kissmy...

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej

Polecane posty

Adrianos    30

Podlasie złożone, do godziny dzisiaj 10rano było 218osób na liście


Sprzedam:
- zbiornik na mleko 2500 litrów
- beczkowóz 4000litrów Meprozet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

w lubelskim złozyłem wniosek jako ostatni dzisiaj numer 110 :) a kasy jest na duzo duzo wiecej :) widac nie ma wielkiego zainteresowania u nas.

 

w lubelskim złozyłem wniosek jako ostatni dzisiaj numer 110 :) a kasy jest na duzo duzo wiecej :) widac nie ma wielkiego zainteresowania u nas.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gazela77    10

a ja złożyłem wniosek w Poznaniu nr mam 303. chyba się załapie :)

ale ogólnie to sporo tam było chętnych około 1500 osób. ale na szczescie panował ład i porządek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dj.vadium    1

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej.

 

 

O pomoc finansową w tym działaniu może ubiegać się rolnik lub jego domownik, lub małżonek tego rolnika, który:.

 

* jest pełnoletni i nie ukończył 60 roku życia,.

 

* jest obywatelem państwa członkowskiego Unii Europejskiej,.

 

* ma miejsce zamieszkania w miejscowości należącej do: gminy wiejskiej lub gminy miejsko-wiejskiej z wyłączeniem miast liczących powyżej 5 tys. mieszkańców lub gminy miejskiej z wyłączeniem miejscowości liczących powyżej 5 tys. mieszkańców.

 

* nie ma ustalonego prawa do renty strukturalnej w ramach PROW 2004-2006 lub PROW 2007-2013.

 

* jest nieprzerwanie ubezpieczony w pełnym zakresie na podstawie przepisów o ubezpieczeniu społecznym rolników, przez okres co najmniej ostatnich 12 miesięcy przed złożeniem wniosku o przyznanie pomocy. .

 

 

Pomoc przyznaje się w formie refundacji części kosztów..

 

Refundacji podlegają koszty w wysokości poniesionej przez beneficjenta, nie więcej jednak niż 50% kosztów kwalifikowanych..

 

Pomoc wypłaca się maksymalnie do 100 tys. złotych na jednego beneficjenta w okresie realizacji PROW 2007-2013.

 

 

Koszty kwalifikowalne w ramach przyznanej pomocy:.

 

• budowa, przebudowa, remont lub modernizacja niemieszkalnych obiektów budowlanych wraz z zakupem instalacji technicznej oraz koszty rozbiórki i utylizacji materiałów szkodliwych pochodzących z rozbiórki,.

 

• budowa, przebudowa, remont lub modernizacja istniejących budynków mieszkalnych wraz z zakupem instalacji technicznej oraz koszty rozbiórki i utylizacji materiałów szkodliwych pochodzących z rozbiórki,.

 

• zagospodarowanie terenu.

 

• zakup maszyn, urządzeń, narzędzi, wyposażenia i sprzętu,.

 

• zakup sprzętu komputerowego i oprogramowania służącego do prowadzenia działalności nierolniczej,.

 

• zakup środków transportu z wyłączeniem zakupu samochodów osobowych przeznaczonych do przewozu mniej niż 8 osób wraz z kierowcą.

 

• w wysokości maksymalnie 10% kosztów kwalifikowanych można zaliczyć koszty ogólne przygotowania i realizacji przedsięwzięcia (np. dokumentacja techniczna, opłaty za patenty i licencje, nadzór inwestorski, koszty transportu do miejsca inwestycji, koszty montażu maszyn i urządzeń ).

 

 

Do kosztów kwalifikowanych nie zalicza się: podatku od towarów i usług (VAT) oraz zakupu rzeczy używanych.

 

.

 

Wykaz działalności nierolniczych, w zakresie których może być przyznana pomoc zawarty jest w załączniku do Rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Zapytam z czystej ciekawości czy potem ktos sprawdza czy ten biznes przynosi jakies dochody czy tylko sprawdzają czy został zrealizowany wniosek a potem można na tym wogóle nie zqarabiac nie świadczyc zadnych usług.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

to tylko plan wiadomo ze moze nie ypalic. Ale dziłalnosc musisz utrzymac 5lat moze przynosic straty ale musi istniec.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podlasie złożone, do godziny dzisiaj 10rano było 218osób na liście

 

Byłeś dzisiaj??Ja byłem wczoraj i miałem 17* numer,a facetka powiedziała że przyjmą max.450osób...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szam    0

dziś złożyliśmy wniosek w gdyni i kierownik oświadczył, że limit jest wyczerpany. ewentualnie będzie nabór uzupełniający.

 

 

Cz. Dzisiaj tj. środa, w Gdyni, przyjęto ode mnie wniosek z nr. 692. Wg mnie przyjęcie wniosku oznacza, że o ile wypełnię kryteria, to dofinansowanie otrzymam na 100%. Może mylę się? Czy ktos może udzielic kompetentnej informacji?

 

Pozdrawiam Szam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Z tego co ja słyszałem liczy sie kolejność jeśli np wszystkie 691 osób przed tobą złoży prawidłowe wnioski które spełnią wszystkie kryterja dla ciebie pieniędzy juz zabraknie. Jest określona pula pieniędzy w zależności na jakie sumy beda poszczególne wnuioski dla tylu osób starczy. Złożenie prawidłowego wniosku i spełnienie kryterjów nie oznacza że kase dostaniesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vvojtas1    26

Na 100% nie ma nigdy

Różnicowanie rozpatrują po kolei. przyjmują powyżej 120% możliwości finansowych więc jeśli jesteś w przedziale 100-120% to teoretycznie odpadasz w praktyce można się jeszcze załapać ale zależy to tylko od tego czy ktoś kto wcześniej złożył wniosek odpadnie czy nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szam    0

Na 100% nie ma nigdy

Różnicowanie rozpatrują po kolei. przyjmują powyżej 120% możliwości finansowych więc jeśli jesteś w przedziale 100-120% to teoretycznie odpadasz w praktyce można się jeszcze załapać ale zależy to tylko od tego czy ktoś kto wcześniej złożył wniosek odpadnie czy nie.

 

Dz. za wyjaśnienie. Kolejne pytanie: czy ktoś wie na którym nr. wniosku skończył się limit 100% i 120% w pomorskim (Gdynia). Czy limity w każdym województwie były jednakowe?

 

Szam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrianos    30

Byłeś dzisiaj??Ja byłem wczoraj i miałem 17* numer,a facetka powiedziała że przyjmą max.450osób...

 

tsk byłem wczoraj ile przyjęli to nie wiem wiem że ja się łapie;D


Sprzedam:
- zbiornik na mleko 2500 litrów
- beczkowóz 4000litrów Meprozet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

NIkt wam nie powie na dzisiaj do którego numeru się można załapać bo w weryfikacji niektóre mogą odpaśći kolejka sie przesówa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szam    0

tsk byłem wczoraj ile przyjęli to nie wiem wiem że ja się łapie;D

 

Byłem dzisiaj, nie wiem na 100% czy to nr. wniosku, na szarym tle jest nr P-20/135, moze byłem 135 osobą. Potrafisz to zdefiniować, no ... gdzie jest ten nr. na potwierdzeniu złozenia wniosku.

 

Szam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dlok    0

@szam

gdzie jest ten nr. na potwierdzeniu złozenia wniosku.

 

Sprawdź na tym piśmie znak sprawy który wygląda tak ORXX-69200-ORXXYYYYY/10 (XX - to numer oddziału, YYYYY - to kolejny numer w danym roku i to orientacyjnie twoje miejsce w kolejce)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szam    0

@szam

gdzie jest ten nr. na potwierdzeniu złozenia wniosku.

 

Sprawdź na tym piśmie znak sprawy który wygląda tak ORXX-69200-ORXXYYYYY/10 (XX - to numer oddziału, YYYYY - to kolejny numer w danym roku i to orientacyjnie twoje miejsce w kolejce)

 

Dz. Sprawdziłem, mój nr to 217, czyli gdzieś w środku między 100 a 120%. Szansa jest, ale jeżeli poprzednie wnioski były prawidłowe, to wypadam z gry. W pomorskim mają limit troche ponad 19 000 000 zł, co przy średniej wartości wniosku ok. 92 000zł daje pewność dla wniosków do nr. 207. Dzwoniłem dzisiaj stąd te informacje.

 

Pozdrawiam Szam

 

Ps.Czy orientuje się ktoś ile % wniosków odrzucano w ubiegłych naborach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dlok    0

 

Ps.Czy orientuje się ktoś ile % wniosków odrzucano w ubiegłych naborach?

W poprzednich dwóch naborach było odrzuconych około połowy wniosków oraz trochę wniosków pozmniejszało kwoty, więc jeśli wszystko pouzupełniasz nie powinno być problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PL01    1

No to ja mam nr 161 w OR w Toruniu, a u nas jest 32 mln zł do rozdysponowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid727    153

powiem @szam że ja miałem numer 189 a pani za mną 190 i powiedzieli ze limit 100% wyczerpany.

 

Ale słyszałem od znajomego, że chodzą słuchy o pieniążkach na 230 wniosków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szam    0

powiem @szam że ja miałem numer 189 a pani za mną 190 i powiedzieli ze limit 100% wyczerpany.

 

Ale słyszałem od znajomego, że chodzą słuchy o pieniążkach na 230 wniosków.

 

Na stronie AMiRR pojawił sie komunikat, że w pomorskiem przyjęto 250 wniosków o godz 15,15 w dniu dzisiejszym, co stanowi 120% limitu. Tym samym, na wniosku nr 208 zakończył sie limit środków ( to już moje obliczenia :) ). Mój nr to 217, a więc jezeli wszystkie wcześniej złożone były poprawne, to wypadam z gry :D .

 

Pozdrawiam Szam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vvojtas1    26

Szam

z tego co się orientuję to co najmniej 10% wniosków odpadnie (no może nie w Wielkopolsce) zresztą niektórzy się zabezpieczają w razie nie załapania się na PROW, więc raczej jest bardzo duże prawdopodobieństwo że się załapiesz. Trzeba tylko cierpliwie czekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszSie    1

szanowni Panowie jesli to nie tajemnica to na co skladaliscie wnioski o roznicowanie ( juz po naborze takze mysle ze nie trzeba sie bac ze ktos skopiuje wasz pomysl) . Pytam z ciekawosci bo interesuje mnie czy wszyscy skladali na jakies maszyny - ktore glownie beda sami wykorzystywac a tylko sporadycznie swiadczyc uslugi czy naprawde macie jakies pomysly na fajny biznes poza rolniczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekgizio    4

Suszarnia o zasypie 17t, podajnik 20m, bin 500t i kilka mniejszych pierdółek do kompletu, nie na usługi ale tylko dla mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez karol
      Informuję wszystkich że 15 lutego tego roku (2008) upływa termin dostarczania wniosków o dopłatę do materiału siewnego. Dotyczy to tylko roślin ozimych.
       
      Więcej na stronie Agencji Rynku Rolnego
       
      www.arr.gov.pl
       
      Wniosek
      http://www.arr.gov.pl/data/01593/dms_p1_f2.pdf
       
      Instrukcja
      http://www.arr.gov.pl/data/01593/instrukcja_dms_p1_f2.pdf
    • Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
    • Przez margoo78
      Czy ktoś zna więcej szczegółów dotyczących dofinansowania zakupu silosów zbożowych? Zastanawiam się, czy będzie się to wiązać z jakimś cyrografem na 5 lat.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj