dariusz2000

Jak wyrównać łąkę

Polecane posty

dariusz2000    0

Witam serdecznie. :)

 

Ostatnio naprawilismy sobie z kolegami poloneza mojego dziadka. Postanowilismy ze poszalejemy nim na jakiejs łące. Zrylismy cala lake jednemu facetowi. Teraz musimy ją wyrownac ale nie wiemy jak :) Nie chce zeby ktos sie o tym dowiedzial dlatego wole zapytac na forum. CO bedzie potrzebne? Jakie maszyny ?:) Łąka wyglada jak by ją dziki skopaly.. :)

 

Proszę o pomoc! :angry:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Balzak    6

no to ześ poszalał, hmm a propos do równania ja bym proponował brona aktywan a potem trawe wsiać siewnikiem do podsiewu, albo próbować jakiś wałem, generalnie nie takie proste to bedzie zeby przywrócić to do pierwotnego stanu


<p>Doradca Żywieniowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dariusz2000    0
no to ześ poszalał, hmm a propos do równania ja bym proponował brona aktywan a potem trawe wsiać siewnikiem do podsiewu, albo próbować jakiś wałem, generalnie nie takie proste to bedzie zeby przywrócić to do pierwotnego stanu

 

 

ta łąka nei byla jakas tam równa.. pasiono tak bydło i chyba siano zbierali.. Brona aktywna? :) Nie wiem czy bede mial skad to wziac. Mam czas do soboty albo policje wezwa:| A zwykla brona? Czym to sie rozni? Bedzie trzeba potem to jakoś ubić? A obsiewac mozna recznie? To nie jest duza laka.. Taka 20x20m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

ha ha ha ha to co to za polonez był że aż tak rwał ziemie!!! jakos niewiarygodne to wszystko bez przesady po poldzie co nawyżej troche trwy by nadarło, a właściciel to widział czy chcesz przed właścicielem to przygłaskać?

no ale jak to wyygląda może nie jest tak źle?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

No to ciężka brona odwrócona zębami do góry. Aż będzie równo. Potem ręcznie trawę podsiać. Jeszcze raz broną i wtedy porządnie powałować. Kupić flaszkę dobrej wódki i iść właściciela przeprosić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

Szał był , ale po własnym sadzie , to maluchem tak rozryliśmy , że jak się jedzie ciągnikiem , to lata we wszystkie strony . Ale do tematu , to my w tym roku kupiliśmy włuke , jak tą przejechaliśmy , to normalnie gładź , a potrafi ona tak ułożyć darń , że nie trzeba podsiewać , ale jednak jakieś tam puste miejsca po zostawały , i lepiej tam troche podsiać :) Ale wątpie , czy tak bez wiedzy rodziców się obejdzie , bo skąd weźmiesz ciągnik , i włuke , ale lekcja na przyszłość . Nam to zawsze wpajali ,, Dbaj o cudze bardziej niż o własne " jakoś tak to szło , ale sam wiem jak może byś trawa rozryta , bo w jednym miejscu , co wokół drzewa robiliśmy kułka , to trawy nie ma , jak kto nie wierzy , to moge foty po robić , ale coś nie moge ostatnio dodać , bo nie dochodzą , ale o tą trawe , to mnie rodzice nie wyzywają , bo sam tata stał i się patrzał jak my jeździmy , ale powiem tak , fajnie było , bo jak sypłem w pień , to zderzaki zostały na nim . Ale to tak na marginesie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dariusz2000    0

Jutro pogadam z wujkiem.. Rodzice juz wiedza; / Wkurzyli sie na maxa.. :/ Frajda byla teraz trzeba za to odpokutowac. Jak bym nie mial innnych problemow.. No ale coz.. Damy rade! Eh.. No flaszke to kupie ale sam jej nie tkne.. bo jeszcze mi sie ciagnikiem zechce ryć i dopiero bedzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
07061994    0

ja bym to pobronował a potem posiał trawe i znowó pobronował a potem wałem pojeżdził i powinno być spoko ale flaszke to temu facetowi wisisz za tą łąke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaraz, zaraz bo nie załapałem. Znaczy się z braku lepszego zajęcia czy też dla zabawy zdewastowałeś jakąś łąkę o czym się dowiedział jej właściciel i Twoi rodzice? I teraz masz pełno w gaciach bo Cię koleś policją nastraszył?

Człowieku, jak by to była moja łąka to byś cały tydzień grabeczkami i łopatką naprawiał co żeś zniszczył!

Na przyszłość to się trzeba zastanowić co się robi, odrobina myślenia przyczynowo-skutkowego każdemu wyjdzie na dobre!


Praca wymagająca zaangażowania więcej niż jednej osoby jest pracą źle zorganizowaną!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marzencia    6

nam ryją dziki i równamy bronami normalnie zębami do dołu. potem walec. ale to wczesną wiosną i trawy siać nie trzeba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macursus    122

Włukami a potem wałami rownamy łaki wczesna wiosna


Claas Tucano-500 tyś,John deere -400tyś, DF - 350 tyś -- Koszenie Bizonem przy otwartych oknach-BEZCENNE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtas102    0

witam jestem nowy i nie wiem czy trafiłem dobrze z działem ale jak coś to mnie poprawcie . Tak więc mam pytanie jak wyrównać łąkę w tym roku nie ja zbierałem siano tylko ktoś inny sobie moje siano zebrał ale nie było za sucho gdzyż w ten dzień kiedy zbierano siano to nad ranem padało a w godzinach po południowych zbierali siano i było trochę mokro i powstały koleiny chciałbym to jakoś wyrównać lecz nie wiem jak . Mógłby mi ktoś pomóc ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtas102    0

a że tak zapytam jak by po desczu przejechac ciężkimi bronami albo jakimś walcem to coś da czy nie bardzo ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Balzak
      Wymieńmy doświadczenia kto co stosuje.
    • Przez turbogrocho49
      Pytanie tak jak w temacie, czyli jaki gatunek trawy na podmokłe tereny??
    • Przez grala13
      Witam,nie wiem czy temat w dobrym dziale,ale nie mogłem znależć nic podobnego,jęśli źle to sory i prosze o przeniesienie.
      Sprawa wygląda tak :miałem łąke,zlikwidowałem krowy,wiec nie była mi potrzebna,posadziłem tam las-głównie świerk,było tam bardzo mokro,woda stała wiec pewnie przez to na 70 arach przyjeło sie tylko kilka sztuk,po kilku latach od posadzenia ,niedaleko zaczeła działać kopalnia odkrywkowa,która obciąga wode,i jest tam susza,teraz ,po około 10latach nie rośnie tam nic ,tylko kilka dzikich bzów i jeżyny.Chodzi o to,że w papierach jest las a chciałbym teraz zrobić tam łąke,żeby dostawać za nią dopłate lub ostatecznie zalesić od nowa jakimis drzewami które nie potrzebują dużo wody,czy na zalesienie można dostać jakies dopłaty??
      Nie pamietam dokładnie jak to było ale,gdy 10lat temu był tam sadzony las to dostałem jakiś zwrot za sadzonki,chyba z ARIMR czy ARR nie pamietam,i nie wiem czy teraz znowu można.Nie chce żeby działka sie marnowała,albo łaka to przynajmniej skosze i dopłata bedzie albo,niech las rośnie,to kiedyś coś z niego będzie.
    • Przez krzysoltys
      Witam. Może ktoś mi podpowie w jaki sposób przywrócić do poprzedniego stanu pole na którym rośnie plantacja wierzby energetycznej.
      Plantacja ma około 10 lat więc korzenie są już dość sporę więc orka chyba raczej odpada??
      Ostatni raz wierzba była koszona jakieś 3 lata temu. Więc na pewno musiałbym zacząć od wycinki, a co później???
      Ogólnie to miałoby być pastwisko, a czytałem gdzieś że bydło lubi młode pędy wierzby więc może by mięśniaki wcinały te pędy a korzenie z czasem same się rozłożą?? ale niedojadów już na pewno nie skoszę i znów problem.
      Chyba najprościej jakoś to przeorać, może są jakieś specjalne pługi??
      Może ktoś przerabiał temat, prosiłbym o jakieś rady
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj