michal009

Jaki kombajn do małego gospodarstwa?

Polecane posty

michal009    27

Proszę o zaproponowanie modeli do małego gospodarstwa (budżet 100 tyś zł). 

Założenia: 

  • kosa najlepiej 3,6m (max 4,2m)
  • silnik wolnossący 6 cyl
  • kabina (klima - opcja)
  • heder odpinany (dużo mam przejazdów przez drogi główne)
  • prosty w naprawach i wymianie pasów  (jestem mało mechanikowaty)
  • dostępne części (czyli w miarę popularny model)
  • radzący sobie na pagórkach (roztocze)
  • będzie kosił: rzepak, zboża, grykę. 
  • budżet założony 100 tyś zł

Kombajn miał by pracować na 25 ha i jakieś 15 ha usług. Dotychczas korzystałem z usług Deutz Fahra M770 i fajny kombajn, ale już się robi za mały, a lata mamy jakie mamy (zmienna pogoda) i myślę o swoim nieco większym i nieco nowszym. 

Na jakie modele zwrócili byście uwagę i dla czego? Myślałem o jakimś Deutz Fahr lub Class (ale tu nie wiem, jak z naprawami). Co się spisuje w polu z tych małych kombajnów? 

Edytowano przez michal009

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    607

Tak jak wyżej , Domiantor 88 - może uda się znaleźć w tym budżecie . Jeżeli bliżej Tobie do posiadanej marki to może D-Fahr Starliner, występuje też w hydro, lub coś nowszego. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal009    27
1 godzinę temu, wojtal24 napisał:

dominator 78 lub 88 prosty kombaj dostepne czesci

A, czy nie lepiej 68s ?

36 minut temu, andrzej78 napisał:

Tak jak wyżej , Domiantor 88 - może uda się znaleźć w tym budżecie . Jeżeli bliżej Tobie do posiadanej marki to może D-Fahr Starliner, występuje też w hydro, lub coś nowszego. 

Z Deutz Fahr Starliner w tym budżecie będzie ciężko znaleźć. Praktycznie nie ma ich na rynku. 

 

A, co sądzicie o Sampo 2055 ? 

Edytowano przez michal009

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2503
michal009 napisał:

1 godzinę temu, wojtal24 napisał:

dominator 78 lub 88 prosty kombaj dostepne czesci

A, czy nie lepiej 68s ?

36 minut temu, andrzej78 napisał:

Tak jak wyżej , Domiantor 88 - może uda się znaleźć w tym budżecie . Jeżeli bliżej Tobie do posiadanej marki to może D-Fahr Starliner, występuje też w hydro, lub coś nowszego. 

Z Deutz Fahr Starliner w tym budżecie będzie ciężko znaleźć. Praktycznie nie ma ich na rynku. 

 

A, co sądzicie o Sampo 2055 ? 

moze byc i 68 tylko ich jest jeszcze mniej niz 78 co do Sampo i Drominborg to ciezko z czesciami


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek1974    539

jd 1072 1075 1174 claas 78-88 jak się trafił ładny rekord, case mniejsze na rotorach super sprawa ,nh 8060 lub tx mniejsze byle zdrowy i popularny wtedy z częściami mniejszy problem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bzyk333    25

Jak dbasz tak masz. Jak będziesz wymieniał wszystko na czas , przed żniwami i nie będziesz żydził na nowe części to będzie bezawaryjny.

W każdym kombajnie musisz wymieniać takie rzeczy jak pasy łańcuchy i oleje, a najważniejsza jest profilaktyka żeby nie naprawiać później na polu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    732

Skoro znasz Deutz-Fahr to M2385 lub większe, ewentualnie Claas Dominator 68, 76, 78

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1158
4 godziny temu, michal009 napisał:

JD słyszałem, że części drogie i dlatego omijałem. Jak tam z awaryjnością i z pracą w polu? 

jakie drogie ?
łożyska, łańcuchy i pasy z grubsza te same co wszędzie, a to głównie się wymienia


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szukaj z jak najmniejszym przebiegiem i w jak najlepszym stanie ja polecam john deere 1055 lub 1157 mam 1157 to jest fajny kombajn mało pali hektar kosisz koło 1 godziny   

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal009    27

Dzięki za podpowiedzi. Na chwilę obecną obieram na faworyta Deutz-Fahr M2385. Jak nic ciekawego nie znajdę, to będę szukał Clasa, albo JD. 

 

Jaki model był następcą Deutz-Fahr to M2385?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal009    27
3 godziny temu, akmaly napisał:

Nie ma bezpośredniego następcy, lekko większy to M3480

Dzięki za info. 

1 godzinę temu, peewee1984 napisał:

Warto poszukać coś z hydrostatem, komfort pracy wart dopłacenia kilku złotówek...

A, jak z awaryjnością hydrostatu? Nie jest to rozwiązanie bardziej awaryjne? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dastan    621

Według mnie wręcz mniej awaryjne, ale jak juz padnie to boli :P. Ale serio, mało kiedy to pada, nie trzeba wymieniać pasów, nie ma problemu z przekładniami bezstopniowymi itd.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MARAKAM    64

Masz rację, hydrostat piękna rzecz, paski się nie psują, koła nie rozpadają, tylko przód tył. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal009    27

Po obejrzeniu kilkunastu egzemplarzy załamka, jak kreatywni potrafią być sprzedający. Dochodzę do wniosku, że szkoda paliwa na wyjazdy.

Na tę chwilę spodobały mi się rozwiązania w DF 2385, oraz Class 58 lub 68 (silnik z tyłu). 

Edytowano przez michal009

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    607

Podobne kombajny , DF 2385 porównywalny z Domi.. 68 . Dominator 58 silnik 4P, 85 KM , jedynie wersja 100 HP posiada silnik 6P -to samo co w modelu  68. Przy zakupie podstawowe kryterium to stan techniczny.

Edytowano przez andrzej78
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal009    27

Po wielu bojach i wielu wyjazdach udało się nabyć Claas'a Dominatora 68s. Zobaczymy co pokaże w żniwa. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Adam7290r
      Witam. Chciałbym się was spytać jaki kombajn polecacie na 150 hektarów oprócz kukurydzy. Interesują mnie marki takie jak new Holland,l John deere i claas 6 klawiszowy i heder koło 6 metrów. Słyszałem że new Holland jest najtańszy z tej trójki ale jak to będzie z jakością, a znowu claas najdrożej wyjdzie ale tam chyba wszystko ba najwyższym poziomie. Kombajn raczej byłby nowy ewentualnie 5 letni. 
    • Przez agromechanik19
      Fajny mały kombajn cena do 40tysi
    • Przez ARTI2019
      Przymierzam się do zakupu xp31, na co szczególnie zwrócić uwagę? i jakie opinie macie o tych kombajnach, przesiadka będzie z bizona więc pewnie spory przeskok natomiast zastanawia mnie awaryjność głównie na forach najwięcej tematów awaryjności jest o elektronice? głupi nie jestem proste tematy sam ogarnę natomiast co z sterownikami itd? 
      jak awaryjność podsiewaczy? też coś słyszałem żeby uważać i ogólny komentarz użytkownika potrzebny  
            Cytuj   Edytuj
    • Przez Thorod
      Witam, mógłby ktoś wytłumaczyć czym się różnią oba komputery w serii lexion 400? (98r). Co jest lepszym wyborem, jak z awaryjnością tych serii?
    • Przez Qbszon
      Zastanawiamy się nad kupnem kombajnu bizon odpada zastanawialiśmy sie nad jakimś claasem dominatorem jaki byscie mogli polecić na 60 ha?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj