Skocz do zawartości
Gość peres100

prow 2007-2013

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość peres100   
Gość peres100

mam pytanie jak zrobic zeby dostac dofinansowanie na zakup uzywanego ciagnika. czy jest to mozliwe w ramach programu prow 2007-2013 bo slyszalem ze tam to tylko nowe maszyny.

ciagnik kosztowal by 50000 ile dostalbym zwrotu.i czy sa jeszcze jakies inne dofinansowania na zakup maszyn uzywanych np.plug

andrzej2110    529

Na używany ma nie być zwrotu (domyślam się przyczyn) tylko nowe. Wysokość zwrotu jest uzalezniona od kilku rzeczy.

Gość peres100   
Gość peres100

to bardziej sie oplaca kupic ciagnik uzywany za 50,000 od sasiada i wiem co mam bo jest w bdb stanie to 1224 1989r i chodzil tylko przy rozsewaczu 1000l i opryskiwaczu 2000l niz kupowac nowy za 170,000.

Wiadomość z agroFakt.pl

andrzej2110    529

Skoro dobrze znasz stan techniczny to w takim przypadku kup używany. Gdzieś widziałem że być może będzie można kupić max pięcioletni sprzęt ale to nie jest pewna informacja. No ale ten 1224 i tak jest starszy.

Gość peres100   
Gość peres100

no ten 1224 to jest starszy ale nie wiem czy te nowe sa od niego lepsze ten chodzil tylko przy rozsiewaczu i opryskiwaczu i niczym wiecej. sasiad ma 600 ha to troche sie juz napryskal zrobil nim 6000mth

andrzej2110    529

Czy nowe są lepsze to nie wiem. Być może jakieś drobne zmiany były. 6000mth- troche jest ale w rosiewaczu, opryskiwaczu nie ma tak ciężko jak w pługu czy innych klamotach. Jeśli dbał o ciągnik to powinien jeszcze pochodzić, najwyżej kapitalka silnika :)

mlody87    2

w poprzedniej "edycji" programów dofinansowan był mozliwy zwrot za uzywane maszyny nawet zza granicy jednak trzeba bylo miec udokumentowane to ze maszyna ta nie byla juz wczesniej zakupiona z pomoca srodkow z UE :)

Nikita_Bennet    100

Ciekaw jestem czy istnieje możliwość kupienia za środki z tego programu nowiutkiego Belarusa ale ściągniętego przez kogoś z ogłoszenia (np. allegro). Chodzi mi nie przez Pronara z Narwi lub Birawit.

wojtek3222    2

Witam nie wie ktoś może jaki byl wynik dzisiejszego glosowania w sejmie ? Czy odrzucone te poprawki o dotacje dla niskotowarowych?

qazi    57

nie wiem dokładnie bo dziś w agrobiznesie coś o tym mówili i to chyba przeszło

kat    7

Przeszło na 100%. Mówili coś że głosowanie odbyło się w nocy. Dobrze że nie czekałem na dofinansowanie na ciągnik bo bym się nie doczekał :rolleyes:

Viper    5

f*ck, żeczywiscie przeglosowali niskotowarowe, czyli nie ma co liczyc na fundusze w tym roku ;(:(:rolleyes: Lepper to nic dobrego dla rolnictwa;/;/

qazi    57

no to mamy rok wegetacji w rolnictwie :rolleyes:

tomek    0

panie lepper i inni politycy-dziękujemy :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: nie będzie nowych maszyn w tym roku :rolleyes:

1rajdzik    14

zgłaszam oburzenie !!! :angry: jak tak można marnotrawić własne pieniądze, przecież płacimy więcej do kasy UE niż sami otrzymujemy. Czy nie wiecie jak możemy temu jeszcze zapobiec, czy już nic naprawdę nie da się zrobić ? :rolleyes:

kat    7

@ tomek

Ale Lepper nie popierał nisko towarowych. To PiS się uparł że kasy z uni i tak jest dużo i należy się wszystkim

pioter    44

a ja nie wiem czym sie martwicie...dają nam czas na uzbieranie kasy :rolleyes:

versus    16

Dla mnie to i lepiej że rok nie ma. Więcej kasy będzie jak przejmę gospodarstwo, będą większe szanse itd :rolleyes: A tak na poważnie to głupotę z tymi niskotowarowymi odwalili.

1rajdzik    14

jakby tak dopisać że gdy nie spełni się WSZYSTKICH warunków zawartych po podpisaniu tego kontraktu z ARiMR to zabierają 150 albo lepiej 200 % wartości przyznanych (obojętnie w jaki sposób - mienie albo pieniądze) + inflacja. Wtedy by wszyscy drżeli...

Viper    5

Włąsnie oglądałem "Tydzień" wiceminister rolnictwa twierdzi twardo że żadnych opuźnień nie ma, i bardzo optymistycznie patrzy na terminy ogólnie, innni zaś mówią jak sprwa faktycznie sie przedstawia, i prawdopodobnie nie ma co liczyc na składanie wniosów w tym roku. Ale te cepy ostro wmawiają że to kwestia 2-3 m-cy :| Co jest nie relane, komisja europejska ma pół roku na zatwierdzenie a ja jestem pewien że im tam sie z tym napewno śpieszyc nie bedzie, a jak bedzie to sie okaże za jakiś czas.

brzozak2    236

teoretycznie jest taka mozliwosc ale nie wiem czy ktokolwiek jest w stanie wywrzec taka presje na KE

kissmy...    57
jakby tak dopisać że gdy nie spełni się WSZYSTKICH warunków zawartych po podpisaniu tego kontraktu z ARiMR to zabierają 150 albo lepiej 200 % wartości przyznanych (obojętnie w jaki sposób - mienie albo pieniądze) + inflacja. Wtedy by wszyscy drżeli...

czy jeśli ktoś chciałby zrezygnować ze wsparcia w ramach jakiegokolwiek z działań SPO to musiałby zwrócić całą dotacje czy też zostałyby naliczone jeszcze dodatkowe odsetki

karol    2

wiem tylko tyle że jeśli ktoś się nie wywiąże ze zobowiązań np Młody rolnik który wziął premie 50 tys. to po 5 letach będzie musiał zwrócić te 50 tys. wraz z odsetkami czyli razem 95 tys. tak mi powiedziałpracownik agencji...

kissmy...    57
wiem tylko tyle że jeśli ktoś się nie wywiąże ze zobowiązań np Młody rolnik który wziął premie 50 tys. to po 5 letach będzie musiał zwrócić te 50 tys. wraz z odsetkami czyli razem 95 tys. tak mi powiedziałpracownik agencji...

o super tzn, że doliczają ustawowe odsetki także chyba nie warto wycofywać się z programu

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się