Polecane posty

maczopr    0

Ja mam pytanie ponieważ koło 25 kwietnia chce sie zapisac na kurs T gdyż urodziny mam 17 czerwca. Jestem ciekaw ile trwa cały kurs planuje w OSK "Nowa Szkoła " Chełmno a po kursie chyba egzamin w wordzie tak?? Czy ktos uczył sie w tej szkole?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Geo    10

Dwuosiowej napewno nie możesz, ale rozrzutnik jak najbardziej, nawet załadowany po brzegi. ;)

To nie jest zupełnie prawda. Kategoria B między innymi uprawnia do kierowania albo ciągnikiem rolniczym, albo zespołem pojazdów o łącznej DMC max 3,5 tony, a jeśli ciągnąć przyczepę to tylko przyczepę lekką czyli o DMC max 750kg. Nie spotkałem do tej pory rozrzutnika obornika który z ładunkiem byłby lżejszy od 750kg. Można też ciągnąć przyczepy o DMC większym od 750kg, ale zasada jest taka, że DMC przyczepy nie może być większe od masy własnej pojazdu ciągnącego, a nawet T-25 waży około 2t, więc może ciągnąć max 1,5t.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotruniu25    3164
500 za mandat a za lawetę ile??

Ja się zastanawiam czy nie pójść i nie zrobić B+E. Jaki to może być koszt w rejonie Płocka?

 

 

A tak dla wyjaśnienia płacisz tylko 500zł ale ciągnik nie trafia na lawetę,tylko musi przyjechać osoba uprawiona do kierowania zestawem,tak samo jest z samochodami osobowymi.

Edytowano przez Piotruniu25

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tiger3952    8

Ja zapłaciłem 900zł kurs + 160zł egzamin + 100zł podręcznik do nauki i badanie + 250zł na dojazdy na nauke i egzamin + 85 prawo jazdy = 1495zł. Trochę drogo ale prawko potrzebne :)

Edytowano przez tiger3952

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasiu66    18

A tak dla wyjaśnienia płacisz tylko 500zł ale ciągnik nie trafia na lawetę,tylko musi przyjechać osoba uprawiona do kierowania zestawem,tak samo jest z samochodami osobowymi.

Niekoniecznie, zależy od policjanta. Równie dobrze ciągnik może trafić właśnie na lawetę. To tylko dobra wola policjanta, że pozwala po kogoś zadzwonić żeby przyjechał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To nie jest zupełnie prawda. Kategoria B między innymi uprawnia do kierowania albo ciągnikiem rolniczym, albo zespołem pojazdów o łącznej DMC max 3,5 tony, a jeśli ciągnąć przyczepę to tylko przyczepę lekką czyli o DMC max 750kg. Nie spotkałem do tej pory rozrzutnika obornika który z ładunkiem byłby lżejszy od 750kg. Można też ciągnąć przyczepy o DMC większym od 750kg, ale zasada jest taka, że DMC przyczepy nie może być większe od masy własnej pojazdu ciągnącego, a nawet T-25 waży około 2t, więc może ciągnąć max 1,5t.

Przecież rozrzutnik z podczepionym z tyłu adapterem do obornika nie musi być nawet zarejestrowany, to w takim razie nie może to sie wliczac jako przyczepa tylko jako maszyna podczepiana do traktora.

A jeśli chodzi o rozrzutnik już z normalnymi bortami, to przy okazji kontroli drogowej spytałem sie policjanta co on sądzi na ten temat i powiedział że ogólnie wszystko zależy od policjanta i on osobiście by mnie puścił.

A jeśli chodzi o DMC zespołu pojazdów to chodzi o samochod i przyczepkę, a nie traktora i przyczepę. W przepisach powiedzane jest że do traktora mogę podczepic przyczepke jednoosiową lub jakąs maszynę i nie jest powiedzne do ilu ma być DMC.

Szkoda, że przepisy jasno nie mowia co moge ciagnac i do ilu ma być DMC, wtedy nie było by takich problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drozdzik    0

Ja zdałem 24 stycznia w Opolu prawko na traktor. Kurs mnie wyniósł UWAGA 1200 zł :( Zdałem za drugim razem więc do tego 2x135 zł egz. praktyczny i 22 zł teoria. Nie licząc już dojazdów na egzaminy oraz wykłady i jazdy. Drożyzna jak cholera ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Massey1993    15

To nie jest zupełnie prawda. Kategoria B między innymi uprawnia do kierowania albo ciągnikiem rolniczym, albo zespołem pojazdów o łącznej DMC max 3,5 tony, a jeśli ciągnąć przyczepę to tylko przyczepę lekką czyli o DMC max 750kg. Nie spotkałem do tej pory rozrzutnika obornika który z ładunkiem byłby lżejszy od 750kg. Można też ciągnąć przyczepy o DMC większym od 750kg, ale zasada jest taka, że DMC przyczepy nie może być większe od masy własnej pojazdu ciągnącego, a nawet T-25 waży około 2t, więc może ciągnąć max 1,5t.

 

tylko że rozrzutnika nie trzeba rejestrować a przyczepy właśnie trzeba, wiec traktowana jest jak maszyna rolnicza wiec powinno się uznawać tak jak np. agregat 3t

Edytowano przez Massey1993

kupię przyczepę wywrotkę 4,5t, sprzedam ursus c330m 1991r, rozsiewacz KOS na podnośnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ROBERTINHO    118

a czy ktoś mi napisze co i jak jest na egzaminie w gdańsku w pord-zie.?

 

Chodzi mi o kat.t

Edytowano przez ROBERTINHO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a jak wyglada sprawa związana z opryskiwaczami?? czy majac kategorie B mogę iść na kurs upowarzniający mnie do pracy opryskiwaczem (zawieszanym)??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Tak. Nie pytają czy posiadasz prawko. Potrzebny jest tylko NIP


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer6630    1

Mógłby mi ktoś powiedzieć jak wygląda trasa egzaminacyjna w WORD'ie w Kaliszu? Oraz co powiecie o ODZ Tarchalski w Grabowie?

Z góry dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor7045xD    7

Witam mam pytanie czy wie ktoś gdzie robią prawko na T w okolicach Gdańska Kartuz , Żukowa ,Sierakowic ?I jaka jest przyczepa na egzaminie czy na tandemie czy na zwrotnicy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Geo    10
Napisano (edytowany)

Przecież rozrzutnik z podczepionym z tyłu adapterem do obornika nie musi być nawet zarejestrowany, to w takim razie nie może to sie wliczac jako przyczepa tylko jako maszyna podczepiana do traktora.

A jeśli chodzi o rozrzutnik już z normalnymi bortami, to przy okazji kontroli drogowej spytałem sie policjanta co on sądzi na ten temat i powiedział że ogólnie wszystko zależy od policjanta i on osobiście by mnie puścił.

A jeśli chodzi o DMC zespołu pojazdów to chodzi o samochod i przyczepkę, a nie traktora i przyczepę. W przepisach powiedzane jest że do traktora mogę podczepic przyczepke jednoosiową lub jakąs maszynę i nie jest powiedzne do ilu ma być DMC.

Szkoda, że przepisy jasno nie mowia co moge ciagnac i do ilu ma być DMC, wtedy nie było by takich problemów.

 

Jeśli masz prawo jazdy kategorii T to tak jest. Jeśli masz prawo jazdy kategorii B to kategoria ta uprawania między innymi do kierowania ciągnikami rolniczymi i tu nie ma ograniczeń co do DMC, ale jeśli już ciągniesz przyczepę to niestety jest to już zespół pojazdów i wtedy kategoria B uprawnia do kierowania zespołem pojazdów o łącznej DMC mx 3,5 tony. Jeśli chodzi o rozrzutnik to chyba racja, że można go ciągnąć bo to nie jest przyczepa. Jeśli ciągnik waży powyżej 3,5 tony to niestety zgodnie z przepisami można ciągnąć przyczepę o DMC max 750 kg.

Jeśli chodzi o jazdę z rozrzutnikiem ze zdemontowanym adapterem to taki rozrzutnik jest już traktowany jak przyczepa i niestety tylko od dobrej woli policjanta zalezy czy nie ukaże mandatem i nie tylko, bo jazda niezarejestrowanym i nieubezpieczonym pojazdem (przyczepą) po drodze publicznej może się źle skończyć.

Edytowano przez Geo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ROBERTINHO    118

Witam mam pytanie czy wie ktoś gdzie robią prawko na T w okolicach Gdańska Kartuz , Żukowa ,Sierakowic ?I jaka jest przyczepa na egzaminie czy na tandemie czy na zwrotnicy ?

możesz iść do osk start do kartuz. tam masz jazde ursusem c-360+przyczepa 2 osiowa.

na egzaminie w pord w gdańsku jest jazda zetorem 5320+przyczepa 2 osiowa autosan d-46. pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateusz582    17

Ja zdawając na ciągnik bardzo się obawiałem placu na praktyce mi nie wychodziło parkowanie przyczepą wjazd tyłem prostopadle. ale zebrałem się i poszedłem. Na 1 egzaminie wyjechałem z placu oblałem miasto. Na 2 obawiałem się że obleje plac bo ciągnik był zepsuty ale udało się :) Teraz moje prawo jazdy się nie przydaje do niczego leży w portfelu. Co prawda zapłaciłem tylko za egzamin (testy-jazda) no i poprawka i to wszystko.

Mam nadzieje że się przyda jeszcze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikic360    56

witam

Panowie wiecie może jak jest respektowane prawo jazdy kategorii B + E odnośnie jazdy ciągnikiem z przyczepami? jak to się ma do przepisów w krajach Unii?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

Nie że wiem to na 100% ale wczesniej chyba tutaj pisali że po tej kategorii wbijają także kat.T B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jelcz    3

Tak możesz jeździć ale z przyczepą 1 osiowom tak mi coś wiadomo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drozdzik    0

Kategoria B+E jest kategorią nadrzędną nad kategorią T czyli mając kat. B+E można jeździć ciągnikiem z dwoma przyczepami oraz sam. osobowym z dużą przyczepką.

A mając T to tylko ciągnikiem z dwoma przyczepami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samczyk1991    83

 

 

Jeśli masz prawo jazdy kategorii B to kategoria ta uprawania między innymi do kierowania ciągnikami rolniczymi i tu nie ma ograniczeń co do DMC, ale jeśli już ciągniesz przyczepę to niestety jest to już zespół pojazdów i wtedy kategoria B uprawnia do kierowania zespołem pojazdów o łącznej DMC mx 3,5 tony. Jeśli chodzi o rozrzutnik to chyba racja, że można go ciągnąć bo to nie jest przyczepa. Jeśli ciągnik waży powyżej 3,5 tony to niestety zgodnie z przepisami można ciągnąć przyczepę o DMC max 750 kg.

 

Głupoty piszesz. Na kat B możesz ciągać maszyny rolnicze lub przyczepy jednosiowe i tu nie masz ograniczeń DMC. Możesz na jednosiówce nawet 10t ołowiu zarzucić aby tylko Twój ciapek ją pociągnął i Twoja przyczepa miała taką ładowność w dowodzie. Te ograniczenia DMC dotyczą tylko zestawu samochód + przyczepa (lekka), bądź samego samochodu.

Wiem od instruktora prawa jazdy.

 

Kumpel na kat. B ciągał Ursusem 1634 rozrzutnik 8 tonowy chyba fortschritta to policja podczas kontroli tylko go pouczyła aby nie na syfił na drodze obornikiem ;)

 

Ta nasza policja to jest zabawna. Kumplowi chcieli wmówić, że w mieście na 50tce przekroczył prędkość MTZ'tem 82 z dwoma pełnymi przyczepami zboża gdzie na pusto ten ciągnik nie pojedzie 50km/h :P


Wieczny kawaler ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Pewno na flaszkę zbierali :D


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niebieski    31

Z tego, co wiem, dla ciągników rolniczych polskie przepisy przewidują dopuszczalną prędkość 25 lub 30 km/h bez względu na to czy jest to na terenie zabudowanym czy poza nim. Chyba, że coś się zmieniło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

W Polsce ciagnik może poruszać się max 30km/h, nawet jeśli ciagnik czy tam przyczepa jest przystosowana do 40km/h to taka prędkość jest niedozwolona B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez RometOgar200
      Witam, mam pytanie otóż jak najlepiej usunąć ten luz prawo lewo. Myślałem, żeby dać grubsza rurę tam od dołu, ale dalej ten luz zostanie. Co myślicie, żeby tam zrobić, coś wspawac, czy jak. Z góry dziękuję za odpowiedź.
      20180329_171256.mp4
    • Przez RedPower
      Witam,
      Od  jakiegoś czasu wydaje mi się że spod kabiny słychać stuki podczas jazdy. Słychać je jedynie gdy jadę po nierównościach ... (dołkach lub gdy mocno skręcę) Na równej drodze jest dobrze.
      Dodatkowo gdy wcisnę ostro pedał hamulca to słychać właśnie takie stuki.
      Załączam nagranie: W 19-20 sekundzie słychać dwa charakterystyczne stuknięcia.
      Co może być nie tak... wyjąłem wałek od przedniego napędu bo myślałem że to on ma luzy jednak stukanie nie ustało.
      Z góry dziękuje za pomoc
       
      20180426_002.m4a
    • Gość
      Przez Gość
      Witam. Mam takie pytanie, czy sąsiad może postawić plot betonowy w granicy jezeli przy granicy (10cm od) jest mój budynek w którym jest duzo okien. Czy ma takie prawo zasłonić mi okna?
    • Przez majes
      Podczas jazdy i głównie pod obciążeniem słychać w kabinie takie nieregularne chrobotanie chyba ze skrzyni, raczej nie z silnika. Ostatnio nawet zauważyłem że jest to chrobotniecie jak ciągnik stoi i szarpne ładowaczem w dół. Co to może być? Byłem u mechanika, oglądał, zaglądał kamerą do skrzyni i nic nie znaleźli.
    • Przez Blusik
      Witam
      Mam pytanie jakie wymagania muszą spełnić np pług, siewnik,kosa konna aby poruszać się po drodze rejestrowac nie musze ale czy wystarczy że mają odblask czy nie? 
      Pozdrawiam 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj