phantom

Dopłaty bezpośrednie 2015

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość

Niech lepiej zaczną wypłacać zaległe przelewy. Ja czekam od 25 marca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7583

Tak zgadza się zaległe ale są tacy że wcale nic nie dostali nic ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bieniek_88    69

Ja nic nie dostałem, ani doplat ani ONW, 10 ha plus bydło:-) pisemko tylko dotarło o odroczeniu rozpatrzenia wniosku do 15 maja:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nightmare    81

u mnie w okolicy prawie kazdy nie dostal nic, oststnio listonosz porozdawal odroczenia do 30 czerwca, 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aroo22    327

Mam pytanie odnośnie składania wniosku na dopłaty do 15ha. Działka 2,81ha i zasiana pszenicą jarą i rozpisujemy ją A ,JPO i A1 pszenica jar? Czy zostawiamy sama działkę A JPO?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi przysłali odroczenie rozpatrzenia do 10 czerwca ;c

Dopłat można się pewnie spodziewać koło 30 czerwca, więc z planów zakupu i zbierania pierwszego pokosu swoją prasą nic nie wyjdzie  ;/

Miejmy nadzieję że chociaż rolnośrodowiskowe przyjdą w maju :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mam pytanie odnośnie składania wniosku na dopłaty do 15ha. Działka 2,81ha i zasiana pszenicą jarą i rozpisujemy ją A ,JPO i A1 pszenica jar? Czy zostawiamy sama działkę A JPO?

.

 

Rozpisujesz a jpo a1 pszenica jara

A do kontroli na miejscu system działa czy jeszcze nie?

 

To jest ten sam modul w systemie, wiec dzaiala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aroo22    327

Napisany Dzisiaj, 18:10

Aroo22, w 04 Maj 2016 - 16:36, powiedział:snapback.png

Mam pytanie odnośnie składania wniosku na dopłaty do 15ha. Działka 2,81ha i zasiana pszenicą jarą i rozpisujemy ją A ,JPO i A1 pszenica jar? Czy zostawiamy sama działkę A JPO?

.

Rozpisujesz a jpo a1 pszenica jara

 

 

to tak wszystkie działki rozpisać  a jpo i a1 (uprawa) od 10 do 15ha?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9242
Napisano (edytowany)

Ja rozpisałem A JPO pszenica jara - w sumie, co to za różnica ? Ja doczytałem, że poddziałki robi się przy dodatkowej płatności do danej uprawy, np buraki, tytoń czy wysokobiałkowe. W sumie własny wniosek składałem pierwszy raz w tym roku.

Edytowano przez jahooo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brandys    2

powinni w tych odroczeniach napisać że brak kasy a nie zawracać gitare że system do bani rozmawiając z kolegami tylko nieliczni mają kase ale niepełną ja mam też drugie odroczenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
frooger    1

Czy ktoś dostał rolnośrodowiskowe? Ja BP Lublin dostałem w polowie kwietnia bezpośrednie i pod koniec ONW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

To jak ruszył moduł z wnioskami z kontroli to został tylko nieaktywny ten od mr i zazieleniania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CEZAR76    1

słyszałem od osób co wypełniają wnioski ze są ludzie co dostali przedłużenie do 15.07 - i są to bardzo wiarygodne osoby tak więc zastanawia mnie o co tu chodzi , brat co ma 6 ha podstawowe dostał ale R Ś i MR odroczyli mu do 10.06 , w moim piśmie jest RŚ jest odroczony też do 10.06 ale o innych nic nie wspominają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja rozpisałem A JPO pszenica jara - w sumie, co to za różnica ? Ja doczytałem, że poddziałki robi się przy dodatkowej płatności do danej uprawy, np buraki, tytoń czy wysokobiałkowe. W sumie własny wniosek składałem pierwszy raz w tym roku.

 

Przypadek 1.) Jak masz do 10.00 ha gruntów ornych rozpisujesz ,Np A JPO jak masz Np lubin rozpisujesz A1 P WB, jak masz zboże nie rozpisujesz A1 bo masz rozpisane w A.

 

PrYpadek 2.) Jak masz wiecej niż 10.00 ha grunto ornych rozpisujesz na A JPO, A1 pszenica jara. Bo dzieki temu mozna wyliczyć % do płatności zazielenienia. To jest wymóg, nie rozpiszesz tak to masz odmowę płatności w najgorszym wypadku. Na pewno wezwanie dostaniesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kadore    9

robert55555- mam do ciebie pytanie czysto teoretyczne , mieszkam w powiecie Biłgorajskim , w "naszym " biurze Powiatowym mają rzekomo 600 protokołów z kontroli foto , jak myślisz w jakim czasie są w stanie wklepać to w system ,zweryfikować i wystawić decyzję ?

Wiem że pytanie wydaje ci się durne ale jestem ciekaw kiedy można się spodziewać decyzji no i kasy , czy mogą te 600 raportów przetrawić w tydzień, dwa ...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9242

A sorry, nie wziąłem pod uwagę zazielenienia. Ja mam "małego rolnika" i system uproszczony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizon1    242

słyszałem od osób co wypełniają wnioski ze są ludzie co dostali przedłużenie do 15.07 - i są to bardzo wiarygodne osoby tak więc zastanawia mnie o co tu chodzi , brat co ma 6 ha podstawowe dostał ale R Ś i MR odroczyli mu do 10.06 , w moim piśmie jest RŚ jest odroczony też do 10.06 ale o innych nic nie wspominają

 

Pewnie ARiMR już wysłała do Brukseli pismo z prośbą o przesunięcie ostatecznego terminu na wypłatę dopłat myślę że z dwa miesiace albo i dłużej bo przecież urlopy wakacyjne .

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19711

Sukces moi drodzy sukces ...... mam tak za***iście skomplikowany wniosek że teraz do 10 czerwca będą rozpatrywać, jakby nie mogli napisać. Ze względu na brak systemu i brak kasy płatność dostanie pan za rok

 

ta skomplikowany a mój to jaki??Jak mam do 2 lipca??

Tak zgadza się zaległe ale są tacy że wcale nic nie dostali nic ???

 

Ja nic ojciec nic.......

słyszałem od osób co wypełniają wnioski ze są ludzie co dostali przedłużenie do 15.07 - i są to bardzo wiarygodne osoby tak więc zastanawia mnie o co tu chodzi , brat co ma 6 ha podstawowe dostał ale R Ś i MR odroczyli mu do 10.06 , w moim piśmie jest RŚ jest odroczony też do 10.06 ale o innych nic nie wspominają

U mnie takie odroczenie przyszło na początku kwietnia, mam do 2 lipca i dziś jak składałem nowy wniosek to poprosiłem o rozmowę z Panią kierownik BP, która mi uświadomiła, że dopłaty nie koniecznie muszą być wypłacone do końca czerwca!!Jeżeli wypłatę uniemożliwia tzw SIŁA WYŻSZA dopłaty mogą być wypłacone później i to nawet sporo później.Ponadto jak to określiła wady systemu można uznać za takie coś :wacko:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

robert55555- mam do ciebie pytanie czysto teoretyczne , mieszkam w powiecie Biłgorajskim , w "naszym " biurze Powiatowym mają rzekomo 600 protokołów z kontroli foto , jak myślisz w jakim czasie są w stanie wklepać to w system ,zweryfikować i wystawić decyzję ?

Wiem że pytanie wydaje ci się durne ale jestem ciekaw kiedy można się spodziewać decyzji no i kasy , czy mogą te 600 raportów przetrawić w tydzień, dwa ...?

 

Zadne pytanie nie jest glupie, to po pierwsze. W dawnym systemie dane z kontroli byly wprowadzone( tak BP dostawalo) do systemu. Pracownicy BP weryfikowali czy dane dostaly wprowadzone poprawnie. Dzialo sie w wtedy kiedy system wyrzucal bledy. Kazdy wniosek muusial byc zatwierzony, żeby system mogl naliczyć decyzje a potem ja wydac w systemie , wyslac jak potrzeba decyzje do rolnika i przelać kase na konto.

 

Rak bylo kiedyś.

 

 

Teraz w nowym systemie to nie wiem jak jest. Mogę dowiedzieć. Problem wprowadzenia to pewnie niema( moje zdanie) ale kwestia jak na dane z kontroli Foto i na dane z wwnioskow system zareaguje( tego nie wiem). Wszystko zależy od spójności danych miedzy nimi. Na pewno musi to potrwać, ile trudno powiedzieć ile czasu im to za mnie. Musicie uwzględnić ze pracownicy BP oprócz kontroli wnioskow z 2015, przyjmują wnioski z 2016, Mlody rolnik jest w BP obsługiwany, Malo tego czesc osób złożyła modernizacje do BP, ktora nalezy zawieść do oddziałów. Malo tego trzeba drukować załączniki na 2016 rok. To wszystko odciąga pracownikow od kontroli 2015 roku. Ludzi w BP nie przybywa lecz ubywa(Male wynagrodzenie). Malo tego czesc BP przyjmując wnioski z 2016 robila K.K. To tez zajęli jakiś czas. Wszystko zależy od ilości pracownikow w BP i ilości raportów, oraz od skomplikowania wnioskow. Uwierzcie lub nie ale są osoby co potrafia tak zamotac ze zajmuje dzien lub wiecej.

 

Odpowiadając na pytanie myślę ze do końca czerwca powinni skonczyc ale to moje zdanie.

robert55555- mam do ciebie pytanie czysto teoretyczne , mieszkam w powiecie Biłgorajskim , w "naszym " biurze Powiatowym mają rzekomo 600 protokołów z kontroli foto , jak myślisz w jakim czasie są w stanie wklepać to w system ,zweryfikować i wystawić decyzję ?

Wiem że pytanie wydaje ci się durne ale jestem ciekaw kiedy można się spodziewać decyzji no i kasy , czy mogą te 600 raportów przetrawić w tydzień, dwa ...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9242

Hmm, czarno widzę to "przesunięcie terminu". W żadnej ustawie nie ma takiej opcji. Owszem, MOGĄ rozpatrzeć po terminie, ale pod sankcją kar i odsetek. I żadna "siła wyższa" tego nie zmieni.  Gdyby problem z systemem był spowodowany na przykład porzuceniem kontraktu przez dostawcę, to jest to zdarzenie niezależne. Siła wyższa jest dość dokładnie opisana i zawalenie sprawy przez ARiMR to nie jest siła wyższa, nie da się tego pod taki argument podciągnąć.

Unia takiego tłumaczenia, jak tej pani BP nie przyjmie, ale widać na ciemną masę to działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez karol
      Informuję wszystkich że 15 lutego tego roku (2008) upływa termin dostarczania wniosków o dopłatę do materiału siewnego. Dotyczy to tylko roślin ozimych.
       
      Więcej na stronie Agencji Rynku Rolnego
       
      www.arr.gov.pl
       
      Wniosek
      http://www.arr.gov.pl/data/01593/dms_p1_f2.pdf
       
      Instrukcja
      http://www.arr.gov.pl/data/01593/instrukcja_dms_p1_f2.pdf
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj