Przemek B

Produkcja tytoniu

Polecane posty

basserman89    28

Roboty do ch....kasy z uprawy coraz mniej a zarabiają tylko podmioty skupujace.i jeszcze zimno i powoli rośnie 😛

za rok kolejni zrezygnują albo zawiesza..bo inflacja tak zapierd..ze juz nawet jak dobry bd rok mało co zostaje na inwestycje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz2903    1289

Ta pikówka wygląda jak by już rosła ponad tydzień , duży , ładny , ja dopiero połowę na pikowałem ale ważne że jest czym . Niestety cały kwiecień z przymrozkami  i w maju także , trzeba pilnować żeby nie wymarzło .

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
basserman89    28

To z dzisiaj siane 23 marca i w sumie najlepiej wygląda.zaraz z boku siane tego samego dnia ale pod stara agrotkanina siedział i widać ze dużo mniejszy mimo że tego samego dnia siany.w drugim tunelu mizerny może do końca tygodnia wszędzie tam bd pełny krzyżyk.za rok pewnie jeśli bd się sadzic sianie 20 marca.

20220424_114859.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamillo77    0

No ale na wodzie pójdzie teraz szybko coraz cieplej się robi a na piachu trochę postoi myślę jak co roku sądzę 15 mają trzeba ściąć na pewno 2 razy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aroo22    337

Ja tam się nie spieszę. W tamtym roku zaczynało się sadzić był 2 razy przycinany a zanim się wysadziło to jeszcze 3 razy ten ostatni był cięty. Zrobi się ciepło to zobaczycie jak podskoczy. 

W czwartek tak wyglądał, a wczoraj dostał 2 dawkę nawozu. 

IMG_20220421_133531.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
basserman89    28

Ja mam u siebie jeszcze 400 tacek na wodzie gdzie bidny i jeszcze sporo mniejszy jak u Ciebie Aro. Zanim urośnie to to chyba glony i choroby zjedzą.i tam drugą dawkę będę prawdopodobnie dawał w tym tygodniu jeśli coś dygnie bardziej.jeszcze 150 tacek piach gdzie bardzo późno siany.w był to tam może do 3 liści dojdzie teraz..spieszyć mi się tez nie spieszy skończę na ec 1.5 1.6 i jeśli 0.2 weźmie siarka magnez to urośnie tak żeby spokojnie dawało rade sadzić i skosic 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LipinyTabaca    11

Dolewacie wody jak dajecie nawoz tak zeby bylo jak na starcie ? czy po prostu badacie ec zeby bylo ile chcecie?  bo ja np dolewam wody zeby bylo ciagle 1m3 w basenie i daje w kazdy basen tyle samo nawozu i ec w kazdym prawie identyczne

Edytowano przez LipinyTabaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
basserman89    28

Ja dolewam tylko wtedy gdy poziom wody opadnie tak ze przy deskach zacienia czesc roślin(i mocno mogą wybiegac ) lub żeby było wygodnie kosic.w tym roku tak nie odparowywuje ale w drugim tunelu będę robił dolewke w 3 basenach atak to ok jest wszędzie.

 

Jak stosujesz kristalon zielony pełnoletni to 1 kg w teorii ma podnieść ec o 0.9 w basenie kilo żółtego daje ec 1.2.  

Ja po poprzednim roku patrze w sumie tylko na ec. Rzucam określoną ilość nawozu mieszam sprawdzam jak jest w granicach 0.1 różnicy między tym co chce osiągnąć to zostawiam jak brakuje to dosypuje. Teraz po drugiej dawce mam około 1.0- 1.1 w basenie. W jednym tylko chyba wyszło 1.3 

Nie Rzucam kilograma i więcej od razu na krzyzyku przy sporym cieple to rozsada strasznie goni i robi się badziewna. Dwa sezony wcześniej jechałem tylko na zielonym kristalonie od początku do końca w duZych dawkach to przy dobrej pogodzie w kwietniu pierwsze koszenie robiłem końcem kwietnia. Szajs taki ze ciężko się tym sadzilo jak był nawet 2 razy koszony 

Edytowano przez basserman89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LipinyTabaca    11

ja dawalem maximus w tym roku tak jak zaleca ŁT i po 2 dawkach mam 0.85 - 0.9 ale tu jest rozłozeone na 3 dawki jeszcze pojdzie 300 zrownowzonego + 100 fosforowego to mysle tak kolo 1.3 bd i chyba na tym zostawie do konca

ps  ile lejesz wody na starcie ?

u mnie ok 14 cm 

Edytowano przez LipinyTabaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
basserman89    28

To ja robie podobnie z tym ze na nawozach z yary żółty i zielony kristalon tak do ec 1.4 potem mam zamiar wyrównać to magnezem do 1.6 lub magnez plus mikro mam kupione z intermagu.i w sumie ma być ..

 

Pak nie robiliśmy tylko przed poprzednim sezonem kupiliśmy gotowe od gościa i są chyba na 20 cm wysokie.wody leje tak żeby tacka plywala czasem ponad paka nawet.nie było czasu w tym roku poziomowac wszystkiego i tak byle jak są postawione bo kosze ręczna podkaszarka ale na następny sezon musze wózek zrobić do koszenia.w basenie jest ok 1500 1700 litrow. Trochę za dużo nawozu idzie jak będę poziomowal baseny to trochę postaram się żeby było max na 15 cm od dołu basenu do góry deski.

Edytowano przez basserman89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LipinyTabaca    11

ja sam robilem i tez zrobilem na 20cm i zaluje bo wlasnie zle przycinac przy deskach jak nie ma tych 15cm wody. a wiadomo na koniec to i 10cm nie ma

ale za rok na sypie piasku zeby bylo tylko 15cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LipinyTabaca    11

u mnie na wodzie ojebal ze 20- 30 palet   i posypane bylo tym niebieskim. chodzilem po nocach i tluklem na goracym uczynku. z 10 palet jest takich ze zostalo po 30 sadzonek

Edytowano przez LipinyTabaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
basserman89    28

Slimoķów nie ma ale na pojedynczych tackach mam nalot z szarej plesni także nie ma ze fajnie:) tacki po sezonie mylem dezynfekowałem ale prawdopodobnie gdzieś nie były doschniete a magazyn w którym to trzymam jak konserwa jest.narazie pryskalem previcurem bo roślin to nie atakuje, mam jeszcze coś na bazie nadtlenku wodoru w możliwości do użycia. Przekonany byłem za bd ok a można było bezpośrednio przed sianiem czymś ala huwasan popryskac. Kiedyś w starym tunelu miałem problem ze slimakami ale to w dużej części w okolicach tunelu kasowaly kury kaczki.

.nie wiem czy sól drogowa lub kuchenna byłaby lepsza na walkę z slimakami i cenowo korzystniejsza 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek105    3

Ta szarą pleśń ma chyba każdy taka pogoda w tym roku zimno i mało wietrzenia.  Co do ślimaków to w zeszłym roku zjadły mi jedna czwartą sadzonki w tym roku kurs do biedronki 25 kilo soli spożywczej obsypałem wszystko dookoła i problem z głowy. Jeden ślimak sie przedarł złapałem go w nocy i poprawiłem to miejsce jeszcze trzema kilogramami soli. Oczywiście pisze o tunelu z tackami na wodzie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tofik420    45

Kosz środka na ślimaki nie jest tak duży....28 kilo soli to chyba lepiej kupić środek na ślimaki. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
basserman89    28

To zależy jaki środek i jak skuteczny. Można posypać wcześniej ścieżki między pakami solą lub w okolicach tunelu ale po tackach juz nie posypiesz solą. Są środki specjalne na ślimaka ze i po tackach i po ziemi posypiesz i roślina bd ok a są i takie że uszkodzisz roślinę. Najlepiej samemu spraktykowac co jak się sprawdza. 

Gaz nam zakrecili, węgla ruskiego juz w teorii juz aż tyle nie sprowadza.ciekawe jak teraz Azoty Anwil PGNiG i cała reszta bd spekulować na towarze. .

W gminie HZ w Lasach państwowych drewna leży ze autem nie przjedzie .gdyby nie obecna sytuacja to pewnie do lata cena by spadła a tak to teraz nie wiadomo czy nie wzrośnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LipinyTabaca    11

a w ch*ja nas robia wszyscy prywaciarze i spolki panstwowe. zeby w polsce groszek byl w sklepach po 3tysie to zgroza a nawet widzialem po 3200 w majstrze 29 mj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
basserman89    28

A no robią i to fest...gdyby puścili od połowy roku poprzedniego gaz po cenach rynkowych dla Wszystkich to Ci co ogrzewaja domy to by się dzisiaj połowa powiesiła a rolnik miałby uczciwa cene za nawozy w grudniu. Poprostu przerzucilili koszty na rolnika, piekarza ,  serowara, spawacza może też a tym co domy ogrzewaja na jednostce rozliczeniowej  (nie wiem jak to tam jest liczone na kwh m3 czy inaczej) uroslo w styczniu o 20 groszy...za droższy gaz płacą nieliczni i węgiel ale głównie to odbija się w cenach itd.raz ze rządzą nami debile co rozdają wszystkim do okoła to i tak MY wszyscy za to zaplacimy.za 2 lata mają być urynkowione ceny prądu to dopiero bd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez ahme999
      jako że świeżej, rzeczowej i fachowej wiedzy nigdy dość, prośba, zwłaszcza do studentów ale nie tylko-jakie dobre książki o tematyce rolniczej możecie polecić?-chodzi mi szczególnie o nowe wydania (powyżej '85r;) traktujące o uprawie, hodowli, technice rolniczej, ekonomii, gleboznawstwie-ogólnie wsio.
       
      najlepiej byłoby gdyby wrzucać tu linki do pdf, bo mało kto pokusi sie o kupno a biblioteki akademickie (np. sggw) bronią jak lwy swoich wolumenów przed "nie studentami".
       
      PS.mam nadzieję że choć ten temat nie utonie jak wszystkie moje dotychczasowe wśród naszego AF-biadolenia;)
    • Przez marcinostry
      witam. chciałbym się dowiedzieć czy uprawa tymianku jest opłacalna na 1ha oraz gdzie można kupić nasiona tymianku z góry dzięki za odpowiedź.
    • Przez szark93
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć wszystkiego o tej roślinie. Na jakich klasach ziemi najlepiej sie rodzi ? Jaki nawozy i w jakiej ilości stosować ? Czym pryskać ? Ile kg wysiać na 1 ha ? I czy jest dobra na paszę dla bydła ? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj