Zaloguj się, aby obserwować  
newhollandt6

Ceny ziemi 2013

Polecane posty

Gość   
Gość

to załatw 1000 ha :) i sie przeprowadzam :)

 

Ja jestem skromniejszy od kolegi my wystarczy 100 :D może być nawet w 4-5 kawałkach :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vladoo1    9

przy sredniej cenie Gusoskiej 27 tys kupować po 15 to mozna na komercyjny kredyt nawet brac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

To @maniek33 załatw mi tak ze 100-150ha w takiej cenie jak mówisz i kupuję. Bo taką cenę u mnie osiągnąć to jak znaleźć uran na polu z ziemniakami.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darekpol    13

Ale 100 tys. za hektar to są skrajności i incydenty. Nigdzie nie jest ziemia taka droga. Mogło się tak wydarzyć na przetagru, jakieś emocje i.t.d. Cena ziemi to taka jaką średnio dają rolnicy, lub inwestorzy w danym rejonie. Skoro na prawdę u kogoś jest po 100 tys. nad czym się zastanawiasz? Zakładając 40 ha - 4 mln zł. To bez problemu można kupić w innym rejonie ponad 100 ha z zabudowaniami słabszej klasy gruntów. Tylko ile ma to wspólnego z rzeczywistością? Proponuję samemu dać ogłoszenie i podać cenę 80 tys za ha (promocja) a zobaczycie, czy ktoś chociaż zadzwoni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

40 ha w 30 kawałkach 80/ha super okazja polecam :lol: :lol: :lol: Już dodaje na allegro :P

 

A wiec jezeli ktoś mi znajdzie takiego kupca i ziemie po 15/ha w kilka kawałkach (<10) obiecuję odpalić 1 mln zł. B) W 100 % mowie poważnie

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

To w moim wypadku jesli mam krowy. To za 10ha po 80 tys mam 8000 ton gotowej kukurydzy. Przy tej produkcji ktora mam to na 10 lat gotowa pasza:p bez nakladow bez ryzyka.

 

Ceny sa nieadekwatne do zysków. Majac 2 tys rocznie z ha potrzeba 40 lat zeby wie zwrocilo a co dopiero na niej zarobic. A przez te 40 lat w kazdy ha conajmniej 100 tys trzeba wlozyc zeby wyciągać co roku 2tys.

 

Czasami mysle ze niektorym umiejętnośc liczenia rolnictwo zabrało

 

Wysyłane z mojego GT-P3110 za pomocą Tapatalk 2

 

 


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr1980    2

100 tyś. za ha jest możliwe szczególnie na Dolnymśląsku na zachód od Odry tam nawet są i droższe dlatego szykuję się do kupna gospodarstwa w woj. Opolskim ostatnio na przetargu znajomy który ma dość duże gospodarstwo w Dolnoślaśląkim kupił 50 ha po 85 tyś za ha. Dosłownie 20 km. od mojej miejscowości już ceny są normalne w granicach 10 tyś. za ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ton16    4

U mnie w zeszłym roku było ponad 200 ha do sprzedania, 5 kawałków obok siebie, dobra lokalizacja, dojazd do każdego kawałka drogą asfaltową. Najwyższa cena za ha to była około 40 tyś. zł. Prawie wszystko kupiła jedna osoba. Udało nam się wydrzeć przy ogromnym szczęściu kawałek 40 ha za niecałe 24tyś. zł/ha. Klasa ziemi to III/ IV. Ziemia była sprzedawana przez ANR, woj. dolnośląskie. Obecnie poniżej 20 tyś. u mnie się raczej nic nie kupi dobrego, ale są i narwańcy co chcą w dalszej okolicy i po 50, 60 czy 80 tyś. za ha a co najgorsze, znajdują się osoby które tyle płacą, przez co spirala się coraz bardziej nakręca. A potem widać smutne tego efekty, jak muszą sprzedawać wszystko (plony, maszyny, samochody) by tylko spłacić kredyt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matek1810    13

z jakich gmin wsi jestescie na dolnym śląsku ?? ja jestem z gminy skarbimierz powiat brzeski woj Opolskie u nas ziemi poniżej 40tys za ha nie kupisz w obrocie prywatnym a z agencji od 50 do 75tyś/ha

Edytowano przez matek1810

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ton16    4

Ja mieszkam na styku powiatu bolesławieckiego, lubańskiego i lwóweckiego, jeszcze za mniejsze kawałki cenę można wynegocjować w miarę realną, sam ostatnio kupiłem po 20 tys. zł/ha , miedza w miedze z moim polem. Lecz jeżeli już chodzi o duże kawałki to tak, cena zaczyna się od 40 tyś. zł i kto da więcej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seremiak    1

Dziwne że kolega piotr1980 pisze ze w opolskim ziemia jest tansza? Ja tu mieszkam i ceny u nas od 60 do ponad 100tys/ha, a i tak ciężko kupić coś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

U mnie jest podobnie. W powiecie ceny sa od 12 do 40tys:p roznica 15km

 

Wysłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2

 

 


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzechu    254

dzisiaj wylicytowane od agencji 8 i pół ha <RIIIb-2,28,RIVa-3,33,RIVb-2,27,RV-0,69, RVI-0,05>prostokąt przy drodze krajowej z planem ZP usług-prod . za 35tys/ha netto . woj.Łódzkie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr1980    2

z jakich gmin wsi jestescie na dolnym śląsku ?? ja jestem z gminy skarbimierz powiat brzeski woj Opolskie u nas ziemi poniżej 40tys za ha nie kupisz w obrocie prywatnym a z agencji od 50 do 75tyś/ha

 

Ja z Oławy

 

Dziwne że kolega piotr1980 pisze ze w opolskim ziemia jest tansza? Ja tu mieszkam i ceny u nas od 60 do ponad 100tys/ha, a i tak ciężko kupić coś

 

Ja pisząc o Opolskim miałem na myśli za Odrą tereny Lupszy i dalej. Zauważyłem tą prawidłowość że od Odry na zachód drożej ziemia się płaci a w drugą stronę w stronę centralnej polski ceny idą w dół.

Edytowano przez piotr1980

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad451    3

@konrad451 na Twoim miejscu od razu bym dokupil ze 30 ha :D

 

nie bede tak szalal na razie :D 5 ha w tym roku kupilem i wystarczy na razie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matek1810    13

tam gdzie ceny ziemi są w granicach 20-40tyś/ha kupujcie ile wlezie bo do was też dojdą ceny ponad 50tys jak bym wiedzial ze tak bedzie u nas to bym kupował kazdy kawałek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

bzdura dojdzie albo i nie dojdzie, a pozatym predzej za pare lat to wszystko piep**nie niz wzrosnie <_< Kupno ziemi - OWSZEM ale w rozsądnych granicach.

 

Ceny w konkretnych regionach nie mają się ni jak do całej sytuacji jaka teraz panuje. Moj dziadek kilkadziesiąt lat temu gdy ziemia chodziła w cenie dwóch swin zaplacił 50 tys za 2 ha. Dzisiaj to nie przeraża ale kiedyś to był szok. Ziemia była przy domu, bardzo pasowało i w dodatku rósł następca. Powiecie głupi i liczyć nie umiał otóż nieprawda, bo mógł to spłacić mlekiem i jajkami, a ziemia jest do dziś. Teraz tez są takie pojedyncze sytuacje. A oprócz nich ma miejsce wykup ziemi przez "nierolników", który równie dobrze winduje ceny. :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sajgon    12

Jak ja zazdroszczę tym co mają w swoich okolicach ziemię po 100 tyś. Żeby u mnie tak było to od razu sprzedałbym swoje 80ha. Rozwiódłbym się z żoną. Znalazłbym sobie młodszą kobietę. Żyłbym z odsetkek z lokaty.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25631

Jak cwana żona to może Cię z tych 80ha wysadzić. A Tobie załatwi miejsce w DPS-ie ze starszą pielęgniarką na etacie :D

Edytowano przez Agrest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Fugeo
      Cześć
      Mam pytanie jak to jest ze sprzedażą ziemi po sprawie spadkowej? Osoba A założyła sprawę i finalnie sąd przyznał ziemię właśnie tej osobie. Teraz ta osoba chce ją sprzedać. Czy jest jakiś okres "karencji" tzn zakaz sprzedaży przez okres iluś tam lat czy może od razu ją sprzedać?
    • Przez Gregor55
      Gospodarstwo rolne kilkanaście km od granicy z Polską
      Baza to cztery obiekty w różnym stanie technicznym
      1. stan bardzo dobry ponad 1000 m2 konstrukcja żelbetowa wysoka obiekt suchy
      2. suszarnia ok 500 m2 wysoki żelbet stan b dobry
      3. stajnia cegła + żelbet średni do remontu ponad 1000 m2
      4. stajnia cegła + żelbet zły do remontu ponad 1000 m2
      działka ponad 5 ha do prywatyzacji można zwiększyć i ilość budynków i ilość ziemi budowlanej.
      i to kosztuje 60 000 $.
      Do końca roku możemy dla tego gospodarstwa zarejstrować ok 400 ha ziemi max.
      cena rejstracji to 300-350 $ za ha.
      Jest możliwość w następnym etapie prywatyzowania ziemi ornej.
      Pozdrawiam
      Grzegorz Bajster
      +380674641803
      Kontakt również poprzez aplikacje Viber i WhatsApp























      WhatsApp Video 2018-07-13 at 12.02.27.mp4



    • Przez nowa11
      Otrzymałam od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ursusowski289
      Otrzymałem od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ChiquitaB
      Witam. w 2016 roku żona otrzymała darowizną gosp rolne o pow. 15ha, jako że sytuacja zmusza nas do zaniechania prowadzenia gosp dalej i jego sprzedaży. Moje pytanie, czy możemy sprzedać ziemie na powiększenie innego gosp. bez żadnych konsekwencji i płacenia podatków? Żona nabyła gosp przed zmianą przepisów w 2016
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj