Polecane posty

lambogrand    52

sprzedalem 8 ton pszenicy 450 zl netto tona. odechciewa sie tej orki uprawy siewu naworzenia opryskow pielegnaci dogladania zbior transport wszyscy zarobili a ja sie narobilem calosc przetrzymam sprzedalem tylko to,  zobaczymy co bedzie no taniej to juz bedzie granica 101 euro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scoffer    1156

A dlaczego od razu debil ? Ceny na Matif dotyczą większości rynków , podobnie jak owczy pęd za wydajnością  .

W zasadzie wszystkie inne rynki sterują podażą , a jak się kończy hurra produkcja pokazuje rynek paliw.

Zboże i tak ma wysoką cenę , bo zapomnieliście ze w zanadrzu jest magiczne 101 eoro/t , czyli interwencja na rynku pszenicy , która miała już miejsce i niepowiedziane że mieć jeszcze nie będzie .

Ale co tam kupować fosforan po 2,4 tys /t  . polifoskę po 1,8tys i pchać w pole .

Jak nie cena , to wydajność , ważne by zapier***a**lać.

A ze za darmo ?

Robota lubi głupiego.

dla przypomnienia 

"W sytuacji utrzymującej się przewagi podaży nad popytem oraz zbliżających się nowych zbiorów w 2005 r., ceny zbóż kształtują się na stosunkowo niskim poziomie. W czerwcu br. (wg GUS) przeciętna cena skupu pszenicy w kraju ukształtowała się na poziomie 367 zł/t, a żyta 281 zł/t."

 

A że są rejony gdzie ludzie głodują . Owszem , tylko tam nie mają pieniędzy , ani chęci by je zarobić .

Ale jak kto chce , może im wysłać , oczywiście płacąc za towar i transport.

Kto bogatemu zabroni , karmić biednego lenia.

@lambogrand ,gadalim i o tym , mało kto wierzył .

Edytowano przez scoffer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    497

jak tak czyta wasze posty, to w niektórych lokalizacjach na serio macie nieciekawie z cenami.

 

U mnie, jak z resztą pewnie w wiekszosci kraju ciagle przepaduje i juz praktycznie od tygodnia nic nie skosiłem u siebie.

 

Ale jednego pochmurnego, acz bezdeszczowego dnia przyszła sasiadka, zeby jej skosic 5 ha pszenicy. Troche sie zdziwiłem, bo ziarno było wyraźnie mokre, niemniej pojechałem.

Wyszła wilgotnosc 18%, pozostałe parametry dobre.

Sprzedała to bez problemu do Młynów Szczepanki z delikatna korektą na wilgoć. Z katalogowego 640 zjchali na 600 netto

Wiec wcale nie tak duzo.

Pogadałem troche z pracownikami i maja przykaz brać nawet 20% wilgoci, byleby opadanie było dobre (no i gluten, wyrównanie i gestosc na przyzwoitym poziomie), bo sie boją, ze po tych deszczach na polach bedzie juz tylko paszówka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    823

w mojej okolicy każdy lepszy gospodarz ma plony 7-9t przy białku 14-16... już praktycznie po żniwach, ja skończyłem wczoraj, wyrazy wspólczucia dla tych co nie kosza bo pada i wiadomo co ztym zbożem sie dzieje.. ale czy to będzie miało wpływ na cenę? wątpię, z ukrainy już ciągną, każdy skup w okolicy zapchany... ba ta chwilę za 15,2 białka dostałem 580 netto/t

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scoffer    1156

Spadająca cena nawozów , dobra dzisiaj dla naszej kieszeni , to zły omen na kolejne żniwa . 

Jeśli pogoda dopisze , będzie się działo , oj będzie.

I to nie tylko w zbożach , ale pzrzde wszystkim w rzepaku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PrzemoO    29

Ceny które podałem - Strzemkowo k/ Inowrocławia termin płatności 14 dni wymagania co do pszenicy wilgotność do 14,5 , bez większych zanieczyszczeń i bez śniedzi, czyli wymagań za dużych nie mają. Kupiec raczej pewny bo istnieje już kilkanaście lat i do tej pory płacił w terminie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

ja sprzedałem w piatek do Kapki Jarosław ceny ma 580-530 netto w zależności od parametrów kolejka była 30godzin...


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daro189    58

Chciałbym zapytać jakie ceny oferuje teraz farmer w lipsku pow zamojski oczywiście. Jak z kolejkami, i może ktoś ma zdjęcie cen nawozów, bo raczej wszystko pójdzie na wymianę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ja sprzedałem w piatek do Kapki Jarosław ceny ma 580-530 netto w zależności od parametrów kolejka była 30godzin...

kolego  może razem żeśmy stali w tej kolejce bo ja też w piątek rano dopiero zwaliłem i stałem 24 godziny w kolejce a 3 niczym się zwliłem

kolego  może razem żeśmy stali w tej kolejce bo ja też w piątek rano dopiero zwaliłem i stałem 24 godziny w kolejce a 3 niczym się zwliłem

a może to kolega fordem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

dokładnie tak fordem byłem  :)  witam kolegę. Jak twoja pszenica poszła?


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

dokładnie tak fordem byłem  :)  witam kolegę. Jak twoja pszenica poszła?

poszła i nawet nie myslałem że takie ma parametry i zero grzyba mimo że tylko 2 opryski na grzyba a tego co był mtz też poszła mimo że było w niej tyle trawy ale wczoraj już nie brali a kolejka już była na jutro do mmebli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3395

ja sprzedałem w piatek do Kapki Jarosław ceny ma 580-530 netto w zależności od parametrów kolejka była 30godzin...

To u nas się stało w takich kolejkach jak był skup agencyjny ,teraz tylu kupuje że jak stoisz 2-3 godziny ,to koszmar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9031

U mnie to takie kolejki z rzepakiem, bo praktycznie sprzedaje każdy. Widać ciężka sytuacja finansowa, że każdy sprzedaje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomal_one    33

Ja znam takich co drugi rok pszenicę trzymają, bo myśleli, że cena podskoczy. Może i ci już nie mają miejsca w magazynie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

U mnie to takie kolejki z rzepakiem, bo praktycznie sprzedaje każdy. Widać ciężka sytuacja finansowa, że każdy sprzedaje

mi brakło miejsca w magazynie i musze pchac


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOME11    174

Ciekawe co robi Izdebski i inne związkowe satelity PiS-u.  Ceny spadły na pysk, a tu cisza, ogólne zadowolenie, żadnych blokad i protestów nie widać...

sra na rolników i odbiera zapłatę za drogową kampanię 2015, h*j tam że pszenica po 500, grupa producencka zamknięta, rolnicy wydmuchani, ludzie pod domem mu protestują, a w grupie jak ktoś fikał za opuszczenie 50k sobie zażyczył(topagrarowa afera); ten człowiek nie chce żeby rolnicy mieli dobrze, on chce żeby sam miał dobrze- sprytnie podpatrzył Leppera i będzie cisnął na propagandowych hasełkach ile będzie mógł

 

http://www.podlasie24.pl/powiat-siedlecki/region/polskie-wiec-dobre.-festiwal-polskiej-zywnosci-w-borkach-kosach-1d625.html

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kalino30    5

pobliski skup pszenica 600netto paszowa 580 netto ceny tragedia trzeba trzymac moze potem cos urosnie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

pobliski skup pszenica 600netto paszowa 580 netto ceny tragedia trzeba trzymac moze potem cos urosnie 

to niskie ceny? u mnie paszówa 480 nettto


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez 3kusy3
      Witam proszę o kilka podpowiedzi zdjęcia poniżej. Co jej brak liczę na jakieś propozycje czym ja wspomóc?Dodam że żadnych oprysków jeszcze niestosowalem po tym ochlodzeniu bedziepryskana na chwasty puma to dobra decyzja? 


    • Przez Krystian12351
      witam mam pytanie odnośnie łączenia zabiegów w zbożach ozimych a mianowicie czy można połączyć t1,skracanie i nawożenie mikroelementami?
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj