Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ceny pszenicy 2016

3563 odpowiedzi na ten temat

#2261 Share Szarlej

Szarlej

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 392 postów

Napisany 28 maj 2016 - 20:32

Ceny pszenicy 2016

No to co się pytasz, podpisuj.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ceny pszenicy 2016 Dzisiaj, 09:14
  •  

#2262 Share AleksanderX

AleksanderX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 513 postów

Napisany 28 maj 2016 - 20:55

Ceny pszenicy 2016

decyzja podjeta podpisuje a wam życze wyższej ceny

#2263 Share farmervip

farmervip

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1041 postów

Napisany 29 maj 2016 - 08:07

Ceny pszenicy 2016

I będzie w tym kraju dobrze, jak co niektórzy robią tylko po to by sie narobić ;[

:) :)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#2264 Share icek1

icek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów

Napisany 29 maj 2016 - 08:19

Ceny pszenicy 2016

Będzie niedobrz jak szykuję się import kilki milionów ton z Ukrainy miśle iż lepiej dmuchać na zimno bo naszego zboża nikt nie kupi i  będzie duży problem ze zbytem

#2265 Share Albercik99

Albercik99

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 29 maj 2016 - 11:41

Ceny pszenicy 2016

Najlepiej to dać sobie wmówić, pogodzić się z tym, a na koniec wmawiać usilnie innym. Kwitnie nie do końca legalny import surowców z Ukrainy, uderza w nas wszystkich, a ludzie się z tą świadomością godzą. To jakaś paranoja.

#2266 Share angelo76

angelo76

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 29 maj 2016 - 11:43

Ceny pszenicy 2016

Jakie są prognozy cen pszenicy w lipcu 2016.

#2267 Share Vladoo1

Vladoo1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 305 postów

Napisany 29 maj 2016 - 13:59

Ceny pszenicy 2016

trzeba bedzie jak Leper wysypać pare transportów na ulicę na granicy i zobaczymy czy będą wozić :)

#2268 Share icek1

icek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów

Napisany 29 maj 2016 - 16:06

Ceny pszenicy 2016

a od czego sa izby rolnicze niech pokażą  ale to tylko cieple posadki

#2269 Share goliard

goliard

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 29 maj 2016 - 16:19

Ceny pszenicy 2016

Jakie są prognozy cen pszenicy w lipcu 2016.

my kontraktujemy od 620 do 660 w zależności od lokalizacji. Jeżeli jesteś z Zachodniopomorskie, lub okolic Zielonej Góry to daj znać. 

Ja mogę zaproponować kontrakty za 12.5 640pln netto (w promieniu 100km od portu - liczony w tym transport w żniwa ok. 30pln) czyli na porcie z dostawą to 670pln netto. Podejrzewam że z najdalszych części kraju transport nie wyjdzie więcej niż 100pln/tona to daje 570pln netto, więc 490zł to wg. mnie nie opłacalne, ale być może się mylę??

100 pln za tone to ja do Holandii płacę ;-) 

Drogi Panie, 490 pln to Pana chcą oszwabić :-)

#2270 Share TOREZ

TOREZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 610 postów

Napisany 29 maj 2016 - 16:19

Ceny pszenicy 2016

dziś chciałem sprzedać/podpisać kontrakt /na pszenicę z nowych zbiorów i zaproponowano mi 490 zł netto  nie wiem czy podpisac czy nie

Podpowiem Ci więcej, podpisz w tej cenie również na żniwa 2017 i będziesz spał spokojnie na dwa sezony z góry B)

Ukraina przecież zacznie zalewać nas pszenicą oraz kukurydzą to po 300 zł/t pszenicy konsumpcyjnej będzie z pocałowaniem w rękę... :wacko:

A za zbyt paszowej to będziesz musiał hodowcę trzody albo drobiu w 4 litery pocałować żeby wybawił Cię z tego problemu jakim jest zboże :rolleyes:

Z pożałowaniem czytam kolejne wpisy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2271 Share icek1

icek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów

Napisany 29 maj 2016 - 16:48

Ceny pszenicy 2016

optymnzm jest potrzeby ale najgorsze jest rozczarowanie a na to się zanosi chyba żę rosja anektuje ukrainne to pszenica poniżej 800 nie zejdzie

#2272 Share Anetka1

Anetka1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 129 postów

Napisany 29 maj 2016 - 16:57

Ceny pszenicy 2016

Podpowiem Ci więcej, podpisz w tej cenie również na żniwa 2017 i będziesz spał spokojnie na dwa sezony z góry B)

Ukraina przecież zacznie zalewać nas pszenicą oraz kukurydzą to po 300 zł/t pszenicy konsumpcyjnej będzie z pocałowaniem w rękę... :wacko:

A za zbyt paszowej to będziesz musiał hodowcę trzody albo drobiu w 4 litery pocałować żeby wybawił Cię z tego problemu jakim jest zboże :rolleyes:

Z pożałowaniem czytam kolejne wpisy.

co pszenica ma być po 300 zł za tone to nie opłaca się jej uprawiać chyba że w dużych gospodarstwach gdzie koszta sa niskie

#2273 Share TOREZ

TOREZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 610 postów

Napisany 29 maj 2016 - 17:07

Ceny pszenicy 2016

Uśmiać się można po pachy jak to ludziska wydają kupe kasy na ochrone i nawożenie :)   a na krótko przed zbiorem jak jeszcze przecież nie są pewni czy zbiorą cokolkwiek :)   rachują jak Pawlak z Kargulem, czy oddadzą za darmo czy też nie :)

Znajdźcie sobie jeden z drugim dobrego napaleńca na dzierżawę ziemi i dwa koła wpadnie, za co można poleżeć na wakacjach opalając ciałko i zupełnie nie martwiąc się za co się spłaci nowe traktory, kombajny i inne dobrodziejstwa :)

#2274 Share Anetka1

Anetka1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 129 postów

Napisany 29 maj 2016 - 17:10

Ceny pszenicy 2016

100 procent racji

#2275 Share TOREZ

TOREZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 610 postów

Napisany 29 maj 2016 - 17:20

Ceny pszenicy 2016

Anetko1

Nie zgodzę sie z Tobą, bo gospodaruje na tzw wielkoobszarowym i koszta to są ogromne. Inwestycje idą w miliony i jakbym miał sprzedać pszenice po 500 zł/tona to długo bym nie ujechał, wierz mi.

Musimy ponosić wysokie koszta ażeby produkować jak i utrzymać sie na kolejne lata na roli. Dlatego nie pisz jeden z drugim bredni o cenie 490 zł/t bo strzelacie sobie w kolano.

Poza tym już nie długo wakacje się zaczną, to coraz więcej gimbazy zacznie pisać o Ukrainie, nie wiedząc nawet gdzie na mapie takie państwo się znajduje :) :) :)

#2276 Share jahooo

jahooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1753 postów

Napisany 29 maj 2016 - 17:45

Ceny pszenicy 2016

Ja kolego aż za dobrze wiem, gdzie jest Ukraina - do Lwowa mam godzinę drogi samochodem, do Wa-wy prawie 3. I wiem, jak wygląda sytuacja tam. Nie jest tak rózowo. Gro upraw na ukrainie to wielkie niemieckie fermy, im nie zależy na wypychaniu jak najtaniej, bo wożą towar do siebie i sprzedają jako "niemiecki". Zboże z ukrainy , które jedzie do nas pociągami, to głownie towar marnej jakości, sprzed kilku lat albo bez żadnych certyfikatów. Paszarnie tego nie chcą, tuczarnie i kurniki też, bo można sobie nieźle kuku zrobić. Unie ma też pewne dobre strony - na przykład wszechobecna papierkologia. Można po cichu gdzieś upchnąć gdzieś przyczepę czy dwie zboża, ale na większe ilości trzeba mieć papiery, rejestrację weterynaryjną itp. A z ukrainy jadą całe pociągi.  Paradoks jest taki, że ci mali producenci, którzy by się może i skusili na trochę taniego zboża, nie trzymają już żywca, bo się nie opłaca.

Ja liczę na ceny w okolicy 590-600 netto za paszową na lubelszczyźnie. I z pewnym optymizmem patrzę na ceny ropy, jeśli utrzymają się powyżej 50 dol za baryłkę, jest szansa na delikatne zwyżki na giełdzie rolnej. Dołek nie może trwać w nieskończoność.

W Ameryce Południowej rekordowe deszcze, jest obawa o zbiory. Argentyna chciała wejść na rynek, ale przy obecnej pogodzie nie wiadomo, czy będzie miała co sprzedawać. W Brazylii na przemian susze i ulewy. Może być ciekawie w okolicach żniw.

Znamienne jest to, że w chwili obecnej to nie rolnicy szukają skupujących, ale na odwrót. Gdzie bym nie zadzwonił, wszędzie namawiają, żeby przywozić. W chwili obecnej przy kursie euro i cenie na giełdach, 600zł netto to atrakcyjna cena skupu.

#2277 Share Anetka1

Anetka1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 129 postów

Napisany 29 maj 2016 - 17:51

Ceny pszenicy 2016

Bieszczady i cześc lubelskiego to ziemie ukraińskie do których oni roszczą swe prawa /oj co będzie jak obrosną w siłe przy pomocy polski

#2278 Share pio1

pio1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 29 maj 2016 - 19:17

Ceny pszenicy 2016

Bieszczady i cześc lubelskiego to ziemie ukraińskie do których oni roszczą swe prawa /oj co będzie jak obrosną w siłe przy pomocy polski

naucz sie historii i geografi

#2279 Share jarecki7745

jarecki7745

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 29 maj 2016 - 19:19

Ceny pszenicy 2016

ale jaja w temacie zbóż jeden pryska i sieje nawóz 5 razy następny już pisze a ja 10 razy i środkami z najwyższej półki a tutaj sraczka bo pszenica po 300 będzie mam wrażenie że to młodzi rolnicy się nudzą bo każdy normalny rolnik kalkuluje nawożenie ochrone materiał siewny i stara się sprzedać swój towar jak najdrożej a nie pisze głupie posty o cenach i czy kontraktować czy nie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2280 Share miwigos

miwigos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1228 postów

Napisany 29 maj 2016 - 19:35