Polecane posty

Grzechooo    789

Zaworek zwrotny to napewno za a nie przed filterkiem? Może jak będzie przed filtrem będzie widac czy jest paliwo bo jak damy za to paliwo może zejść do zbiornika, czy się mylę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieslaw16    79
11 godzin temu, Grzechooo napisał:

Zaworek zwrotny to napewno za a nie przed filterkiem? Może jak będzie przed filtrem będzie widac czy jest paliwo bo jak damy za to paliwo może zejść do zbiornika, czy się mylę?

Jeśli dasz przed filtrem to byle paproch zakłóci jego poprawne działanie, i wraz paliwo będzie się cofać,za filtrem dajesz i jest jak należy, a paliwo będziesz i tak widział czy jest w nim,ponadto po to się zakłada ów zawór ,aby się paliwo nie cofało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzechooo    789

Dzięki Dobre Duszyczki za pomoc, kryzys chyba zażegnałem zrobiłem tak jak pisaliście z filterkiem wykosiłem parę hektarów i nie zgasł👍 a zrobiłem to tak

20210823_093509.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gienek14999    11

Panowie jaka może być przyczyna że wraca za dużo ziarna na podajnik kłosowy? Wraca czasem mniej czasem więcej zależy od zbóż i z góry przez gardziel spada do chederu. Jak otworze więcej sita to leci do zbiornika sporo brudu. Jak lekko przymknę to jest czyste tylko że za dużo wraca na ponowny omłot. Zauważyłem też że w lepszych zbożach sporo ziarna wylatuje na tylną blachę sieczkarni. Tak jakby wytrząsacze nie wyrabiają. Tam są takie korytka na końcu wytrząsaczy. Nie wiem czy może trzeba je wysunąć do tyłu. Widać po farbie że nie było to nigdy przestawiane tylko ustawione fabrycznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9260

Może podajnik ziarnowy nie wyrabia i się z rynienki przesypuje, one są obok siebie, będzie sie przesypywać ze zbożowego do ziarnowego, zobacz, w jakim stanie ślimak, może go nie ma

może masz sita żaluzjowe za bardzo zamknięte albo dolne sito ma za małe otwory

Edytowano przez jahooo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gienek14999    11

Sprawdzałem je i nie widać po nich zużycia. Chyba że wina jest w podajniku zbożowym. Może te gumowe łapki za bardzo wytarte. Tylko dziwne by było że jak więcej otworzę sita to tak nie wraca tylko syf konkretny jest w zbiorniku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gienek14999    11

Górne otwarte na minimum 1cm. Dolne zakładam to z podłużnymi otworami bo przez nie leci czyste. Bo drugie sito mam na okrągłe otwory jak dobrze pamiętam to 12mm otwór i przez nie wpadają całe kłuski i jest lipa.

Wiatr daje na połowę czasem o jedną kreskę więcej bo sporo wygania. 

Dnia 23.08.2021 o 10:28, Grzechooo napisał:

Dzięki Dobre Duszyczki za pomoc, kryzys chyba zażegnałem zrobiłem tak jak pisaliście z filterkiem wykosiłem parę hektarów i nie zgasł👍 a zrobiłem to tak

20210823_093509.jpg

Jeżeli będzie Ci się dalej zapowietrzał to sprawdź śruby na wtryskach od powrotu paliwa. U mnie tak było że się luzowały po dniu pracy i jak go zgasiłeś to za chwilę już nie chciał odpalać od strzała tylko trzeba było długo kręcić bo łapał powietrze. Ciągle mi się luzowały i wziąłem je delikatnie na klej do gwintów i już drugi sezon spokój. 

Dnia 23.08.2021 o 10:28, Grzechooo napisał:

Dzięki Dobre Duszyczki za pomoc, kryzys chyba zażegnałem zrobiłem tak jak pisaliście z filterkiem wykosiłem parę hektarów i nie zgasł👍 a zrobiłem to tak

20210823_093509.jpg

W razie jakbyś chciał wrócić do szklanego odstojnika to masz tu link

https://allegro.pl/oferta/odstojnik-filtra-paliwa-mf-ford-new-holland-7097870053

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9260

to z podłużnymi otworami zmniejsza o prawie połowę wydajność podsiewacza

ja mam to 12mm i żaluzje zamknięte tak, aby się ziarno osypywało, czyli na jakieś 6mm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gienek14999    11

A tak na przykład do pszenicy klepisko dajesz na który ząbek i jakie obroty bębna? Ja daje na jakiś 6 bo trafiają się rozbite ale wydaje mi się że trochę przez to że za dużo ziarna wraca na ponowny omłot i się rozbija. Widać po starych śladach że Niemiec kosił na 3 i 4 ale jak tak dawałem to dużo rozbitych jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9260

normalnie koszę na 3/4 ale w tym roku zboże tak było przejrzałe, że i na 6

obroty w tym roku 800-850, normalnie 1000-1100

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzechooo    789
Gienek14999 napisał:

W razie jakbyś chciał wrócić do szklanego odstojnika to masz tu link https://allegro.pl/oferta/odstojnik-filtra-paliwa-mf-ford-new-holland-7097870053

O proszę a ja tyle sklepów objeździłem a tu identyczny do tego co miałem, narazie póki nie gaśnie nie będę kombinował. Z odpaleniem nie miałem problemów, nawet po zimie odpalił od strzała tylko aku trochę podładowałem. Wszystkie połączenia śrubowe sprawdzałem kilka razy dopiero wywalenie odstojnika i filterek za 6zł pomógł.

jahooo napisał:

to z podłużnymi otworami zmniejsza o prawie połowę wydajność podsiewacza

ja mam to 12mm i żaluzje zamknięte tak, aby się ziarno osypywało, czyli na jakieś 6mm

Ja też na tych podłużnych koszę pszenicę i zawsze mi się wydawało że mało wydajny jest, może też spróbuję na tych okrągłych. A nie idzie Ci dużo syfu do zbiornika? Ja zawsze zaczynam kosić u siebie i trafia mi się ziarno w portkach nawet na tym podłużnym sicie a jak lece na usługę sąsiadom to już tego nie mam jaka może być przyczyna? za wcześnie zaczynam kosić? klepisko mam na 2 otworze bo na pierwszym słychać czerkanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gienek14999    11
27 minut temu, jahooo napisał:

normalnie koszę na 3/4 ale w tym roku zboże tak było przejrzałe, że i na 6

obroty w tym roku 800-850, normalnie 1000-1100

A to tak podobnie jak u mnie. Będę próbował kosić według twojego ustawienia ale to już w następnym sezonie bo u nas już po żniwach 

18 minut temu, Grzechooo napisał:

O proszę a ja tyle sklepów objeździłem a tu identyczny do tego co miałem, narazie póki nie gaśnie nie będę kombinował. Z odpaleniem nie miałem problemów, nawet po zimie odpalił od strzała tylko aku trochę podładowałem. Wszystkie połączenia śrubowe sprawdzałem kilka razy dopiero wywalenie odstojnika i filterek za 6zł pomógł.

Ja też na tych podłużnych koszę pszenicę i zawsze mi się wydawało że mało wydajny jest, może też spróbuję na tych okrągłych. A nie idzie Ci dużo syfu do zbiornika? Ja zawsze zaczynam kosić u siebie i trafia mi się ziarno w portkach nawet na tym podłużnym sicie a jak lece na usługę sąsiadom to już tego nie mam jaka może być przyczyna? za wcześnie zaczynam kosić? klepisko mam na 2 otworze bo na pierwszym słychać czerkanie.

Tak prawdę mówiąc do każdego zboża trzeba by regulować ustawieniami bo u jednego będziesz kosił I będzie ok a u drugiego takie samo zboże i idzie brudne. Teraz jest tych odmian i różnie się wymłaca. U mnie na drugim otworze klepisko to już by mąkę ze zboża robiło.

Edytowano przez Gienek14999

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    711

Problem może być w szczelinie lub obrotach młocarni. W tym roku zboże bardzo łatwo się wymłacaja i jak masz duże obroty lub małą szczelinę to robi sieczkę i bardzo dużo materiału idzie na podsiewacz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vat    300

Wyjąłem wtryski z kombajnu MF530, ale że jest tam silnik Perkins T6.354 (o którym tutaj dużo piszecie) mam pytanie jakie ciśnienie powinno być na tych wtryskach?

Pompa wtryskowa i wtryski to CAV

Edytowano przez vat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vat    300
Dnia 30.08.2019 o 18:03, wieslaw16 napisał:

Wtryski sprawdzane i nowe końcówki założone,pompa była kilka lat temu w naprawie i niewiele to raczej pomogło,ciśnienie dałem najpierw na 180bar. ale po konsultacjach z dobrym mechanikiem ustawiłem na 220 barów zmniejszyło się to kopcenie, ale to zapewne jest spowodowane lepszym rozpylaniem paliwa, jestem bardzo właśnie ciekaw jak będzie pracował silnik na tej pompie od Matadora Giganta ,teraz nie mam czasu ale niebawem pewnie to zrobię.

a co powiecie na ten post @wieslaw16

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vat    300

Ostatnie pytanie

- Setting Pressure to ciśnienie jakie podaje pompa wtryskowa,

- Working Pressure to ciśnienie otwarcia ropylacza i takie ustawiamy na manometrze próbnika?

 

obraz_2022-02-23_210011.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pigmei    1868

Setting pressure to ciśnienie otwarcia rozpylacza i na tyle ustawiasz na próbniku, pompa wtryskowa sama w sobie  nie ma żadnego ograniczenia ciśnienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieslaw16    79
12 godzin temu, Pigmei napisał:

Setting pressure to ciśnienie otwarcia rozpylacza i na tyle ustawiasz na próbniku, pompa wtryskowa sama w sobie  nie ma żadnego ograniczenia ciśnienia.

Pompa wtryskowa sama w sobie ma ograniczone ciśnienie ,a spowodowane jest jej sukcesywnym się zużywaniem jej podzespołów,i w końcu może dawać nawet  takie ciśnienie, które nie będzie wstanie przebić ciśnienia wtryskiwaczy,aby podać paliwo rozpylone do cylindra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pigmei    1868

Mówimy tu o sprawnej pompie a nie o zużytej w różnym stopniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez andrz17xd
      Witam wszystkich tutaj na forum. Piszę tutaj bo chciałbym się was poradzić w pewnej sprawie, a szczególnie chodzi mi o użytkowników którzy posiadają kombajn claas dominator 85. Chciałbym się dowiedzieć od czego służy lampka zaznaczona w kółeczko na zdjęciu. Domyślam się, że służy ona do retromatu, ale chciałbym się dowiedzieć co dokładnie ona sygnalizuje?


    • Przez marekkucybala2
      Witam, posiadam od kilku lat kombajn zbożowy Claas Dominator 98sl. Nie było z nim wcześniej żadnych większych problemów. W tym roku problem polega na tym że kiedy chciałem wyjechać kombajnem to odpala ale nie chce jechać. Co może być przyczyną?
    • Przez klakiergsi
      Witam.chciałbym opisać mój problem z zetorem proxima 90 2014 rok. A mianowicie po pięciu latach użytkowania i 1500mtg remont silnika.pierwszą objawą był dziwny gwizd silnika i to nie Turbo ale okazało się że wałki wyważające silnik.przy okazji wymienili pierścienie na tłokach bo troszkę dmuchał odmą no i sprzęgło bo ciężko się zmieniało biegi.czyli ciągnik rozebranyna dwie części....co wy o tym myślicie...? Z czego i jak oni robią te ciągniki!dodam że zetor pracował z turem i nie wykonywał ciężko prac i był ciągnikiem pomocniczym w gospodarstwie.
       
       
    • Przez Grzechooo
      Witam, Urwał mi się wytrząsacz w Senatorze i mam pytanie czy może ktoś wie czy taki wytrząsacz pasuje np z Mercatora lub protektora? czy były jakieś różnice w wytrząsaczach? jeśli tak to z czego jeszcze mogę go dobrać.?
    • Przez Szron88
      Witam.
      Sąsiad poprosił mnie o pomoc przy kupnie kombajnu. Sam posiadam JD 1065 i z Claasem nigdy nie miałem doczynienia. Prosiłbym użytkownikow dominatorów na co zwrócic szczególnie uwage bo jednak claas sie troszke różni od JD. Wyjazd na oględziny jutro rano więc mało czasu na zbieranie informacji. Z góry dzieki za pomoc.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj