Zaloguj się, aby obserwować  
newhollandt6

Ceny ziemi 2013

Polecane posty

hubertuss    4653

kozulek2 - ile jesteś w stanie kupić ziemi za 50tys/ha?

 

To jest dobre pytanie, które pokazuje jak bardzo wielu, w tym autor nie rozumie tej rzeczywistości. Tak jak napisał kuzaj63. Jedym będzie wiecznie za drogo inni bedą kupowali. Po jakims czasie ci kręcoący nosem obudzą się z przysłowiową ręką w nocniku. A tak jak ktoś napisał chyba strone wcześniej "krowiarz" kupi po 50 tys. Tak samo jak ten co sytematycznie kupował latami. Jeśli ma głowe na karku i się latami rozwija. 50 tys za ha dla niego nie będzie drogo. Dodam, że po otwarciu rynku ziemi dla rolników zagranicznych nasze ceny będą dla nich smiesznie niskie. Poszukajcie sobie ceny ziemi w anglii czy holandii. Myslicie, że u nich złoto na polu rośnie. Ceny zbóż też podobne.

Ci co nie kupią po latach bedą jak ci protestujacy w tv chyba z zachodniopomorskiego. Wypadli z obigu i po latach zobaczyli, że ich nie stać. Protestują, aby ziemia była tańsza. Tyle, że mamy wolny rynek i kupuje ten kto płaci więcej. Maja nowe ciagniki a nie mają czego uprawiać.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozulek2    228

kozulek2 - ile jesteś w stanie kupić ziemi za 50tys/ha?

Co to jakiś konkurs? Co z tego jak bym chciał i mógł z 10 ha kupić jak nie ma gdzie ...grunt powyżej 10 km od gosp. mnie nie interesuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solek01    208

Mam na sprzedaż dwa kawałki pola 1.12ha i 1.41ha i nie wiem ile realnie za to cenić. Dodam że grunty klasy 3 tylko nie pamiętam "a" czy "b" położone w województwie podkarpackim, powiat jarosławski, gmina Radymno. Według średnich cen ANR dla woj podkarpackiego to jest pomiędzy 17-18tyś zł. czy jest to realna cena? Sprzedaję bo mam ok 20 km do tych pól i nie chce mi się tyle jeździć jakby ktoś pytał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Dowiedz się jakie ceny w okolicy są. Daj ogłoszenie z troche wyższą ceną. nie bedzie chetnego to zawsze obniżyć możesz. No chyba, ż ci się spieszy to możesz zrobic okzje cenową. Napewno ktoś kupi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankes123    6

w polsce taka droga ziemia a w ukrainie ziemia otłogiem lezy i tam dobra ziemia jak tak bedzie ziemia drozec to na ukrainie mozna zaczac uprawiac i musi ziema ztaniec wogóle polska mogła nie wchodzic do tej zasranej unii bo unia to zło a nie lepiej było przed unią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankes123    6

np wejdż w jakis dział w jakim chcesz zadac pytanie np ceny płodów rolnych i srodkow produkcji i wchodzisz tam i masz u góry dodaj nowy temat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Zapytać możesz w kazdym temacie tak jak piszesz teraz. Fajnie było by gdyby twoje pytanie dotyczyło zawartości tematu/było z nim zgodne. Inaczej możesz mieć problemy z moderatorami tj kary. Poszukaj tematu, który cie interesuje i zadaj tam swoje pytanie. Proste jak drut.

Co do ukrainy poczekajcie jescze kilka lat zobaczycie czy tak tanio bedzie. Tam narazie sytuacja polityczna jest nie pewna. Jak się z czasem unormuje kapitał z zachodu tam ruszy. Znam ludzi z polski co już dzierżawią tam ziemie. Kupić nie mogą, bo chyba narazie prawo nie pozwala tamtejsze, na zakup ziemi ludziom z zagranicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koma666    162

ciekawe co powiedza naiwniacy kupujacy droga ziemie jak kochani politycy podatek katastralny wprowadza, ma byc 1% na rok od wartosci nieruchomosci :)

myslicie ze po co ta ziemia teraz drozeje ? a no po to zeby mozna było naliczac ten podatek od jak najwiekszej wartosci

a wtedy od razu ziemia potanieje, taki mały szczegół a tak wiele zmienia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mieszkam w podlaskim okolice Brańska. Przeciętnie za ha płaci się ok 40 tys/ha. <_< Rekord jaki padł to 240tys/ha :o ale to była wyjątkowa sytuacja. Najsmieszniejsze jest to ze podobnie jak u niektórych z was nie ma chettnych do sprzedaży. Za dzierżawe płaci się 500-1000 zł + dopłaty. W 1ha pszenycy wsadziłem 2300zł. sprzedaję jutro po 700 zł. Plon to troche ponad 3t/ha bo ziemie są bardzo chu**we czyli zyskam 2100 zł. :blink: :blink: :blink:

 

I może mi ktoś powiedzieć czy to się kiedyś skończy?? :blink: Bardzo proszę o odpowiedzi ale to naprawdę bardzo bo zastanawiam się w którą stronę się udać :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szarywilk    90

szczegół nie szczegół- gdyby nie programy unijne (m in. peferencyjne kredyty na zakup ziemi ) i 2 lata zbyt wysokich cen - były spokój - ludzie sie zachłysnęli - teraz będzie czkawka - nie porównujcie proszę cen ziemi w polsce i w holandii - porównajcie w byłych ddr-ach i jak ktoś mi wytłumaczy że przyjedzie Niemiec zapłaci za ziemie więcej jak w dawnych dd-rach żeby brać połowę mniejsze dopłaty i podlegać idiotycznym polskim przepisom to po prostu śmiechem zabijam. Ale każdy może sie pocieszać jak chce - kwestia kiedy zacznie liczyć - jak już sie agencja przywali że nie ma wystarczająco ha - czy dopiero jak komornik sprzeda po 10 tys. za ha ...... i starczy ledwie na zobowiązania ..... na razie ceny płodów rolnych są jeszcze ludzkie - ale oby nie wróciły na dłużej te z przed paru lat..... - głupio tak życzyć komuś klęski - ale tylko permanentne klęski na świecie dają wysokie ceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankes123    6

no to po co niemcy tak w szczecinie wykupuja ziemie poprzez słupy ? niestety chca wykupic polske po co nam byla ta unia hyba tylko po to zeby obcy polske wykupili

Edytowano przez jankes123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szarywilk    90

prawda jak to pięknie patriotycznie brzmi - a gdzie byli ci rolnicy z pod szczecina 20 lat temu - jak nie miał kto dzierżawić ziemi - co robili przez 20 lat jak Niemiec czy holender dzierżawił często dokładając - a obudził się jak nagle pieniądze można było przez dwa lata zarobić. I juzia blokować wykup ziemi firmie bo ja 20 lat temu się nie zdecydowałem . Muszą oddawać 30 procent przy wykupowaniu to sobie odkupują na pracownika na wolnym rynku bo nie chcą zmniejszać gospodarstw - a ci słupy niemcy - boże krzyżacy - zamiast powtarzać sobie - jaki ja głupi byłem że ziemi po 2 tysiące nie kupiłem- jak leżała odłogiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marasp    7

Ceny o jakich piszecie 10-20-30 tys zł/ha i uważazie że są cenami wysokimi to powiem tylko tyle że u nas w okolicy (powiat Opole Lubelskie) w regione typowo sadowniczym, hektar ziemi niezależnie czy jest to pole czy sad to ceny zaczynaja sią praktycznie od 50tys w górę i długo na kupca nie trzeba czekać. Podaż ziemi bardzo mała, wręcz znikoma. A Ci z zachodniopomorskiego zamiast kupować ciągniki po 300tyś mogli kupować ziemie jak mieli okazję po 10tys, za jeden traktor mieli by 30ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Najpierw trzeba wziąć pod uwagę kto płaci owe 50 tys i dla kogo nie opłacalny a jedynie możliwy jest taki zakup. Kupno 10ha po 50tys dla gospodarstwa 20ha = bankructwo dlatego jęczenie kozulka2 o tym jaka to wspaniała inwestycja - kupno drogiej ziemi - to zwykłe pocieszanie się bo pewnie już nie raz przepłacił. Wsadzić pół miliona złotych aby co rok "zyskiwać" ok 20 tys zł (zakładam ziemię 4-5 klasy) mija się z celem. Odsetki od kredytu, inflacja, ryzyko nieurodzaju i słabych cen... Wszystko musi mieć sens a na drogie zakupy może sobie pozwolić jedynie obszarnik. Dla przeciętnego rolnika 50 tys to kupa kasy a sytuacja mu się nie polepszy jak zakupi 1ha nędznej ziemi...

 

 

Niemiec czy Holender nie poleci do Polski płacić po 100tys za grunt i sprzedawać pszenicę po 600zł, rzepak po 1300 a ziemniaki po 200zł za tonę. U nich są sensowne przepisy odnośnie badań Fito i kasę na ziemniakach trzepią a u nas tyra się za połowę ceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozulek2    228

PAWELOL111-Zawsze jak kupowałem a kupiłem 40 ha przez ostatnie 20 lat słuchałem tego rodzaju głupoty co Ty wypisujesz teraz .. .ostatni zakup 2006 5 ha za prawie 70 tys -nikt nie dawał nawet połowy i tylko lament że się nie zwróci(sprzedający z miasta cenił tyle i ani grosz mniej)-dziś pole warte cztery razy tyle ,mało tego 40 tys pobrałem samej dopłat obszarowej za te 7 lat ;) ...wróżyć z fusów i pisać głupoty to każdy potrafi , sam nie umiesz nie potrafisz nie doradzaj innym . ..pierwsza działka jaką kupiłem miała 22 ha i wierz mi nawet nie napisze za ile bo nie chce drażnić ludzi którzy teraz płacą za pole po 50 tys...więc teraz jak bym wybulił po 50 tys to i tak srednia cena jaką zapłacę będzie śmieszna -nie rozumiesz nie oceniaj bo to żenujące jest co wymyślasz nie mając żadnej wiedzy w temacie -skończ te wróżby i domysły bo to bez sensu.

Edytowano przez kozulek2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hereford    18

50? Tyś za ha ? ,!!!,!,!,!!! Ja sprzedam po 45 tyś tylko całość 400 ha od ręki jutro . Są chętni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
90daniel    15

ludzie coś słabo się u was bija o cenę :D U mnie w zeszłym roku 5h ziemi I klasy poszło po 85tys za hektar. Gdyby było wiecej to wiecej by facet kupił zwykły gospodarz. W sasieniej wsi bedzie przetarg a ARR i ludzie od roku już się licytują bo chcą kupować. Ostanio obiło się o uszy że 120tys jeden krzyczał że da. U mnie jest głód ziemi w okolicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
90daniel    15

nie porównuj budowlanej do rolniczej i tym bardziej z takimi widokami jakie tam macie. Ja się wcale nie dziwie że tak drogo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leonardo1    1

ale rolnicze też są dużo droższe, powyżej średniej krajowej! za 1 ha w dobrym położeniu trzeba zapłacić koło 100 tyś zł a u nas klasa ziemi IV,V i VI :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Fugeo
      Cześć
      Mam pytanie jak to jest ze sprzedażą ziemi po sprawie spadkowej? Osoba A założyła sprawę i finalnie sąd przyznał ziemię właśnie tej osobie. Teraz ta osoba chce ją sprzedać. Czy jest jakiś okres "karencji" tzn zakaz sprzedaży przez okres iluś tam lat czy może od razu ją sprzedać?
    • Przez Gregor55
      Gospodarstwo rolne kilkanaście km od granicy z Polską
      Baza to cztery obiekty w różnym stanie technicznym
      1. stan bardzo dobry ponad 1000 m2 konstrukcja żelbetowa wysoka obiekt suchy
      2. suszarnia ok 500 m2 wysoki żelbet stan b dobry
      3. stajnia cegła + żelbet średni do remontu ponad 1000 m2
      4. stajnia cegła + żelbet zły do remontu ponad 1000 m2
      działka ponad 5 ha do prywatyzacji można zwiększyć i ilość budynków i ilość ziemi budowlanej.
      i to kosztuje 60 000 $.
      Do końca roku możemy dla tego gospodarstwa zarejstrować ok 400 ha ziemi max.
      cena rejstracji to 300-350 $ za ha.
      Jest możliwość w następnym etapie prywatyzowania ziemi ornej.
      Pozdrawiam
      Grzegorz Bajster
      +380674641803
      Kontakt również poprzez aplikacje Viber i WhatsApp























      WhatsApp Video 2018-07-13 at 12.02.27.mp4



    • Przez nowa11
      Otrzymałam od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ursusowski289
      Otrzymałem od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ChiquitaB
      Witam. w 2016 roku żona otrzymała darowizną gosp rolne o pow. 15ha, jako że sytuacja zmusza nas do zaniechania prowadzenia gosp dalej i jego sprzedaży. Moje pytanie, czy możemy sprzedać ziemie na powiększenie innego gosp. bez żadnych konsekwencji i płacenia podatków? Żona nabyła gosp przed zmianą przepisów w 2016
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj