Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ceny ziemi 2013

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
1621 odpowiedzi na ten temat

#141 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3021 postów

Napisany 20 styczeń 2013 - 12:49

Ceny ziemi 2013 Dokładnie, jak cena ziemi spadnie do 5 tys/ha to będzie znaczyło że płody rolne będą za bezcen. Nie liczyłbym na to. Być może ziemia przestanie drożeć w takim tempie, może ceny sie utrzymają, być może nieco spadną, ale to że z 30 tys/ha obecnie spadnie do 5 to bym nie liczył, bo to złudne nadzieje. To se ne wrati Panowie.

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ceny ziemi 2013 Dzisiaj, 18:24
  •  

#142 Share tomek15h

tomek15h

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 256 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,
    motoryzacja ,
    mechanika,
    budowa maszyn

Napisany 20 styczeń 2013 - 14:31

Ceny ziemi 2013

Kolego, jak ziemia zapikuje po 5 tys za ha to Ty nie licz na zyski z niej. Teraz można wyciągnąć 2-3 tys zł i się nie narobić. Spodziewasz się że wszyscy są głupi i oddadzą kurę która znosi może nie złote jajka ale zyskowne.
Żeby nie ta Unia to NH czy JD oglądałbyś w katalogu a nie na swoim polu. Kolejna sprawa: jak odremontowano wiele szkół - wypiz*ówek dolny a szkoła ma salę komputerową na 20 stanowisk, salę językową - każdy dzieciak ma słuchawki, monitor, mikrofon, odwalone sale gimnastyczne, wielkie boiska. Ile dróg zbudowano.. ludzie... myślcie troche.

Z jakich powodów może się UE posypać? Tylko i wyłącznie z powodów gospodarczych. Jak bieda przyjdzie do Francji czy Niemiec to my będziemy zdychać z głodu.

Powodów posypania sie UE może być bardzo wiele i można je tu długo wymieniać.Wymieniona kwota to przykład a nie oczekiwany pułap cenowy.Nowe obiekty ;szkoły,sale gimnastyczne itp.są stawiane częściowo za pieniądze UE a częściowo z naszej kasy a ze nie stać nas na to więc zaciągamy kredyt zazwyczaj w komercyjnych bankach zachodniego pochodzenia.Często inwestycje są wszczynane wyłącznie z tego powodu że jest dofinansowanie a nie z realnej potrzeby,przykład w mojej gminie szkoły podstawowe w miejscowościach są likwidowane budynek szkolny wystawiony na 300 dzieci a uczęszcza 75-80-kilka takich szkół do zamkniecia,brak kasy na utrzymanie placówki.Drogi po 5 latach będzie dziura na dziurze bo spora część materiału wylądowała nie tam gdzie powinna.NH czy JD wcale nie są cudami tylko naszpikowanymi piekielnie drogimi,przy zakupie i w utrzymaniu, gadzetami nie na kieszeń polskiego rolnika-tym bardziej że polski rolnik jest na starcie członkowstwa w UE bity w tylek przez niesprawiedliwe dofinansowania w porównaniu z starymi członkami UE.Masz racją kolego że będziemy zdychać z głodu jak się całkowicie uzależnimy od członkowstwa w UE,powiem więcej już zaczynamy zdychać z powodu UE przyklady :polskie cukrownie przejęte i zlikwidowane,polskie stocznie dobrze prosperowały przed UE teraz już ich nie ma,polski rolnik idywidualny przestal istnieć,cała polska wieś zamiast pracować na swoim siedzi w krajach ue i ryje tam za marny grosz na czarno w polu albo pod namiotem bezrobocie w obecnie sięga 14%. Prawda jest taka że UE dała ci polizać nie powiem czego a ty zakochales się na wieki i do końca świata.Życzę więcej obiektywizmu.

Edytowany przez tomek15h, 20 styczeń 2013 - 14:39.

#143 Share xabi32

xabi32

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 20 styczeń 2013 - 15:24

Ceny ziemi 2013 Koledzy nie wiecie jaka cena ziemi okolice Brzeska

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#144 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3827 postów

Napisany 20 styczeń 2013 - 15:31

Ceny ziemi 2013 To ja Ci może wymienię od numerków:
1. UE miała stanowić przeciwwagę dla gospodarki USA, zapomniano że Azja się rozwija. Chiny upieprzą obie gospodarki i bezrobocie będzie nie 15% a 50%. W USA już ustawiają się w kolejki po darmową żywność.
2.Kwota 5 tys - idiotyczny przykład.
3. To że banki w Polsce są zagraniczne to nie wina UE a naszych rodzimych sk***ysynów. Polskie banki zostały tylko dwa.
4. Inwestycje w szkolnictwo są potrzebne. Szkoła do której chodziłem wymagała remontu kapitalnego, dach, elewacje, okna, podłogi - 50 lat bez kapitalnego remontu. Zrobiono to za 50% kosztów. Ani jedna klasa nie stoi pusta.
5. To że idioci samorządowi nie potrafią zorganizować placówek tak żeby nauka odbywała się jak najmniejszym kosztem dla dzieci i budżetu to nie wina UE.
6. Jakość budowanych dróg nie zależy od UE a od naszych rządzących. Oni stanowią prawo a tym samym kontrolę. Jak dobrej jakości żwir szedł na lewo to nie wina UE. U mnie budowano drogi powiatowe i gminne - są idealne. Żeby nie wsparcie UE dziś bym osobówką nie dał rady przejechać.
7. Jak rolnik ma 50 ha i starego ursusa a stać go na 120KM NH to go kupuje. Płaci 40% ceny bo odliczy vat. No ale według Ciebie lepiej żeby zapłacił 100% ceny. Unia kazała tym co ich nie stać brać nowy sprzęt?? Człowieku... o czym Ty mówisz. (jak nie chcesz naszpikowanego NH to możesz kupić Białoruś albo Ursusa - prosty mechaniczny ciągnik i on również będzie za 40% ceny)
8. Z tym się zgodzę - zrównanie dopłat powinno mieć miejsce.
9. Dziękuj Bogu że ludzie mieli gdzie wyjechać, nie tylko ze środowisk rolniczych. Z miast również. Pomyśl sobie co by było gdyby te 3 mln polaków wróciły do kraju. To nie wina UE że u nas nie ma roboty.
10. Ktoś wziął kasę za to że doprowadził stocznię do bankructwa (nakupili drogo surowców, za małe ceny ustanowili za statki). Tak samo z cukrowniami - o pewne kwestie można się w UE ujadać i wygrać.
11. Polski rolnik indywidualny przestał istnieć? W jaki sposób? Znikł? Ja widzę że prosperuje coraz lepiej. Nie wszyscy bo nie wszystkim da się dogodzić. Nie każdy będzie miał po 100ha, nie każdy może sobie pozwolić na nowy sprzęt ale Ci co mogą, korzystają i mają się dobrze.

Słuchaj kolego: winisz UE za to że u nas przemysł pada. W UE też pada, dla Niemców, Francuzów również produkują Chińczycy. I to tam jest 50% produkcji przemysłowej. Jak chcesz u nas pracę ludziom zorganizować? Masz jakieś pomysły?

#145 Share Ricardo

Ricardo

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 20 styczeń 2013 - 16:12

Ceny ziemi 2013 Z byłymi PGR-mi jest tak że rozeszły się po znajomych kolesiach, wiem o przypadkach kupna takich gospodarstw na początku lat 90-tych po 100 zł/ha budynki gratis. Osobiście znam dwa przypadki gdzie w jednym PGR chcieli wykupić uwcześni pracownicy mając dobry biznes plan- kupił to koleś po układach za grosze. W drugim przypadku. W drugim przypadku wziął PGR w dzierżawe gościu po znajomości kuzyn minister rolnictwa, termin płatności miał w zime po zbiorach. PGR był przejęty na same zbiory bez wkładania złotówki, było to gospodarstwo sadownicze ponad 200 ha sadu i kilkaset ha gruntów na których też miały byś sady. Koleś na dzień dobry był kilkaset tyś do przodu po opłaceniu dzierżawy. Jedyny pozytyw tej sprawy to taki że PGR co był w dzierżawie, koleś przetańczył bo ostro chlał i kupił je duży rolnik.
Prawda jest taka że wszystkie PGR rozeszły się po układach, nie po to agencja ustanowiła prawo pierwokupu żeby ziemia nie wpadła w "niepowołane ręce".
Niestety nastały takie czasy, że mały rolnik nie powiększy dziś gospodarstwa, dziś na kupowanie ziemii stać gospodarstwa powyżej 50 ha lub mniejsze jeśli są to gospodarstwa ogrodnicze. Tylko w rejonach ogrodniczych też są inne ceny ziemii. Już 10 lat temu słyszałem o cenach ziemii pod Krakowem I klasa kosztowała 100 tyś. zł/ha tylko że koleś z tej ziemi zrobi np. 2 lub 3 zbiory kalafiora.

#146 Share sebarr

sebarr

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 20 styczeń 2013 - 21:20

Ceny ziemi 2013 tomek15h, do cukrowni dopisz jeszcze PGRy które też zabiła UE. To ona podsyłała nam "pracowników" którzy pili w pracy, kradli takie ilości ropy że mózg nie ogarnia, jak wyjechali siać pszenice to nieraz więcej niż połowa nasion lądowała u "klientów".

A co do ciągników to też masz rację.... siedź sobie w 360 i co 2dni spawaj, łataj przecieki itd. Ja nie mam zamiaru już nigdy tego dotykać. Dzięki tej elektronice której tak się boisz mam 4 półbiegi pod obciążeniem i klimatyzację- właśnie dzięki tej ostatniej mogłem kosić w lipcu przy 30*stopniowych upałach po 13-15h na dobę-i to nie jeden dzień tylko 21dni pod rząd. Wysiadałem z ciągnika, wykąpałem się i miałem jeszcze ochotę na żonę:-) A ten który rok wcześniej też usługowo kosił te pola 360 to wyjeżdżał w pole o 4 rano do 10.30 i zjeżdżał bo upał i potem od 17 do 20 bo komary go gryzły- dlatego ja koszę 23 dni a mu 45 nie starczało i się nie wyrabiał- się nie wyrabiał z terminami i dlatego stracił koszenie ponad 290ha.

#147 Share szakk

szakk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 23 styczeń 2013 - 20:13

Ceny ziemi 2013 Krytykujecie człowieka za to że śmiał powiedzieć złe słowo o unii, ale zastanówcie się bowiem wcale nie mówi głupot, uważacie że to unia nam wszystko daje - dopłaty, prow, inwestycje ok ale tak naprawdę unia nam nic nie daje, te pieniądze które dostajemy najpierw musimy wpłacić do budżetu unijnego z własnych podatków itp. a potem co łaska wspaniała unia da nam dofinansowanie do budowy autostrad, zakupu maszyn i te (jałmużnę) dopłaty na niesprawiedliwych warunakach. tak naprawdę dzięki unii zyskaliśmy to że dzisiaj niemal każdy rolnik w Polsce jest zadłużony ładując się w inwestycje często skierowane na zagraniczne produkty np. maszyny i jaki z tego wniosek unia zabiera nam pieniądze które niby potem nam łaskawie daje obłożone jest to wszystko ogromną ilością przepisów i zobowiązań, a na końcu wydajemy te pieniądze na maszyny z Niemiec czy Francji, które powinny kosztować co najmniej 30% taniej bez tych dopłat. Staliśmy się dlanich rynkiem zbytu. Kolejną sprawą są ceny ziemi wszyscy wiemy dzisiaj że ceny ziemi są w dużej mierze ukształtowane przez spekulantów którzy podbijają cenę, a kupują ją w celu najprawdopodobniej odsprzedania obcokrajowcom ale to dosyć uproszczone pojmowanie sytuacji, na chwilę obecną ceny ziemi rosną także za sprawą dużej opłacalności produkcji rolniczej, co będzie jak np. ceny się załamią z powodu udanych zbiorów np. w Rosji czy Australii nikt tego nie przewidzi osobiście znam ludzi którzy jeszcze 4 lata temu jak żyto kosztowało 300zł/t sprzedawali kawałki po 10ha za nieduże pieniądzę, dzisiaj jest dokładnie odwrotnie rzepak 2tys/t to i ceny kosmiczne. Wszystko się wyjaśni w 2016r ale ja bym nie oczekiwał szału wykupywania nas, może miedz to miejsce w przypadku dużych kawałków po pgrach jak jeszcze jakieś zostaną u mnie w okolicy totalny spokój ceny oscylują 10-20 tys/ha zależnie od klasy i położenia ale zdążają się i tak jak ostatnio rekord po 7tys za 2 ha czyli 3,5tys./ha jak ktoś chce się pozbyć i często nikt nie chce kupić.

Edytowany przez szakk, 23 styczeń 2013 - 20:24.

#148 Share konrad82

konrad82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 972 postów

Napisany 23 styczeń 2013 - 20:43

Ceny ziemi 2013 Mieszkam w woj.lubelskim , gospodarstwa są bardzo rozdrobnione po 1 , 2 ,4 max 5ha , najwiekszy kawałek orny we wsi bez rowu czy drogi ma możę z 50ha który ma ze 15 właścicieli. i szczerze wątpie że po 2016 ktoś będzie chciał u nas ziemię kupować po 100 tys albo więcej... A jak mi tyle zapłacą to sprzedam i wyjadę do Kanady :) Pozdrawiam wariatów.....

Edytowany przez konrad82, 23 styczeń 2013 - 20:45.

#149 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3827 postów

Napisany 23 styczeń 2013 - 20:56

Ceny ziemi 2013 Krytykujemy nie człowieka a debilizmy, idiotyzmy, bezpodstawne wywody które głosi. Kolego szanowny czy orientujesz się ile Polska wpłaca i ile wypłacają jej z UE? Jakie "co łaska"?? Rocznie wpłacamy ok 2 mld euro a wypłacają nam 7 mld euro. Naprawdę trzeba być debilem żeby nie brać takiej kasy. Prócz wspólnej polityki rolnej realizowana jest polityka spójności. Wyjdź z obory i się rozejrzyj po Polsce a nie pieprzysz o jakiejś niesprawiedliwości.
Czyja to wina że JD czy NH tyle kosztuje? W Niemczech 2letni używany kosztuje tyle co u nas nowy. Po co mi ciągnik 30% tańszy skoro ja go mogę wziąć za mniej niż 40% ceny.

Kto Ci każe się zadłużać i brać zachodni sprzęt?? Kup od Łukaszenki Białoruś albo tureckiego Ursusa.

Kolejna kwestia: Czy to wina UE że są ludzie którzy płacą po 50 tys za ziemię i nie uwzględniają że produkcja może się nie opłacić?

#150 Share west

west

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 656 postów

Napisany 23 styczeń 2013 - 21:32

Ceny ziemi 2013 @pawelol111 jesteś bardzo naiwny rozpatrując nasze korzyści tylko poprzez składkę i to co niby otrzymujemy. Te pieniądze które UE niby nam daje pewnie w 80% wracają do budżetów krajów starej pietnastki poprzez właśnie zakupione maszyny , urządzenia, licencje, o opłatach klimatycznych i innych wynalazkach nie wspomnę. Wszystkie koncerny które się u nas ulokowały doją naszą gospodarkę aż miło, minister chwali się dodatnim bilansem wymiany handlowej ale nie dodaje że eksportowane produkty rolno-spożywcze są tylko wyprodukowane w Polsce przez zachodnie koncerny Poldanor, Smihtfield, Hohlland, Zott, i można tak wymieniać bez końca w różnych branżach. Myślisz że te pieniądze z zysków zostają w Polsce? Jesteśmy jednym wielkim rynkiem zbytu i tranzytem na wschód i tanią siłą roboczą.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#151 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3827 postów

Napisany 23 styczeń 2013 - 21:54

Ceny ziemi 2013 A jakie masz na tą chwilę inne wyjście z trudnej sytuacji ekonomicznej? Moglibyśmy nie wchodzić do UE i co dziś byśmy mieli? Nic. Myślisz że nie wiem czyjej produkcji jest sprzęt rolniczy, budowlany itp, w jakich bankach pożyczamy pieniądze.

Wiemy jaka jest rzeczywistość a powiedz co by było gdybyśmy byli nadal poza UE?

#152 Share sebarr

sebarr

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 23 styczeń 2013 - 22:02

Ceny ziemi 2013 Nie krytykuję go za co że jak napisałeś "śmiał powiedzieć złe słowo o unii" tylko zupełnie się z nim nie zgadzam.To co ty napisałeś o tym, że wpłacamy do kasy UE a potem z łaską odbieramy to kłamstwo i typowy populizm. Wpłacamy wielokrotnie mniej niż otrzymujemy- i to jest prawda, cyfry nie kłamią a Ty rzuciłeś hasło że potem nam z łaską oddają co wpłaciliśmy i myślisz, że każdy kto to przeczyta w to uwierzy? Nie wiem jak wygląda Twoja sytuacja finansowa, ale ja jak na szybko policzę ile ja oddaję w podatkach państwu polskiemu a ile odbieram z różnego rodzaju dopłat (onw, bezp, rolnośrod, do paliwa, na modernizację) dzięki UE to nawet 5% nie oddałem.
To że kupujemy zachodnie maszyny...no to zarzut na który brak mi argumentów...no może poza tym, że są WIELOKROTNIE LEPSZE, TRWALSZE, LEPIEJ WYKONANE, Z LEPSZYCH MATERIAŁÓW, SĄ LEPIEJ PRZEMYŚLANE. Jest takie powiedzenie, że "biedny kupuje drogie". Mnie nie stać na awarie i dłubanie przy sprzęcie w środku sezonu.
Kolejny zarzut, że rolnicy są pozadłużani.... no to też prawda. Jak głupki (bo inaczej nie można ich nazwać) na 20ha kupowali nowe ciągniki po 150KM to ich sprawa. Ja nowego ciągnika żadnego nie mam. A jedyne kredyty to KZ na 2%! tylko 2% i to na zakup większej ilości taniej ziemi. No tak zapomniałem... o taki kredyt na 2% to trzeba pojechać do banku, zrobić biznesplan u doradcy rolnego, wypełnić papiery. To za dużo dla rolnika- lepiej zadzwonić do PROWIDENTA i mieć kredyt na 30%- no ale nie trzeba jechać i się starać bo sami przyjeżdżają do domu-wygoda, ale kto bogatemu zabroni.

Wracając do tematu cen ziemi: Jędrzychowiczki koło Żar, działka zaniedbana i zarośnięta samosiejkami, pow 7.5ha z czego 3ha zarośnięte (2,5 łaki, 5ha orne Vkl) kupione po 5tys/ha. Nie ma jej w DR10 więc jeszcze w tym roku będzie oczyszczona i zgłoszona do dopłat.

#153 Share west

west

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 656 postów

Napisany 23 styczeń 2013 - 22:50

Ceny ziemi 2013 Ja nie jestem przeciwnikiem UE, nie ma innej drogi tylko że daliśmy się kupić bez targowania. Przez takich euroentuzjastów zachwyconych wizją dobrobytu zgodziliśmy się na zbyt wiele ale to nie ten temat by się tu rozwodzić. Prawda jest taka że mieliśmy sporo atutów przed wstąpieniem i bez nas UE nie miałaby sensu ale nasze elity zostały kupione za stanowiska i sprzedali durny naród za czapkę śliwek.

#154 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3827 postów

Napisany 23 styczeń 2013 - 23:27

Ceny ziemi 2013 Zgadzam się, warunki jakie wynegocjowaliśmy mogłyby być lepsze. UE bez nas funkcjonowałaby dalej bo nowy sprzęt kupujemy nie tylko my ale i inne kraje. Jesteśmy potężnym rynkiem zbytu jednak wolę dać zarobić innym i samemu podwyższyć swój standard życia i pracy niż zagrabiać siano grabiami i chodzić sr** za stodołę.

#155 Share e2visionamd2

e2visionamd2

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 24 styczeń 2013 - 22:53

Ceny ziemi 2013 jest 6 ha do kupienia lecz bezpiecznie mogę kupić 3 ha a na resztę dać zaliczkę i za rok kupić czy ktoś dawał zadatek z rocznym wyprzedzeniem ? czy można takie coś zapisać w akcie notarialnym?

#156 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7798 postów

Napisany 25 styczeń 2013 - 08:25

Ceny ziemi 2013 Możesz w akcie z wpisem do ksiąg za 150 zł. Zadatek oddaję się po X 2, dodatkowe zabezpieczenie.

#157 Share szakk

szakk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 25 styczeń 2013 - 23:39

Ceny ziemi 2013 Widzę że strasznie poruszyły was moje słowa co do krytyki ue to dobrze bo dyskusja robi się konkretna a nie lanie wody. Uważacie że pewnie jestem sfrustrowanym małym rolnikiem który płacze bo nie ma szans na rozwój itp. he he rozbawiły mnie wasze naiwne wywody, prawda jet taka że west ma 100% racji bowiem warunki na jakich wstąpiliśmy do ue są beznadziejne, a co do zadłużania się naszego kraju na rzecz budżetu unijneg, to najpierw poczytajcie ile Polska zaciągnęła zobowiązań w stosunku do europejskich banków. Uważacie że wszystko jest ok myślcie tak sobie dalej abyście tylko nie obudzili się z ręką w nocniku, spójrzcie na sytuację w Grecji, Hiszpanii. Co do cen ziemi w Irlandi i Hiszpanii ceny gruntów i mieszkań, gdy przyszedł kryzys spadły o 60% a więc myślenie że ziemia to najlepsza lokata jest zwykłą naiwnością, pewien mądry człowiek powiedział mi kiedyś nigdy nie mów nigdy, to rada dla tych co sądzą że ceny ziemi nie spadną i podbijają ceny jakby zależało od tego ich życie. pawelol111 siedlecki Mostostal, największy pracodawca w mieście jest na skraju bankructwa a wkopały go unijne inwestycje w drogi w Polsce ale na pewno wiesz o tym w końcu jesteś z Siedlec, ciekaw co by się stało jakby upadł zapewne przejmą by go jakiś zagraniczny kapitał ale to tylko moje skromne przemyślenia. Piszesz że zachodni sprzęt jest o wiele lepszy od naszego ja bym powiedział że raczej jest to sprawa marketingu i mody bo jak porozmawiasz z ludzmi którzy naprawiają takie maszyny zdziwisz się bowiem te naj bardzie napakowane elektroniką nie dość że są najdroższe to do tego znacznie bardziej wadliwe i droższe w naprawie. Osobiści nie uważam żeby unia była złym tworem ale nasze położenie w ramach tej organizacji jest co najmniej niesprawiedliwe.

#158 Share koma666

koma666

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 902 postów

Napisany 26 styczeń 2013 - 00:21

Ceny ziemi 2013 @szakk
ceny nieruchomosci juz spadaja w polsce i beda spadac nadal,

1 jestesmy społeczenstwem starzejacym sie a wiec młodych coraz mniej to i chetnych na jakiekolwiek nieruchomosci coraz mniej
2 pracy coraz mniej za normalne pieniadze, czyli coraz mniej udzielanych kredytów na zakup nieruchomosci
3 banka na nieruchomosciach stała sie faktem a teraz lecimy na dół

niska opłacalnosc rolnictwa powinna tez przyczynic sie do spadku cen ziemii rolnej ale tutaj jest ta patologia zwana dopłatami i to one winduja cene

#159 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3827 postów

Napisany 26 styczeń 2013 - 02:02

Ceny ziemi 2013

a co do zadłużania się naszego kraju na rzecz budżetu unijneg, to najpierw poczytajcie ile Polska zaciągnęła zobowiązań w stosunku do europejskich banków. Uważacie że wszystko jest ok myślcie tak sobie dalej abyście tylko nie obudzili się z ręką w nocniku, spójrzcie na sytuację w Grecji, Hiszpanii.

Przepraszam bardzo bo czegoś nie rozumiem: my się zadłużamy na rzecz budżetu unijnego? W jaki sposób? Oddajemy 0,73% produktu narodowego brutto. Rocznie na czysto otrzymujemy 5mld euro. Daj mi 2 złote a ja dam Ci 7zł. Czytałeś NSRO? - najważniejszy dokument odnośnie podziału środków jeśli chodzi o politykę spójności - dowiesz się na co kasa idzie. Nie tylko na drogi, remonty itp.
Drogi i tak trzeba było budować - chyba lepiej zrobić ją z dofinansowaniem 80%. Nie zadłużamy się w Unijnym banku a w bankach zachodnich a to nie to samo. To nasza wina że polskie banki sprzedano i tu UE nie ma z tym nic wspólnego.

pawelol111 siedlecki Mostostal, największy pracodawca w mieście jest na skraju bankructwa a wkopały go unijne inwestycje w drogi w Polsce ale na pewno wiesz o tym w końcu jesteś z Siedlec, ciekaw co by się stało jakby upadł zapewne przejmą by go jakiś zagraniczny kapitał ale to tylko moje skromne przemyślenia. Piszesz że zachodni sprzęt jest o wiele lepszy od naszego ja bym powiedział że raczej jest to sprawa marketingu i mody bo jak porozmawiasz z ludzmi którzy naprawiają takie maszyny zdziwisz się bowiem te naj bardzie napakowane elektroniką nie dość że są najdroższe to do tego znacznie bardziej wadliwe i droższe w naprawie. Osobiści nie uważam żeby unia była złym tworem ale nasze położenie w ramach tej organizacji jest co najmniej niesprawiedliwe.

Jaka wina UE że Jaskóła z Mostostalu przystępował do przetargów których realizacja za wynegocjowaną cenę nie była opłacalna?? (zagraniczny kapitał nie przejmie - popatrz jakie fundusze inwestycyjne mają akcje i kto jest właścicielem tych funduszy) Mostostal zdechnie jak przestanie się budować w Polsce. Teraz fundusze UE się skończyły, masz 2013 i bezrobocie rośnie. Sektor budowlany nie zatrudnia i co? I d*pa. Nawet rolnicy nie kupują sprzętu bo czekają na nowe programy.

Nie porównuj zachodniego sprzętu do naszego bo to nie ma sensu z 2 względów:
1. NASZEGO nie ma. U nas się maski do Ursusa robi. Sprzęt uprawowy - tylko ramy z Polski, elementy robocze włoskie albo nędznej jakości. (nie twierdzę że wszystko jest do d*py)
2. jakość... Gdyby Krone była porównywalną firmą do Sipmy to nie sądzę żeby pół świata przepłacało za Krone. Tak samo z JD czy Fendt, Lely, Lemken itp.
Co mnie obchodzi że ktoś kupił ciągnik z elektroniką?? Stać go to kupił - ma wygodny. UE winna że jeden kupił bo mu taki potrzebny i stać go a drugi nie ma na chleb bo kupił i robi nim 200mth rocznie? UE za nikogo nie będzie myślała, jedynie dała szansę i trzeba ją wykorzystywać.

Co do Grecji i Hiszpanii - sprawa skomplikowana i to nie temat do takich rozważań.

Jeszcze jedno pytanie i prośba:
Wymień które warunki wstąpienia do UE są tak niesprawiedliwe i jeśli dyskutujemy to odpowiedz konkretnie na pytania które masz wyżej.

Edytowany przez pawelol111, 26 styczeń 2013 - 02:06.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#160 Share kotwczapce

kotwczapce

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 258 postów

Napisany 26 styczeń 2013 - 09:41

Ceny ziemi 2013 Koncepcja jest by wypi%$^olić małe gospodarstwa.To jest trend światowy. Tylko tym ludziom trzeba zapewnić zatrudnienie.
W tym chorym kraju coraz mniej ludzi tworzy PKB a coraz więcej urzędników i inny darmozjadów z tego żyje.Tak się nie da, fotoradary nie pomogą.

.trzeba być szalonym, żeby nie zwariować...