Polecane posty

Gość lukejro   
Gość lukejro

Nie. Starosta nie ma nic do gadania. ARiMR podlega bezpośrednio pod MR.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ozzborn   
Gość ozzborn

z dopłatami idą ostro :D

od 1 grudnia do 18 stycznia wypłacili 0.5 mld :D

od 2018 dopłaty przez neta a systemu nima i nikt nic nie wie ....

asf tanczy i hula gdzie mu sie podoba ...

banda amatorów

 

Edytowano przez ozzborn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki9610    204

To pierwsze z tym to musza byc odpowiednio dobre serwry system może byc prymitywny bez jakieś super szaty graficznej byle istniał. Tak samo jak w służbie zdrowia jest problemu z systemem bo co maja DZIAOWSKIE serwery i korzystają z terminali a nie z normalnych PC. To samo przerabialiśmy na studiach piszac aplikacje klienta i sewera i nawet prowadzący mówili to problem jest ze sprzętem a nie z systemem w takich instytucjach. To dlaczego nimy Lol lub jakis tam World off tanks działa dobrze? Bo maja dobra baze sprzętowa. Bo musi byc szybki dostęp na serwerze do bazy danych dla wielu użytkowników naraz. A nie ograniczać serwery to wiadome ze sie wszysko zawiesi. 


Kanał na yt.com luki9610

Sprzedam kopaczkę konną do ziemniaków (dyszel do traktora). Zainteresowani PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Z tego co ja wiem problem pojawł się w gdy np zwiększono rozdzielczość "mapek" gdy i tak system ledwo działał z powodu ilości przesylanych danych. Jak rolnicy zaczną jeszcze grzebać .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

W tym roku będzie zupełnie nowy system. W połowie lutego ma być dostępna wersja demo a 1 marca ma zostać wdrożona pełna wersja... hehehh  U mnie w gminie ani zaliczek ani dopłat.... W połowie lipca cała gmina była objęta kontrolą foto, dopiero przed samymi świętami rolnicy dostali raporty. Jednak do dzisiaj Oddział Regionalny nie przekazał ich do Biura Powiatowego, bo podobno we Wrocławiu w pierwszej kolejności robią tzw. powiaty klęskowe.... A u nas k**wa był parasol... Także na dopłaty trzeba będzie poczekać do maja, czerwca... Ale ja już się przyzwyczaiłem bo to już trzeci rok z rzędu dopłaty mam w maju....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
polka    130

Za 2015 rok dopłaty 30 czerwca,za 2016 r dopłaty w sierpniu-decyzja była w lutym:|

  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16897
5 minut temu, cieplym3 napisał:

To jest zgodne z prawem? nie powinni dodac odsetek licząc od 30 czerwca?

haha, odsetki to mogą być, ale naliczane od rolnika. Tak to działa w nowoczesnej Polsce.

Niestety nie ma sprawiedliwości na tym świecie.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Dnia 19.01.2018 o 21:49, lukejro napisał:

W tym roku będzie zupełnie nowy system. W połowie lutego ma być dostępna wersja demo a 1 marca ma zostać wdrożona pełna wersja... hehehh  U mnie w gminie ani zaliczek ani dopłat.... W połowie lipca cała gmina była objęta kontrolą foto, dopiero przed samymi świętami rolnicy dostali raporty. Jednak do dzisiaj Oddział Regionalny nie przekazał ich do Biura Powiatowego, bo podobno we Wrocławiu w pierwszej kolejności robią tzw. powiaty klęskowe.... A u nas k**wa był parasol... Także na dopłaty trzeba będzie poczekać do maja, czerwca... Ale ja już się przyzwyczaiłem bo to już trzeci rok z rzędu dopłaty mam w maju....

U mnie miłe zaskoczenie reszta dopłat na koncie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Przecież to zawsze z twojej winy tak późno dostajesz. :D

Edytowano przez ansu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Można dochodzić swoich praw w Sądzie, ale trzeba czasu, pieniędzy i nerwów.

  • Like 2
  • Haha 1

"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki7745    241

dwa lata temu w mojej gminie i kilku osciennych też była kontrola foto i dopłaty przychodziły maj i czerwiec

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silny84    14
Dnia 19.01.2018 o 08:00, Bananek napisał:

Ale już naliczanie konkretnej gminy można na prośbę starosty przerzucić na spód wszystkich wniosków. No tak, czy nie?

Jestem z gminy Sokółka i tak samo jak i Ty nie mam nic. Zaliczka poszła w październiku i od tamtej pory ani jednej decyzji ani grosza dodatkowego na konto:) Głowa do góry, kiedyś przyjdą. A czym później przyjdą tym dłużej na koncie zostaną :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16897
4 godziny temu, silny84 napisał:

Głowa do góry, kiedyś przyjdą. A czym później przyjdą tym dłużej na koncie zostaną :D

Że przyjdą to ja wiem. Nie martwię się tym, bo nie żyję z samych dopłat. Traktuję to raczej jako  bonus do tego, co sam wypracuję. 

A co do zostawania dłużej na koncie to powiem tak: każdy coś tam sobie planuje i wiemy wszyscy, że kasa z dopłat (mimo, że jej jeszcze nie ma) już jest rozdysponowana. :D

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer
20 godzin temu, cieplym3 napisał:

To jest zgodne z prawem? nie powinni dodac odsetek licząc od 30 czerwca?

Nic nie dają  bo do 30 czerwca  mają wypłacić  98%  te 2 %  mogą  do kiedy se chcą  ja dostałem w 2017  w Lipcu dopłaty  i  żadnych odsetek  nie  dostałem :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    317
Dnia 9.01.2018 o 19:54, janczar810 napisał:

Oj łasuchy ... Wy to czekacie na onw a ja jak dostałem zaliczke to nie wiedziałem co z taka kupą kasy zrobić jakieś 4%, ale zaliczke dostałem.....

Teraz dostałem raport z kontroli i z jeden działka mam problem. Tj. W czerwcu kosilem łąkę- i w siano, a ze  rok był jaki był KaŻdy wie, bele zwiozlem te co dalem rade w jedno miejsce, a z 10szt zostały jak z prasy wylecialy. A 30szt. Przy mostku bo sie zakopalem. Działka 7ha a imbecyle uznali mi łąkę jako nieuzytek.

I co tam wyszło?
Bo u mnie dalej twierdzą że koniczyna czerwona (fakt że trochę zachwaszczona perzem bo przy stawie z rybkami nie będę pryskał) to nie jest koniczyna w czystym siewie tylko wieloletnia uprawa traw z bobowatymi drobnonasiennymi (do których należy koniczyna). No i widziani byli we wrześniu bo łazili po tym polu a arimr twierdzi że byli w lipcu (gdzie akurat okres letni byłem w domu a działka jest pod domem i psy wyją jak coś po niej łazi typu zwierzyna nie mówiąc o ludziach).


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16897

Ja mam pytanie z innej beczki. Gdzie szukać tego programu do skladania dopłat, jakaś wersja demo, lub ewentualnie wersja z tamtego roku coby ogarnąć się w temacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
21 godzin temu, Bananek napisał:

Ja mam pytanie z innej beczki. Gdzie szukać tego programu do skladania dopłat, jakaś wersja demo, lub ewentualnie wersja z tamtego roku coby ogarnąć się w temacie?

Programu jeszcze nie ma. Dopiero będzie. Mam instrukcje do obsługi, żle to nie wyglada, dziecko z tym poradzi,gorzej z osobami starszymi, tylko problem z serwerem bedzie. Mieli założenie że dziennie ma wpływać 33000 ewniosków,  kierownicy mają dzielić na gminu i w ramach gminy na wioski i kazdy w określonym terminie  ma składać, pewnie nie wypali im to. Mieli być pracownicy sezonowi ale powstał bunt, że kasa jest na sezonowych a na podwyzki dla pracowników nie ma. Bunt i tak jest bo pracownicy KOWR zaraniaja po 10000 miesiecznie brutto a w ARiMR zarabiają po 2700 brutto. Temat chyba upadł. Pracownicy maja pomagać, tylko jak? jak BP nie dostają komputerów, serwery nie są modernizowane.  Był pomysł z Oswadczeniami, ale się wycofują, bo pracownicy beda musieli wprowadzić dane z roku poprzedniego i wszystko wyrysowac, temat umrze śmiercią naturalną.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dzwoniłam ponownie dowiedziałam się ,że mój wniosek został zatwierdzony . Ale nadal brak zaliczki i reszty . Przyjdzie całość ,ale kiedy ? tego najstarsi górale nie wiedzą ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

u mnie miała być kontrola ale jakoś ich nie było oby mi cokolwiek do czerwca przysłali bo na rate kredytu nie mam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki9610    204

No i w tym problem. Dotacje z UE trzeba traktować nie di końca ze będą na 100 % bo jak nie będzie. To trzeba zabezpieczyć środki finansowe w gospodarstwie i zrezygnować z inwestycji do czasu aż będzie się mialo fizycznie pieniądze. 


Kanał na yt.com luki9610

Sprzedam kopaczkę konną do ziemniaków (dyszel do traktora). Zainteresowani PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez green
      Witam
       
      Interesuje mnie jak wielu z Was spotkało się z czymś takim jak odmowa płatności obszarowych i/lub rolnośrodowiskowych do danej działki z uwagi na tzw. "MODYFIKACJĘ DO HISTORII TUZ"?
       
      Oznacza to nieuwzględnienie przez ARiMR do płatności działki z zadeklarowanym TUZ z takiego powodu, że w ciągu 5 poprzednich lat, któryś z wcześniejszych użytkowników zadeklarował na niej np. ugór, albo uprawy rolnicze (np. łąka, tyle że motylkowatych traktowana jako uprawa).
       
      Trwały Użytek Zielony jest zdefiniowany w przepisach unijnych (rozporządzenie 1120/2009):
      "grunty zajęte pod uprawę traw lub innych pasz z roślin zielonych naturalnych (samosiewnych) lub powstałych w wyniku działalności rolniczej (wysiewanych) niepodlegające płodozmianowi w gospodarstwie przez okres pięciu lat lub dłużej" .
       
      Istnieje Orzecznictwo Wojewódzkich Sądów Administracyjnych, wyraźnie mówiące, że żeby odmówić płatności do działki, na której jest użytek zielony, Agencja powinna mieć dowody, że działka była częścią stosowanego w gospodarstwie systemu płodozmianu, a nie tylko, że w którymś roku ją np. jednorazowo ugorowano.
       
      Z mojej praktyki wynika jednak, że większość Biur Powiatowych ARiMR "leci po całości": jakiekolwiek inne niż TUZ zadeklarowanie danej działki, albo nawet jej fragmentu, w ciągu poprzednich 5 lat powoduje, że dla nich był na niej stosowany płodozmian.
       
      W chwili obecnej jest w toku kilka spraw dotyczących tego problemu. Poszukuję rolników, którym również "obcięto" płatności do zadeklarowanych użytków zielonych, gdyż rzekomo nie były to użytki TRWAŁE.
       
      Jeśli zetknęliście się z tym w przeszłości, Wasz przypadek może pomóc zmienić niekorzystną dla rolników interpretację stosowaną przez ARiMR. Jeśli taki problem pojawił się teraz być może z kolei ja będę mógł pomóc ruszyć sprawę.
    • Przez livebird
      Ile maksymalnie można uzyskać dopłat do 1ha łąki ?
    • Przez rafmax
      Witam,
       
      Mam takie pytanie: Czy na łąkach z których nie chce zbierać siana mogę wykonać zabieg koszenia trawy kosiarką bijakową i masę zieloną pozostawić rozdrobnioną? Czy w takiej sytuacji przysługują dopłaty bezpośrednie? Co w razie kontroli? Ktoś wie na 100% jak to jest?
    • Przez MatKat8887
      Witam. Chciałam zapytać osoby które sa już po kontroli z agencji jak wyglada procedura na miejscu w trakcje przeprowadzania kontroli budynku dla loch na produkcje prosiat. Ile się czeka na kontrol od złożenia wniosku o płatność a ile na płatność? Czego się można spodziewać po takiej kontroli. Proszę o odpowiedz osoby doświadczone
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj