Zaloguj się, aby obserwować  
newhollandt6

Ceny ziemi 2013

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
pawelol111    1342

A jakie masz na tą chwilę inne wyjście z trudnej sytuacji ekonomicznej? Moglibyśmy nie wchodzić do UE i co dziś byśmy mieli? Nic. Myślisz że nie wiem czyjej produkcji jest sprzęt rolniczy, budowlany itp, w jakich bankach pożyczamy pieniądze.

 

Wiemy jaka jest rzeczywistość a powiedz co by było gdybyśmy byli nadal poza UE?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebarr    9

Nie krytykuję go za co że jak napisałeś "śmiał powiedzieć złe słowo o unii" tylko zupełnie się z nim nie zgadzam.To co ty napisałeś o tym, że wpłacamy do kasy UE a potem z łaską odbieramy to kłamstwo i typowy populizm. Wpłacamy wielokrotnie mniej niż otrzymujemy- i to jest prawda, cyfry nie kłamią a Ty rzuciłeś hasło że potem nam z łaską oddają co wpłaciliśmy i myślisz, że każdy kto to przeczyta w to uwierzy? Nie wiem jak wygląda Twoja sytuacja finansowa, ale ja jak na szybko policzę ile ja oddaję w podatkach państwu polskiemu a ile odbieram z różnego rodzaju dopłat (onw, bezp, rolnośrod, do paliwa, na modernizację) dzięki UE to nawet 5% nie oddałem.

To że kupujemy zachodnie maszyny...no to zarzut na który brak mi argumentów...no może poza tym, że są WIELOKROTNIE LEPSZE, TRWALSZE, LEPIEJ WYKONANE, Z LEPSZYCH MATERIAŁÓW, SĄ LEPIEJ PRZEMYŚLANE. Jest takie powiedzenie, że "biedny kupuje drogie". Mnie nie stać na awarie i dłubanie przy sprzęcie w środku sezonu.

Kolejny zarzut, że rolnicy są pozadłużani.... no to też prawda. Jak głupki (bo inaczej nie można ich nazwać) na 20ha kupowali nowe ciągniki po 150KM to ich sprawa. Ja nowego ciągnika żadnego nie mam. A jedyne kredyty to KZ na 2%! tylko 2% i to na zakup większej ilości taniej ziemi. No tak zapomniałem... o taki kredyt na 2% to trzeba pojechać do banku, zrobić biznesplan u doradcy rolnego, wypełnić papiery. To za dużo dla rolnika- lepiej zadzwonić do PROWIDENTA i mieć kredyt na 30%- no ale nie trzeba jechać i się starać bo sami przyjeżdżają do domu-wygoda, ale kto bogatemu zabroni.

 

Wracając do tematu cen ziemi: Jędrzychowiczki koło Żar, działka zaniedbana i zarośnięta samosiejkami, pow 7.5ha z czego 3ha zarośnięte (2,5 łaki, 5ha orne Vkl) kupione po 5tys/ha. Nie ma jej w DR10 więc jeszcze w tym roku będzie oczyszczona i zgłoszona do dopłat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
west    46

Ja nie jestem przeciwnikiem UE, nie ma innej drogi tylko że daliśmy się kupić bez targowania. Przez takich euroentuzjastów zachwyconych wizją dobrobytu zgodziliśmy się na zbyt wiele ale to nie ten temat by się tu rozwodzić. Prawda jest taka że mieliśmy sporo atutów przed wstąpieniem i bez nas UE nie miałaby sensu ale nasze elity zostały kupione za stanowiska i sprzedali durny naród za czapkę śliwek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Zgadzam się, warunki jakie wynegocjowaliśmy mogłyby być lepsze. UE bez nas funkcjonowałaby dalej bo nowy sprzęt kupujemy nie tylko my ale i inne kraje. Jesteśmy potężnym rynkiem zbytu jednak wolę dać zarobić innym i samemu podwyższyć swój standard życia i pracy niż zagrabiać siano grabiami i chodzić sr** za stodołę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jest 6 ha do kupienia lecz bezpiecznie mogę kupić 3 ha a na resztę dać zaliczkę i za rok kupić czy ktoś dawał zadatek z rocznym wyprzedzeniem ? czy można takie coś zapisać w akcie notarialnym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Możesz w akcie z wpisem do ksiąg za 150 zł. Zadatek oddaję się po X 2, dodatkowe zabezpieczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szakk    0

Widzę że strasznie poruszyły was moje słowa co do krytyki ue to dobrze bo dyskusja robi się konkretna a nie lanie wody. Uważacie że pewnie jestem sfrustrowanym małym rolnikiem który płacze bo nie ma szans na rozwój itp. he he rozbawiły mnie wasze naiwne wywody, prawda jet taka że west ma 100% racji bowiem warunki na jakich wstąpiliśmy do ue są beznadziejne, a co do zadłużania się naszego kraju na rzecz budżetu unijneg, to najpierw poczytajcie ile Polska zaciągnęła zobowiązań w stosunku do europejskich banków. Uważacie że wszystko jest ok myślcie tak sobie dalej abyście tylko nie obudzili się z ręką w nocniku, spójrzcie na sytuację w Grecji, Hiszpanii. Co do cen ziemi w Irlandi i Hiszpanii ceny gruntów i mieszkań, gdy przyszedł kryzys spadły o 60% a więc myślenie że ziemia to najlepsza lokata jest zwykłą naiwnością, pewien mądry człowiek powiedział mi kiedyś nigdy nie mów nigdy, to rada dla tych co sądzą że ceny ziemi nie spadną i podbijają ceny jakby zależało od tego ich życie. pawelol111 siedlecki Mostostal, największy pracodawca w mieście jest na skraju bankructwa a wkopały go unijne inwestycje w drogi w Polsce ale na pewno wiesz o tym w końcu jesteś z Siedlec, ciekaw co by się stało jakby upadł zapewne przejmą by go jakiś zagraniczny kapitał ale to tylko moje skromne przemyślenia. Piszesz że zachodni sprzęt jest o wiele lepszy od naszego ja bym powiedział że raczej jest to sprawa marketingu i mody bo jak porozmawiasz z ludzmi którzy naprawiają takie maszyny zdziwisz się bowiem te naj bardzie napakowane elektroniką nie dość że są najdroższe to do tego znacznie bardziej wadliwe i droższe w naprawie. Osobiści nie uważam żeby unia była złym tworem ale nasze położenie w ramach tej organizacji jest co najmniej niesprawiedliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koma666    162

@szakk

ceny nieruchomosci juz spadaja w polsce i beda spadac nadal,

 

1 jestesmy społeczenstwem starzejacym sie a wiec młodych coraz mniej to i chetnych na jakiekolwiek nieruchomosci coraz mniej

2 pracy coraz mniej za normalne pieniadze, czyli coraz mniej udzielanych kredytów na zakup nieruchomosci

3 banka na nieruchomosciach stała sie faktem a teraz lecimy na dół

 

niska opłacalnosc rolnictwa powinna tez przyczynic sie do spadku cen ziemii rolnej ale tutaj jest ta patologia zwana dopłatami i to one winduja cene

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

a co do zadłużania się naszego kraju na rzecz budżetu unijneg, to najpierw poczytajcie ile Polska zaciągnęła zobowiązań w stosunku do europejskich banków. Uważacie że wszystko jest ok myślcie tak sobie dalej abyście tylko nie obudzili się z ręką w nocniku, spójrzcie na sytuację w Grecji, Hiszpanii.

 

Przepraszam bardzo bo czegoś nie rozumiem: my się zadłużamy na rzecz budżetu unijnego? W jaki sposób? Oddajemy 0,73% produktu narodowego brutto. Rocznie na czysto otrzymujemy 5mld euro. Daj mi 2 złote a ja dam Ci 7zł. Czytałeś NSRO? - najważniejszy dokument odnośnie podziału środków jeśli chodzi o politykę spójności - dowiesz się na co kasa idzie. Nie tylko na drogi, remonty itp.

Drogi i tak trzeba było budować - chyba lepiej zrobić ją z dofinansowaniem 80%. Nie zadłużamy się w Unijnym banku a w bankach zachodnich a to nie to samo. To nasza wina że polskie banki sprzedano i tu UE nie ma z tym nic wspólnego.

 

 

pawelol111 siedlecki Mostostal, największy pracodawca w mieście jest na skraju bankructwa a wkopały go unijne inwestycje w drogi w Polsce ale na pewno wiesz o tym w końcu jesteś z Siedlec, ciekaw co by się stało jakby upadł zapewne przejmą by go jakiś zagraniczny kapitał ale to tylko moje skromne przemyślenia. Piszesz że zachodni sprzęt jest o wiele lepszy od naszego ja bym powiedział że raczej jest to sprawa marketingu i mody bo jak porozmawiasz z ludzmi którzy naprawiają takie maszyny zdziwisz się bowiem te naj bardzie napakowane elektroniką nie dość że są najdroższe to do tego znacznie bardziej wadliwe i droższe w naprawie. Osobiści nie uważam żeby unia była złym tworem ale nasze położenie w ramach tej organizacji jest co najmniej niesprawiedliwe.

 

Jaka wina UE że Jaskóła z Mostostalu przystępował do przetargów których realizacja za wynegocjowaną cenę nie była opłacalna?? (zagraniczny kapitał nie przejmie - popatrz jakie fundusze inwestycyjne mają akcje i kto jest właścicielem tych funduszy) Mostostal zdechnie jak przestanie się budować w Polsce. Teraz fundusze UE się skończyły, masz 2013 i bezrobocie rośnie. Sektor budowlany nie zatrudnia i co? I d*pa. Nawet rolnicy nie kupują sprzętu bo czekają na nowe programy.

 

Nie porównuj zachodniego sprzętu do naszego bo to nie ma sensu z 2 względów:

1. NASZEGO nie ma. U nas się maski do Ursusa robi. Sprzęt uprawowy - tylko ramy z Polski, elementy robocze włoskie albo nędznej jakości. (nie twierdzę że wszystko jest do d*py)

2. jakość... Gdyby Krone była porównywalną firmą do Sipmy to nie sądzę żeby pół świata przepłacało za Krone. Tak samo z JD czy Fendt, Lely, Lemken itp.

Co mnie obchodzi że ktoś kupił ciągnik z elektroniką?? Stać go to kupił - ma wygodny. UE winna że jeden kupił bo mu taki potrzebny i stać go a drugi nie ma na chleb bo kupił i robi nim 200mth rocznie? UE za nikogo nie będzie myślała, jedynie dała szansę i trzeba ją wykorzystywać.

 

Co do Grecji i Hiszpanii - sprawa skomplikowana i to nie temat do takich rozważań.

 

Jeszcze jedno pytanie i prośba:

Wymień które warunki wstąpienia do UE są tak niesprawiedliwe i jeśli dyskutujemy to odpowiedz konkretnie na pytania które masz wyżej.

Edytowano przez pawelol111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kotwczapce    30

Koncepcja jest by wypi%$^olić małe gospodarstwa.To jest trend światowy. Tylko tym ludziom trzeba zapewnić zatrudnienie.

W tym chorym kraju coraz mniej ludzi tworzy PKB a coraz więcej urzędników i inny darmozjadów z tego żyje.Tak się nie da, fotoradary nie pomogą.


.trzeba być szalonym, żeby nie zwariować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

A nie widzisz co się dzieje w innych gałęziach gospodarki? Duży wchłania małego bądź dokonuje się fuzji. Banki, zakłady przemysłowe (Azoty Tarnów i Puławy) i tak można wymieniać i wymieniać. Jak zwolnisz 100tys urzędników to przybędzie 100tys nowych bezrobotnych którym trzeba wypłacać zasiłki. Coraz mniej ludzi tworzy PKB bo nie ma roboty. Postaw fabrykę zatrudniającą 5 tys osób - będzie potrzebna wykwalifikowana kadra, inżynierowie, pracownicy fizyczni itp. Ale u nas się przemysł nie rozwija i to nie wina urzędników. Urzędnik wykonuje obowiązki narzucone przez prawo - miej pretensje do tych co prawo tworzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sup321    13

Mówicie że więcej dostajemy z uni niż dajemy ale zapomnieliście że to się kiedyś skończy i będziemy więcej wpłacać niż brać.Tą całą kasę którą dostajemy w końcu kiedyś oddamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

co do dyskusji zgodzę się z wami wszystkimi. UE ma swoje plusy i minusy. plusy to takie że dużo się dzieje, dużo się buduje tworzy i kupuje, jest dużo programów pomocowych i wydaje się że niby jest dobrze, ale.... programy są ale z dofinanmsowaniem max 50% drugie 50 bierzemy niestety w komercyjnym banku na niemały % i nie mówie tu no samych rolnikach ale o całej gospodarce przez co niektóre duże zakłady poupadały i za grosze przejmuje je obcy kapitał. druga sprawa to fakt że warunki mogły być o wiele lepsze, ale mamy jak mamy. przed wejściem do uni tona amonowej koszt ok. 600 zł a za byki płacili po 4,20 i szło gospodarzyć. dziś przez dotacje i dopłaty wszystko podrożało że aż gardło ściska jak kase z portfela wyciągasz... z uni skorzystali tylko cwaniacy i najwięksi (mówię ogólnie o całej gospodarce). no niestety koledzy, unia miała być lekiem na wszelakie zło ale wyszło jak wyszło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

macias611

Zgadzasz się z wszystkimi a każdy ma inny pogląd w danej kwestii... dobre. Czyli jedni są za, inni przeciw a Ty się ze wszystkimi zgadzasz.

Zakłady poupadały przez to że z programów korzystały? Które??

 

Przed wejściem do UE saletra była po 600zł. A po ile było zboże? Byki były po 4,2 a są po 8zł. Idiotyczny argument. Na ceny zbóż nie ma wpływu UE, na ceny nawozów również. Szło gospodarzyć przed 2004 rokiem?? Ile nowych maszyn zakupiono w latach 90-03?? Ja nie chcę wracać do tamtych czasów choć nie skorzystałem z żadnego programu. Ziemia była tańsza - ilu brało tą tanią ziemię, jakoś mało który taki mądry był.

 

Z Unii skorzystali cwaniacy i najwięksi??? A kto wg Ciebie jest cwaniakiem? Ten co wypełnił wniosek i wziął traktor za 50% ceny?

 

Najlepiej żeby programy finansowały przedsięwzięcia w Polsce w 100 %, każdy w zależności od obszaru dostawał ciągnik + sprzęt do niego za darmo.

 

Sup321

Minie jeszcze wiele lat zanim zaczniemy wpłacać więcej niż dostajemy. Kto wpłaca więcej? Niemcy, Francja - jeśli mi będzie się żyło na podobnym poziomie jak u nich to chętnie wpłacę więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroon    186

pawelol masz rację - co z tego że wszystko było tanie skoro płody rolne także i na nic nigdy nie było kasy - pamiętam jak rodzice tylko jak sprzedali zboże to od razu kasa szła na spłacenie kredytu wziętego aby to zboże posiać i kupić nawozy itd. A w 2006 roku wzięliśmy nowego MTZ, teraz mamy kombajn, prasę rolującą i prawie wszystkie potrzebne maszyny dobrane do MTZ-a Co z tego że ziemia była tania- za 42 ha coś około 120 tys zł w bodajże 1998 roku skoro te 120 tys zł to było wówczas dla nas tak odległe jak Słońce od Ziemi więc jednak coś się polepszyło po wejściu do UE - owszem dużo więcej mogliśmy zyskać ale jednak jakaś poprawa jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebarr    9

Kolego Szakk.

I)Nie będę cię przekonywał do zachodniego sprzętu bo to nie ten temat, używasz ursuska to używaj. Twoja wola. Ale słowa, ze są bardziej wadliwe od polskich mówią mi wiele o Tobie...a przynajmniej to, że nie masz pojęcia co mówisz-nie mówię "ogólnie" tylko w sprawie ciągników.

II) co do kłopotów np. Hiszpanii- słyszałeś słowo PRZEINWESTOWANIE ?? to właśnie tam się zdarzyło i to na ogromną skalę. Wiesz że do Madrytu idą dwie równoległe autostrady z tego samego kierunku oddalone od siebie o kilka km? potrafisz sobie wyobrazić taką głupotę? przykładów jest więcej ale to nie tu się je opisuje. Sprawdz w googlach o tej autostradzie jak nie wierzysz. Kto im to kazał robić??? UE??

III) co do cen ziemi- jak czytam niektóre posty o cenach po 100tys.ha to zastanawiam się czy ludzie tu kłamią i zmyślają. Ja nadal kupuje po max 10tys/ha i stopa zwrotu takiej ziemi to max 5lat. Moim zdaniem większość cen na tym forum to wymysły ale może się mylę. Chyba, że mówimy o gruncie rolnym pod miastem,przy autostradzie itp. Bo trzeba być durniem, żeby brać grunt rolny po 100tys/ha- kiedy to się zwróci- synowi ??a może wnukowi?? i jeszcze na kredyt... Kto każe kupować grunty po takich pieniądzach?? UE?? Jeśli takie ceny ktoś płaci to jest to bańka i musi pęknąć, ale ja kupując teraz po 8-10tys/ha na pewno nie stracę. Ceny jak za czasów PGRów już nie wrócą.

IV) co do mostostalu, kto mu kazał brać udział w przetargach i zaniżać na maxa cenę?? Wiesz z czego to wynika?? z naszego polskiego cwaniactwa, bo myśleli, że jak wygrają to już "JAKOŚ TO BĘDZIE"- tu coś zrobią taniej, tu oszczędzą na materiałach, tu zamiast piachu pójdzie glina, a może już w trakcie roboty postawimy ich pod ścianą i postawimy nowe warunki. Tak zrobiły Chinole, na szczęście ich wykopali. Ale powiedz kto kazał zaniżać te ceny by wygrać?? UE?? bo ja jak mam wykonać usługę to liczę czy na tym zarobię czy nie, jak nie to sprzątam w domu-znaczy leżę na kanapie i omiatam wzrokiem sufit :-) A może to nowa polska tradycja- robić i jeszcze do tego dołożyć??

V) co do słów o sprawiedliwości- wiem, wiem, my polacy zawsze poszkodowani, rozbiory, II wojna, komuna, - a może takie staropolskie przysłowie "lepszy wróbel w garści...."

Edytowano przez sebarr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

jeśli chodzi o kupowanie ziemi to nie widzę tej poprawy. 10-15 lat temu za miesięczna wypłatę mogliśmy kupić 2ha ziemi. Za sprzedanego byka 1ha. Mleko za bardzo nie podrożało jedynie produkcja się zwiększyła. Teraz wypłata jest dwa razy taka i można za nią kupić 30 arów. A byków trzeba sprzedać 7 żeby kupić hektar.

Edytowano przez damian40000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koma666    162

@sebarr

no to powiedz mi gdzie ty takie tanie grunty wyrywasz i jakiej klasy ta ziemia ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vicia1223    11

2000 rok , kg żywca wieprzowego 5zł a litr Oleju Napędowego 1.30zł.

Dziś braknie kg żywca na 1 litr...

 

Litr Mleka w tym 2000 roku coś ok 1.20..

Edytowano przez vicia1223

wschodni koniec mazowsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Famer21    6

Ktoś z woj. Opolskiego tu jest ? Chciałbym poznać aktualną cenę ziemi klasa 1-2, no trochę 3, ale głównie 1-2 pod rzepaki idealna. W okolicy na sprzedaż za 2-3 miesiące może będzie 5ha kawałek i chciałbym wiedzieć ile muszę mieć pieniędzy, że bez zastanowienia dłuższego (co ie ludzie nie dowiedzą) kupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

2000 rok , kg żywca wieprzowego 5zł a litr Oleju Napędowego 1.30zł.

Dziś braknie kg żywca na 1 litr...

 

Litr Mleka w tym 2000 roku coś ok 1.20..

 

To wina UE? Trend się zmienił, teraz bardziej opłaci się produkcja roślinna.

Edytowano przez pawelol111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

pawel żle mnie zrozumiałeś. chodziło mi o to co napisał damian40000. a zgadzam się ze wszystkimi bo każdy ma trochę racji z tą unią. unia jest i daje nam dużo korzyści ale też przez te korzyści wszystko podrożało i to ogromnie. dużo winy leży też w sferach naszych rządzących bo jeden chce mieć więcej od drugiego.

 

jakiś czas temu jak nasi wojowali z ruskami o cenę gazu to padały pytania o cene nawozu, to wielcy prezesi wypowiadali się że jest to możliwe bo cena nawozu w dużej mierze zależy od cen gazu, a jak wynegocjowali niższą cene za gaz to prezesi gadają że na obniżki nie ma co liczyć bo to giełda ustala cene nawozów, a oni tą niższą ceną gazu muszą sobie zrobić rekompensate w produkcji.... no szlak mnie trafił jak to usłyszałem! a z czego my mamy sobie rekompensaty k.rwa robić? z zaciągniętych kredytów?

 

a co do cwaniactwa to dużo jest przypadków, wystarczy gazet poczytać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

macias611 - wyobraź sobie że jesteśmy poza UE. Ceny nawozów takie same jak wszędzie, paliwa również. Cenę zbóż ustala rynek, mleka, wieprzowiny także. Nikt nie zaoferuje Ci Zetora za 50% jego obecnej ceny, za saletrę też nie zapłaciłbyś 500zł bo kto by ją za tyle wyprodukował?? Państwo nie za Ci do każdego ha 1000zł dopłaty, nie sfinansuje 50% inwestycji. To nie UE ustala ceny wszelkich surowców więc dlaczego winić tą wspólnotę za coś za co nie odpowiada?

 

 

"uni skorzystali tylko cwaniacy i najwięksi" - macias611, to są Twoje słowa. Tylko cwaniacy skorzystali więc każdy kto otrzymał zwrot jest cwaniakiem. Obrażasz ludzi którzy ciężko pracują i wykorzystują możliwości jakie daje im UE. Jaki z mojego sąsiada cwaniak? Miał kupić nowy traktor - miał na ok 80% ze swojej kasy, resztę z banku. Postanowił złożyć wniosek o dofinansowanie i przy okazji kupić i traktor i prasę. Po podliczeniu wszystkiego okazało się że nie dość że ma dwa sprzęty w cenie traktora to jeszcze mu kilka tys w kieszeni zostało. Jest cwaniakiem bo włączył myślenie? Wg mnie byłby skończonym idiotą gdyby nie wykorzystał tej szansy.

Edytowano przez pawelol111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

pawel kolejny raz żle mnie zrozumiałeś, ale fakt, to moja wina bo wyrażałem się mało zrozumiale za co przepraszam.

 

nikogo nie obrażam, wręcz przeciwnie, jak komuś udało się na programach skorzystać to mu gratuluję, niech sprzęt mu służy bezawaryjnie jak najdłużej.

mówiąc o cwaniakach i największych miałem na myśli tych co w "górnych swerach siedzą". przypomnij sobie początki młodego rolnika, przepisałeś hektar ziemi, opłaciłeś wstecz krus i 50 koła było, a zbytnio nawet nie kontrolowali na co kase wydałeś. teraz masz takie obostrzenia że gro ludzi odpada bo nie spełnia warunków, a nawet jakiś papierek się nie zgadza i wypadasz.

 

co do maszyn za owe 50%, fakt nigdzie nowego za tyle nie kupisz ale bez programów pomocowych sprzęt byłby przynajmniej o 30% sam w sobie tańszy. druga sprawa to rozmawiałem kidyś z handlowcem i on mi mówił że firmy mają swoich analityków rytnku co pozwala im ustalć najkorzystniejszą cene dla firmy. dlaczego u nas fendt jest o kilka - kilkanaście % tańszy niż w niemczech? bo to dwie zgoła inne gospodarki - jesteś kumatym gościem i jak to wygląda to przecież sam wiesz.

myślę że ta cała sytuacja z UE mogła by wyglądać zupełnie inaczej, ale no coż mamy burdel na "własnym podwórku" i najpierw tu trzeba by było zrobić porządek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Fugeo
      Cześć
      Mam pytanie jak to jest ze sprzedażą ziemi po sprawie spadkowej? Osoba A założyła sprawę i finalnie sąd przyznał ziemię właśnie tej osobie. Teraz ta osoba chce ją sprzedać. Czy jest jakiś okres "karencji" tzn zakaz sprzedaży przez okres iluś tam lat czy może od razu ją sprzedać?
    • Przez Gregor55
      Gospodarstwo rolne kilkanaście km od granicy z Polską
      Baza to cztery obiekty w różnym stanie technicznym
      1. stan bardzo dobry ponad 1000 m2 konstrukcja żelbetowa wysoka obiekt suchy
      2. suszarnia ok 500 m2 wysoki żelbet stan b dobry
      3. stajnia cegła + żelbet średni do remontu ponad 1000 m2
      4. stajnia cegła + żelbet zły do remontu ponad 1000 m2
      działka ponad 5 ha do prywatyzacji można zwiększyć i ilość budynków i ilość ziemi budowlanej.
      i to kosztuje 60 000 $.
      Do końca roku możemy dla tego gospodarstwa zarejstrować ok 400 ha ziemi max.
      cena rejstracji to 300-350 $ za ha.
      Jest możliwość w następnym etapie prywatyzowania ziemi ornej.
      Pozdrawiam
      Grzegorz Bajster
      +380674641803
      Kontakt również poprzez aplikacje Viber i WhatsApp























      WhatsApp Video 2018-07-13 at 12.02.27.mp4



    • Przez nowa11
      Otrzymałam od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ursusowski289
      Otrzymałem od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ChiquitaB
      Witam. w 2016 roku żona otrzymała darowizną gosp rolne o pow. 15ha, jako że sytuacja zmusza nas do zaniechania prowadzenia gosp dalej i jego sprzedaży. Moje pytanie, czy możemy sprzedać ziemie na powiększenie innego gosp. bez żadnych konsekwencji i płacenia podatków? Żona nabyła gosp przed zmianą przepisów w 2016
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj