Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ceny ziemi 2013

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
1621 odpowiedzi na ten temat

#1341 Share a8185

a8185

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja
    Hodowla bydła

Napisany 04 grudzień 2013 - 08:06

Ceny ziemi 2013 a co ma ziemia rolna na jakimś wypi*dowie do ziemi w centrum miasta

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ceny ziemi 2013 Dzisiaj, 07:09
  •  

#1342 Share strzechu

strzechu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 579 postów

Napisany 04 grudzień 2013 - 08:58

Ceny ziemi 2013

Sprzedano 400 ha w centrum miasta pod inwestycje. 6 firm podbiło cenę do ponad 11 milionów. I jak tu ma się do tego ziemia rolna po 90 tys/ha? :)

Coś chyba nie bardzo -albo cena albo obszar ,bo po 27,5k zł/ha to się dziwię że żaden rolnik tego nie wziął.

#1343 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7800 postów

Napisany 04 grudzień 2013 - 09:11

Ceny ziemi 2013 400 ha w centrum? w którym to mieście? Niektóry miasta tyle mają.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1344 Share MariuszE38

MariuszE38

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 299 postów

Napisany 04 grudzień 2013 - 09:29

Ceny ziemi 2013 53ha w centrum a reszta to przez całe miasto się ciągnęła. Nie wiem, czy cena czy obszar nie taki, ale sam się zdziwiłem, że tak tanio poszło a za rolną dają po 90 tys :D ale tak pani redaktor dziś w radiu rano podała.

#1345 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1911 postów

Napisany 04 grudzień 2013 - 10:38

Ceny ziemi 2013 Ja też obdzwoniłem parę banków to odechciało mi się kredytów i zakupu ziemi...złodzieje i tyle. W ogóle u nas jakoś ostatnio nie biją się tak o ziemie jak kiedyś, chyba że lepsze większe kawałki albo sąsiednie, a kiedyś to brali nawet ogródki przydomowe i uprawiają to ciągnikami 200km :lol:. U nas się przyjęło, że wołają po 30tys za ha (choć sam sprzedający mi mówił że ceny spadły ostatnio) co ciekawe nie ważne jakiej klasy (IIIb w dół bo innych nie ma) i sporo kawałków czeka na chętnych co kilka lat temu było nie do pomyślenia. Już nawet miejscowi potentaci kręcą nosem i co najwyżej w dzierżawę mogą wziąć. Ja akurat mam możliwość kupna 3ha po 30tys IIIb i chyba zacisne pasa i kupie to bez złodziejskich kredytów bo pasuje kawałek. Nie wiem jak można płacić po 90tys za ha przecież to za życia kupującego się nie zwróci, jeśli oczywiście zakłada się tylko uprawę rolną bo jako inwestycje kapitału to pewnie tak. Żeby tylko za parę lat się nie okazało że ta bańka spekulacyjna pęknie jak zmniejszą albo w ogóle wycofają dopłaty. Zresztą taka sama sytuacja jest z cenami na maszyny rolnicze wszystko zawyżone o połowę jak nie więcej. Zresztą ja tam nie wierze że zwykli rolnicy tyle płacą za ziemie, prędzej biznesmeny albo "słupy"

Edytowany przez grego, 04 grudzień 2013 - 10:51.

#1346 Share MariuszE38

MariuszE38

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 299 postów

Napisany 04 grudzień 2013 - 11:53

Ceny ziemi 2013 No płacą po tyle, ale poczekamy, aż się obudzą. Niedaleko mnie już jeden tyle dał a teraz wszyscy czekają aż go sprzeda komornik, bo zaczyna już cienko śpiewać, a kredyty trzeba spłacać....

Edytowany przez MariuszE38, 04 grudzień 2013 - 11:54.

#1347 Share Bolo21

Bolo21

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 04 grudzień 2013 - 17:56

Ceny ziemi 2013 Węszą gdzie autostrada, rurociąg to i płacą po 90, wyrywni na przetargach tak do 60, jeszcze trzeźwo myślący.

#1348 Share koma666

koma666

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 902 postów

Napisany 04 grudzień 2013 - 18:16

Ceny ziemi 2013 ja tam uwazam ze to juz ostatni unijny budzet, po roku 2020 (jak nie wczesniej) skonczy sie wariatkowo z ziemia po absurdalnych cenach

#1349 Share damian83

damian83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 315 postów

Napisany 04 grudzień 2013 - 19:19

Ceny ziemi 2013 kredyt jest i raczej będzie
http://www.tvr24.pl/wideo-205-473.html
...zadużo kasy i wolnego czasu = porabane w głowie ROLNICTWO chroni mnie przed jednym i drugim...

#1350 Share Agrest

Agrest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 685 postów

Napisany 04 grudzień 2013 - 21:45

Ceny ziemi 2013 Zadam pytanie, które może dla wielu okazać się głupie ;) - do jakiej odległości od miejsca zamieszkania działka jest dla Was warta zakupu? Bo niestety jest tak, że koło budynków ziemi kupić nie można. Czy 5 km to dużo czy mało? (oczywiście w moim rejonie można mówić bardziej o kupnie arów niż hektarów)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1351 Share PATr

PATr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1625 postów

Napisany 04 grudzień 2013 - 22:14

Ceny ziemi 2013 To zależy, jak jest droga asfaltowa to i do 10km mozna sie pokusic ale co innego jak trzeba sie po dolach tluc

#1352 Share a8185

a8185

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja
    Hodowla bydła

Napisany 04 grudzień 2013 - 23:39

Ceny ziemi 2013 @Agrest jak masz kupic 0,3 ha to sobie odpusc a jak wiekszą ilość to jak najbardziej. ;) Ja połowe gospodarstwa mam 10 km od domu, nie jest to najszczesliwsze rozwiązanie ale co zrobić jak blisko ziemi brakuje :huh:

#1353 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3827 postów

Napisany 04 grudzień 2013 - 23:49

Ceny ziemi 2013 5 km do działki 5ha można jechać. A najlepiej 7-8ha. Wtedy mamy niemal dzień koszenia kombajnem - jedna jazda na pole. Ciągnik szybszy to łatwiej.

#1354 Share szejk2

szejk2

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, polityka, historia, ekonomia, technologie, zagadnienia popularnonaukowe, otaczający świat...

Napisany 05 grudzień 2013 - 00:32

Ceny ziemi 2013

kredyt jest i raczej będzie
http://www.tvr24.pl/wideo-205-473.html

W telewizji to ładna bajera, a wniosek 7 tydzień leży bez odpowiedzi?!

#1355 Share wolowik

wolowik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 391 postów

Napisany 05 grudzień 2013 - 09:08

Ceny ziemi 2013 Ceny ziemi podbijają fundusze inwestycyjne z którymi żaden rolnik nie jest w stanie konkurować ilością gotówki. Jest o tym artykuł na pewnym portalu. Kupują najatrakcyjniejszą ziemię i za odpowiedni czynsz ją dzierżawią. Pieniądze mają ze źródeł pozarolniczych więc opłacalność produkcji z danych kawałków jest tylko jednym z czynników które decydują o cenie ziemi. Tam jest liczona bezduszna stopa zwrotu inwestycji. Żaden rolnik nie jest w stanie zaproponować wyższych cen za duże powierzchnie ziemi bo skąd miałby mieć na to pieniądze? Z produkcji gdzie opłacalność często gęsto balansuje na granicy? Nawet Ci co mają po 1000ha nie mają tyle wolnej gotówki bo bardzo często są umoczeni w duże kredyty...Po prostu obecnie wygrywa ten kto ma dostęp do tańszego pieniadza. Pieniądz z rynku jest najtańszy. Pieniądz z banku czy handlu nie mówiąc o pieniądzu z produkcji jest pieniądzem najdroższym więc już na starcie przegrywa się konkurencję z takimi funduszami.....

#1356 Share Taurus83

Taurus83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1162 postów
  • Zainteresowania:RWD

Napisany 05 grudzień 2013 - 12:06

Ceny ziemi 2013

Pieniądz z banku czy handlu nie mówiąc o pieniądzu z produkcji jest pieniądzem najdroższym więc już na starcie przegrywa się konkurencję z takimi funduszami.....

pienądz to pieniądz. nie ma tańszego i droższego. ma taką samą wartoś z każdego źródła w danej chwili. co innego pozyskanie go z jakiegoś źródła(produkcja śrubek, handel drzewem, szycie skarpetek, kredyt) chodzi o stope zwrotu kapitału. czyli wkładamy 100 000 a wyciągamy na czysto 28 000 czy np 32 000. dziwnych rzeczy cę w szkole uczyli...piszesz o bezduszności. to się nazywa matematyka albo raczej rachunkowość. niestety wiele osób nie potrafi liczyć. ja też. musiałem zlikwidowac produkcję zwierzęcą bo była poprostu nieopłacalna w warunkach mikro i makroekonomicznych w jakich funkcjonowała. gdym wszytko dobrze policzył to może wogóle bym jej nie zaczął ale nie miałem jeszce wtedy doświadczenia i zagrały...emocje, którymi kierują się ludzie między innymi przy kupnie ziemi. bo sąsiad, bo wujek, bo tamten bo ten...

wracając do tematu to w tym roku kosił u mnie zboże taki rolnik a w zasadzie jego syn co mają 500ha i niektóre pola mają nawet po 40 km od "bazy".. przy wydajności 10 t pszenicy jest to nie lada wyzwanie w żniwa ale koleś ma kilka ciągników z dużymi przyczepami i kilka zaprzyjaźnionych rolników, którzy pomogą i spokojnie dają rade.

#1357 Share koma666

koma666

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 902 postów

Napisany 05 grudzień 2013 - 12:34

Ceny ziemi 2013 filantrop
duza miałes ta produkcje zwierzeca jesli mozna zapytac ?
z tego co gdzies widziałem to chyba było bydło opasowe

poza tym zgadzam sie z toba co do postu powyzej
wg. mnie to interes zaczyna sie jak mamy zysk na poziomie ok 10% zainwestowanego kapitału rocznie, zakładjac ze inflacja realna jest ok 4% mamy i tak ładny zysk

wracajac do ziemii, to jezeli ktos płaci 50 tys/ha to powinien miec roczny czysty zysk z tego 1ha 5 tys, oczywiscie watpie w to zeby to sie udało :D
wtedy taki delikwent widzac ze to marny interes wmawia całemu swiatu ze pozostała czesc gospodarstwa pracuje na ten nowy 1ha i sie zwraca :D , pomija fakt ze taka inwestycja jest kompletnie poroniona i nie rentowna, no ale to wynika własnie z edukacji ekonomicznej polaków a raczej jej braku

oczywiscie jak ktos ma duze stado krów dojnych to tego nie odczuje kupujac 1ha za 50 tys, mimo to uwazam ze płacic np. 50 tys/ha jest marnym interesem w dzisiejszej sytuacji

Edytowany przez koma666, 05 grudzień 2013 - 12:44.

#1358 Share wolowik

wolowik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 391 postów

Napisany 05 grudzień 2013 - 12:48

Ceny ziemi 2013 @filantrop oczywiście masz rację że każda jednostka wartości piniądza ma w zasadzie tą samą wartośc , mi chodziło bardziej o koszt pozyskania tego pieniądza. Fundusze pozyskuja go z rynku pieniężnego gdzie jest najtańszy, kredyt w banku już jest droższy natomiast wypracowanie zysku w działaności gospodarczej który mógłby byc zainwestowany (czyli taki sposób kreacji pieniądza na inwestycje) jest najdroższą opcją. Zresztą to już zagadnienia dla ekonomistów. ;) W każdym razie nie jesteś w stanie konkurować o ziemię z funduszami inwestycyjnemi bo nie masz szans zgromadzić tyle gotówki co one i tyle.

Edytowany przez wolowik, 05 grudzień 2013 - 12:51.

#1359 Share RYZYNH

RYZYNH

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 188 postów

Napisany 05 grudzień 2013 - 14:34

Ceny ziemi 2013 50tyś/ha to jeszcze można dać zależy jaka ziemia i jak rozłożysz to na 15 lat to musisz mieć zysk ok 4tyś/ha co w tamtym roku było normalne a w tym przy lepszych plonach też do osiągnięcia.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1360 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1911 postów

Napisany 05 grudzień 2013 - 16:32

Ceny ziemi 2013 To pogratulować takich zysków, wynika z tego że np 30h gospodarstwo dało by miesięczny zysk na poziomie 10tys zł :o nie mówiąc o większych gosp.,żyć nie umierać. Chyba że kolega pomylił zysk z przychodem bo ten się właśnie kształtuje gdzieś w okolicach 5tys. Pozwoliłem sobie zaglądnąć na przykładowe kalkulacje z ODR i na wrzesień 2013 zysk z 1ha pszenicy wychodzi gdzieś w okolicach 400zł czyli jakieś 10 razy mniej niż koledze wyżej, niech nawet będzie to nieco zaniżone ale na pewno nie więcej jak kilkanaście kilkadziesiąt procent bo inaczej by się ośmieszali. Oczywiście większe gospodarstwa produkują taniej ale nie wydaje mi się aby 10krotniej.
Pierwsza lepsza kalkulacja z internetu, ale dla pewności sprawdziłem kilka i wygląda podobnie:
http://w-modr.pl/fil...ima_09.2013.pdf