Przemek B

Produkcja tytoniu

Polecane posty

Mariusz2903    1304
13 godzin temu, hetmanzamosc napisał:

Witam.Wie ktoś coś może kiedy firma JBT będzie skupować burleya w Tworyczowie?

 

 

Masz tam berleja ? jaki to powiat ? kto i gdzie tam kontraktuje ? pytam się bo mało wiozę do ULTP i mogę na wiosnę u nich nie dostać już .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
max95    21

Hej,u mnie barley klasowo dobrze wagowo słabo 50 procent kontraktu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marl    443
2 godziny temu, dragonmt852 napisał:

Mi wyszło 14zl brutto, nie spodziewalem sie ze az tyle wyjdzie, ale w tym roku dobrze kupowali

Faktury są na VAT 23% czy ryczałtowy? Bo spora róznica w cenie wyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dragonmt852    106
25 minut temu, Marl napisał:

Faktury są na VAT 23% czy ryczałtowy? Bo spora róznica w cenie wyjdzie.

ryczałt,  a jaka różnica wyjdzie na VAT 23% bo ja do konca nie wiem jak ten VAT działa w tym przypadku

 

16 minut temu, Grzegorz197 napisał:

3200 kwiat ścięty

to plon ładny, u mnie nie był scinany, a jaka srednia cena u Ciebie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marl    443

Cennik tytoniu jest podany jako cena netto. Do tego Vat, czyli 10 zł netto to dla "vatowca" = 12,30 zł brutto. Dla ryczałtowca ( RR )jest inaczej bo inna jest stawka Vat znaczy niższa, chyba 7% vat . 10 zł netto =10,7 brutto

Ogólnie mówiąc, masz 13 zł netto średnią wykupową ( jestes na ryczałcie ) to super wynik. 

Edytowano przez Marl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzegorz197    7
dragonmt852 napisał:

25 minut temu, Marl napisał:

Faktury są na VAT 23% czy ryczałtowy? Bo spora róznica w cenie wyjdzie.

ryczałt,  a jaka różnica wyjdzie na VAT 23% bo ja do konca nie wiem jak ten VAT działa w tym przypadku

 

16 minut temu, Grzegorz197 napisał:

3200 kwiat ścięty

to plon ładny, u mnie nie był scinany, a jaka srednia cena u Ciebie?

Średnia wyszła 13 złoty brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz2903    1304
22 godziny temu, max95 napisał:

Hej,u mnie barley klasowo dobrze wagowo słabo 50 procent kontraktu

Pisał już ULTP na przyszły rok ? bo u mnie będzie tylko 30% kontraktu - grad + zgnilizna twardzikowa , dostanie mi się na skupie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
max95    21
3 godziny temu, Mariusz2903 napisał:

Pisał już ULTP na przyszły rok ? bo u mnie będzie tylko 30% kontraktu - grad + zgnilizna twardzikowa , dostanie mi się na skupie ?

Dzisiaj byłem z odstawa,brali dobrze i zapisują na przyszły rok,ja jeszcze się nie zadeklarowałem, muszę się zastanowić do końca stycznia mam czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz2903    1304
14 minut temu, max95 napisał:

Dzisiaj byłem z odstawa,brali dobrze i zapisują na przyszły rok,ja jeszcze się nie zadeklarowałem, muszę się zastanowić do końca stycznia mam czas.

To że biorą dobrze to na pewno bo berleya będzie jak na lekarstwo ale co ci się stało że nie masz planu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
max95    21
26 minut temu, Mariusz2903 napisał:

To że biorą dobrze to na pewno bo berleya będzie jak na lekarstwo ale co ci się stało że nie masz planu ?

Ano widzisz żona poszła do pracy na ZUS,pensja co miesiąc bez względu na pogodę, która w tym roku dała się we znaki,sporo pracy poszło w g..j,pracuje 4.5 osób przy tytoniu,ceny są jakie są lepsze pewnie nie będą a jeśli to parę groszy co przy tych cenach środków do produkcji nie napawa optymizmem,dlatego muszę to przemyśleć ,jeśli się zdecyduje to napewno mniej,zapisują na przyszły rok a o cenach nic,zobaczymy może coś ujawnią 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miran    54
Dnia 3.01.2022 o 13:39, Mariusz2903 napisał:

Pisał już ULTP na przyszły rok ? bo u mnie będzie tylko 30% kontraktu - grad + zgnilizna twardzikowa , dostanie mi się na skupie ?

Będą pisać a jak nie to niech spadają . Ja w jednej firmie nawet 5% kontraktu nie zdałem, jak nie będą chcieli pisać to zapisze gdzieś indziej Ludzie odchodzą od tego a poza tym tak jak kolega wyżej pisze że lepiej iść na etat, popracować te 8h i wyje****. A tutaj praca praktycznie cały czas i najgorsze to utrapienie z ludźmi w okresie zrywania. Zapisują na przyszły rok a o cenie dalej ani słowa, pewnie nic się nie zmieni. U mnie w miejscowości ludzie, którzy sądzili po 10ha, po 5ha rzucili to i poszli na etat. Zobaczymy jak tak dalej pójdzie to LT czy Universal nie będą mieli co przerabiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
max95    21
18 minut temu, Miran napisał:

Będą pisać a jak nie to niech spadają . Ja w jednej firmie nawet 5% kontraktu nie zdałem, jak nie będą chcieli pisać to zapisze gdzieś indziej Ludzie odchodzą od tego a poza tym tak jak kolega wyżej pisze że lepiej iść na etat, popracować te 8h i wyje****. A tutaj praca praktycznie cały czas i najgorsze to utrapienie z ludźmi w okresie zrywania. Zapisują na przyszły rok a o cenie dalej ani słowa, pewnie nic się nie zmieni. U mnie w miejscowości ludzie, którzy sądzili po 10ha, po 5ha rzucili to i poszli na etat. Zobaczymy jak tak dalej pójdzie to LT czy Universal nie będą mieli co przerabiać.

W samo sedno kolego👍

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marl    443

Firmy sobie poradzą, mają własne plantacje w Afryce, Azji lub Ameryce Płn. W zasadzie to dyrektywy unijne uświadomiły im, że towaru trzeba szukać poza Europa. Pisał tu ktos że średnia 14 zł wyszła = 3 dolary USA/kg. Ceny tytoniu nawet w Afryce przekraczają 2 dolary. Obniza sobie koszty w firmach bo zwolnią ludzi z kontraktacji, agronomów itp. Na szczęście ludzie mają już wybór, mogą iść na etat...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzegorz197    7
Mariusz2903 napisał:

22 godziny temu, max95 napisał:

Hej,u mnie barley klasowo dobrze wagowo słabo 50 procent kontraktu

Pisał już ULTP na przyszły rok ? bo u mnie będzie tylko 30% kontraktu - grad + zgnilizna twardzikowa , dostanie mi się na skupie ?

To firmy juz zapisują kontraktację na przyszły rok?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
max95    21
4 godziny temu, Grzegorz197 napisał:

To firmy juz zapisują kontraktację na przyszły rok?

ULTP zapisuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marl    443

Oglądaliście Agrobiznes na TVP 1? Mówili o tytoniu. Widać już spadek produkcji bo jest sporo mniej zamówień na nasiona. Główna przyczyną to brak pracowników sezonowych i wzrost kosztów produkcji. Jak będzie dostępny w internecie to wrzucę link.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez Pawel330
      Planuje zasiać seradele na areale 1 ha. Kiedyś to dziadek siał ale już nie pamięta ile się to dawało na 1ha/kg. Może ktoś z was wie ile tego się sieje i w jakim przedziale cenowym.
    • Przez polac
      Witam! No więc na wiosnę najprawdopodobniej będziemy siali Facelie i mam kilka pytań związanych z uprawą tej rośliny a konkretnie jak uprawić pole pod ta roślinę,jakie nawozy stosować i jakie są choroby i szkodniki tej rośliny.???
      Pozdrawiam.
    • Przez szark93
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć wszystkiego o tej roślinie. Na jakich klasach ziemi najlepiej sie rodzi ? Jaki nawozy i w jakiej ilości stosować ? Czym pryskać ? Ile kg wysiać na 1 ha ? I czy jest dobra na paszę dla bydła ? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj