adasiorek

uprawa truskawek

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość

jednego łożyska nikt nie wymienia tylko wszystkie. równie dobrze może być zjechany wałek atakujacy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
memphis1205    14

Tez tak myslalem ze jak sie juz rozbierze to wszystko trzeba wymienic. Czyli raczej trzeba by bylo caly zestaw kupic z walkiem i wszystkimi lozyskami itp za 500zl tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karollorak93    117

Jak myślicie Panowie pryskać już doglebówką dewrinol+stomp czy poczekać jeszcze troche? Za jakiś tydzień mówię znów o przymrozkach co radzicie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5604

Rozdzielić to na dwa zabiegi, Stomp gdybym mógł to u siebie bym pewnie dawał, ale na razie wjechać nie mogę. A z Devrinolem można spokojnie czekać, bo on truskawkom bardzo nie zaszkodzi, nawet jak zacznie ruszać wegetacja.

A prognoza na więcej niż kilka dni to jak wróżenie z fusów, co wróżbita to inna wróżba ;) 

Edytowano przez Tomasz0611

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karollorak93    117

Ja bym pewnie już wjechał, zresztą mam drogi to najwyzej na nich trochę kolein narobię. Przymrozek nie wpłynie na działanie stompu? Dziś w nocy było na minusie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie ma sensu niczego dzielić akurat teraz gdy truskawka jest w stanie uśpienia.

Połączenie stompu + devrinol lub venzar + devrinol uzupełnia się. jeden i drugi działa na kiełkujace chwasty z tym że devrinol patrafii wykosić te co już pokazały się na powierzchno ale to działanie występuje gdy temperatura znacznie wzrośnie. tak więc czy go teraz zmięszamy czy podamy za 2-3 tygodnie tak samo zadziała.

Moim zdaniem podać to teraz gdy truskawki są uśpione ale poczekać aż przejdzie fala mrozów.

koleiny bardzo łatwo narobić to tylko tak się wydaję że to nie ma znaczenia, lepiej ewentualne koleiny zostawić na późniejsze zabiegi gdzie nie ma od nich odwrotu i trzeba je robić bez względnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
blabla    7

Witam,

Przerabiał ktoś z was nową odmianę Rendezvous?

Jaka podatność na choroby, herbicydy i plenność?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karollorak93    117

Truskawka chyba nie ruszy aż tak szybko wieć chyba poczekam gdzieś do 15 niech te przymrozki miną i wtedy pojadę w mieszance. Chyba ze faktycznie teraz sam stomp, ale chyba też w takim przypadku przymrozki sprawią ze nie bedzie działał mam racje? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

Orientuje się ktoś z was jaki może być koszt uzbrojenia falownika w moduł dzięki któremu można włączać i wyłączać pompe przez telefon? 

Edytowano przez tomn95

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lok125    7

Jeśli chodzi ci o włączanie/wyłączenia przez telefon to koszt w granicach 700-900 zł z założeniem, ale to było jakoś w połowie 2020

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lok125    7

Działa to w ten sposób ze albo dzwonisz albo wysyłasz SMS i się pompa wyłącza albo włącza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5604

Jeżeli robiłeś kiedyś cos podobnego to tak, jeżeli nie, to lepiej zapłacić fachowcowi. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51
4 godziny temu, Tomasz0611 napisał:

Jeżeli robiłeś kiedyś cos podobnego to tak, jeżeli nie, to lepiej zapłacić fachowcowi. 

Taki moduł jest uniwersalny i będzie pasował do każdego falownika? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lok125    7

Lepjej weź fachowca niech założy i będzie spokój bo wrazie jak coś źle zrobisz to zaraz coś możesz spalić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5604

Też tak uważam, jeżeli kolega nie ma wiedzy na ten temat, to lepiej komuś to zlecić, u siebie sam montowałem takie rzeczy, ale, że tak powiem, na własną odpowiedzialność, jakbym spalił to swoje. U siebie zrobiłem to na LOGO od Siemensa i steruje mi jednocześnie pompą głębinową i pompką do fertygacji zamontowaną w sąsiednim budynku, przy czym ja mam to z poziomu aplikacji na Androida a nie poprzez SMS/dzwonienie.

Edytowano przez Tomasz0611

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

I co Ci to daje jak latach po polu i przepinasz węże na kwatery

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5604

To, że nie muszę wracać do domu 500m żeby włączyć. Naciskam aby OFF, minuta przepinania, ON i impreza idzie dalej.

Tak samo jak chodzi deszczownia, to jestem obok na polu, widzę, że "dojechała" to aby wyjmuję telefon, dwa kliknięcia i wyłączone.

Edytowano przez Tomasz0611

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

tylko po to żeby wyłączyć pompę w czasie przepinania kwater ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5604

U mnie to steruje całym procesem podlewania, ustawiam sobie czasówkę np na 3h, 2h samą wodą, później np 45min woda z nawozem i potem na koniec 15min czystej wody, żeby wypłukać taśmy. Wszystkie czasy steruję sobie z poziomu aplikacji, załączanie i wyłączanie także. A przepianie kwater nie trwa dłużej niż 30 sekund jak jestem na polu. Cały ten układ sterowania kosztował mnie około 1000zł, wliczając elektrozawory pozwalające wybierać z której beczki pobierany jest nawóz do fertygacji, no i dodatkowo 2 wieczory łączenia kabelków i napisania prostego programu na sterownik.

Edytowano przez Tomasz0611

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro86    31

Panowie jesienią pompa zasysala mi jakiś muł czy piasek. Dziś wyjąłem pompę, zmierzyłem jej głębokość i okazało się, że z 28 m zrobiło się 20. Jakoś ja zamuliło. Czy da się to jakoś odratować? Ktoś mi podpowiada żeby włożyć w rurę osłonową (160) np rurę 40 i pompować wodę do środa może to przepłuka. Mial ktoś do czynienia czymś takim?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kamila79
      Witam! mam pytanie czy mogę teraz opryskac truskawki(sa po zbiorze skoszone i przejechane opielaczem miedzy rzedami)ale nie stety to nic nie dało. Jest bardzo , duzo tych chwastów(m.in. mam oste. trawe, i takie żółte kwiaty korzeń jak piertuszka).
      Tak pomyslalam, ze teraz bym je opryskala(pogoda dopisuje)i na wiosne poprawka. Ale czy mozna?
      jeżeli tak to podajcie dobry oprysk? pozdrawiam
    • Przez dami21
      mam pytanie czym nawozić i w jakim terminie truskawki wiosną by uzyskać duży plon i dobrej jakości owoce ( truskwaki bez osłon oraz bez nawadniania )
    • Przez waldemaros
      witam wszystkich mam takie pytanie gdzie mozna kupic opakowania na truskawki tzw platony.prosilbym o informacje.moga byc urzywane.
    • Przez grucha2701
      witam panowie dziś zostałem nabywcą 1h zaniedbanej ziemi na której na dzień dziś jest zasiane słabe żyto jutro już to będzie za orane 4kl ziemi lecz strasznie zaniedbana brak tam nawozu i oprysków , mam zamiar uszykować tą ziemie pod truskawki możecie mi napisać co ta ziemia potrzebuje ?? w pewnym kawałku jest jakas szlaka pomieszana z ziemią nie dużo ale jest , napiszcie jak ją doprowadzić do ładu i składu .
      moje drugie pytanie co dać za nawóz przed zasadzeniem truskawek i po zasadzeniu z góry dzięki
    • Przez telo9034
      Witam.
      Jestem nowicjuszem na forum także na wstępie pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
      Tak jak w temacie mam pytanie czy A+ czy B.
      Wiem że A+ daje w pierwszym roku plon niemniej koszt zakupu w stosunku do sadzonek w rozmiarze B jest nieporównywalnie wyższy i nie do końca wiadomo czy zwracalny.
      Osobiści chcę kupić sadzonki B.
      Jeżeli ktoś również miał podobne rozterki i je rozwiązał to będę wdzięczny za podpowiedź.
      Z góry dzięki.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj