Małomiasteczkowy

Members
  • Ilość treści

    32
  • Rejestracja

  • Ostatnio

Wszystko napisane przez Małomiasteczkowy

  1. Ktoś chętny na sadzonki Apriki? Zostało mi trochę. Zielone kopane , późno ale bardzo ładne.
  2. Miedź z siarką możesz połączyć zwłaszcza teraz.
  3. Tomn95 mnie się nie zdarzyło. Zresztą to tylko noże, wiadomo że będą się zużywać, to nie są drogie rzeczy.
  4. Jeszcze nie, w tym roku będę zamawiał po sezonie z Warki rs16b. Będę też ją wypożyczał od sezonu 2022, ale osobiście użytkowałem ją przez dwa ostatnie sezony. Ogólnie mam na wypożyczenie scielarkę na małe kostki, szczotkę do truskawek do wymiatania starych liści, glebogryzarkę minos agri na razie dwie sekcje, ale w planach trzecia jak będzie zainteresowanie. Maszyna do formowania zagonów sadrim. Kod 96-115.
  5. Długo,bardzo plenny, w tym roku mi drobniał. Dobra jakoś owocu, sztywny towar. Wada to za długie kwiatostany, wykłada się bardzo i zajmuje dużo miejsca, ale za to łatwo się zbiera, kruchy ogonek, a jak dojrzały owoc potrafi odchodzić od szypułki. W smaku słaby, nie każdy klient go chce. Wczesny ok. 2 dni Albie . Ponownie zakwita latem co mi akurat się nie podoba. Trzeba było by regalisem opryskać może wtedy się uspokoi. Będę w tym roku próbował tak zrobić.
  6. Racyl ten też może być, ja go akurat nie zakładałem bo drogo wychodził chyba ponad 100zl za sztukę, więc sam sobie kupiłem kształtki mosiężne czy miedziane takie małe z allegro i fajnie działa i za ułamek ceny. Wstawię foto w następnym poście . Rozpylacze pisałem , niebieskie albo czerwone . Wg ISO czerwone są większe
  7. Opryskiwacz ma dwa obiegi cieczy. Mogę sobie przełączyć na dyfuzory albo klasycznie rozpylacze na belce co 50cm do zboża, albo dwa naraz. Za dyfuzorem są dwie głowice sadownicze, a w nich rozpylacze wirowe o pustym stożku, u mnie akurat lechler TR niebieskie i/albo czerwone.
  8. Też dołożyłem drugi rozpylać na dyfuzor bo jeden to za mały wydatek cieczy. Z PSP jest różnica. Na przędziorka tylko raz wystarczyło opryskać, udało mi się wstrzelić i potem cały rok spokój.
  9. Na płasko, ale od tamtego roku już robię na zagonach na razie włóknina, ale folię też wypróbuję. Szerokość? Vibrant tak ale on tego wymaga. Reszta nie uważam. Rzadki mają szerokość 40cm. Tak ustawiam glebogryzarkę. Wydaje się że duże przerwy, ale jak zaczyna owocować i owoce się wykładają to jest w sam raz. Lepiej się zbiera i dzięki temu nie mam problemu z pracownikami, lepsza zdrowotność roślin i jakość.
  10. 120cm, a vibrant co 135. Truskawki prędkość 4-6, zboża 5-6. Z tą prędkością nie ma co szaleć im mniejsza prędkość tym lepsza penetracją łanu.
  11. W zbożach ładuje 250-300. Truskawki systemiczne środki 300-350. Kontaktowe i akarcydy wystarczy 500l. Mowa o PSP oczywiście. Ja mam truskawki sadzone jednorzedowo.
  12. Ja tym opryskiwaczem wjeżdżam też w inne uprawy typu zboża/ rzepak . Jest mega uniwersalny dzięki tej łamanej belce,duża beczka i 7 ha zrobione. Wszystko mam na elektrozawór ach hydraulikę i oprysk po 5 sekcji.
  13. W 2019. Powiedzmy że policzyli mi cenę Z 2017. Strasznie długo czekałem na niego, nie mogłem się doczekać, już miałem wątpliwości czy mi w ogóle go zrobią. Cena jakoś 52 tys. Ale taka cena teraz to nierealne, sami mówili że wiele na nim nie zarobili. Teraz za takie coś musisz dać ponad lekko 70-80. Tak brałem na młodego rolnika. Dla mnie ważna była belka łamana, a nie każdy ją oferował, tylko krakowiak i właśnie mam taką belkę i przystawkę z krakowiaka octopus.
  14. Ja mam z Kam rol Szydłowiec. Beczka 2000 z dyfuzorami. Będzie pewnie taniej niż u tych co wymieniłeś , ale jakość też pewnie troszkę niższa. Nie narzekam bardzo na swój, jest troszkę niedociągnięć ale jako rolnik idzie to poprawić, np. słabo dopasowane sworznie do otworów i rury przy dużych załamaniach pękają.Chłopaki zrobili mi wersję 12m z łamaną belką, a nie składana cała do przodu, jest zdecydowanie lepiej.
  15. To chińszczyzna do przepompowania szabma co najwyzej. Markowy LayFlat to Rivulis , jak dobrze poszukasz to kupisz 50mm za 5-6 zł/mb. wytrzymałość chyba 4.2Bar
  16. zbieram akcesoria wycinak już mam, ten droższy. Dobrze mówi
  17. Ja od tego roku przechodzę na Layflata bo jest po prostu taniej, łatwiejszy montaż i nowy typ nasadzeń na mnie to wymusił. Nie będzie pewnie tak szczelny na klasyczna rura + siodło, ale liczę się z tym
  18. Zdrowa roślina, na cięższej ziemi silnie rośnie. Wydajność 4/6. Owoce z tych większych, ciężkie , jakość wzorowa. Czy wiecie właśnie jakie ona ma wymagania co do azotu?
  19. Moim zdaniem też nie ma za bardzo sensu robić z wielodoniczki. Plon nie jest większy, jedyna wartością dodana jest lepsze sadzenie ich za zagonach i nie wymagają starannego podlewania po posadzeniu.
  20. Jak będzie widać, że idzie wiosna i będzie można wjechać w pole. 70% może i tak, ale musiałbyś zasadzić sadzonkę wielokoronową A+ w sierpniu czy chociażby frigo na wiosnę. Takie klasyczne B, A ze swojego matecznika to może 30%.
  21. Od kiedy to opuchlak lata🦇? Mylicie to z ogrodnicą niszczylistka i chrabąszczem majowym czyli pędrakimi.
  22. A po co to zwijać po zbiorach?! Zawsze zostawiam, tylko wyciągam do góry po zbiorach i wczesną wiosną. A jeżeli chodzi o taśmy w ziemi to nie sądzę, raczej kiepski pomysł, a co wtedy z pieleniem dziapką itp., poprzecinaną dziewczyny, a dziury i tak się porobią same z siebie, potem byś latał i tak że złączkami i się wkurzał.
  23. Nigdy nie czekałem 6 miesięcy. Jakieś dwa tygodnie i jazda. Devrinol albo venzar albo mix. Kiedyś jeszcze venzar z goltixem mieszałem, ale mam w nasadzeniach albe i inne nowości nie sprawdzone pod kątem metamitronu.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj