Przemek B

Produkcja tytoniu

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Miran    54

W tym roku Universal bierze b.dobrze od początku skupu. Nikt nie ma zakontraktowane w JBT?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
basserman89    28
8 godzin temu, Miran napisał:

W tym roku Universal bierze b.dobrze od początku skupu. Nikt nie ma zakontraktowane w JBT?

No może poza tym ze wyskoczyli z tym ze potrzebują gorszych klas sam jestem zaskoczony.ogólnie w większości firm się polepszlo klasyfikowanie.u Pękali to co jest klasowe jest wporzadku klasyfikowane itd. Pytanie  co przyniesie przyszły rok i jaka będzie cena startowa przy kontraktacji skoro od początku roku podwyżki wszystkiego praktycznie zjedzą to co firmy nam podniosły.od rana w radiu trabia o prądzie i gazie prąd conajmniej 20% w górę a gaz dla niektórych odbiorców indywidualnych około 50%. W tym roku fotowoltaika u mnie przy 4 suszarniach zrobiła ok robotę. Wkoncu tez gdzieś lipiec sierpień dopiero się wszyskiem formalności do końca i była kaska z mój prąd. Mamy 3 silniki po ok 5 kw i czwarty 2.2 i przy około 30 kontenerach wyszła dopłatą do prądu we wrześniu 4200 około i instalacji 9.6 kw i potem od początku września 2 tygodnie suszenia i odwilzanie na następnym rozliczeniu dało ok 2000 następnej dopłaty. Masakra.ale po części zawinila jakość opału i palacz co suszylo  się czasem 7-8 dni zanim nerw doszedł to i odbiło się na prądzie  

Dostał może ktoś z was już zamówienie z nicota? Zamawiałem chyba w listopadzie a napisali ze wyślą gdzieś otoczkę w lutym a ktoś na grupie na fb pisał że niby zamówienie dostał 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miran    54
5 minut temu, basserman89 napisał:

No może poza tym ze wyskoczyli z tym ze potrzebują gorszych klas sam jestem zaskoczony.ogólnie w większości firm się polepszlo klasyfikowanie.u Pękali to co jest klasowe jest wporzadku klasyfikowane itd. Pytanie  co przyniesie przyszły rok i jaka będzie cena startowa przy kontraktacji skoro od początku roku podwyżki wszystkiego praktycznie zjedzą to co firmy nam podniosły.od rana w radiu trabia o prądzie i gazie prąd conajmniej 20% w górę a gaz dla niektórych odbiorców indywidualnych około 50%. W tym roku fotowoltaika u mnie przy 4 suszarniach zrobiła ok robotę. Wkoncu tez gdzieś lipiec sierpień dopiero się wszyskiem formalności do końca i była kaska z mój prąd. Mamy 3 silniki po ok 5 kw i czwarty 2.2 i przy około 30 kontenerach wyszła dopłatą do prądu we wrześniu 4200 około i instalacji 9.6 kw i potem od początku września 2 tygodnie suszenia i odwilzanie na następnym rozliczeniu dało ok 2000 następnej dopłaty. Masakra.ale po części zawinila jakość opału i palacz co suszylo  się czasem 7-8 dni zanim nerw doszedł to i odbiło się na prądzie  

Dostał może ktoś z was już zamówienie z nicota? Zamawiałem chyba w listopadzie a napisali ze wyślą gdzieś otoczkę w lutym a ktoś na grupie na fb pisał że niby zamówienie dostał 

Ja też już dostałem od nicoty zamówienie. Zdziwiłem się że tak szybko . Tak naprawdę cena kilograma tytoniu powinna pójść jeszcze do góry. 

Edytowano przez Miran

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tofik420    45

Przeliczalem trochę i aby tytoń był dochodowy to średnia ze sprzedaży musi wyjść 20zl. Dochodowy a nie opłacalny bo nie będziemy robić za ,,białych murzynow,, opłacalność wychodzi około 17 zł  średnia. Można robić gałęziówke i siedzieć po nocach ...można męczyć swoje dzieci i można sortować do końca lutego to dochód wyjdzie przy tych 17zl. Ale na Boga nie żyjemy w takich czasach...,.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
basserman89    28

Temat galeziowki przerabialem ostatnie 5 lat wstecz lepiej już samemu sortować kupić gotowe drewno i w ciepelku przy lampce Bociana sortować na spokojnie.jeszcze jak trafi się dobry zrab to idzie. A jak trafisz na działkę po harwesterze to szkoda zdrowia ciągnika paliwa i łańcucha bo wszystko w błocie umazane.gałęzie mam jeszcze z 100 m3 nie pociete od poprzedniego roku metrów się dokupilo i jakoś to bd.samo juz dokładnie suszarni to już nic na to się nie poradzi niestety.u mnie sytuacja jest taka ze bez najpoważniejszych ludzi do zbioru sami tego nie ogarniemy za skarby świata.w tym roku do sadzenia tez najelismy plus to ze znajomymi plantator pomógł posadzich a tak to obróbkę zrobiliśmy juz sami.poczekamy do wiosny zobaczymy. Na profilu Łt ktoś się wypowiedział odnośnie cen jakie by chciał pod postem o pierwszej podwyżce no i zostało to "skomentowane" jak zostało.pewne jest to ze ceny będą musiały być wyższe.będzie napewno większa presja na place, bo wszyscy ceny w sklepach mamy identyczne. 

Tofik u mnie tyton był od kiedy pamiętam to ja to rozumiem jak cholera...zamiast na boisko pokopac piłkę trzeba było nawlekac :p.

Do mnie zawsze zamówienie tez przychodziło początkiem grudnia przez ostatnie dwa lata i tak wyglądam ale nic narazie nie dostałem.

Rozwazalbym przejscie na paliwo stałe podawane automatycznie ale niestety za dużo było innych inwestycji po drodze. Suszarnie dwie pojawiły się przez ostatnie dwa lata dodatkowe,opielacz z solana, instalacja fotowoltaiczna sadzarka talerzowka glebogryzarka auto do transportu belek, dodatkowy ciągnik 2 tunele. ...i sporo innych rzeczy mniejszych i większych bez żadnych dofinansowań i pomocy z Unii. Wszystko wypracowane ciężka pracą, dlatego też jestem zdania że jeżeli każdy plantator poważnie do tego podchodzi inwestuje to tez powinna to odzwierciedlac cena na skupie..jeśli nie to niech sami sadza 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dragonmt852    106
2 godziny temu, Miran napisał:

Ja też już dostałem od nicoty zamówienie. Zdziwiłem się że tak szybko . Tak naprawdę cena kilograma tytoniu powinna pójść jeszcze do góry. 

Oczywiście że cena za tytoń powinna iść do góry ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszek0    5

Do mnie zawsze zamówienie tez przychodziło początkiem grudnia przez ostatnie dwa lata i tak wyglądam ale nic narazie nie dostałem jakie nasiona zamawiasz? otoczkowane? kiedyś dopytywałem tej kobiety co przyjmuje zamówienia kiedy wyślą i powiedziała że w lutym wysyłają otoczki bo są podkiełkowane ponieważ dosyć szybko tracą siłę kiełkowania... no i tak zawsze przychodziły końcem lutego nieważne kiedy zamówiłem


basserman89 jakie nasiona zamawiasz? otoczkowane? kiedyś dopytywałem tej kobiety co przyjmuje zamówienia kiedy wyślą i powiedziała że w lutym wysyłają otoczki bo są podkiełkowane ponieważ dosyć szybko tracą siłę kiełkowania... no i tak zawsze przychodziły końcem lutego nieważne kiedy zamówiłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
basserman89    28

Otoczkowany topaz i Martina i luzem dla somsiada zamawiałem.o otoczkę tez właśnie dostałem odpowiedź ze luty ale w poprzednich 2 latach juz by były 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miran    54

Nasiona wysyłają od grudnia do lutego, z tego co wiem. Nawozy kupiliście teraz czy czekacie na wiosnę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
basserman89    28
20 minut temu, Miran napisał:

Nasiona wysyłają od grudnia do lutego, z tego co wiem. Nawozy kupiliście teraz czy czekacie na wiosnę?

Kupiliśmy zaraz po zniwach cześć w rozliczeniu za zboże i w październiku przedycji ostatnimi podwyzkami.lubofos wyszedł wtedy 1700 za tonę tarnogran k w żniwa jeszcze taniej ok 1600. sól po 2400 kupowalismy i superfosfat prosty tez drogo nie wyszedł.lubofos widziałem już po 2200. Jeszcze tylko trochę siarczan u magnezu się dokupi może jakieś pół tony wieloskladnika i tyle z nawozow w pole.yara do podrywanie i saletra mamy z tego roku bo kupiliśmy więcej ale po przeliczeniu składów wyszloby za bogato azotu pod korzeń.teraz widzę ze ta sama saletra 50% drożej....z tym co jeszcze zostało do zakupienia chwilowo się wstrzymujemy

Edytowano przez basserman89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LipinyTabaca    11

u mnie zakupiony  siarczan potasu po 2700  kreda , superfosfat po 1200 sol po 2000 plus saletra wapniowa (pozostalosci z roku wczesniejszego.... ) czyli udalo sie tanim kosztem jeszcze zakupic ale to na poczatku wrzesnia, a siarczan magnezu sieje co 2 lata w dawce 200kg na h

Edytowano przez LipinyTabaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aroo22    345

Na tytoń zakupione nawozy. Sól potasowa, superfosfat wzbogacony i polifoska 6. Ceny teraźniejsze bo na tygodniu kupione. Tanio nie było. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz2903    1303
12 minut temu, Aroo22 napisał:

Na tytoń zakupione nawozy. Sól potasowa, superfosfat wzbogacony i polifoska 6. Ceny teraźniejsze bo na tygodniu kupione. Tanio nie było. 

Dajesz sól i superfosfat + polifoskę ? chlor ci nie szkodzi w suszeniu i jakości klas ?

Podaj aktualne ceny tych nawozów .

 

Edytowano przez Mariusz2903

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
basserman89    28
1 godzinę temu, Mariusz2903 napisał:

Dajesz sól i superfosfat + polifoskę ? chlor ci nie szkodzi w suszeniu i jakości klas ?

Podaj aktualne ceny tych nawozów .

 

U mnie jedynie przy awarii prądu lekko nadspodaki momentami jakby podparzylo.soli było dane przed zimą w poprzednim sezonie ok 200 kg na ha. W tym roku rozsialem po 100 i na jednym polu wyszło mi 150 bo coś tam w rozsiewacz u poprzestawialem 😛przed sadzenie Vervactor 200 kg jest w planie na potas. Co do jakości jeden z najlepszych sezonów pod tym względem.

A co może być jakimś objawem nadmiaru chloru ktory widać na wysuszonych liściach?  Sól stosowaniem pieruszy raz i raczej wizualnie nie widać różnicy. A tak dopytam jakbyście zaaplikowafi fosfor na wiosnę?  Rozsiac przed kultywatorem i orka na wiosnę wydaje mi się najrozsadniej. 

Tez nie boje się o fosfor bo w ubiegłym sezonie dalismy 200 wzbogacone go plus to co w npk  a w tym planujemy prosty. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aroo22    345

Tak daje sól i superfosfat po 250kg/ha, a polifoska pójdzie dodatkowo na polu gdzie będzie 3 rok z rzędu tytoń z racji azotu. Reszta po pszenicy. Nie boję się o chlorki, nawozy wysiewam jak tylko można wjechać w pole skoro wiosny. Tak wczesny wysiew pozwala na neutralizację chlorkow z obrębu systemu korzeniowego roślin. A na jakość nie mogę narzekać średnio 13zl netto wyszło z całości. Około 65% wyszło klasy 1-2.

Ceny to 2500zl superfosfat wzbogacony, 2800 sól potasowa, 2850 polifoska. A saletra na zboża po 2900zl.

IMG_20210806_174112.jpg

Edytowano przez Aroo22

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STIG13    915

Jak u was sytuacja z siarczanem potasu? U nas tam gdzie zawsze brałem nawozy brak i nie raczej nie będzie? Sól odpada, mocna ziemia więc za duże ryzyko chlorków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz2903    1303
17 godzin temu, Aroo22 napisał:

Tak daje sól i superfosfat po 250kg/ha, a polifoska pójdzie dodatkowo na polu gdzie będzie 3 rok z rzędu tytoń z racji azotu. Reszta po pszenicy. Nie boję się o chlorki, nawozy wysiewam jak tylko można wjechać w pole skoro wiosny. Tak wczesny wysiew pozwala na neutralizację chlorkow z obrębu systemu korzeniowego roślin. A na jakość nie mogę narzekać średnio 13zl netto wyszło z całości. Około 65% wyszło klasy 1-2.

Ceny to 2500zl superfosfat wzbogacony, 2800 sól potasowa, 2850 polifoska. A saletra na zboża po 2900zl.

 

Ja wysiałem 300 kg soli potasowej pod pług i 200 kg polidapu , wysokość tytoniu zadawalająca ale suszenie i waga na duży minus , zawsze stosowałem siarczan potasu ale cena na sól w ubiegłym roku mnie skusiła 1360 zł , może kolor to był z tym że liście strasznie zapieczone , rwany zawsze z rosą rano o 5- 6 godz. może to wpływa na złą jakość - piszę o odmianie berley .

Podałeś ceny , sól strasznie droga a z resztą inne też , orientowałeś się np. po ile są zalecane nawozy z yary ; hydrokomplex czy inne bezchlorkowe , np siarczan potasu podobno wszystko grubo ponad 4000 zł .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grapen23    13
6 godzin temu, Aroo22 napisał:

Muller 96 szpil 107cm na ekogroszek. 

Dobrze Ci suszy? Bo mam 96 tylko na 2 poziomy i suchy z zewnątrz sama jedynka a w środku już trzeba przebierać. Ogólnie klasa ok, ale więcej schodzi z przebieraniem. Podejrzewam że długosc działa tutaj na minus. W kiszce tego nie ma. 

Edytowano przez grapen23

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aroo22    345

Mi ta mulerka dobrze suszy. Nie ma z nią problemu. Jedynie rwany w deszcz mokry tytoń brzydko wychodził ale to w drugiej suszarni tak samo (polinstal). Tytoń jasny Virginia. Nie orientowałem się w jakiej cenie bez chlorkowe z yary. Wiem tylko że siarczan potasu w jednym składzie resztki po 3800, a w innym nawet po 4600. Bontar bezchlorkowy 2560zl.

Zastanawialem się nad holistem PK po 2500zl. Na plus wysiew fosforu i potasu w jednym przejeździe ale jednak sól z superfosfatem wyjdzie taniej i skład lepszy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
basserman89    28
32 minuty temu, Aroo22 napisał:

Mi ta mulerka dobrze suszy. Nie ma z nią problemu. Jedynie rwany w deszcz mokry tytoń brzydko wychodził ale to w drugiej suszarni tak samo (polinstal). Tytoń jasny Virginia. Nie orientowałem się w jakiej cenie bez chlorkowe z yary. Wiem tylko że siarczan potasu w jednym składzie resztki po 3800, a w innym nawet po 4600. Bontar bezchlorkowy 2560zl.

Zastanawialem się nad holistem PK po 2500zl. Na plus wysiew fosforu i potasu w jednym przejeździe ale jednak sól z superfosfatem wyjdzie taniej i skład lepszy. 

W cieszanowie u Piłata co skupuje zboże był jakiś czas temu holist po 2100 .sam to rozwiązałem ale już była kupiona sól. Jeszcze rozważyć możecie vervactor. Siarka potas magnez i wapń.sialismy od w tym roku dodatkowo pod tyton belenus z tej firmy i jesteśmy zadowoleni z plonu i jakości.formę potasu ma siarczan owo chlorkowa i jest nawozem całkowicie naturalnym pozyskiwanie w procesie przeróbki polihalitu 

I vervactor przed samym sadzenie z NPK 

Edytowano przez basserman89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez Pawel330
      Planuje zasiać seradele na areale 1 ha. Kiedyś to dziadek siał ale już nie pamięta ile się to dawało na 1ha/kg. Może ktoś z was wie ile tego się sieje i w jakim przedziale cenowym.
    • Przez polac
      Witam! No więc na wiosnę najprawdopodobniej będziemy siali Facelie i mam kilka pytań związanych z uprawą tej rośliny a konkretnie jak uprawić pole pod ta roślinę,jakie nawozy stosować i jakie są choroby i szkodniki tej rośliny.???
      Pozdrawiam.
    • Przez szark93
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć wszystkiego o tej roślinie. Na jakich klasach ziemi najlepiej sie rodzi ? Jaki nawozy i w jakiej ilości stosować ? Czym pryskać ? Ile kg wysiać na 1 ha ? I czy jest dobra na paszę dla bydła ? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj