adasiorek

uprawa truskawek

Polecane posty

Gość   
Gość

byle tylko żeby narzędziami uprawowymi  póżniej nie zahaczył. po za tym zakopana to nikt jej nie będzie odkopywał 😁

rura 75 spoko tylko zobacz ile kosztują zawory do pe75 😄 najtańszy 266zł.

normalnie różnica kosmiczna cen między pe63 a pe75

Edytowano przez racyl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5616

@racyl a po co ci zawory ??? Ja nie stosuję ani jednego ;) Nawet jeżeli potrzebne do inżektora to ile, jeden czy dwa, to nie są jakieś kosmiczne różnice w porównaniu do możliwości przesyłowych tych dwóch rur.

7 godzin temu, sosyn94 napisał:

Panowie rura do nawadniania pe 75 zakopana na 60cm bedzie ok czy za płytko ?

Jeżeli potem nie będziesz niczym robił na taką głębokość to ok.

1 godzinę temu, racyl napisał:

normalnie różnica kosmiczna cen między pe63 a pe75

Różnica w możliwościach przesyłu między 63 a 75 też kosmiczna. Rurą PE 75 możesz przesyłać o 45% więcej wody niż rurą PE63. Pole przekroju obu rur się kłania.

Edytowano przez Tomasz0611

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

no jak bez zaworów, całego pola na raz nie podleje. jak są zamontowane zawory to tylko się przełącza między nimi.

przy mniejszych średnicach to jeszcze koszty do zniesienia ale pe 75 to już robi się kosmos przy ok 300zł sztuka

 

Ja wiem że jest lepsza do przesyłu i nic nie podważam

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5616

Ja mam wystawione końcówki na wąż strażacki i aby przepinam i po problemie ;) Wystawiony "kran" z rury PE wychodzący z ziemi i aby podpinam odpowiednią kwaterę. Mało kto w okolicy ma porobione na zaworach tak jak opisujesz, w większości wygląda to tak jak u mnie. Nie mówię, że pomysł z zaworami zły, tylko trochę kosztowny ;) 

Edytowano przez Tomasz0611

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

przy pe 40 to koszt zawora był jakieś 50zł   to nie był taki ból .

na zaworach jedno otwierasz, drugie zamykasz, szybko i sprawnie

 

I masz na tych wężach 3 " najtańszych chińskich   na allegro

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5616

To tylko do taśm, reszta na węzach strażackich. Kupiłbym lepsze do taśm, ale na 2 sezony użytkowania nie widziałem sensu kupować lepszego. 

Edytowano przez Tomasz0611

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

te "strażackie" z kondonem w środku są też lepsze i gorsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5616

Ja za 15 m 2" 130 albo 150 płace, ale wytrzymują mi sporo, kiedyś za 60 na ryneczku kupiłem to sezonu nie wytrzymał :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7614

W tym roku raczej nie pofolgują jak to miało miejsce zeszłego roku tylko będą trzymać ludzi w rydzach ciekawe czy tak wpuszczą Ukraińców do Polski .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sosyn94    11

Jak już zakopuje w ziemi to robie na lata, 60cm to max jaki moge dać bo taką mam do wypożyczenia koparke łańcuchową, wydaje mi sie ze tą łańcuchowa wykopie duzo szybciej niz koparką korytować np 80cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarooo16    5

witam

mam pytanie odnośnie pryskania miedzią i siarką

czym polecieć pierwsze i jaki odstęp między zbiegami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sosyn94    11

8.5 brutto za rure pe75 pn10 to dobra cena? Może wiecie gdzie byłoby taniej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

rura to problematyczny towar do wysyłki i taniej wyjdzie kupić gdzieś na miejscu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sosyn94    11
3 godziny temu, racyl napisał:

rura to problematyczny towar do wysyłki i taniej wyjdzie kupić gdzieś na miejscu

no właśnie te 8.5 brutto mam juz z transportem? w warce chcą po 7.5brutto 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zimnepiwo    30

Czy studnia głębinowa fi 110 wystarczy do podlewania ogródka z truskawkami ok. 0,5ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

u mnie wystarcza. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6434
Dnia 15.02.2021 o 09:07, racyl napisał:

obiony czy kupiony opryskiwacz z nadmuchem ? 10 rządków bierze czy więcej ?

Jakbyś był grzeczny to bym Ci danfoila jednego z nadmuchem po sąsiedzku odsprzedał albo pożyczył na próbę i miałbyś fest nadmuch. :lol:Tylko coś trzeba mocniejszego jak c360.

Aaaaa dbajcie chłopaki o truskawkę i porzeczkę czarną, bo będzie droga.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5616
3 godziny temu, mirro napisał:

Aaaaa dbajcie chłopaki o truskawkę i porzeczkę czarną, bo będzie droga.

Skąd takie informacje ?

A co do włókniny to jak typowo wiosenno-przymrozkowa to P21/P23 z wzmacnianymi brzegami,  jak chcesz przykrywać na zimę to P30, ale ona wiosną na przymrozki jest trochę ciężka.

Edytowano przez Tomasz0611

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zimnepiwo    30

@pafnucy jaką pompe polecisz (o jakiej wydajności) do takiego ogródka. Na chwilę obecną mam zasilanie z kranu fi20 wąż zasilający , każda taśma (o długości ok.100m) ma zaworek,tym ustawiałem podlewanie. Czy można zostawić ten wąż zasilający czy pasuje zmienić na większy. Odległość od studni do początku pola 10m , wysokość podnoszenia wody ok 20m(tak podejrzewam może być trochę mniej).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRtobacco    2
9 godzin temu, Tomasz0611 napisał:

Skąd takie informacje ?

A co do włókniny to jak typowo wiosenno-przymrozkowa to P21/P23 z wzmacnianymi brzegami,  jak chcesz przykrywać na zimę to P30, ale ona wiosną na przymrozki jest trochę ciężka.

Mam zamiar kupić o wymiarach 100x15m czy lepiej będzie dwie sztuki 50x15m, pole ma długość 98m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kamila79
      Witam! mam pytanie czy mogę teraz opryskac truskawki(sa po zbiorze skoszone i przejechane opielaczem miedzy rzedami)ale nie stety to nic nie dało. Jest bardzo , duzo tych chwastów(m.in. mam oste. trawe, i takie żółte kwiaty korzeń jak piertuszka).
      Tak pomyslalam, ze teraz bym je opryskala(pogoda dopisuje)i na wiosne poprawka. Ale czy mozna?
      jeżeli tak to podajcie dobry oprysk? pozdrawiam
    • Przez dami21
      mam pytanie czym nawozić i w jakim terminie truskawki wiosną by uzyskać duży plon i dobrej jakości owoce ( truskwaki bez osłon oraz bez nawadniania )
    • Przez waldemaros
      witam wszystkich mam takie pytanie gdzie mozna kupic opakowania na truskawki tzw platony.prosilbym o informacje.moga byc urzywane.
    • Przez grucha2701
      witam panowie dziś zostałem nabywcą 1h zaniedbanej ziemi na której na dzień dziś jest zasiane słabe żyto jutro już to będzie za orane 4kl ziemi lecz strasznie zaniedbana brak tam nawozu i oprysków , mam zamiar uszykować tą ziemie pod truskawki możecie mi napisać co ta ziemia potrzebuje ?? w pewnym kawałku jest jakas szlaka pomieszana z ziemią nie dużo ale jest , napiszcie jak ją doprowadzić do ładu i składu .
      moje drugie pytanie co dać za nawóz przed zasadzeniem truskawek i po zasadzeniu z góry dzięki
    • Przez telo9034
      Witam.
      Jestem nowicjuszem na forum także na wstępie pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
      Tak jak w temacie mam pytanie czy A+ czy B.
      Wiem że A+ daje w pierwszym roku plon niemniej koszt zakupu w stosunku do sadzonek w rozmiarze B jest nieporównywalnie wyższy i nie do końca wiadomo czy zwracalny.
      Osobiści chcę kupić sadzonki B.
      Jeżeli ktoś również miał podobne rozterki i je rozwiązał to będę wdzięczny za podpowiedź.
      Z góry dzięki.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj