Przemek B

Produkcja tytoniu

Polecane posty

Mariusz2903    1290

Byłem dziś z berlejem w ULTP  biorą dobrze , zauważyłem cennik dla virgini i 1 klasa z dopłatą 17,20 zł 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
max95    21
10 minut temu, Mariusz2903 napisał:

Byłem dziś z berlejem w ULTP  biorą dobrze , zauważyłem cennik dla virgini i 1 klasa z dopłatą 17,20 zł 

Żeby tak było w berleyu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz2903    1290

Już kilka lat temu była prezes grupy w Leżajsku mówiła że berlej nie będzie się opłacał i upadnie i chociaż jest już uprawą niszową ale jest jeszcze .

Zobaczymy czy coś zdrożeje .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
basserman89    28
58 minut temu, Mariusz2903 napisał:

Byłem dziś z berlejem w ULTP  biorą dobrze , zauważyłem cennik dla virgini i 1 klasa z dopłatą 17,20 zł 

Możesz pomarzyc o tej jedynce po 17 z groszem w obszy mają ją tylko znajomi. Wozilismy tam chwile temu tyton Jedynka idealna.nawet w przeglądzie tytoniowy takiej nie ma i ci brac chce w tej gorszej i pier**li Ci ze masz 2 zł  dopłaty. Nam wziął przyzwoicie ale wielu plantatorów miało ochotę wyj.... go na ziemię nakopac w dupe i dankę szenke. .

Gdyby chłopak od Pękali co bierze w cewkowie i niemstowie trafiał w gusty plantatora od poczatku to tam zdalibysmy ten lepszy w tym roku.Universal od wielu lat ślizga się na d*pie rolnika 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grapen23    13
1 godzinę temu, basserman89 napisał:

Możesz pomarzyc o tej jedynce po 17 z groszem w obszy mają ją tylko znajomi. Wozilismy tam chwile temu tyton Jedynka idealna.nawet w przeglądzie tytoniowy takiej nie ma i ci brac chce w tej gorszej i pier**li Ci ze masz 2 zł  dopłaty. Nam wziął przyzwoicie ale wielu plantatorów miało ochotę wyj.... go na ziemię nakopac w dupe i dankę szenke. .

Gdyby chłopak od Pękali co bierze w cewkowie i niemstowie trafiał w gusty plantatora od poczatku to tam zdalibysmy ten lepszy w tym roku.Universal od wielu lat ślizga się na d*pie rolnika 

Ludzie nie sortują liści tylko szpile a potem chcą najlepszej jedynki. Zdawałem niedawno W ULTP i na 50 belek 39 to pierwsza jedynka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
basserman89    28

Tez sortowalem i wiem ze jest.tylko ze jak przekroczysz 65% to ta Jedynka musi byc idealna.tak wylistkowana tak wycackana i z "wkładką ".

Czyli grapen miałeś dobra wkładkę lub kolega Ci klasyfikowal

Edytowano przez basserman89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grapen23    13

Wystarczy mieć dobry towar i pójdzie dobrze. U mnie w jedynce listka byś nie znalazł gorszego. Ekspert wyciągał z różnych stron i nic nie mógł znaleźć. Tyle że w tym roku ogolnie klasowo super. Wagowo szału nie ma. Zdawałem też w innych firmach i też szło podobnie. Często ludzie przywożą przemoczony tyton i wystrojony z zewnątrz i potem się dziwią ze dobrze nie idzie. 

Edytowano przez grapen23

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
--Przemek--    3
grapen23 napisał:

Wystarczy mieć dobry towar i pójdzie dobrze. U mnie w jedynce listka byś nie znalazł gorszego. Ekspert wyciągał z różnych stron i nic nie mógł znaleźć. Tyle że w tym roku ogolnie klasowo super. Wagowo szału nie ma. Zdawałem też w innych firmach i też szło podobnie. Często ludzie przywożą przemoczony tyton i wystrojony z zewnątrz i potem się dziwią ze dobrze nie idzie. 

To łaski nie robią jak jedynka idealana. U nas wczoraj kolejna odstawa w Łukowa Tobacco, tytoń ładny lekko pomarańczowy po oglowieniu, szykowany na pierwszą drugą klasę, poszedł 100% w jednynce po 15.70 bez większego zaglądania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tofik420    45

Sprzedawałes w Łukowej czy w Cewkowie??

Sprzedawał ktoś teraz u PM? Coś mnie doszły słuchy że bierze jakaś kobieta i trochę słabo idzie...

Edytowano przez tofik420
Kolejne pytanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aroo22    337

Cała umowa zrealizowana w Universalu i nie narzekam na klasyfikację. Poszło tak jak miałem zrobione i 1 z dopłatą też bez problemu była. Żeby tak co roku kupowali to byłoby dobrze. Tyle że ja sprzedaż zakończyłem na początku grudnia, teraz to nie wiem jak idzie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz2903    1290
17 godzin temu, basserman89 napisał:

Możesz pomarzyc o tej jedynce po 17 z groszem w obszy mają ją tylko znajomi. Wozilismy tam chwile temu tyton Jedynka idealna.nawet w przeglądzie tytoniowy takiej nie ma i ci brac chce w tej gorszej i pier**li Ci ze masz 2 zł  dopłaty. Nam wziął przyzwoicie ale wielu plantatorów miało ochotę wyj.... go na ziemię nakopac w dupe i dankę szenke. .

Gdyby chłopak od Pękali co bierze w cewkowie i niemstowie trafiał w gusty plantatora od poczatku to tam zdalibysmy ten lepszy w tym roku.Universal od wielu lat ślizga się na d*pie rolnika 

Od dawna wiadomo że lepiej biorą swoim , ja sprzedaję tytoń od 1994 roku to nie jedno na skupie widziałem . Najgorzej jest pewnie w PM I ULTP bo to kolosy i zależy od roku jak kupcom góra karze przykręcić śrubę z ceną to zawsze bywało tak ; 1 max 30 % 2 już więcej a 3 brali ochoczo . A te nowe podmioty skupowe tj. Pękala , Grzyb to wiadomo że własny tytoń dają w górę o plantatorom klasa w dół . Powiem ci jak bywało z berlejem jak była panika 

to jak w 1 klasie znaleźli jeden listek z końcem w innym kolorze to 2 a jak szło dobrze to bez zaglądania do belika jedynka .Jest  panika na rynkach rolnych na świecie to podwyżki na tytoń są nie uniknione .

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
--Przemek--    3
tofik420 napisał:

Sprzedawałes w Łukowej czy w Cewkowie??

Sprzedawał ktoś teraz u PM? Coś mnie doszły słuchy że bierze jakaś kobieta i trochę słabo idzie...

Sprzedajemy w Łukowej, u PM byliśmy tydzień temu z klasami 3 4 5 to dobrze było tak jak do tej pory. Woziliśmy tam cały sezon te gorsze klasy - nawet lekko czarne, za każdym razem średnia wychodziła w okolicy 10zl/kg.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LipinyTabaca    11

U mnie w ULTP w biszczy szlo super wszystko co mialem szykowane na 1 i 2 bral mi w 1 po 15,2 bez problemu i z3 n2 wzial wiekszosc zdawania a z4 na 3 podnosil i nigdy nic nie dawalem, raz ojciec sprzedawal bo nie moglem to wzial mu taki sam tyton juz gorzej... Mysle ze po prostu mnie polubial i bral mi caly rok dobrze i nawet potrafil kilka belikow pod rzad nie zagladac do srodka. wiec nie narzekam w tym roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzegorz197    7

Jak to jest bo juz nie rozumiem ludzi. Na wiosnę wszyscy narzekają ze tani tytoń itd a teraz to wszyscy sprzedają prawie wszystko w jedynce czyli bardzo dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miran    54
2 minuty temu, Grzegorz197 napisał:

Jak to jest bo juz nie rozumiem ludzi. Na wiosnę wszyscy narzekają ze tani tytoń itd a teraz to wszyscy sprzedają prawie wszystko w jedynce czyli bardzo dobrze.

To że sprzedajemy w jedynce to jest dobre ale tylko z nazwy bo cena jedynki czyli te około 15 zł to jest i tak za mało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grapen23    13
13 minut temu, Grzegorz197 napisał:

Jak to jest bo juz nie rozumiem ludzi. Na wiosnę wszyscy narzekają ze tani tytoń itd a teraz to wszyscy sprzedają prawie wszystko w jedynce czyli bardzo dobrze.

Klasowo poszło super jak na ten rok co nie znaczy że uważam że ceny tytoniu są wysokie... Jeśli nie podniosą na następny sezon cen to przy obecnych wzrostach wszystkiego będzie slaba opłacalność przeliczając to na roboczogodziny... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
--Przemek--    3

A jak to jest ze zbiornikami na opałówkę przy kontenerach? Na normalny ON podobno jest teraz zakaz lania do mauzerow, tylko do zbiorników dwuaszcowych. Przslali nam pismo z kolejną podwyżką na gaz ziemny - teraz już gdzieś w okolicy 6 zł (ten rok suszyliśmy za 2.5zl) zeszły rok coś koło 1.3-1.5zl) więc robi się naprawdę drogo, leży gdzieś w domu jeszcze jeden palnik olejowy, myślimy czy nie wrócić do opałówki, bo jeżeli gaz nie stanieje to suszarnie będziemy suszyć za 3-4 tys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzegorz197    7

Po ile ten gaz?????


Ogólnie nigdy nie można było lac paliwa do mauzerow tylko wczesniej nikogo to nie obchodziło. Teraz to trzeba mieć zbiorniki dwuplaszczowe no i być zarejestrowanym w urzędzie celnym aby kupić olej opałowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
basserman89    28
36 minut temu, --Przemek-- napisał:

A jak to jest ze zbiornikami na opałówkę przy kontenerach? Na normalny ON podobno jest teraz zakaz lania do mauzerow, tylko do zbiorników dwuaszcowych. Przslali nam pismo z kolejną podwyżką na gaz ziemny - teraz już gdzieś w okolicy 6 zł (ten rok suszyliśmy za 2.5zl) zeszły rok coś koło 1.3-1.5zl) więc robi się naprawdę drogo, leży gdzieś w domu jeszcze jeden palnik olejowy, myślimy czy nie wrócić do opałówki, bo jeżeli gaz nie stanieje to suszarnie będziemy suszyć za 3-4 tys

Drewno na kubiku w mnie poszło w górę o ok 80 zł także opłacało się wcześniej kupić. Jeszcze w okolicach oleszyc wyprzedaja dęba brzoze po 120 zł ale małe ilości a za jakiś tydzień może dwa maja juz nowe ceny wejść na detal.do momentu aż ogólnie a nie tylko w Polsce nie spadnie inflacja to raczej paliwa stałe wydobywane nie będą taniec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mus    23

Z drewnem jest kłopot żeby kupić dwa samochody czyli po 50m to problem. Do nas czy do sąsiada obiecują a nie przywożą od listopada nawet z okolic Oleszyc. Tutaj kolega pisze o 15zl na obecne wydatki jakie trzeba będzie nałożyć jest to nadal mało a firmy skupujące dobrze biorą bo wiedzą że w obecnym sezonie będzie mniej tytoniu, plantatorzy rezygnują a kolejne pytanie nasuwa się po ile ludzie będą chcieli przechodzić zrywać ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
basserman89    28
1 godzinę temu, mus napisał:

Z drewnem jest kłopot żeby kupić dwa samochody czyli po 50m to problem. Do nas czy do sąsiada obiecują a nie przywożą od listopada nawet z okolic Oleszyc. Tutaj kolega pisze o 15zl na obecne wydatki jakie trzeba będzie nałożyć jest to nadal mało a firmy skupujące dobrze biorą bo wiedzą że w obecnym sezonie będzie mniej tytoniu, plantatorzy rezygnują a kolejne pytanie nasuwa się po ile ludzie będą chcieli przechodzić zrywać ? 

U mnie z rywali praktycznie cały czas 8 osób plus 2 osoby nabijaly i stawki od 120 do 150 w zaleznosci od wielkości suszarni od kiszka po mullera 120 i zerwanie kontener a z granicy 1000 zł wg mnie to wystarczająco i ja bym stawki nie zmieniał jak będą chcieć więcej to się rwaczy zmieni. 

Jeśli na godzinę pracy wychodzi momentami zależy od dnia praktycznie minimalna X 2 i byłoby dla kogoś to jeszcze za mało to tylko pogonic takich albo na ich oczach talerzowac pole😛

Edytowano przez basserman89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mus    23
1 godzinę temu, basserman89 napisał:

U mnie z rywali praktycznie cały czas 8 osób plus 2 osoby nabijaly i stawki od 120 do 150 w zaleznosci od wielkości suszarni od kiszka po mullera 120 i zerwanie kontener a z granicy 1000 zł wg mnie to wystarczająco i ja bym stawki nie zmieniał jak będą chcieć więcej to się rwaczy zmieni. 

Jeśli na godzinę pracy wychodzi momentami zależy od dnia praktycznie minimalna X 2 i byłoby dla kogoś to jeszcze za mało to tylko pogonic takich albo na ich oczach talerzowac pole😛

Być może u ciebie jest wybór w pracownikach u nas w potoku i ościennych wioskach nie ma, a byli już w tym sezonie po 150 za kontener 120 wieszaków. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
basserman89    28

Tyle placilismy za mullera 120  szpil,ladujemy sami.bez obiadu ze śniadaniem kawa herbata po 2 bułki na wypasie, jak raz popilem wieczorem i robiłem hurtem to śniadanie samo masło w bułkę dałem ha ha dobrze ze lało nastepnego dnia i zjechalem my to jeszcze poprawiłem środek. Ogólnie wiem ze drogo wychodzi sam zbiór bo wszystkich zrywaczy najmujemy. Zobaczymy co będzie przy kontraktacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez polac
      Witam! No więc na wiosnę najprawdopodobniej będziemy siali Facelie i mam kilka pytań związanych z uprawą tej rośliny a konkretnie jak uprawić pole pod ta roślinę,jakie nawozy stosować i jakie są choroby i szkodniki tej rośliny.???
      Pozdrawiam.
    • Przez MichaKpiski
      czy ktoś siał miododajne ostropest+facelia poznaniem 2 ?
    • Przez ahme999
      jako że świeżej, rzeczowej i fachowej wiedzy nigdy dość, prośba, zwłaszcza do studentów ale nie tylko-jakie dobre książki o tematyce rolniczej możecie polecić?-chodzi mi szczególnie o nowe wydania (powyżej '85r;) traktujące o uprawie, hodowli, technice rolniczej, ekonomii, gleboznawstwie-ogólnie wsio.
       
      najlepiej byłoby gdyby wrzucać tu linki do pdf, bo mało kto pokusi sie o kupno a biblioteki akademickie (np. sggw) bronią jak lwy swoich wolumenów przed "nie studentami".
       
      PS.mam nadzieję że choć ten temat nie utonie jak wszystkie moje dotychczasowe wśród naszego AF-biadolenia;)
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj