Balzak

Nawożenie łąk

Polecane posty

ThePerkins    934

Ta pogoda to sobie jakieś jaja robi , połowa kwietnia , teraz jest 3 stopnie, na weekend przymrozki po -4 , każda pogoda inaczej mówi, i każda nadaje przelotne opady , tylko w innym czasie, żałuję , że w sobotę nie posiałem azotu, wczoraj padało troszkę ... Siać saletrosan czy co robić?...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodi    520

3t saletry poszło w p.... W sobotę rozsypałem, patrząc na wszystkie prognozy. Ani kropli nie spadło. Dziś rano - 6. Młodym siewkom koniczyny można powiedzieć papa. Szykuje się na koszenie pszenżyta w bele. Może 10ha łąk i 10ha qq na 35szt bydła wystarczy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASZv3    829

Ja na trawy dałem wcześniej saletrę i mocznik, miałem coś jeszcze dawać ale odpuszczam. W piątek i sobotę dawałem na jęczmień i pszenicę IIgie dawki kolejne i... też zero deszczu tj kilka płatków śniegu. Teraz w środę coś ma kropić. Później to chyba dopiero w maju. Do tego zimne noce wszystkie. Masakra.


Zwykle mam tu pełną skrzynkę - kontakt przez Facebook/Messenger/armand888@wp.pl Zapraszam na mojego Instagrama i Facebooka - MAZURSKI GOSPODARZ :) Na tematy handlowe odpowiadam na Agrofoto z konta firmowego e-sklepu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dabrowskit    229

mam możliwość kupić lucerne na pniu. koszenie i belowanie po mojej stronie . 70 zł za bele będzie dobra oferta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas9559    30

Pierwszy pokos szybko nie będzie, trawa ruszyła, kolor ma ale stoi, z takimi prognozami to w majówkę można sypać saletre i na koniec maja zbierać. Lepsze wyjście niż teraz w te przymrozki dawać saletre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RolnikTivi    50
19 minut temu, Dodi napisał:

3t saletry poszło w p.... W sobotę rozsypałem, patrząc na wszystkie prognozy. Ani kropli nie spadło. Dziś rano - 6. Młodym siewkom koniczyny można powiedzieć papa. Szykuje się na koszenie pszenżyta w bele. Może 10ha łąk i 10ha qq na 35szt bydła wystarczy. 

Czemu poszło w p****? 

5 minut temu, lukas9559 napisał:

Pierwszy pokos szybko nie będzie, trawa ruszyła, kolor ma ale stoi, z takimi prognozami to w majówkę można sypać saletre i na koniec maja zbierać. Lepsze wyjście niż teraz w te przymrozki dawać saletre.

Ja dałem saletrosan 2 tyg temu i 2 razy popadalo po 0,5l nwm czy dobrze zrobiłem. Liczyłem na deszcz ale się przeliczyłem. Na zboża w piątek rozwaliłem druga dawkę do wcsorajszego pół litra leżało wczoraj roztopiło się ale w ziemię nie wbiło niestety 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodi    520

@lukas9559 prognozy pogody do soboty były jednoznaczne, że przymrozki możliwe tylko na poniedziałek wtorek a później tylko cieplej. Teraz w niedzielę im się pozmieniało. Dobrze, że z kukurydzą się nie wyrywałem jak większość w okolicy.

@RolnikTiviCzęść azotu ulotni się. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RolnikTivi    50
6 minut temu, Dodi napisał:

@lukas9559 prognozy pogody do soboty były jednoznaczne, że przymrozki możliwe tylko na poniedziałek wtorek a później tylko cieplej. Teraz w niedzielę im się pozmieniało. Dobrze, że z kukurydzą się nie wyrywałem jak większość w okolicy.

@RolnikTiviCzęść azotu ulotni się. 

No zapewne tak, nie kłócę się z prawdą... Wie ktoś  dokładnie jak dużo się ulatnia jak tak leży? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2095
44 minuty temu, dabrowskit napisał:

mam możliwość kupić lucerne na pniu. koszenie i belowanie po mojej stronie . 70 zł za bele będzie dobra oferta?

Dwa lata temu sąsiad kupił po 40-50 złotych w taki sposób. Na dzisiaj myśle ze to super oferta, bo nawet wszystko usługowo to wyjdzie koło 100-120, a tu susza ze ja pie..... kuzyn dzisiaj zaczal wozic gnojowice na łąki torfowe i dzwonił ze jedzie na te najniżej i jakby co to żebym podjechał go wyciągnąć, dzwoniłem to smial sie ze bez napędu 4x4 dałby rade taka susza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ThePerkins    934

Tak dumam posiać saletrosan i jeżeli nie popada w tyg to rozlewać wodą z rowu, oczywiście symboliczne ilości , aby się tylko rozpuściło, dużo nie mam 6 ha, tylko zimno jak cholera. Z qq ja bym się wstrzymał ale już sam nie wiem mam na czwartek umówione ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SamaPrawda    412
ThePerkins napisał:

Tak dumam posiać saletrosan i jeżeli nie popada w tyg to rozlewać wodą z rowu, oczywiście symboliczne ilości , aby się tylko rozpuściło, dużo nie mam 6 ha, tylko zimno jak cholera. Z qq ja bym się wstrzymał ale już sam nie wiem mam na czwartek umówione ...

Z kukurydzą ja bym czekał, też myślałem siać w tym tyg bo już było fajnie ciepło, ale pogoda się tak zmieniła, że jak na razie myślę bardziej o siewie koniec kwietnia, co z tego, że teraz złapiesz trochę wilgoci z ziemi jak i tak nie wyjdzie przez najbliższe dwa tygodnie bo będzie za zimno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxler    315

Ja też nie wiem co robić, siać Saletrosan na łąki czy czekać . Dziś myślałem że zacznę rozsiewać,ale tak pozdzi wiatr że nawet nie warto wyjeżdżać i się denerwować 🤨

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maciej1993    7
ja potas i fosfor dałem 2 tygodnie temu i nic to nie dało za sucho u nas
ja potas i fosfor dałem 2 tygodnie temu i nic to nie dało za sucho u nas
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

Ja to chyba nie będę podsiewal wcale, jak coś urośnie to za 2-3 tygodnie skosze co będzie i wtedy rozsieje nawozy 🤷

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1192
1 godzinę temu, kr9292 napisał:

Ja to chyba nie będę podsiewal wcale, jak coś urośnie to za 2-3 tygodnie skosze co będzie i wtedy rozsieje nawozy 🤷

Hehe kolego a będzie tam coś bo u mnie za dwa trzy tygodnie to jeszcze sam beben będzie 😊. Ziemia do kukurydzy na 8 9 cm sucha 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patrykb2736    87

Powiem wam że posialem azot 2 tyg temu i trawy siane są już dużawe tyle że zimno i nie rosną tak szybko.Ale lepsze to niż wcale akurat trafiłem ma deszcz i śnieg to ładnie wsiaklo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    566

saletra leży do tej pory? Co ty za nawóz stosujesz no chyba że masz saharę a nie pola uprawne. U mnie pulan mimo braku opadów od tygodni  rozpuścił się w parę godzin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ThePerkins    934

Saletrosan, jak byłem przed deszczem to kulki niby były rozpuszczone , ale nie tak do końca, nawet rosy nie ma..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ThePerkins    934

Nie mam pojęcia , dziś trochę było mżawki to rozsiałem całe N na łąki , albo wóz albo przewóz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez turbogrocho49
      Pytanie tak jak w temacie, czyli jaki gatunek trawy na podmokłe tereny??
    • Przez grala13
      Witam,nie wiem czy temat w dobrym dziale,ale nie mogłem znależć nic podobnego,jęśli źle to sory i prosze o przeniesienie.
      Sprawa wygląda tak :miałem łąke,zlikwidowałem krowy,wiec nie była mi potrzebna,posadziłem tam las-głównie świerk,było tam bardzo mokro,woda stała wiec pewnie przez to na 70 arach przyjeło sie tylko kilka sztuk,po kilku latach od posadzenia ,niedaleko zaczeła działać kopalnia odkrywkowa,która obciąga wode,i jest tam susza,teraz ,po około 10latach nie rośnie tam nic ,tylko kilka dzikich bzów i jeżyny.Chodzi o to,że w papierach jest las a chciałbym teraz zrobić tam łąke,żeby dostawać za nią dopłate lub ostatecznie zalesić od nowa jakimis drzewami które nie potrzebują dużo wody,czy na zalesienie można dostać jakies dopłaty??
      Nie pamietam dokładnie jak to było ale,gdy 10lat temu był tam sadzony las to dostałem jakiś zwrot za sadzonki,chyba z ARIMR czy ARR nie pamietam,i nie wiem czy teraz znowu można.Nie chce żeby działka sie marnowała,albo łaka to przynajmniej skosze i dopłata bedzie albo,niech las rośnie,to kiedyś coś z niego będzie.
    • Przez dariusz2000
      Witam serdecznie.
       
      Ostatnio naprawilismy sobie z kolegami poloneza mojego dziadka. Postanowilismy ze poszalejemy nim na jakiejs łące. Zrylismy cala lake jednemu facetowi. Teraz musimy ją wyrownac ale nie wiemy jak Nie chce zeby ktos sie o tym dowiedzial dlatego wole zapytac na forum. CO bedzie potrzebne? Jakie maszyny ? Łąka wyglada jak by ją dziki skopaly..
       
      Proszę o pomoc! :angry:
    • Przez krzysoltys
      Witam. Może ktoś mi podpowie w jaki sposób przywrócić do poprzedniego stanu pole na którym rośnie plantacja wierzby energetycznej.
      Plantacja ma około 10 lat więc korzenie są już dość sporę więc orka chyba raczej odpada??
      Ostatni raz wierzba była koszona jakieś 3 lata temu. Więc na pewno musiałbym zacząć od wycinki, a co później???
      Ogólnie to miałoby być pastwisko, a czytałem gdzieś że bydło lubi młode pędy wierzby więc może by mięśniaki wcinały te pędy a korzenie z czasem same się rozłożą?? ale niedojadów już na pewno nie skoszę i znów problem.
      Chyba najprościej jakoś to przeorać, może są jakieś specjalne pługi??
      Może ktoś przerabiał temat, prosiłbym o jakieś rady
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj