Skocz do zawartości

Zdjęcie

[Ursus C-360] Podnośnik.

2030 odpowiedzi na ten temat

#1701 Share Piotrek98765

Piotrek98765

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 16 kwiecień 2015 - 20:03

[Ursus C-360] Podnośnik. kolego asharot tez jak podniesie do połowy to później też nie chce. chyba nie ma co szukać bo pompa jest od nowośći czyli od 84r to pewnie ona już jest do wymiany ale chciałem się upewnić ;) dzięki wszystkim ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
[Ursus C-360] Podnośnik. Dzisiaj, 09:18
  •  

#1702 Share Dom612

Dom612

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 20 kwiecień 2015 - 08:37

[Ursus C-360] Podnośnik.

Witam wszystkich. Mam pewien problem z podnośnikiem w c-360 podnosi jedynie na pusto albo jakieś 100 kg jest w stanie unieść i tak bardzo powoli i na wysokich obrotach (a jak do samej góry uniesie to bardzo podskakuje bo unosi do góry i opuszcza troszke i znowu unosi) , kiedy ma podnieść pług 3 skibowy uniesie go 5 cm od ziemi i zaczyna coś syczeć w połowie wysokości bloku skrzyni , pompe słychać ze pracuje ale bez zadnego efektu. jak zimny olej to raz uda sie mu podnieść na chwile np pług ale zaraz go opuści mimo wysoklich obrotów . podczas jazdy gwałtownie wszystko opuszcza . dzień po tym jak przestał podnosić zaczoł mi olej wyciekać miedzy plecakiem a skrzynią prosze o jakieś wskazówki do możliwej porzyczyny . poppa hydrauliczna ma 2 lata i olej w skrzyni również 2 lata a oleju mam ponad stan ze wzgledu na górzysty teren na jakim pracuje. i czy jak by się zaciol zawór ciśnieniowy przy pompie mogło by tak sie dziać ?

#1703 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3475 postów
  • Zainteresowania:mechanika

Napisany 20 kwiecień 2015 - 09:16

[Ursus C-360] Podnośnik.

Zmierz  ciśnienie na  wyjściach hydrauliki  zewnętrznej , jeśli ok  to  szukaj  na górze.

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

#1704 Share Dom612

Dom612

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 20 kwiecień 2015 - 10:04

[Ursus C-360] Podnośnik.

Dzięki kolego za szybka odpowiedz poszukam zestawu do mierzenia ciścnienia

#1705 Share Dom612

Dom612

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 20 kwiecień 2015 - 20:51

[Ursus C-360] Podnośnik.

Kolego zmierzyłem ciśnienie na wyjsciu hydrauliki i wyszło 50 atm na manometrze czyli coś na dolnym talerzu jest nie tak ?

#1706 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3475 postów

Napisany 21 kwiecień 2015 - 14:00

[Ursus C-360] Podnośnik.

50  ATM to  zdecydowanie  za  mało 120  -130  jest  do przyjęcia 

Gdzie  jest  przyczyna  to  nie  zdiagnozujesz  po  tym , jeśli  ciśnienie  byłoby ok -  to  wykluczyło  by  dół .

Przyczyn może  byc  dużo np    pompa , zawór  przy pompie ,  oringi na  krućcu przy  talerzu  lub  przy  rozdzielaczu ,  rozdzielacz 

Edytowany przez mariuszd93, 21 kwiecień 2015 - 14:01.

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

#1707 Share Dom612

Dom612

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 21 kwiecień 2015 - 19:31

[Ursus C-360] Podnośnik.

A jezeli bym zdjął plecak u uruchomił ciągnik i pompe żeby zobaczyć jakie ciśnienie ta tulejka dogóry pójdzie bądz sprobować przytkać i zobaczyć czy zawór przy pompie nie puszcza lub czy rurka nie przecieka to czy by mi to pomogło troche znaleść przyczynę ? czy nic mi to nie da ?

#1708 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3475 postów

Napisany 21 kwiecień 2015 - 19:49

[Ursus C-360] Podnośnik.

Pod  ten kruciec  to  nie  ma  jak  podłączyć manometra ,  na  oko  nie  wiele  sprawdzisz tylko olejem  wszystko opier%%isz ;) .

Ja  w takiej sytuacji  bym  zaczął  od  talerza 

#1709 Share Dom612

Dom612

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 22 kwiecień 2015 - 14:24

[Ursus C-360] Podnośnik.

Dzięki kolego za podpowiedz też od tego zaczne :)

#1710 Share Dom612

Dom612

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 25 kwiecień 2015 - 19:18

[Ursus C-360] Podnośnik.

Witam jeden problem naprawiony :) wymieniłem orini w pompie ze starych troche gumy zostało i założyłe nowy zawór ciśnieniowy bo spreżyna w nim pekła i działa jak nalezy dziękuje za podpowiedzi badzo sie przydały  jedna kk i tak nie obejdzie się bez zdjęcia plecaka bo wcale podnosnik nie reaguje  na dzwignie sterowania siłowego na wolnym czasie tam zajrze czy coś nie spadło

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1711 Share tadzio

tadzio

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 26 kwiecień 2015 - 10:32

[Ursus C-360] Podnośnik.

Uszczelniacze i pierścień wymienione, teraz nie szarpie i trzyma :)

#1712 Share Nicik83

Nicik83

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 29 kwiecień 2015 - 23:58

[Ursus C-360] Podnośnik. Witam, wczoraj nabyłem c 360, mam pytanie odnośnie położenia tej dźwigni z prawej strony przy siedzeniem .U mnie widzę że ta dźwignią ma dwa położenia do prrzodu lub do tyłu.Po podpięciu pługa dźwignia była w pozycji tylnej, podnośnik podniósł normalnie , ale po ujechaniu ok 1 km nagle opadł.Do piero po przełączenie tej dźwigni do przodu podnośnik zaczął działać i podnosił nawet jeszcze wyżej niż wcześnie.Czy to normalne cz coś jest nie tak.Po przesunięciu dźwigni od tylnych wyjść hydraulicznych słychać wycie pompy to chyba znaczy że pompa ok, proszę o pomoc

#1713 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4015 postów

Napisany 30 kwiecień 2015 - 05:47

[Ursus C-360] Podnośnik.

Tą dźwignią lepiej nie kręć tylko zostaw w pozycji do tyłu i ma wszystko działać.

Jeśli był wyłączony WOM to normalne że opadł ale jeśli był włączony i też opadł to podnośnik do roboty.

Pompę ma być delikatnie słychać a jak wyje to też jej koniec się zbliża.

Edytowany przez asharot, 30 kwiecień 2015 - 05:50.

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

#1714 Share Nicik83

Nicik83

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 30 kwiecień 2015 - 08:28

[Ursus C-360] Podnośnik. To doczego jest ta druga pozycja? Podnośnik włącza się to dźwignią z lewej strony tam jest chyba 3 pozycję. U mnie jest ona w pozycji na samym dole , a te pozostałe do czego są?

#1715 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7634 postów

Napisany 30 kwiecień 2015 - 14:00

[Ursus C-360] Podnośnik.

Jak ty jeździsz ciągnikiem nie wiedząc co do czego służy? Na forum powtarzało się to pytanie kilka razy i odpowiedz też. Instrukcja jest do znalezienia na necie.

http://instrukcja.pl...s=2&title=ursus

KPK Kumurun Team

#1716 Share Nicik83

Nicik83

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 30 kwiecień 2015 - 14:37

[Ursus C-360] Podnośnik. w większości więcej co do czego służy, ciągnik posiadam drugi dzień do tej pory miałem i mam MF 255.Proszę o wyjaśnienie tylko tego co pisałem odnośnie podnośnika proszę o wyrozumiałość

#1717 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7634 postów

Napisany 30 kwiecień 2015 - 14:53

[Ursus C-360] Podnośnik.

No niech ci będzie.

Pozycja na sam dół to napęd pompy i wałka wom niezależny, raz do góry wyłączone, znów raz do góry napęd wałka wom zależny od skrzyni, i całkiem do tyłu napęd pompy zależny od skrzyni.

Jakoś tak to było.

KPK Kumurun Team

#1718 Share Nicik83

Nicik83

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 30 kwiecień 2015 - 15:26

[Ursus C-360] Podnośnik. ok dzięki a jeszcze mam pytanko odnośnie tej dźwigni z prawej stron przy siedzeniu u mnie jest ona do przodu a kolega wyżej pisze że powinna być do tyłu

#1719 Share siewnik123

siewnik123

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 02 maj 2015 - 15:33

[Ursus C-360] Podnośnik.

zaciol mi sie rozdzielacz podczas pracy turem tzn niedalo sie opuscic (ta wajcha od pracy z turem sie zablokowala) mozna bylo tylko go dzwigac do gory

wymieniony zostal rozdzielacz i mala dziwgnia ktora zaklada sie z malym klinem polksiezycem w srodku na tuleje od wajchy wlasnie zewnetrznej hydrauliki (byla peknieta i klin byl w dwoch czesciach)

po zalozeniu podnosnika do 60 okazalo sie ze zewnetrzna hydraulika jest ok ale wystapil problem z podnoszeniem tzn na regulacji pozycyjnej opuszcza do konca ale nie potrafi do konca dzwignac (brakuje dobre 20 cm) na regulacji silowej dziwga do konca ale nie opuszcza do dolu

co mozna z tym zrobic? dodam ze przy wymianie tej malej dziwgienki wogole nie ruszalem tych od podnoszenia podnosnika

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1720 Share avens

avens

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 97 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 02 maj 2015 - 15:36

[Ursus C-360] Podnośnik. Mam problem. Podnosnik nisko podnosi na regulacji pozycyjnej. Na silowej jest ok. Dzwignia od regulacji trybu podnosnika jest w porównaniu do sprawnego podnosnika jaki mam w c4011 jest luzna. Wymienilem już uszczelniacze na tłoku, pompę i filtr ssawny ale problem pozostal. Stan oleju ok. Co może być przyczyną?