Skocz do zawartości

Zdjęcie

Remont i malowanie przyczepy - pytania i odpowiedzi

1147 odpowiedzi na ten temat

#521 Share Wesolymaniek

Wesolymaniek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 129 postów

Napisany 13 luty 2013 - 15:12

Remont i malowanie przyczepy - pytania i odpowiedzi witam Kolegow chce w tym roku przrobic moja szztywna przyczepe jednoosiowke na wywrotke i tez wymienic w niej os bo teraz jest zalozony w niej most od tarpana i wrzucam tone a on juz kleka hi hi. a przyvzepa porzadna z nadkladkami porzadny dyszel i mam pytanko jaka os szukac i jakisilownik i jak radzicie uzywany czy nowke widzialem po ok 550 zl. pozdrawiam

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl
Przyczepa sztywna IFA HL 6102

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Przyczepy Dwuosiowe: Przyczepy Dwuosiowe IFA
  • 15000.00 PLN
  • 29 gru 2016
Przyczepa wywrotka Brandys Panav 17.13

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Przyczepy Dwuosiowe: Przyczepy Dwuosiowe Brandys
  • 20000.00 PLN
  • 29 gru 2016
www.zychar.pl Producent burt do przyczep, akcesoria rolnicze

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Pozostałe przyczepy
  • PLN
  • 12 lut 2017

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Remont i malowanie przyczepy - pytania i odpowiedzi Dzisiaj, 16:10
  •  

#522 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2192 postów

Napisany 13 luty 2013 - 20:06

Remont i malowanie przyczepy - pytania i odpowiedzi Witam jak w temacie to zależy od tego czy chcesz podnieść ładowność ,na pewno oś założyłbym z demobilu np. od woza i najlepiej żeby pasowały felgi od jakiś szerszych opon np.10/15 ,a siłownik minimum dwu stopniowy np,od 3,5tonówki taki na złomie dostaniesz za 150zł.+ nowe manszety co daje jakieś200zł tylko uważaj żeby gładzie były bez rys i wżerów ,pozdrawiam.

#523 Share Wesolymaniek

Wesolymaniek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 129 postów

Napisany 15 luty 2013 - 10:28

Remont i malowanie przyczepy - pytania i odpowiedzi Kolego Tomasz78 a jaka bys radzil os mysle zeby ona miala ladownosc ok 3- 4 tony , czasami przewiez jakies nawozy skoczyc po piasek bo mysle o budowie i taka taka do wszystkiego jak to bywa w gospodarstwie plony wozi mi kolega co kosi i orze bo ma mega sprzet i zawsze moge na nim polegac. Kuzyn podobno ma os wspomnail mi ostatnio tylko brak w niej resorow. a czemu wspominasz o szerszych kolach 10/15 latwiej je dostac czy tansze czy wygodniejsze w uzytkowaniu??? jak mozesz napisz cos wiecej . dzieki za juz i prosze o wiecej informacji. no wiesz chce zrobic raz a porzadnie przyczepe na kilka lat aby miec z nia spokoj. w 2012 zrobilem remont c-360 kapitalny oprocz silnika wszystko bylo robione a na koniec nowa kabina naglak plus maska a w tym roku temat przyczepa ta i mala 750kg tez musze ja troszke odbudowac bo kornik zaatakowal hi hi pozdrawiam i czekam

#524 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3430 postów

Napisany 15 luty 2013 - 10:58

Remont i malowanie przyczepy - pytania i odpowiedzi kolego jak chcesz dobre kola to zobacz na allegro 17.5 z blizniaka, mozna takie juz dostac od 150 i pasuja bez problemu na piaste 160mm od autosanek

Polska B

#525 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2192 postów

Napisany 16 luty 2013 - 15:55

Remont i malowanie przyczepy - pytania i odpowiedzi Witam oś na taką ładowność powinieneś założyć od autosanki tylko nie wiem czy dostaniesz gdzieś taką używaną przy doborze osi zwróć uwagę na jej rozstaw najlepiej żeby pasowała w rozstaw ciągnika,a koła polecam właśnie takie ponieważ są niskie i dość szerokie dzięki czemu nie będą grzęzły w polu ,odradzam natomiast bliżniaki są z reguły wysokie i mają ostre ranty więc bardziej będą wcinały się w grunt niszcząc plony np. podczas zbierania kamieni no i wiadomo im niższa tym lepiej bo wiadomo będzie służyć do wszystkiego ,na koniec resory obowiązkowo i dodatkowo na środku odboje lepiej sie jeżdzi nie podskakuje ,ja mam ruski rozrzutnik bez resorów na sztywno jazda z nim na pusto to porażka.Jak będziesz miał jeszcze jakieś pytania to pisz . :)

#526 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3430 postów

Napisany 16 luty 2013 - 17:38

Remont i malowanie przyczepy - pytania i odpowiedzi resory przy jednoosiowce do 3.5-4 t jak dla mnie zbedna rzecz, do tego przyczepa bedzie wysoka
osi urzywanych jest duzo, a kola mialem na mysli takie jak w linku http://allegro.pl/os...3019533947.html sa podobnej wysokosci jak 11,5, jesli ma byc glownie do transportu to bedzie lzej szla,
polecam tez opone 8.25x15 od niskopodwoziowki, czesto sa 14 plocienne

Polska B

#527 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2192 postów

Napisany 16 luty 2013 - 19:15

Remont i malowanie przyczepy - pytania i odpowiedzi haha teraz mnie rozbawiłeś 14 płócien i bez resora to tak samo jak byś wozem drabiniastym jechał na żelaznych kołach.

#528 Share Wesolymaniek

Wesolymaniek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 129 postów

Napisany 16 luty 2013 - 23:46

Remont i malowanie przyczepy - pytania i odpowiedzi Hej witaj ponownie a powiedz mi co to jest...Autosanka??? przyczepa ktora kiedys robili w autosanie???no wlasnie musze sie wybrac do kuzyna i zobaczyc co ona tam ma za os jaki jeej stan i rozstaw i czy wogole myslec o niej czy juz ruszac na podboj szrotow i skupow zlomu a moze ktos z Was Koledzyma na zbyciu porzadna os w dobrej cenie chetnie ponegocjuje. wiem ze ludzie cuda skrywaja ale i tak wiadomo ze im to niepotrzebne a mi bardzo ona pomoze. Pozdrawiam cala Brac rolnicza i ciebie Tomaszu78

#529 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2192 postów

Napisany 17 luty 2013 - 11:49

Remont i malowanie przyczepy - pytania i odpowiedzi Tak autosan kiedyś budowal takie przyczepy ,a oś właśnie od takiej 3,5 lub 4tonówki,pozdrawiam i powodzenia.

#530 Share Wesolymaniek

Wesolymaniek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 129 postów

Napisany 17 luty 2013 - 12:26

Remont i malowanie przyczepy - pytania i odpowiedzi Dzieki za szybka odpowiedz a powiedzcie mi ile mozna dac za taka os i jak ja sprawdzic czy ok jest . Aha dzis zmierzylem swoja przyczepe to wymiar ma paki 2,8 x1,6 teraz tej osi z kolami rozstaw to 1,5 a taka autosanka jaki ma rozstaw??? aha jeszcze jedno pytanko bawic sie w jakis ujlad hamulcowy do niej czy das sobie spokoj. tak jak pisalem uzywana bedzie bardzo rzadko kilka razy do roku i drugie pytanko przy kupnie silownika jest jakas roznica czy tylko kiper do tylu czy na 3 strony ia jak wg Ciebie robic 3 strony czy tylko tyl? pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#531 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2192 postów

Napisany 17 luty 2013 - 12:50

Remont i malowanie przyczepy - pytania i odpowiedzi Rozstaw autosanki jest taki sam jak c-360 idzie po tych samych śladach ,co do hamulca to chyba zbędny wydatek ale oś jest z bębnami i drążkiem do siłownika więc istnieje możliwość podłączenia(chyba że jest rozszabrowana),co do wywrotu to Tobie nie doradze sam musisz ocenić czy wywrot na boki będzie potrzebny ,jeśli tak to mocowanie siłownika zmienia się na ramie tak aby mógł wahać sie w dwie strony a góra to to samo bo jest na kuli,no i dodatkowa robota z tylnym zawiasem.

#532 Share Wesolymaniek

Wesolymaniek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 129 postów

Napisany 17 luty 2013 - 13:01

Remont i malowanie przyczepy - pytania i odpowiedzi a powiedz mi nie orientujesz sie ile moze kosztowac taka os?? bo szukam allegro rozne strony i nic nie ma nic takiego od ciezarowych owszem ale nie o przyczep rolniczych

#533 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2192 postów

Napisany 17 luty 2013 - 13:13

Remont i malowanie przyczepy - pytania i odpowiedzi Niestety nie wiem wydaje mi sie że cena to loteria wszystko zależy od sprzedawcy.
Patrzyłem na alegro jest jedna za 1000 więc trochę drogo a druga od ruskiego gaza ale jest szersza i nie pasuje rozstaw szpilek na felgi o których wcześniej pisałem natomiast znalazłem za 495 godną uwagi powinna pasować oferta nr 3037820396.

Edytowany przez Tomasz78, 17 luty 2013 - 13:36.

#534 Share Wesolymaniek

Wesolymaniek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 129 postów

Napisany 17 luty 2013 - 13:58

Remont i malowanie przyczepy - pytania i odpowiedzi Rzeczywiscie wyglada ok i cena chyba normalna jak za nia a powiedz mi na jakie kola ona moze byc i jakie felgi kola mam szukac??? rozmiar i ilosc szpilek. bo w szukaniu osi co jest dla mnie najwazniejsze?? rozstaw czy piasta na jaka felge pasuje oczywiscie poza nosnoscia bo tez widze sa od busow czy kempingow

#535 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6299 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 17 luty 2013 - 14:04

Remont i malowanie przyczepy - pytania i odpowiedzi ja trafiłem oś od autosan/sanok D-83 z kompletem kół i oponami 825-20 za mniej niż 1000pln
Opony poszły do D-46, felgi chyba na złom pójdą a oś zostanie na wywrotkę.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#536 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2192 postów

Napisany 17 luty 2013 - 14:10

Remont i malowanie przyczepy - pytania i odpowiedzi Felga najlepiej od autosan 3,5t.jest ona na 6 szpilek i pasuje opona 10/15 a rozstaw muszę zmierzyć to póżniej napiszę

#537 Share Wesolymaniek

Wesolymaniek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 129 postów

Napisany 17 luty 2013 - 14:21

Remont i malowanie przyczepy - pytania i odpowiedzi No wlasnie chyba najlepiej by bylo trafic na os z kolami i dobrymi oponami kpl a te felgi kolego to jaki rozmiar masz i jaki ich stan??? moze dam wiecej niz zlom????? :rolleyes:

#538 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6299 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 17 luty 2013 - 15:15

Remont i malowanie przyczepy - pytania i odpowiedzi jeżeli mnie pytasz to oś jest chyba na 8 lub 10 szpilek, tak więc raczej Ci się nie przydadzą bo widzę że interesują ciebie takie z 6 otworami.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#539 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3430 postów

Napisany 18 luty 2013 - 13:43

Remont i malowanie przyczepy - pytania i odpowiedzi rozstaw felg 6x21,5, jak dobrze pamietam, otwor na piaste 160mm, ET0

Polska B

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#540 Share Wesolymaniek

Wesolymaniek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 129 postów

Napisany 19 luty 2013 - 09:38

Remont i malowanie przyczepy - pytania i odpowiedzi Kolego Izydor6280 czy takich felg mam szukac do tej osi czy co to za rozmiar???? a mam tez inne pytanko czy lepsze sa te niskie balonowe opony czy moze tego wysokie waskie starego typu??? jak jest Wasza opinia na ten temat? i jeszcze mam jedno pytanko czy macie jakies adresy stron gdzie mozna kupic te wszystkie akcesoria do przyczep bo jak juz szalec to szalec i chce zrobic z niej przyczepe o nowoczesnym wygladzie i detalach pozdrawiam