Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Kuba1993    8

Hmm, czytam i widzę, że nawet ziemniaki rolnik obiera by sprzedac, nie długo żeby sprzedac zboże trzeba będzie miec piekarnie, a żeby tucznika to ubojnię i masarnię, pozro600, pozdro600 Panowie.

W sumie pójdźmy krok dalej otwierajmy stołówki i bary z jedzeniem na wynos, to by było coś ! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

@lukas, ja nigdy nie jezdzilem mlodymi w maju wiec nie wiem jak to wyglada.

ale mysle ze sprzedasz. Nie ma zasady ze kupują od swoich, pozniej to sie klaruje. Na poczatku liczą się ladne równe bulwy, wiec ten kto ma to sprzedaje. smialo próbuj ;) Tu raczej sezon mlodych zaczyna sie troche pozniej niz w centralnej polsce.


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawcio21    2

kolega sie wnerwil i w big bagi ładuje i w centrum Polski jedzie ziemniak :) bo mial pyry z 60ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856

Dzis zajechałem do hurtowni gdzie w zeszłym roku dowałem ziemniaki żeby sie zapytać o cene. Właściciel hurtowni powiedział ze teraz bierze od goscia który mu przywozi w workach po 5 i 15kg a cena 10gr/kg, ma z nim umowe na tysiąc ton do maja. Widać ze niektórzy mają nóż na gardle. A ziemniaki z hurtowni wychodzą po 40gr i kto tu kase robi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szpeniek26    5

lublin i sandomierz jest w 25 i 30kg. Może 5% jest w 15kg.

w zasadzie cały lublin jest zaopatrywany w 25 lub 30kg.

 

Kolego co ty pleciesz, na giełdzie w Sandomierzu 90% ziemniaków sprzedawana jest w workach 15 kilowych, wiem bo jestem tam stałym bywalcem od listopada -_-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

Dzis zajechałem do hurtowni gdzie w zeszłym roku dowałem ziemniaki żeby sie zapytać o cene. Właściciel hurtowni powiedział ze teraz bierze od goscia który mu przywozi w workach po 5 i 15kg a cena 10gr/kg, ma z nim umowe na tysiąc ton do maja. Widać ze niektórzy mają nóż na gardle. A ziemniaki z hurtowni wychodzą po 40gr i kto tu kase robi?

 

tak niska cena jest raczej mało prawdopodobna, pomijając już koszty pakowania i trnasportu, chyba że komuś zostały nadwyżki przemysłowego, przy 100zł/t osiągnięcie rentowności jest raczej niemożliwe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856

Znajomy woził jeszcze niedawno do tej hurtowni po 2,2zł/15kg, ale od ponad miesiaca nie wozi, mi właściciel powiedział ze moge mu przywozić Bellarose ale też po 10gr w workch 15kg. Dałem sobie spokój z tą hurtownią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
astrzak    16

Znajomy woził jeszcze niedawno do tej hurtowni po 2,2zł/15kg, ale od ponad miesiaca nie wozi, mi właściciel powiedział ze moge mu przywozić Bellarose ale też po 10gr w workch 15kg. Dałem sobie spokój z tą hurtownią.

10 groszy w 15-kilówkach...Śmiech na sali


Wiesz co sie liczy?????
Szacunek ludzi kierownicy!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

A tak panowie czy sprzedając po 10-20 gr za kilogram wychodzicie na plus nawet mając kilka albo kilkanaście ha ziemniaka albo i więcej są tacy też, ktoś może poda swoją kalkulację ,ja sadziłem kiedyś 3 ha spokojnie się sprzedało po cenie dobrej ostatnio co rok mniej i mimo że w tym roku wszystko sprzedałem po 50 gr tak detalicznie ,kończę z ziemniakiem bo czasy detalu kończą się ,w mej dużej wsi zostało kilku co jeszcze ten 1max 2 ha sadzi kiedyś kilkudziesięciu rolników sadziło ,na sadzarkę mam już kupca a może ktoś zainteresowany na Karlika stoi pod dachem gotowy do akcji nawet lakier idealny wielkopolska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PABLO555    27

Ja sprzedałem dwa tiry po 15 gr kg pakowane w worki big bag tonowe .Jeżeli chodzi o rentownośc to jest zerowa ale jak się niema hodowli to niema wyjścia normalnie sprzedaje po 30 gr kg ale bardzo słabo ta sprzedaż jdzie w tym roku. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

10 groszy w 15-kilówkach...Śmiech na sali

można i po 7 groszy kupić pakowane w 15.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

Ja sprzedałem dwa tiry po 15 gr kg pakowane w worki big bag tonowe .Jeżeli chodzi o rentownośc to jest zerowa ale jak się niema hodowli to niema wyjścia normalnie sprzedaje po 30 gr kg ale bardzo słabo ta sprzedaż jdzie w tym roku. pozdrawiam

 

skąd jesteś?

 

@saszeta po 10gr/kg sprzedaję luzem wszystko co nie nadaje się na jadalne, a pakowanie w 15kg woreczki kosztuje mnie ok 35zł/t uwzględniając wyłącznie koszt worków, energii elektrycznej i pracowników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    187

po 8-10gr kupisz w okolicach sieradza, ale zalezy jakie: takie do 30mm lub odpad od jadalnego


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pmichal56    15

wieluń i okolice.u nas też po 10gr są, ja mam do sprzedania tak 20t tajfuna i teraz naszykowane jakieś 1tone odpadów satiny, większość jadalnych się sprzeda po 40gr. a reszta do krów po 10gr.


odsprzedam titusa w dobrej cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LUKARD    0

U mnie, czyli sochaczew na sklepy wstawiam po 4-5zł za worek 15kg... BRONISZE - około 3zł za worek.. a leży i czeka w magazynie 150 ton nie licząc kopca który pewnie się rozwlecze po polu....


www.lukard.pl - artykuły rolne - nawozy, środki ochrony roślin, materiał siewny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie, czyli sochaczew na sklepy wstawiam po 4-5zł za worek 15kg... BRONISZE - około 3zł za worek.. a leży i czeka w magazynie 150 ton nie licząc kopca który pewnie się rozwlecze po polu....

cena którą podałeś na broniszach to chyba dla desperatów co chcą przyjechać i w godzine dwie sprzedać wszystko i właśnie tacy ludzie psuja rynek... normalnie na broniszach teraz jest po 4-5 zł a już naprawdę ostateczna i najniższa cena to 3.5 ale to jak np wszystkie bierze kupiec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LUKARD    0

cena którą podałeś na broniszach to chyba dla desperatów co chcą przyjechać i w godzine dwie sprzedać wszystko i właśnie tacy ludzie psuja rynek... normalnie na broniszach teraz jest po 4-5 zł a już naprawdę ostateczna i najniższa cena to 3.5 ale to jak np wszystkie bierze kupiec.

 

 

O widze ze kolega z okolicy- witam witam...\

 

 

ja na bronisze nie jezdze, ale tak mi mowia ludzie... moze specjalnie bo nie chce zebym pojechal i byl nastepnym:):)


www.lukard.pl - artykuły rolne - nawozy, środki ochrony roślin, materiał siewny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
astrzak    16

Panowie jak cena na Rybitwach????


Wiesz co sie liczy?????
Szacunek ludzi kierownicy!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klepk995    189

pewnie taka sama jak od zawsze :wacko: ciekawe jak się przetrzymują ziemniaki w kopcach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

ja za 15kg biorę 10zl taniej nie sprzedam. Zostało mi może z 2t do sprzedania jak nie sprzedam to skarmię dla bydła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez mrbarti44
      jaka jest grupa producencka dżeli
    • Przez jolanta1959
      Ceny ziemniaków w 2013 roku do sprawdzenia w wątku: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72466-ceny-ziemniakow-2013/
      Dyskusja o cenach ziemniaków w poprzednich latach http://www.agrofoto.pl/forum/topic/1313-ceny-ziemniakow/
       
       
       
      Ceny sadzeniaków jak na razie około 1400 zl za tone
      .
    • Przez damii1
      Dyskusja o aktualnych cenach ziemniaków przeniesiona do wątku o 2014 roku http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72464-ceny-ziemniakow-2014/page__view__getlastpost
      Wątek o cenach ziemniaków we wcześniejszych latach: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/1313-ceny-ziemniakow/
       
       
       
      ciezko powiedziec... ale moze 80gr bedzie
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj