zbozowy

Members
  • Ilość treści

    453
  • Rejestracja

  • Ostatnio

Wszystko napisane przez zbozowy

  1. Zmierz wysokość tulei czujnikiem zegarowym. Na tulei pewnie jest taki sam ślad co na tej uszczelce.
  2. zbozowy

    Kukurydza

    W tamtym roku u mnie było to samo, te rośliny co stały to odbiły i coś z nich było, a te co leżały na ziemi to już na straty. Też kosiłem na ziarno i nawet nie było tak źle jak się spodziewałem.
  3. Panowie, może ktoś wie gdzie dostane takie wieszaki do opryskiwacza ciąganego zaczepianego do ramion podnośnika. Chodzi mi o te co się z jednej strony zaczepia do opryskiwacza a z drugiej do ciągnika, żeby podnośnik cały czas nie pracował, nie wiem jak to nazwać a u mnie w sklepach nie ma. może ktoś jakiś link podeśle
  4. https://www.olx.pl/oferta/przystawka-do-kukurydzy-polska-bizon-CID757-IDrr5P5.html Przystawka do kukurydzy, Warto?
  5. W ofercie firmy forch takie coś było już ponad dwa lata temu. https://www.forch.pl/narzedzia-reczne/klucze-plaskie-oczkowe-oczkowo-grzechotkowe/klucze-specjalne/przedluzka-do-kluczy-plaskooczkowych?s=ProductSearch&t=przedłużka wtedy kosztowało to 100 złotych. z jakiego materiału to zrobiłeś? kute?
  6. Przestawienie zaworu na zająca raczej nie pomoże, a jeżeli wina leży w obwodzie pompy głównej hydrauliki to tylko przyspieszy grzanie oleju. Zmierz ciśnienie w obydwóch obwodach. Napisz jak mierzysz ciśnienie. Sprawdź czy wszystkie sekcje rozdzielacza są w położeniu neutralnym, ehr działa? jak przełączysz na dw też się to dzieje?
  7. weż zwykłą śrubę i na tokarkę
  8. zmierz ciśnienie zegarem, jeśli naprawdę jest niskie to tylko nowa pompa koszt ok. 5500 zł plus robocizna.
  9. silnik który remontowałem miał ponad 30000 godzin i wał był dużo bardziej wyrobiony niż na twoich zdjęciach. te rowki pod pompę to były rozrobione po parę milimetrów po obwodzie. (chociaż zdjęcia nie powalają jakością, ale wydaje mi się, że tam jest w miarę ok ), pompa chodziła do końca i nic jej nie było. założyłem profilaktycznie nową. ma już ponad 5000 godzin i nic. I zazębienie nie było na milimetr ale na pewno więcej. Pomierz dokładnie wał bo może ktoś zrobił ''szlif''
  10. http://chomikuj.pl/rusinek1986/Dokumenty/ci*c4*85gniki/fendt/922-936+Vario takie coś znalazłem, nie wiem tylko czy to pierwsze wypusty czy kolejne.
  11. Nie zawracaj sobie nim głowy, przecież to internetowy trol, w każdym temacie pisze głupoty. Takiego trzeba ignorować to umrze śmiercią naturalną...
  12. http://tvn24bis.pl/moto,99/niemcy-chca-zakazac-sprzedazy-samochodow-z-silnikami-spalinowymi,653495.html http://tvn24bis.pl/tech,80/holandia-chca-zakazac-sprzedazy-samochodow-z-silnikami-spalinowym,636374.html więc może to właśnie ten moment na rozwijanie technologii elektrycznych ciągników? za 15 lat to będzie za późno bo każdy producent będzie mieć takie w ofercie.
  13. Napisane jest, że ma 23 godziny, a na zdjęciu wygląda jak by było 475, No chyba, że coś źle zauważyłem. Coś facet kręci wg mnie.
  14. jak wysokość ma wynosić 0,02-0,06 to wytłumacz jak ma podłożyć te podkładki i gdzie żeby z jego wymiarami było ok.
  15. a na wolnych obrotach czuć jak by kierownica tak trochę skokowo działała?
  16. Z tego co piszesz można wywnioskować, że przepływ masz za mały. Podobno do orbitrola 80 jest zalecana pompa o wydatku 16 litrów, ale nie znalazłem nigdzie potwierdzenia. Ta z linku ma 24 litry przy 1500 obr/min więc powinno być ok. Chłopaki z Lubienia kujawskiego są w miarę kumaci i jak zadzwonisz do nich to dobiorą Ci pompę do orbitrola.
  17. To będzie wszystko dobrze działać, będziesz miał tylko więcej obrotów kierownicą od końca do końca. EF puść na zbiornik.
  18. tak, jest to szeregowe połączenie pompy zębatej o tłoczkowej. Jeśli dla kogoś zasilanie jednym przewodem ze zbiornika z trójnikiem (z niewiadomo jakimi średnicami, bo nic o nich nie wspomina ani słowem) i dwoma osobnymi o odpowiedniej średnicy nie ma różnicy - to nie mam pytań. Na pocieszenie dodam, że nie jesteś osamotniony. Są na forum "ludzie" a nawet moderatorzy, przepraszam byli (na szczęście) ,dla których brak w tym układzie rozdzielacza lub pompy hydraulicznej nic by nie znaczył. I nadal upieraliby się, że układ działałby prawidłowo. Tym postem pierwszy mnie zaatakowałeś i oczerniłeś. Ja cały czas staram pisać z szacunkiem o Tobie, a Ty nazywasz mnie kłamcą. Masz ze sobą jakieś problemy? Ja się przyznałem, że nie napisałeś nigdzie, że takie rozwiązania nie istnieją. Ty dalej się upierasz żebym Ci coś udowodnił. Znowu pokazałeś, że nie umiesz czytać ze zrozumieniem. Pokazałeś też jak znasz układy hydrauliczne. Miałem się zastosować do Twojego motta już kilka postów wcześniej ale zrobię to dopiero teraz. Pozdrawiam ozięble.
  19. pompę od wspomagania musisz podłączyć do tego zaworu. innej opcji nie ma. dopiero wyjście EF możesz wpiąć w hydraulikę lub do zbiornika. To już zależy czy masz zawór jednokierunkowy i chce Ci się pobawić w przeróbkę układu. Ale jak pompa od wspomagania ma tylko 10 litrów to mi by się nie chciało bo i tak mało co przyspieszysz hydraulikę. Oryginalny orbitrol też był 80?
  20. Ok. nie napisałeś wprost, że nie ma takich układów. Zacząłeś pierwszy pisać w moim kierunku ja się tylko broniłem. Kamilk19912 ponieważ nie doczekasz się odpowiedzi ze strony AlaCapone (ja zresztą też na swoje pytanie się nie doczekam) chociaż napisałeś co było uszkodzone, to ja Ci odpowiem. To jest schemat z Twojego MFa. Na czerwono pompa zasilająca, na niebiesko główna wielotłoczkowa. Klasyczny układ. Musisz wiedzieć, że pompy tłoczkowe nie mają dużej siły ''na ssaniu'' i szybko od takiej pracy się zacierają. Wynika to z ich konstrukcji i potrzeby smarowania połączenia tłoczków z kołyską, łożysk itp. Nie wdając się w szczegóły konstrukcyjne, gdy zasilanie do pompy tłoczkowej nie jest podawane pod ciśnieniem można powiedzieć, że pompa zaczyna zasysać olej od strony tej gdzie pompa powinna być smarowana. Z tego powodu wynika jej niska siła zasysania i możliwość jej szybkiego uszkodzenia. W Twoim wypadku gdy zużyciu uległa pompa zębata i nie zapewniała ciśnienia na linii do pompy tłoczkowej, twoja pompa tłoczkowa była zapowietrzona. Nie dość, że musiała by zassać olej przez dwa filtry to jeszcze musiała by pokonać opór jaki zaczęła jej stawiać pompa zębata. Prościej nie umiem tego wytłumaczyć.
  21. Odebrałem to jako stwierdzenie, że tak się nie da. teraz Ty napisz coś o połączeniach szeregowo-równoległych.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj