grala13

Przekfalifikowanie lasu na łąke

Polecane posty

grala13    7

Witam,nie wiem czy temat w dobrym dziale,ale nie mogłem znależć nic podobnego,jęśli źle to sory i prosze o przeniesienie.

Sprawa wygląda tak :miałem łąke,zlikwidowałem krowy,wiec nie była mi potrzebna,posadziłem tam las-głównie świerk,było tam bardzo mokro,woda stała wiec pewnie przez to na 70 arach przyjeło sie tylko kilka sztuk,po kilku latach od posadzenia ,niedaleko zaczeła działać kopalnia odkrywkowa,która obciąga wode,i jest tam susza,teraz ,po około 10latach nie rośnie tam nic ,tylko kilka dzikich bzów i jeżyny.Chodzi o to,że w papierach jest las a chciałbym teraz zrobić tam łąke,żeby dostawać za nią dopłate lub ostatecznie zalesić od nowa jakimis drzewami które nie potrzebują dużo wody,czy na zalesienie można dostać jakies dopłaty??

Nie pamietam dokładnie jak to było ale,gdy 10lat temu był tam sadzony las to dostałem jakiś zwrot za sadzonki,chyba z ARIMR czy ARR nie pamietam,i nie wiem czy teraz znowu można.Nie chce żeby działka sie marnowała,albo łaka to przynajmniej skosze i dopłata bedzie albo,niech las rośnie,to kiedyś coś z niego będzie.

Edytowano przez grala13

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ramzes009    3

Tak istnieją dopłaty na zalesianie i to całkiem dobrze się na tym wychodzi. (chyba lepiej jak na łąkach ale głowy nie daje) niestety istnieje kilka warunków.

Sadzonki muszą być zakupione i to musi być potwierdzone dokumentem zakupu , żeby otrzymać za nie częściowy zwrot, muszą być odpowiednio rozsadzone(gęstość nasadzenia, forma itp) i to odbiera chyba leśniczy, i teren musi być ogrodzony, i po spełnieniu tych kryteriów sporządzą się wniosek. to na pewno, niestety piszę z głowy wiec mogłem coś pominąć.


"Tylko dwie rzeczy są nieskończone, wszechświat i głupota ludzka... choć mam wątpliwości co do tej pierwszej"
A.Einstein
-------------------------------------
Ursus C360 3P fan.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wel    0

Podpinam się z pytaniem o to czy przyjmowane są jeszcze wnioski o odkamienianie odłogów (nieużytków). Mam ich 10 ha i przydałoby się zrobić łąkę.

 

Podpinam się z pytaniem o to czy przyjmowane są jeszcze wnioski o odkamienianie odłogów (nieużytków). Mam ich 10 ha i przydałoby się zrobić łąkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Rozumiem że przekwalifikowałes działkę rolną na działkę lesną? tak więc jesli jest tam kilka drzew, to spokojnie możesz to wyciąć wziąsc asygnate z nadlenictwa i wyciąć a nawet lepiej i nic nie brać tylko po prostu wyciąć i podać do dopłat, arimr nic nie obchoddzi czy działka jest rolna czy jest lesna czy budowlana ważne to co na niej rosnie, teraz jesli masz w papierach działkę lesną to nadlesnictwo może się ciebie czepiać że wyciołes ten las i może kazać nasadzić tam las ale wątpię żeby ich to obchodziło, zresztą napewno masz tam jakiegos leniczego od lasów "chłopskich" i wystawi ci kwitek bez zajeżdzania na miejsce, co innego gdyby to była działka rolna i rosło tam kolka drzew to za wycinkę bez zezwolenia groszą drakońskie kary, ale jesli jest to działka lesna to najwyżej 200zł mandatu bys dostał nawet gdybys do nogi wycioł hektar lasu

co do kwestii papierkowej raczej nie masz szans przekształcić działki lesnej na rolną rolna na lesną jak najbardziej ale lesna na rolną nigdy ekologia i te sprawy po prosrtu nie pozwolą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grala13    7

czyli moge zrobić tam łake i podać do dopłat bez problemu?

Ferdek robiłes coś takiego?

Edytowano przez grala13

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

nie robiłem ale interesowałem się trochę tym na 99% wiem że na działce lesnej można prowadzić uprawę i podać do dopłat, bo arimr nie interesuje co to za działka xzy budowlana czy rolna czy lesna twoja czy nie twoja ważne co jest uprawiane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Balzak
      Wymieńmy doświadczenia kto co stosuje.
    • Przez turbogrocho49
      Pytanie tak jak w temacie, czyli jaki gatunek trawy na podmokłe tereny??
    • Przez nitek
      Witam, zastanawiam się nad kupnem ciągnika do prac leśnych, chcem żęby miał ponad 100 km, i była to mocna konstrukcja, temu myśle o 1224 lub 1614.
       
      Chciałbym żeby użytkownicy napisali coś o tych ciągnikach, jak się sprwują, czy są awaryjne, ile spalają.
      Ciągnik wykorzysttwałbym do zrywki dłużycy, lub transportu zrębków przyczepą lub przyczepami.
    • Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      Witam. Wie ktoś czy istnieje jakiś przepis/ustawa regulująca ile powinna wynosić minimalna odległość lasu od granicy pola uprawnego??
    • Przez termometr123
      Witam,jako że doświadczenia dużego nie mam to chciałbym się was poradzić. Mianowicie jest możliwość kupna młodego lasu sadzonego w latach 2004,2005,2006 który jest obęjty programem unijnym w zakresie dotacji na zalesienie gruntów ornych objętych planem rozwoju obszarów wiejskich. Właściciel twierdzi że jeszcze przez 15 lat będę dostawał dotacje 1400zł za hektar przy czym cały las ma 3ha. Co o tym sądzicie? cena za ten lasek to 30tys
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj