Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ciśnienie oleju

521 odpowiedzi na ten temat

#121 Share maxpoter

maxpoter

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 07 wrzesień 2010 - 18:12

Ciśnienie oleju c-360 witam mam podobny problem tylko kupiłem go 2 lata temu na początku jak go odpalę to wszytko ładnie i pięknie cienienie oleju dochodzi do 4,5 bara po godzince spada mi do zera cienienie ale nadal chodzi silnik ale wspomnę że jak by były upały powyżej 20 stopni około to potrafi stanąć silnik ale po jakimś czasie mogę dalej robić w polu wystarczy godzinka i wszytko jest ok

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ciśnienie oleju Dzisiaj, 04:13
  •  

#122 Share masato

masato

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 07 wrzesień 2010 - 20:30

Ciśnienie oleju To wał do wymiany pewnie... staje ciągnik i dalej nim robisz zamiast naprawić? Ciekawe.
Zacierasz silnik na wale, potem stygnie i robi się luz i znowu jedziesz...
Robisz sobie sam problem...koszty. Przegrzejesz blok i będziesz musiał osiować.

#123 Share jarekstryszawa

jarekstryszawa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów
  • Zainteresowania:http://jarekstryszawa.w.interia.pl

Napisany 28 wrzesień 2010 - 18:13

Ciśnienie oleju Może ktoś podpowiedzieć gdzie i jaki czujnik ciśnienia oleju zastosować do 3P? Nie bardzo mam zaufanie do kontrolek, dobrze byłoby wiedzieć jakie ma faktycznie ciśnienie oleju. Jeszcze jedno pytanie- na jakim poziomie macie ustawione u siebie wolne obroty?

#124 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4013 postów

Napisany 28 wrzesień 2010 - 19:31

Ciśnienie oleju Tutaj gościu ma dość porządny wskaźnik:
http://archi.inosak....50062289_1.html

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

#125 Share jarekstryszawa

jarekstryszawa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów

Napisany 29 wrzesień 2010 - 18:10

Ciśnienie oleju Link nie robi... Według instrukcji wolne obroty mają być na poziomie 700- 750 obr./min. - jak macie u siebie?

#126 Share grzegorz508

grzegorz508

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 507 postów

Napisany 30 wrzesień 2010 - 14:15

Ciśnienie oleju Powinny być takie, żeby ciągnik na pusto mógł ruszyć bez dodawania gazu (zeby nie przygasał) i żeby po odpaleniu gasły kontrolki od smarowania i ładowania. Czyli mniej więcej takie jak książkowe. Ja w mf 255 mam ciut wyższe.

#127 Share jendrek

jendrek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 337 postów

Napisany 30 wrzesień 2010 - 18:48

Ciśnienie oleju

zapomiał bym, jeszcze wyrzuciłem termostat

Nie rozumiem po co ludzie robią takie rzeczy, teraz w zimne dni będziesz jeździł cały czas na zimnym silniku i dopiero szybciej będzie się zużywał !!
A termostat jak jest nie sprawny to się wymienia, kosztuje kilkanaście zł.

#128 Share jarekstryszawa

jarekstryszawa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów

Napisany 03 październik 2010 - 10:00

Ciśnienie oleju Czy smarowanie sprężarki może mieć wpływ na spadek ciśnienia oleju? Konkretnie chodzi mi o to czy jeżeli mam sprężarkę odłączoną na kole pasowym i od dawna nie był włączana to może jakoś negatywnie skutkować na smarowanie silnika.

#129 Share jarekstryszawa

jarekstryszawa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów

Napisany 04 październik 2010 - 19:16

Ciśnienie oleju Założyłem manometr i mam takie wartości ciśnienia (wolne obroty na poziomie 700 obr/min, wysokie obroty 2400 obr/min):

- po odpaleniu na zimnym: wolne obroty 2,3 , wysokie obroty 4,3
- po nagrzaniu: wolne obroty 1,3 , wysokie obroty 3
- po dłuższym trzymaniu na pełnych obrotach nagrzanego silnika: wolne obroty 0,8 , wysokie obroty 2,3

Według instrukcji przy 2250 obr/min minimalne ciśnienie to 2,82 kG/cm2 i 1,41 kG/cm2 dla wolnych obrotów.

Moja 3P chodzi z rębakiem- wtedy pracuje 2-3 godziny na 2300 obr/min- czy się przejmować takimi wskazaniami i co ewentualnie sprawdzić w silniku? Dodam, że silnik nie był jeszcze rozbierany, pompa wtryskowa zaplombowana, bez świecy żarowej palił przy minus 20, przebieg niecałe 1200 Mth. Oleju nie bierze, zero przedmuchów, zalany świeżym turdusem (poprzednio chodził na superolach.

#130 Share lakik

lakik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 25 listopad 2010 - 10:50

Ciśnienie oleju Witam,

Mam takie pytanie poniewarz kilka lat temu remontowałem c-360 około 1000mtg i ciśnienie na rozgrzanym silniku spada na wolnych obrotach do ,,zera''.Wał jest nominalny, nie posiada oznak zużycia(sprawdzałem) do tej pory nie bylo problemów. Pompa jest nowa, czujnik , klawiatura zaworowa. Dodam że w czasie remontu nie był ruszany rozrząd tj. wałek rozrządu.Czy po takim przebiegu potrzebny jest szlif?? Czy problem tkwi w wałku rozrządu??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#131 Share LukaszP

LukaszP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 315 postów

Napisany 25 listopad 2010 - 11:42

Ciśnienie oleju Załóż zamiast czujnika zegar. Ja zacząłbym od wymiany oleju i filtra.
Bykom - Stop! Poprawna pisownia i ortografia w Internecie. Dbajmy o język ojczysty.
Kupię prawą pokrywę deski rozdzielczej do Ursusa C385 i pochodnych.

#132 Share marekfarmer3006

marekfarmer3006

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów
  • Zainteresowania:maszyny i sprzęt rolniczy oraz leśny,muzyka,przyroda,zwierzęta dużo by wymieniać :)))

Napisany 25 listopad 2010 - 12:03

Ciśnienie oleju Mam do ciebie takie pytanie czy podczas remontu popuszczałeś zawór ciśnienia na pompie.Mój dalszy sąsiad który jest niby wszystko wiedzący miał taki przypadek tak jak ty opisujesz tak samo się działo od mechanika do mechanika i sam grzebał nic to nie dało.Na drugi dzień przyszedł do mnie czy mu nie zrobię remontu silnika w ciągniku ,rok czasu i nie ma ciśnienia oleju cała rzecz polegała na tym ,że
1 zawór na pompie był słabo podciągnięty wystarczyło trochę podciągnąć
2 zbyt słabo dokręcił filtr oleju
3 wałek rozrządu niewiele tutaj zmienia (tak mi się zdaje)
Moja 60 też ma takie ciśnienie po remoncie ,ale muszę podciągnąć zawór ciśnienia, podczas remontu popuściliśmy ciśnienie aby nie było zbyt duże ,najlepszy jest zegar a nie czujnik chociaż jest dostępny taki rozdzielacz jeden koniec na czujnik z kablem a drugi na zegar.

#133 Share kaisor1

kaisor1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 26 listopad 2010 - 19:54

Ciśnienie oleju Witam.
Regulacja zaworu służy do ograniczania zbyt wysokiego ciśnienia, a nie niskiego.
Pozdrawiam

#134 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4013 postów

Napisany 26 listopad 2010 - 21:10

Ciśnienie oleju

2 zbyt słabo dokręcił filtr oleju

Olej pod ciśnieniem wylatywał na zewnątrz,czy jak? :lol:
Może się mylę ale jak na zimnym silniku ciśnienie jest 4-5atm to zawór jest prawidłowo wyregulowany,
a przyczyny należy szukać między innymi w ułożyskowaniu wałka rozrządu.

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

#135 Share prometeusz

prometeusz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów
  • Zainteresowania:szeroko rozumiana mechanika, sport, żużel( Apator czy jak kto woli unibax)

Napisany 26 listopad 2010 - 21:30

Ciśnienie oleju poprzednik ma rację, nie wiadomo ile razy ten silnik już był remontowany, a o wałku rozrządu to zazwyczaj się zapomina
i regulacją zaworu wiele nie zdziałasz, jak wałek nie będzie trzymał ciśnienia to na wolnych przy zimnym może trzymac i 7 a na rozgrzanym spadnie
ja tak miałem w 914

#136 Share marekfarmer3006

marekfarmer3006

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów
  • Zainteresowania:maszyny i sprzęt rolniczy oraz leśny,muzyka,przyroda,zwierzęta dużo by wymieniać :)))

Napisany 30 listopad 2010 - 19:32

Ciśnienie oleju asharot
olej delikatnie leciał jak gruba nić , on twierdził że do oporu wkręcił ,filtr minimalnie nie dotykał obudowy jak ja dokręciłem jeszcze z dobre 2 obroty to mnie wyśmiał że to nie możliwe i bądź tu mądry :D
Głupota ludzka nie zna granic.

#137 Share darus74

darus74

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 01 grudzień 2010 - 19:53

Ciśnienie oleju Wałek rozrządu ma wpływ na ciśnienie,ale przyczynom może być (ja tak miałem) zniekształcona kulka zaworu ograniczająca ciśnienie w układzie smarowania,dociąganie jej dawało wzrost ciśnienia na dużych obrotach,ale na małych kompletnie nic nie dawało ponieważ kulka nie domykała szczelnie przelewu i mały wydatek oleju jaki jest na biegu jałowym po prostu uciekał z magistrali przez nieszczelną kulkę(jeśli tak to co zostało z kulki można było nazwać)

#138 Share lakik

lakik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 02 grudzień 2010 - 12:07

Ciśnienie oleju Dzięki za wszystkie odpowiedzi, ale pompa olejowa zakładana była nowa więc nie ma mowy o jej zużyciu. A zawór przelewowy chyba odpowiada za nie dopuszczenie do zbyt wysokiego ciśnienia a nie zbyt niskiego??

#139 Share darus74

darus74

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 03 grudzień 2010 - 11:31

Ciśnienie oleju Tak odpowiada za ograniczenie wysokiego ciśnienia,ale gdy jest nieszczelny to i niskie ucieka przez niego,prawo Pascala mówi że ciśnienie rozchodzi się równo we wszystkich kierunkach ,więc olej wciska się tam gdzie ma mniejszy opór a nie do magistrali.Oczywiście ,jak pisałem może też być tego przyczyną wałek rozrządu .Uznałem żebyś zaczął od kulki bo jest mniej roboty no i ja miałem taki przypadek wprawdzie w c-4011 ale fizyka wszędzie jest taka sama tylko w c-360 więcej roboty żeby do tej kulki się dostać ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#140 Share lakik

lakik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 05 grudzień 2010 - 12:56

Ciśnienie oleju Proszę czytać uważniej moje posty. Jak wyżej napisałem POMPA OLEJOWA, jest nowa jak i zawór przelewowy wiec nie ma mowy o winie pompy. A na starej był ten sam problem więc nowa jest dobrze wyregulowana. Więc myślę że to wałek rozrządu, ale mój blok jest po ,,rozmrożeniu'' i jest klejony. Wytrzymał już 5 lat, ale nie wiem czy się opłaca ten naprawiać czy kupić nowy blok. I stąd moje pytanie czy kupić nowy blok i ile ten jeszcze ewentualnie może wytrzymać??