Skocz do zawartości

tomek105

Members
 • Zawartość

  134
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

2 Neutral

O tomek105

 • Ranga
  Zaawansowany
 • Urodziny 08.07.1988

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 1. Produkcja tytoniu

  A kiedy posadziłeś tytoń ??  Bo u sąsiada też zakwitł ale tylko ten wysadzony w kwietniu. Ciężko powiedzieć dlaczego ale może został uszkodzony przez chłody na przełomie kwietnia i maja. Sąsiad swój tytoń po kolana ogłowił.
 2. Produkcja tytoniu

  Wie ktoś które firmy spełniły warunki zabezpieczenia akcyzowego ??? Podobno firma Best Tobacco nie dostała pozwolenia na skup tytoniu.
 3. Nie chcę bronić PO ale pani Profesor Jadwiga Staniszkis wieloletnia zwolenniczka PiS ma racje  mówiąc że Polsce "W znacznym stopniu rządzi głodna posad masa." Wiadomo że w Agencjami Rolniczymi zawsze będą rządzić znajomi wygranej partii ale obsadzanie swoimi znajomymi rad nadzorczych w największych firmach Europy środkowej to już przesada. Takie firmy jak PGE, Orlen, Lotos, KGHM, Tauron ... powinny być zarządzane przez światowych fachowców. Janina Goss, przyjaciółka Jarosława Kaczyńskiego i osoba, które pożyczyła mu 200 tys. złotych, została członkiem rady nadzorczej największej spółki energetycznej, czyli PGE - JAJA !!! Pełna lista fachowych ludzi po 100 dniach dobrej zmiany     http://polska.newsweek.pl/lista-nominacji-pis-w-spolkach-skarbu-panstwa-i-instytucjach-panstwowych,artykuly,381794,1.html Aż strach się bać co będzie dalej ...
 4. Produkcja tytoniu

  Do 2020 nie można dopłacać do tytoniu ale za rok zaczną się negocjacje co zrobić z rolnictwem po 2020 roku  i tu Prawi i Sprawiedliwi rzucają sobie (NAM)  kłody pod nogi wojując z największymi płatnikami UE. Umowa handlowa TTIP z USA też jest ważna dla producentów tytoniu ...   @Krisek opóźnienia w dopłatach to nie wina Prawych i Sprawiedliwych tylko PO i firmy Asseco która zawaliła z systemem informatycznym !!
 5. Produkcja tytoniu

  Pis kłócąc się z Niemcami i UE zmniejsza sobie prawo głosu między innymi w takich sprawach jak tytoń. Po ogłoszeniu raportu Komisji Weneckiej dla zachodu będziemy dzikim krajem. Dopłat nie będzie a pozostaje pytanie o niezwiązana bo za rok szykuje się dramat w naszym budżecie. 
 6. Produkcja tytoniu

  Najśmieszniejsze jest to że najbardziej sensownie wypowiadała się wiceprzewodnicząca komisji z PO, nasze Związki były totalnie nie przygotowane. Ciekawe co po przerwie robili szefowie Związków Leżajskich i Biłgorajskich bo chyba sobie wyszli w połowie obrad Komisji. Czas najwyższy wypisać się z OZPT w Leżajsku bo mój Prezes jedyne co zrobił na komisji to wypił butelkę wody i w połowie obrad wyszedł z sali.   Posiedzenie Komisji. http://www.sejm.gov.pl/Sejm8.nsf/transmisje.xsp?unid=CB5D85244B73A078C1257F4E0036911D#  
 7. Produkcja tytoniu

  Dzisiaj o 14.00 obraduje Komisja oby tylko nie zaszkodzili bo na pomoc nie ma co liczyć.   Komisja Rolnictwa i Rozwoju Wsi  (RRW) Sala Kolumnowa/bud. C Informacja Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi na temat wprowadzenia instrumentów wsparcia dla produkcji tytoniu ze środków krajowych w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich w Nowej Perspektywie Finansowej 2014-2020. Obrona interesów polskich producentów tytoniu. Informacja Ministra Zdrowia na temat stanu prac nad implementacją dyrektywy 2014/40/UE Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 3 kwietnia 2014 r. dotyczącej produkcji, prezentowania i sprzedaży wyrobów tytoniowych, a w szczególności nad projektem ustawy o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych w tym, które regulacje projektu ustawy są bardziej restrykcyjne niż nakazują to przepisy dyrektywy. Rozpatrzenie projektu dezyderatu w sprawie implementacji dyrektywy 2014/40/UE Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 3 kwietnia 2014 r. dotyczącej produkcji, prezentowania i sprzedaży wyrobów tytoniowych.
 8. Produkcja tytoniu

  W agrobiznesie było o zabezpieczeniu akcyzowym. Wychodzi że firm musi mieć milion złotych zabezpieczenia akcyzowego od każdego tysiąca ton kupionego tytoniu. http://www.tvp.pl/informacje-rolnicze/agrobiznes/wideo/03022016-1210/23582657  
 9. Produkcja tytoniu

  @maxiu88 thug to jedna z nielicznych osób na tym forum od którego można się coś dowiedzieć.
 10. Produkcja tytoniu

  @ adaammek wiadomo że wszyscy są ze sobą dogadani ale były plotki że PMP zrezygnuje z naszego tytoniu sprowadzając z Chin. Teraz pomyśl jak wyglądał by rynek gdyby ich tytoń trafił do reszty firm. Myślisz że Universal podniósłby cenę ??? Nie wychwalam związków za ich niby negocjacje ale t chyba dobrze że PMP będzie kupować tytoń w Polsce ????
 11. Produkcja tytoniu

  "OZPT w Leżajsku informuje, że w dniu 29.01.2016r w Krakowie, odbyło się spotkanie przedstawicieli grup plantatorów tytoniu współpracujących z firma Philip Morris Polska . Z informacji uzyskanych podczas spotkania wynika, że firma PMPL w roku 2016 nadal będzie kontraktować tytoń od plantatorów zrzeszonych w grupach producentów. Ceny tytoniu oraz wymagania jakościowe zostaną podane do wiadomości plantatorów tytoniu podczas zebrań kontraktacyjnych." To w sumie dobra wiadomość bo czym większa konkurencja tym lepiej dla nas.  
 12. Produkcja tytoniu

  To jak biorą to jest kwestia jakości tytoniu i sposobu sortowania. Piszesz że po 14.40 ale oczywiście chodzi ci o suchy bo wilgotny jest po 12. Mam umowę u Grzyba i w Leżajsku ale jeszcze tam nie sprzedawałem. Co do Leżajska to słyszałem od wielu osób że biorą najgorzej z wszystkich firm no i cena nie powala. Ale co tu sie dziwić tylu pracowników (agronomów) dla każdego auto służbowe to wszystko kosztuje na kimś trzeba te wydatki odbić.
 13. Produkcja tytoniu

  Odpowiedzi raczej sie nie doczekasz, zamilkło nasze forum (pewnie każdy siedzi i liczy kase z tytoniu). W Jędrzejowie to nie wiem ale w Obszy Universal bierze dobrze.
 14. Produkcja tytoniu

  To lipa z Barleyem. A jesli chodzi o Virginie to trwa podbijanie cen w poniedziałek Universal znowu podniusł ceny 1A - 13,50 1B - 13, 2 - 10,50, 3 8,50. Co do Morrisa to na razie jedna podwyżka i czekamy na kolejna 1L-12,70, 1F-12,10, 2-10,30, 3-8,10, 4-5,10, 5-2,20. Słyszałem że AgroSab ceny nie podniesie no ciekawa sytuacja sie zrobiła na rynku tytoniowym.
 15. Produkcja tytoniu

  Panowie jak wygląda sytuacja w PMP Leżajsk czy podnieśli cenę tak jak inni ???? a jeśli nie to na co oni liczą. Ostatnio sprzedawałem tytoń w Luxtab i podszedł dobrze średnio po 11,77 zł za kilogram a tytoń nie był jakiś genialny, połowa to spody. Aby tą cenę dostać w Leżajsku to całość musiała by być w jedynce.
×