kissmy...

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
badyl321    0

No dobra odnośnie oferty nie było z nią problemu ale np kolega Rider mówi żeby nie wpisywać konkretnego ciągnika a powiedziano mi że musi być dalej na ofercie mam deutz fahr cena i wyposarzeniem tam klimatyzacja skrzynia szyber dach instalacja chamulców pneumatycznych co będzie jakbym chciał z czegoś zrezygnować pozatym przecież nie musze chyba kupić u tego dilera a co by było np gdyby powiedzmy chciał sobie kupić zetora albo np redliniarkę wziołem oferte na agregat do formowania redlin aur2 weremczuk a raczej kupić bende chciał kupić agregat do formowania redlin aur 2 tylko ze firmy akpil po jest 10 tyś tańsza a oferte wziołem na weremczuka bo akurat miał diler tylko to jak to wygląda gdy np chce się coś zmienić.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rider    4

Źle się trochę wyraziłem w poprzednim poście, już poprawione. Oferta jest na konkretną maszynę np Ciągnik DF Agrofarm420, pług Unia IBIS XXL 4-skibowy, natomiast we wniosku jest ciągnik rolniczy 80KM, pług obrotowy 4-skibowy. Co do ofert to chodziło mi o to żeby na ofercie nie było wyposażenia, ewentualnie wpisać tylko to co jesteś pewien że będziesz chciał mieć a na resztę zawyżyć cenę bo po prostu jak z czegoś będziesz chciał zrezygnować bądź doposażyć to będą prosić o wyjaśnienia, a tak bierzesz ofertę na maszynę i potem wyposażenie sobie dobierasz wedle uznania w ramach sumy z oferty. Oferta nie jest chyba wiążąca, w ramach parametrów (moc, szerokość robocza itd) można zmieniać dealerów i producentów maszyn

Edytowano przez Rider

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No pewnie, najlepiej połowy dokumentów nie dołączyć do wniosku a później jeździć na poprawki, o ile by jeszcze była taka szansa. Ktoś się pyta, to odpowiadam jak bym zrobił na jego miejscu. A czy tak zrobi to jego sprawa. Może znajdzie lepsze rozwiązanie, czego życzę jeśli wypełnienie zapytania jest tak uciążliwe i zbędne bo chyba sami już nie wiecie co bardziej :blink:

hubertus właśnie o to chodzi że nie można prowadzić pracy w własnym gospodarstwie. I nie ma tu różnicy czy chodzi o US czy o ARiMR. Jedni jak i drudzy mogą sprawdzić mtg z fakturami i z powodu tego dla swojego dobra nie można nic nie pisać robiąc usługę u siebie. Z tymi dochodami i kosztami coś ci się pomieszało. A np. amortyzacja?

Arek wcale mnie to nie dziwi. Jedź do obojętnie jakiego dilera z obojętnie jakiej branży. Powiedz mu że chcesz kupić jako osoba prywatna jego towar, niech ci przedstawi ofertę. I co myślisz że będzie robił problemy do puki mu nie wyskoczysz z zapytaniem ofertowym? Mam nadzieje że znasz odpowiedź.

Rider to i tak masz kiepskich dilerów, skoro musisz się tam fatygować i dostawać ofertę od ręki. Ja to tylko dzwonię, przedstawiam czym jestem zainteresowany. Następnie zaczynam tłumaczyć jak i jakie papiery mają mi przygotować, oni przerywają w połowie zdania i mówią że wiedzą bo nie pierwszy raz się z tym spotykają. Za 3 dni mam ofertę wraz z zapytaniem z rąk kuriera. W dalszej części twojego posta jak najbardziej cię popieram, jak najmniej szczegółów na tych zapytaniach i ofertach aby zapobiec uprzykrzania nam życia przez agencję.

bernatziom1996 wszystkie te co do każdego normalnego wniosku, jeśli budujesz to pozwolenie na budowę, plan zagospodarowania kosztorys z elementami scalonymi możesz załączyć później, bo na prawdę trudno jest to zorganizować w przeciągu tygodnia. A i w gminie podbity wniosek że chcesz budować. I żeby nie było, ja na twoim mjejscu bym zrobił tak jak napisałem ja ci nic nie każe. Gdyby ktoś w dalszych postach mnie atakował że za dużo kartek ci kazałem składać to może niech od razu wie, że jak dla mnie to możesz złożyć nie wypełniony ten wniosek bez żadnych załączników.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Z kosztami chopdziło mi o to, aby np brać faktury na paliwo i nie wykazywać zadnych prac. Amortyzacja wiadomo, że być musi. Co do kontroli to sprawa jest dyskusyjna bo jak zwykle wszystko zależy od tego kto na kontrole przyjdzie i jak to zinterpretuje.

Nie wiem jak zinrerpretuje fakt wystawiania faktur samemu sobie US? Chodzi mi o to, że właściciel firmy jest często gęsto właścicielem gospodarstwa. Czy tak wogóle można? Z drugiej strony jak zinterpretuje to ARiMR przecież jest to praca we własnym gospodarstwie.

Mam tez pytanie o pomoc de minimis. Czy nalezy uwzglednić każdą kwotę pomocy z tego roku kalendarzowego i dwóch poprzednich? W 2009 brałem trochę żyta. Wniosek złożyłem w 2010 roku na smieszną kwotę 200 zł. Teraz mam problem, faktura gdzieś się zawieruszyła nie jstem vatowcem więc nie przechowuje. Decyzji z arr też nie mam. Dodam jeszcze, że pomoc była brana na ojca na którego jest gospodarstwo. Róznicowanie ma być na mamę.

Jeśli chodzi o zapytania ofertowe to we wniosku w opisie załączników jest napisane. Ze przy zakupie powyżej 10 tys netto zapytanie ofertowe musi być. O ilości zapytań nic nie piszą. Zapytanie musi tez byc na zadania np budowę itd.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Arek wcale mnie to nie dziwi. Jedź do obojętnie jakiego dilera z obojętnie jakiej branży. Powiedz mu że chcesz kupić jako osoba prywatna jego towar, niech ci przedstawi ofertę. I co myślisz że będzie robił problemy do puki mu nie wyskoczysz z zapytaniem ofertowym? Mam nadzieje że znasz odpowiedź.

 

Obaj dilerzy wiedzieli, że chodzi o maszyny na różnicowanie, 40% maszyn sprzedają na ten program więc wiedzą co robią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalk    22

panowie co z wozem asenizacyjnym?? kurcze dowiedzialem sie ze sie nie da takiej masszyny na roznicowanie chyba ze przedstawie umowy z oczyszczalnia...


Rolnictwo to moja pasja a pasje trzeba pielęgnować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

hubertus co do kontroli wcale sprawa nie jest dyskusyjna. Ja wcale nie mówię że dojdzie do kontroli, a jej przebieg będzie polegał na sprawdzaniu faktur z przebiegiem owej maszyny. Chodziło mi o to że jest taka możliwość, ale owszem nie jest powiedziane że tak się stanie. I właśnie dlatego kombinowanie z papierami niesie pewne ryzyko. Nikt nie może ocenić jak duże ale jednak ono istnieje. Po za tym kombinowanie z papierami jest nie zgodne z prawem. I jak jakaś instytucja się dopatrzy takiego przekrętu to można mieć nieźle przerąbane. Bo z góry zakładam że w większości którzy korzystają z różnicowania nie są gigantycznymi przedsiębiorstwami z mega gigantycznym zyskiem, które mają zatrudniony sztab ludzi pracujących nad uniknięciem także gigantycznych podatków.

 

michalk Nie wiem co z takim wozem. Ale gdyby mi kazali jakieś umowy z oczyszczalni to być może próbował bym uzyskać na niego dotację jako na maszynę budowlaną np do polewania którejś tam warstwy podczas budowy drogi.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

jeśli chodzi o kontrole bardziej bal bym się tej z arimr. Może ona spowodować zwrot dotacji z odsetkami. Kontrole us to drobniejsza sprawa wkońcu nie zarzucą milionowych przekrentów a jaka kolwiek grzywna i tak nie wyniesie 100 tys plus odsetki. Ale oczywiście to tylko teoria.

Co do wozu asenizacyjnego umowa z oczyszczalnią to nie taki problem. Potem i tak będą ci faktury za m3 ścieków wystawiać. Wszystko polega na tym, że jak byś brał u kogoś szambo to musisz miec papier co z tym zrobiłeś i wszystko. jak kogoś interesuje zawsz można podjechac do oczyszczalni i zapytac ich jaka jest dokładna procedura.

Swoją spraw z arr załatwiłem pani przez tel wszystko co chciałem powiedziała. Nip i nazwisko trzeba tylko podać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xawier    223

A co jeśli bierzemy maszyny na różnicowanie w moim przypadku prasę zwijającą owijarkę i Tura a ciągnik z użyczenia nie ma chyba możliwości sprawdzenia ile tych bel zrobiłem... albo ile faktycznie godzin przepracowałem Turem i ile bel owinąłem będą tylko mieli faktury do wglądu tak? nic więcej nie powinno ich interesować? czy co mogą w moim przypadku sprawdzić?

 

i drugie pytanie mam do osób które w poprzednich naborach skorzystały z Różnicowanie na jakich warunkach rozliczacie się z US? pełen VAT ryczałt czy jeszcze inaczej? co jest najkorzystniejsze?

Edytowano przez Xawier

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Xawier W twoim przypadku faktycznie będzie łatwo zataić różne bardziej lub mniej ciekawe dane w księgowości. Co do sposobu rozliczania się z US to wszystkie warunki są nie korzystne... Na pytanie co dla ciebie będzie bardziej korzystne, nikt ci nie udzieli wskazówki na podstawie takich informacji jak twój nick oraz że nosisz się z zamiarem kupna owijarki i tura. Kto będzie prowadził księgowość, sam czy biuro rachunkowe? Jeśli ta druga opcja to myślę że oni powinni ci udzielić porady, skoro zamierzasz zostać ich klientem.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1379

witam,

posiadam gospodarstwo prawie 2-krotnie większe niż średnia krajowa do tego korzystałem z modernizacji więc przy małej puli pieniędzy jest sens próbować z różnicowaniem????u nas w podlaskim duże parcie na programy.Jedyna nadzieja w tym ,że w 2013 niewykorzystane środki z innych działań przesuną i będzie kasa.Ostatnie pytanie tyczy sie terminu rozpoczęcia działalności a mianowicie jestem dopiero 1,5 roku na krus i żeby nie wrzucili mnie do zusu działalnośc muszę rozpocząć dopiero gdzieś na początku 2013 czyli za następne 1,5 roku.Czy jest taka możliwość?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gesy    5

Witam,ja mam takie pytanie ,jeśli założe działalność a pozostane na ryczałcie, to jest możliwość odzyskania podatku vat?.i jeszcze jedno da rade wziąć przyczepe,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalk    22

Koledzy sprawa wyglada tak mam ziemie nie mam budynkow rodzice mi uzycza ale powiedzcie mi jaki budynek najlepiej zeby mi rodzice uzyczyli myslalem o garazu ale moze wystarczy jeden pokoj w domu??prosze o pilna odpowiedz:)


Rolnictwo to moja pasja a pasje trzeba pielęgnować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xawier    223

Mam pytanie do tych osób które już w poprzednich naborach uzyskały dofinansowanie jakie działalności otworzyliście, jakie maszyny kupiliście i jak się rozliczacie z US?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

Z kosztami chopdziło mi o to, aby np brać faktury na paliwo i nie wykazywać zadnych prac. Amortyzacja wiadomo, że być musi. Co do kontroli to sprawa jest dyskusyjna bo jak zwykle wszystko zależy od tego kto na kontrole przyjdzie i jak to zinterpretuje.

Nie wiem jak zinrerpretuje fakt wystawiania faktur samemu sobie US? Chodzi mi o to, że właściciel firmy jest często gęsto właścicielem gospodarstwa. Czy tak wogóle można? Z drugiej strony jak zinterpretuje to ARiMR przecież jest to praca we własnym gospodarstwie.

Mam tez pytanie o pomoc de minimis. Czy nalezy uwzglednić każdą kwotę pomocy z tego roku kalendarzowego i dwóch poprzednich? W 2009 brałem trochę żyta. Wniosek złożyłem w 2010 roku na smieszną kwotę 200 zł. Teraz mam problem, faktura gdzieś się zawieruszyła nie jstem vatowcem więc nie przechowuje. Decyzji z arr też nie mam. Dodam jeszcze, że pomoc była brana na ojca na którego jest gospodarstwo. Róznicowanie ma być na mamę.

Jeśli chodzi o zapytania ofertowe to we wniosku w opisie załączników jest napisane. Ze przy zakupie powyżej 10 tys netto zapytanie ofertowe musi być. O ilości zapytań nic nie piszą. Zapytanie musi tez byc na zadania np budowę itd.

 

 

de minimis jest dosyć rozbudowane a dopłaty do ziarna z de minimis są jakby z innej parafii(w samej de minimis) i nie należy się tym przejmować w twoim wypadku

 

czy ktoś "robi" wniosek samodzielnie czy wszyscy przez "doradce"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Ja robiłem sam. Tak jak napisał kolega wyzej de minimis dotyczy nowo zakłądanej dziłalnosci wiec na nia nie dostales jescze takiej pomocy. Dopłaty do materiału to pomoc de minimis dla gospodartswa.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Goryl    2

czy jak korzystałem z tego programu w naborze 2010 i wykorzystałem tylko 60% z całej puli 100 tyś to mogę złożyć i w tym roku wniosek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
badyl321    0

No dobra odnośnie oferty nie było z nią problemu ale np kolega Rider mówi żeby nie wpisywać konkretnego ciągnika a powiedziano mi że musi być dalej na ofercie mam deutz fahr cena i wyposarzeniem tam klimatyzacja skrzynia szyber dach instalacja chamulców pneumatycznych co będzie jakbym chciał z czegoś zrezygnować pozatym przecież nie musze chyba kupić u tego dilera a co by było np gdyby powiedzmy chciał sobie kupić zetora albo np redliniarkę wziołem oferte na agregat do formowania redlin aur2 weremczuk a raczej kupić bende chciał kupić agregat do formowania redlin aur 2 tylko ze firmy akpil po jest 10 tyś tańsza a oferte wziołem na weremczuka bo akurat miał diler tylko to jak to wygląda gdy np chce się coś zmienić.?

 

Biały czy mógłbyś coś powiedzieć na ten temat.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

we wniosku pisac jak najbardziej ogolnie zeby pózniej miec mozliwosc manewrów. wpisywac przedziłąmi mocy, szerokosci itd. bez marki i typu, oferte zawyzyc 10-15% na wszelki wypadek.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnikix    4

de minimis jest dosyć rozbudowane a dopłaty do ziarna z de minimis są jakby z innej parafii(w samej de minimis) i nie należy się tym przejmować w twoim wypadku

 

czy ktoś "robi" wniosek samodzielnie czy wszyscy przez "doradce"?

 

 

 

Ja robię samodzielnie i zresztą staram się pomagać innym, więc jeśli ktoś z Łódzkiego oczekuje takiej pomocy to służę uprzejmie.

 

To działanie nie jest najgorsze, ale moim zdaniem warto z niego korzystać dopiero po wykorzystaniu wszystkich środków z modernizacji, bądź w przypadku ich braku.

Edytowano przez Rolnikix

Sprzedam pług 2-skibowy, sadzarkę, przetrząsacze widłowe- maszyny z własnego gospodarstwa
W celu kontaktu proszę pisać prywatne wiadomości na tym forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dj.vadium    1

VAT zwraca ci US.... bo przecież w tym działaniu chodzi o założenie działalności, więc możesz złożyć w US o zwrot podatku VAT.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xawier    223

Jeśli chodzi o zwrot VATu to musisz się rozliczać na zasadach ogólnych VAT a nie na ryczałcie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez karol
      Informuję wszystkich że 15 lutego tego roku (2008) upływa termin dostarczania wniosków o dopłatę do materiału siewnego. Dotyczy to tylko roślin ozimych.
       
      Więcej na stronie Agencji Rynku Rolnego
       
      www.arr.gov.pl
       
      Wniosek
      http://www.arr.gov.pl/data/01593/dms_p1_f2.pdf
       
      Instrukcja
      http://www.arr.gov.pl/data/01593/instrukcja_dms_p1_f2.pdf
    • Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
    • Przez margoo78
      Czy ktoś zna więcej szczegółów dotyczących dofinansowania zakupu silosów zbożowych? Zastanawiam się, czy będzie się to wiązać z jakimś cyrografem na 5 lat.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj