczej, ekonomii, gleboznawstwie-ogólnie wsio.
       
      najlepiej byłoby gdyby wrzucać tu linki do pdf, bo mało kto pokusi sie o kupno a biblioteki akademickie (np. sggw) bronią jak lwy swoich wolumenów przed "nie studentami".
       
      PS.mam nadzieję że choć ten temat nie utonie jak wszystkie moje dotychczasowe wśród naszego AF-biadolenia;)
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj