Przemek B

Produkcja tytoniu

Polecane posty

tofik420    45

Buk ma przelicznik 1 mp=0,7 więc wychodzi 140zł. Kiedyś miałem dęba buka i olchę i nie wiem jak u was ale u mnie było kupę żaru w piecu a temperatura stała w miejscu. Fakt że nie trzeba było często podkładać jak przy np sośnie. W ubiegłym roku zrobiłem tanim kosztem palniki na pellet i szczerze to koszty porównywalne do drzewa były a noce przespane.  Tylko ciekawe jak będzie na przyszły sezon z ceną pelletu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz2903    1303

Za mało wyschnięte było . Chociaż niektórzy palą mokrym i mówią że w piecu wyschnie , palenie mokrym dębem to tragedia , śmierdzi jak z wędzarni .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzegorz197    7
Czy to prawda że Uniwersal wysyła sms ze skupuje pierwszą klasę z suszarni tradycyjnej liście z drutów po 26 złoty za kilogram?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miran    54
2 godziny temu, Leszek0 napisał:

czy to prawda że grzyb podniósł ceny 1 klasy?

Skąd takie informacje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dragonmt852    106
8 godzin temu, Grzegorz197 napisał:

Czy to prawda że Uniwersal wysyła sms ze skupuje pierwszą klasę z suszarni tradycyjnej liście z drutów po 26 złoty za kilogram?

dzisiaj sprzedawałem ze zwykłych suszarek nawet w papusze porobione i normalna cena

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzegorz197    7
dragonmt852 napisał:

8 godzin temu, Grzegorz197 napisał:

Czy to prawda że Uniwersal wysyła sms ze skupuje pierwszą klasę z suszarni tradycyjnej liście z drutów po 26 złoty za kilogram?

dzisiaj sprzedawałem ze zwykłych suszarek nawet w papusze porobione i normalna cena

I jak poszło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miran    54
9 godzin temu, Grzegorz197 napisał:

Czy to prawda że Uniwersal wysyła sms ze skupuje pierwszą klasę z suszarni tradycyjnej liście z drutów po 26 złoty za kilogram?

Ktoś puścił plotkę żeby ludzie na zwykłe suszarnie przechodzili 😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszek0    5
Miran napisał:

2 godziny temu, Leszek0 napisał:

czy to prawda że grzyb podniósł ceny 1 klasy?

Skąd takie informacje?

znajomy mówił że SMS mu przyszedł.. widać ściema


no bo w sumie mi nie przyszedł a też mam tam


zakontraktowane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miran    54
2 minuty temu, Leszek0 napisał:

znajomy mówił że SMS mu przyszedł.. widać ściema

 

no bo w sumie mi nie przyszedł a też mam tam

 

 

zakontraktowane

 

Mi też nic nie przyszło, ale dobrze by było żeby coś ruszyło do góry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dario19    0
Dnia 25.11.2021 o 09:20, Grzegorz197 napisał:

Czy to prawda że Uniwersal wysyła sms ze skupuje pierwszą klasę z suszarni tradycyjnej liście z drutów po 26 złoty za kilogram?

 

23 godziny temu, Miran napisał:

Ktoś puścił plotkę żeby ludzie na zwykłe suszarnie przechodzili 😂

Nie jest to plotka, bo w tym tygodniu sprzedawałem w Universalu wyselekcjonowaną 1 klasę z suszarni tradycyjnej po 26 zł netto. 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elektro2015    89

Tak tylko klasa po 26 zł musi być w pudełkach, nie może mieć żadnych dziur, oraz ma być wyprasowany na kolanie bez zagnieceń

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
basserman89    28

nie dostalem zadnych sms a ta prawdopodopodobnie plotke slyszalem jakies 2 mc wczesniej ,ze ma miejsce w uniwersalu, kiedys byl tam recznie zylowany 3 sezony temu po 24 teraz raczej watpie.

 

 

Dostaliscie list z lukowej o nowych cenach? 

Edytowano przez basserman89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elektro2015    89

Tak jest to prawda, tytoń może być tylko z drutów ma być wygłaskany i w pudełku, tylko pierwsza klasa, skupują w Uniwersalu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miran    54
Dnia 27.11.2021 o 01:00, basserman89 napisał:

nie dostalem zadnych sms a ta prawdopodopodobnie plotke slyszalem jakies 2 mc wczesniej ,ze ma miejsce w uniwersalu, kiedys byl tam recznie zylowany 3 sezony temu po 24 teraz raczej watpie.

 

 

Dostaliscie list z lukowej o nowych cenach? 

Przysyłają listy z cenami nawet, widać chyba potrzeba tytoniu. Szkoda że Grzyb nic nie rusza z cenami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tofik420    45

Dziś dostałem smsa od chłopaków z info o podwyżce. Grzyb już nawet gorsze ceny od nich ma. W dodatku wszystkie firmy biorą bardzo dobrze a Grzyb ponoć normalnie. Nie woziłem tam ostatnio, może ktoś się podzieli czy faktycznie szału nie ma w braniu??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miran    54
6 minut temu, tofik420 napisał:

Dziś dostałem smsa od chłopaków z info o podwyżce. Grzyb już nawet gorsze ceny od nich ma. W dodatku wszystkie firmy biorą bardzo dobrze a Grzyb ponoć normalnie. Nie woziłem tam ostatnio, może ktoś się podzieli czy faktycznie szału nie ma w braniu??

Ja cały czas czekam aż coś podniesie bo wątpię żeby wyrównał tym co szybciej sprzedali, ale w sumie już tyle czasu nie podniósł to pewnie już nie podniesie cen. Już kij z tym niech nie podnosi ale niech przynajmniej dobrze bierze.

Edytowano przez Miran

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miran    54
2 godziny temu, Grzegorz197 napisał:

Ciekawe czy Chlopaki wyrównają bo sporo u nich sprzedałem.

Jak szło do tej pory te lepsze klasy? Mylił się coś klasę wyżej ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
basserman89    28
21 minut temu, Miran napisał:

Jak szło do tej pory te lepsze klasy? Mylił się coś klasę wyżej ?

Ostatnio tak z ŁT kupil od nas tytoń ze o 1.5 klasy w górę dał jak było posortowane. Poszła cala w sumie nie duza dostawa do nich.teraz mamy uniwersal pm i Łt na ten tydzień to ten najlepszy oddajemy im.ostatnio uniwersal dobrze kupił ale znalazł nawet parę belek w 2 wiec teraz to co lepsze wiezie my do łt co gorsze do pm.sama prawie odmiana 35 i kartoflanka w liściach. Są liście w suszarni ze sama 1 klasa A pomiędzy nimi 6..czarny i blacha ze nawilzyc nie idzie go a jak już naciąganie ładnie to po paru godzinach dalej suchy jak blacha się robi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miran    54
2 minuty temu, basserman89 napisał:

Ostatnio tak z ŁT kupil od nas tytoń ze o 1.5 klasy w górę dał jak było posortowane. Poszła cala w sumie nie duza dostawa do nich.teraz mamy uniwersal pm i Łt na ten tydzień to ten najlepszy oddajemy im.ostatnio uniwersal dobrze kupił ale znalazł nawet parę belek w 2 wiec teraz to co lepsze wiezie my do łt co gorsze do pm.sama prawie odmiana 35 i kartoflanka w liściach. Są liście w suszarni ze sama 1 klasa A pomiędzy nimi 6..czarny i blacha ze nawilzyc nie idzie go a jak już naciąganie ładnie to po paru godzinach dalej suchy jak blacha się robi 

Też byłem w LT i to prawda super szło, dlatego pytam czy u chłopaków też tak idzie, bo teraz lepsze mają ceny od grzyba. A teraz z tym kowr nie wiadomo, nie chce dopisywać w innych firmach .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekk1986    1
4 minuty temu, Miran napisał:

Też byłem w LT i to prawda super szło, dlatego pytam czy u chłopaków też tak idzie, bo teraz lepsze mają ceny od grzyba. A teraz z tym kowr nie wiadomo, nie chce dopisywać w innych firmach .

Byłem w piątek na lipinach i dobrze, 6 metrów woziłem 

Jaka odmianę na przyszły rok sądzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez Pawel330
      Planuje zasiać seradele na areale 1 ha. Kiedyś to dziadek siał ale już nie pamięta ile się to dawało na 1ha/kg. Może ktoś z was wie ile tego się sieje i w jakim przedziale cenowym.
    • Przez polac
      Witam! No więc na wiosnę najprawdopodobniej będziemy siali Facelie i mam kilka pytań związanych z uprawą tej rośliny a konkretnie jak uprawić pole pod ta roślinę,jakie nawozy stosować i jakie są choroby i szkodniki tej rośliny.???
      Pozdrawiam.
    • Przez szark93
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć wszystkiego o tej roślinie. Na jakich klasach ziemi najlepiej sie rodzi ? Jaki nawozy i w jakiej ilości stosować ? Czym pryskać ? Ile kg wysiać na 1 ha ? I czy jest dobra na paszę dla bydła ? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj