Skocz do zawartości
Matek_1264

Wyniki analizy i przygotowanie pola

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Matek_1264    0

Witam, chcę w tym roku zasadzić truskawki w sierpniu i potrzebuje porad jak dalej postępować z polem i jak nawozić.

Wyniki analizy gleby otrzymałem dziś.Są zalecenia nawozowe jednak nie wiem kiedy sypnąć nawóz i wapno.

Sytuacja wygląda tak: pole do tej pory to dwa sąsiadujące kawałki ze soba które finalnie będą połączone.

Kawałek 1- wiosną zasiana gryka, ztalerzowana i zaorana. Następnie posiana gorczyca która już kwitnie.

Kawałek 2- późną wiosną zasiany owies który rośnie do tej pory.

Do dyspozycji mam obornik od krów i owiec i nieco kurzaka.

Powiedzcie jakie ruchy teraz poczynić bym za 3 tygodnie mógł wsadzać truskawkę w pole i żeby coś z tego wyszło. :) 

gosciu506    23

pierwsza sprawa to wapnowanie a druga nie sadz truskawki za rok będzie tania po 1 za 1kg zakłady będą chciały odbić tegoroczną cenę u mnie w okolicy z kim bym nie rozmawiał każdy sadzi nie ważne ile ma już zasadzonej

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez sobek112
      Mam problem w ustawieniu silosów, chce wybrać jak najkorzystniejszy układ;
      więc tak mają być 4 silosy lejowe, czyszczalnia i zsyp- wszystko ma współgrać i być w jednym miejscu. Posiada ktoś zdjęcia, albo sam robił coś podobnego? 
      Przeglądając forum, galerię widzę same silosy z zsypem bez czyszczalni czy suszarni a to jest dla mnie najważniejsze.  
    • Przez UrsusC-330
      Witam, 
      Mam pytanie odnoszące się do wyboru parametrów pompy i agregatu prądotwórczego, mam około 1 ha truskawek, wykopałem studnie głębinową, głębokość studni  30 m, lustro wody jest na ok. 12m i teraz jakie parametry, moc powinna mieć pompa i agregat żeby  dały rade pchać tę wodę? 
    • Przez demon17
      Witam,
      Wiosna już nie długo, a starą unią nie idzie już orać... Panowie piszę do was z prośbą o pomoc w wyborze pługa. Na początek kilka faktów: Zetor 9540 obrabia głównie ziemię klasy IV-VI (przewaga V i może 1ha - III) na 25 ha. Na dzień dzisiejszy pozostaje do dyspozycji stara unia 4x40 zagonowa. Sieję coraz więcej poplonów i unia nie daje sobie rady więc czas na jakieś zmiany. Budżet na ten cel to okolcie 10 tyś. Z kamieniami bywa to różnie... 3 ha zakamienione reszta ok. Poniżej przesyłam propozycje jakie wpadły mi w oko.

http://allegro.pl/plug-4-skibowy-rabewerk-i7205241040.html#thumb/5
      https://www.olx.pl/oferta/plug-obrotowy-4-skibowy-rabe-werk-3-1-CID757-IDs9yrF.html

Kusi mocno:
      https://www.otomoto.pl/oferta/rabe-rabe-werk-plug-obrotowy-4-skibowy-azurowy-zabezp-non-stop-import-niemcy-kverneland-lemken-overum-unia-kuhn-ID6zBxOz.html
      ale czy jest wart tej ceny?

Liczę na waszą pomoc.
      Pozdrawiam,
      Jacek
    • Przez karolr2
      Witam chcę pobudować oborę na 70opasów. Chcę żeby była to obora 14x30 na rusztach lub na płytkiej  ściółce z jakimś zgarniaczem. Jestem na etapie wyrabiania karty środowiskowej, wszystkie wskazówki mile widziane .
    • Przez KarolBodnar
      Witam, 
      Pilnie potrzebuję informacji na temat osi, której zdjęcia załączam do tematu, chcę wiedzieć z czego pochodzi oraz jej parametry nacisk itp. z góry dziękuję

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.