Polecane posty

Shogun    54
Napisano (edytowany)
2 godziny temu, jahooo napisał:

Nie rozumiem, co masz na myśli - tylne koło się przestawia do pozycji roboczej na sztywno zatrzaskiem, dyszel prowadzi jedno koło, drugie z przodu idzie luźno. Problemem jest masa tej zgrabiarki rzy tej długości, dlatego fabryka robiła max 7 gwiazd, a to jakaś samoróbka.

No właśnie, dyszel jest do kółka przez co na górach ta zgrabiarka zachowuje się nieprzewidywalnie. Gdy dyszel jest na sztywno do ramy grabiarki zachowuje się ona jak przyczepka jednoosiowa. A oprócz wad konstrukcyjnych problemem nie jest masa, tylko jej złe rozłożenie i gówniane kółeczka na których skacze jak pingpong.

Chyba nie pracowałeś zbyt wiele taką grabiarką skoro nie wiesz o czym mówię. ;)

Zauważ na filmie, dyszel nie jest przymocowany do kółka przez co grabiarka nie "pływa" gdy trafi na większą ilość materiału gdyż jedyny punkt skrętu pomiędzy grabiarką a ciągnikiem jest na zaczepie ciągnika przez co idzie tam gdzie ciągnik a nie jak polska wije się jak wąż. Planuję w swojej zastosowac podobne rozwiązanie, albo pujdzie, w "paryję" a zastąpi ja coś normalnego czym da się grabić na zboczach bez ciągłego K... i ja P.... ;)

 

Edytowano przez Shogun

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9243
Napisano (edytowany)

https://www.olx.pl/oferta/kombajn-do-grochu-vistula-CID757-IDnwYyc.html#c239a9a8e5

Tu miał ktoś głowę do modernizacji

 

A co do zgrabiarki - po 30 latach stoi w końcu w wiacie nieużywana. Tylko ja miałem 5 konną. Kółka fakt, szajs, ale ja założyłem koła samochodowe 14 bo takie miałem. Trochę jej się geometria zmieniła. Opony w tym wynalazku wytrzymywały 3-4 lata , zwłaszcza te nowe chińskie

Edytowano przez jahooo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shogun    54

Jedzie stabilnie bo tak jak pisałem, dyszel jest na sztywno z ramą i nie ma znaczenia 7, 9, czy 12 gwiazd, grabiarka jedzie tam gdzie ją prowadzi dyszel bo nie ma innej możliwości jak w polskich. Po prostu bardziej przemyślana konstrukcja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stuart    121

W mojej to rama w cale z -0,5 metra przesunięta. :D
 

Prasa ennorosii na pewno lepsza od polskiej z Sokółki. Na pewno! 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

Ma ktoś na sprzedaż około 3m żmijki korytowej z jakiegoś paszociągu lub coś?


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mieszalinik robisz? Ja w zakładzie wywalcuję koryto. Używki są daleko i drogie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

myślę nad tym ale jak poszukałem po olx to prawie 1000zł musiał bym dać, ceny z kosmosu... A wymyśliłem sobie że może rure od bizonu kupie obetnę połowę i gotowe. co o tym myślisz?


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, simson2812 napisał:

myślę nad tym ale jak poszukałem po olx to prawie 1000zł musiał bym dać, ceny z kosmosu... A wymyśliłem sobie że może rure od bizonu kupie obetnę połowę i gotowe. co o tym myślisz?

Ja mam w planach blachę 5-6 mm dać na koryto a reszta z 3 mm. Ślimak też z 6 mm. Nie mam zamiaru poprawiać jak się wydrze. Na razienzbierwm materiały. Więcej odpowiem na pw jak chcesz.Koniec offtopa. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no dobra panowie czyli w tego deutz fahr nie ma sensu się pchać.

a co powiecie o takiej Reni??

https://www.olx.pl/oferta/renault-175-74-renault-175-74-turbo-amortyzacja-kabiny-tuz-wom-pilnie-CID757-IDraLVZ.html

i mam pytanie odnośnie tego modelu a mianowicie jak w niej jest rozwiązany rewers bo szukam po necie zdjęć i nigdzie nic nie widać a może ktoś posiada taki model i mógłby się podzielić informacjami na jej temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no dokładnie chodzi mi o to jak zmienia się kierunek jazdy

czy jest typowy rewers mechaniczny wajchą z prawej strony czy tak jak w modelu np.155.54 w wersji z rewersem elektrohydraulicznym pod kierownicą??

czy może jeszcze inaczej jest to rozwiązane.

i skoro jej tam skrzynia 24x8 to jak zmienia się biegi pod obciążeniem?

czy tymi przyciskami przy lewarkach od biegów??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7975

18w 6 led mam w samochodzie w zderzaku, ostatnio była mgła to robote zrobiły bo blisko asfaltu są

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    461

Ja mam od tego gościa podobne tylko  te 18W ze światłem skupionym i jestem bardzo zadowolony. Teraz właśnie przymierzam się do tych z linku lub tych na 9 diod z doświetlaniem boków.


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279
Dnia 28.01.2018 o 17:04, bratrolnika napisał:

Ten ostatni to idealne połączenie dla tych co tu się dwa razy miesiącu kłócą tutaj który lepszy, czy stary zetor czy zachodni. W tym mixie masz tanie ceny części zetora, oraz komfort i ergonomię zachodnich:D takie top1 demoludow i top1 zachodnich marek, dwa w jednym, absolutny numer jeden:D

A w tym miksie masz tanie części skody ,niskie zużycie paliwa oraz drapieżny wygląd auta rajdowego z najwyższej półki :D http://www.wiocha.pl/189158,Prawie-jak-subaru

  • Haha 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stuart    121

http://www.enorossi.it/en/project/rb-150/

Łańcuchowa 150cm ennorossi

zaczep, mocowanie zaczepu, przedni zderzak, odrzutnik bel, identyko metal fach. 
Nawiązując do tego że metal fach produkuje dla ennorossi prasy, czyżby i ta prasa była produkowana dla nich a nie była w oficjalnej ofercie MF tylko jej siostra łańcuchowa 120cm? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Paweł8484
      Witam, Mam problem z ładowarką teleskopową manitou mt1135 rozrusznik kręci ale maszyna nie chce odpalić tak jak by była jakaś blokada. Wyświetla się czerwony trójkąt z wykrzyknikiem. Może ktoś coś wie coś na ten temat

    • Przez Filip98
      Witam serdecznie,  poszukuje kompletną kabinę do kramera 612slx,  czy wiecie może gdzie udało by mi się kupić? Pozdrawiam serdecznie 
    • Przez Nikkallo
      Co w obecnych czasach jest lepszą opcją? Najem długoterminowy auta czy jednak jego zakup? Mam obecnie dylemat, chcę kupić samochod. Mam 100 tysięcy gotówki (mam świadomość, ze przy obecnych cenach samochodów nie kupię niczego naprawdę konkretnego).
      Obawiam się, że już przy wyjeździe z salonu auto sporo straci na wartości. I po kilku latach eksploatacji będzie warte 50% tego co zapłaciłem.
      Jakieś opinie?
    • Przez kubakuba678
      Witam mam pytanie czy pamięta ktoś jakie był ceny ciągników kombajnów maszyn rolniczych w latach 90? Pytam z ciekawości możne porównać cenę do dzisiejszej. Jak ktoś pamięta niech podaje oczywiście nowego wtedy sprzętu
    • Przez Mattti
      Witajcie! Jaki według was powinien być samochód rolnika? Co preferujecie? Pickup, terenówka, czy jakiś dostawczy? Diesel czy benzyna? Mi osobiście podoba się Suzuki Samurai- wszędzie dojedziesz, i zawsze coś na pakę wrzucisz Coś takiego: http://otomoto.pl/suzuki-samurai-off-road-C24269089.html Co waszym zdaniem jest warte uwagi?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj