Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ursus C-360 remont ZDJĘCIA

96 odpowiedzi na ten temat

#1 Share UrsusFan1222

UrsusFan1222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 290 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze,brunetki,muzyka klubowa

Napisany 16 grudzień 2013 - 21:29

Witam wszystkich, chciałem przedstawić jak wygląda remont ursusa krok po kroku. Nie posiadam wszystkich zdjęć, z resztą nie było by się czym chwalić, bo ciągnik w fazie początkowej wyglądał jak ''złomek''. Do założenia tematu zainspirował mnie kolega @ Vitoma którego serdecznie pozdrawiam, poniżej kilka zdjęć.

Edytowany przez UrsusFan1222, 16 październik 2015 - 10:13.

W życiu nie można mieć wszystkiego :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ursus C-360 remont ZDJĘCIA Dzisiaj, 12:02
  •  

#2 Share Rolnik2517

Rolnik2517

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 266 postów

Napisany 16 grudzień 2013 - 21:36

Ursus C-360 remont ZDJĘCIA to jest 3p i jaki koszt skrzyni ????

Edytowany przez Rolnik2517, 16 grudzień 2013 - 21:36.

#3 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2392 postów

Napisany 16 grudzień 2013 - 21:51

Ursus C-360 remont ZDJĘCIA A co to za różnica czy to 3p czy c 360 skrzynie są ta same a to jest akurat c 360

#4 Share UrsusFan1222

UrsusFan1222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 290 postów

Napisany 16 grudzień 2013 - 22:13

Skrzynia biegów została wymieniona w całości, skrzynia po generalnym remoncie, czyli piaskowanie obudowy, wymiana wszystkich wałków oraz kół. Ze starego ciągnika zostały silnik, most, zwolnice, korpus podnośnika. Zwolnice, po rozebraniu okazało się że jedna zwolnica jest od C-360, druga 4011, nowe koła 55 zębów i półosie 12 zębów. W jednym kole zwolnicy ktoś kiedyś regenerować ząb za pomocą spawarki, w efekcie czego ''hałasowało'' na wstecznym, półoś też miała wykruszony ząb. Prawdopodobnie kiedyś w zwolnicy wysypało się łożysko i narobiło ''bigosu''. W tylnym moście duży luz w mechanizmie różnicowym, nie dało rady go reanimować, wymieniony kompletny. Standardowo hamulce (których nie było), nowy bęben, szczęki, taśmy, cylinderki i tak dalej. Co do podnośnika, to tylko przegląd mycie, wymiana podkładek alu, czyszczenie zapchanego filtra oleju.

W przypadku sprzęgła które ciężko chodziło, nowe tarcze, łapki, sprężynki, kołki inne drobne części koszty zamknęły się okolicach 300-400 zł o ile dobrze pamietam

Otwór pod wałek pedałów okazał się lekko podrobiony, poprawka rozwiertakiem (bodajże na 26 mm), nowy wałek napawany.

@ Rolnik2517 umknął jeden cylinder to popularna czwórka, wszystkie nowe koła i wałki (skropol), łożyska FŁT Kraśnik około 1500 zł. Nie licząc wodzików oraz wałków sprzęgłowych i robocizny.

Edytowany przez UrsusFan1222, 16 październik 2015 - 10:13.

#5 Share xerion3800

xerion3800

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 928 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i mechanizacja

Napisany 16 grudzień 2013 - 23:53

Ursus C-360 remont ZDJĘCIA A przekładnię główną masz na zębach prostych czy skośnych? Bo na skośnych nie wyje tak.
Zapraszam na mój kanał na YouTube!
https://www.youtube.com/user/clasxerion3800

#6 Share UrsusFan1222

UrsusFan1222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 290 postów

Napisany 18 grudzień 2013 - 16:41

@ Xerion3800 talerz oraz koło atakujące C-360, ponieważ mieliśmy taki komplet nowy który czekał w szafce na dobre czasy. Nie powinno strasznie hałasować, kwestia ustawienia współpracujących kół.

Kolejnych kilka zdjęć, filtry paliwowe, brak wkładów, jeden wielki wyciek oleju napędowego, ktoś zapomniał o uszczelniaczach pod szklanki, zgniecione podkładki miedziane, uszczelnianie wycieków za pomocą silikonu barwy czerwonej :blink: zwanego '' zimną nogą'', zamiast po prostu wymienić podkładki.

Taki mały kontrast dla przykładu

Czas na silnik, ogólnie w dobrej kondycji wymaga drobnych poprawek.

Wyciek wody z pod wtryskiwaczy na 3 i 4 cylindrze, klepiące zawory, kolektor wydechowy nowy, stary odpadł podczas powrotu do domu :ph34r:

Edytowany przez UrsusFan1222, 16 październik 2015 - 10:14.

#7 Share rafal4610

rafal4610

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 918 postów

Napisany 18 grudzień 2013 - 17:59

Ursus C-360 remont ZDJĘCIA mnie też czeka remont skrzyni, bo 2 wyrzuca, ale mam nadzieje że jeszcze przyszły sezon przechodzi, bo pilniejszą sprawą jest podnośnik. Do wymiany mam pokrywe. ponieważ jest pęknięta i rozdzielacz też do wymiany:( Na dodatek musimy rozpołowić bo trzeba sprzęgło poprawić bo te łapki są wytarte i biegi zgrzytają. Ale masz wielki + za ten temat, bo lubie oglądać takie rzeczy, bo czasami można sie ciekawych rzeczy dowiedzieć co ludzie kombinują, jak tu że 1 zwolnica od 4011, a 2. od C355 :D

#8 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanika,elektryka,elektronika

Napisany 18 grudzień 2013 - 18:03

Ursus C-360 remont ZDJĘCIA Zapowiada się ciekawie :) Czekamy na więcej :P
Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

#9 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 18 grudzień 2013 - 18:54

Ursus C-360 remont ZDJĘCIA Ciekaw jestem ile to u ciebie wyniosło
ja robiłem cała skrzynie nowa , dyfer nowy też skropol ( 360 bo zetorowski 1800 zł) przegląd i uzupełnienia w zwolnicach regeneracja podnośnika , przegląd silnika ( uszczelki głowicy , pęknięty jeden pierścień tak że przy okazji resztę pierścieni i panewki korb ) uzbierała sie niezła kasa na alegro kupił by ciagnik

#10 Share karol73

karol73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,motoryzacja,zwierzęta, maszyny rolnicze
    i wszystko co związane z rolnictwem

Napisany 18 grudzień 2013 - 21:24

Ursus C-360 remont ZDJĘCIA napisz jak długo remontowałeś

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5198 postów

Napisany 18 grudzień 2013 - 23:12

Ursus C-360 remont ZDJĘCIA Ile płaciłeś za nowe filtry paliwowe? U mnie tez podobna sytuacja, albo robić C360 i męczyć ją w siewie, transporcie i orce albo kupić mocniejszy ciągnik, ale chyba stanie na drugim ciągniku a remont poczeka.

KS Falubaz

#12 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3426 postów

Napisany 19 grudzień 2013 - 11:40

Ursus C-360 remont ZDJĘCIA plecak lub caly tyl nei jest z 4011 ?
od kiedy montowano miarki w skrzyni, bo chyba to miarka, w naszej jest na korku wlewowym ?
jakie plany, cos wiecej niz standard ?

Polska B

#13 Share UrsusFan1222

UrsusFan1222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 290 postów

Napisany 19 grudzień 2013 - 20:12

@ Rafał dzięki za plusa :)
@Locke miło że ''kibicujesz'' :D, to motywuje.
@Goral1 wszystko można policzyć :D , z tym że skrzynia była wcześniej zrobiona i czekała sobie w garażu, ale plany się zmieniły i powstaje drugi ciągnik. Gdyby to wszystko zsumować, uzbierała by się suma na lepszy ciągnik niż c-360, tylko co innego gdy mamy całą kasę w portfelu od razu, a inna sytuacja gdy inwestujemy w ciągnik stopniowo.
@Karol73 nie jestem w stanie odpowiedzieć na twoje pytanie, nie notowałem czasu który pochłonął remont. Ciągnik robiony wolną chwilą, bez pośpiechu, nie jest obecnie skończony, nie umiem też podać terminu zakończenia prac. ;)
@Matey masz na myśli wkłady ? coś około 18 zł bodajże, z logiem ursusa to filtry z Sędziszowa w nowej szacie z niedźwiedziem. Szklanki oraz górna aluminiowa podstawa jest stara, tylko odświeżona. Jeśli masz możliwości finansowe, idź do przodu. Wiem z własnego doświadczenia, przykładu, porównując 902, 912, te ciągniki mimo że nie mają 4x4 biją c-360. Spalanie jest do zaakceptowania.
@Izydor6280
ad 1 tak to tył 4011
ad 2 nie wiem, to chyba starsze pokrywy. Kiedyś widziałem taką fabrycznie w c-355, to był chyba jakiś pierwszy rzut. Z resztą w tamtych czasach co mieli to montowali.
ad 3 Nie będzie ''wodotrysków'', turbin, ani przedniego tuza. Raczej tradycyjnie, z małymi poprawkami, udogodnieniami, na pewno prawdziwe wspomaganie jak to się mówi, czyli orbitrol.....reszta w swoim czasie.
Głowice po regeneracji, nie obyło się bez małych problemów, pomalowane podkładem epoksydowym. Na foto nie ma utwardzacza, to tak przy okazji.

Regeracja 4 głowic kompleksowo 400 zł z ''hakiem''

Tak przy okazji, takim podkładem było ''psikane'' dla dociekliwych. Na razie nic nie odpada, podobno dość długo się utwardza. Ale jak wyschnie to kamień :D

To akurat troton, novol wydaję mi się ciut lepszy.
Mała zagadka, co to jest ?

Edytowany przez UrsusFan1222, 05 październik 2015 - 20:56.

#14 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 19 grudzień 2013 - 20:44

Ursus C-360 remont ZDJĘCIA Pisałeś że leje woda spod wtrysku

#15 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanika,elektryka,elektronika

Napisany 19 grudzień 2013 - 21:24

Ursus C-360 remont ZDJĘCIA Ciężko powiedzieć,gniazdo wtryskiwacza?
Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

#16 Share UrsusFan1222

UrsusFan1222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 290 postów

Napisany 19 grudzień 2013 - 22:37

@ Goral1, @Locke tak to tulejka, gniazdo, wtryskiwacza(nie znam fachowej nazwy)
Głowica pomalowana w kolorze wyjściowym, poliuretan połysk. Czyli lakier poliuretanowy, taki ni czarny, ani szary. Nie oddaje pełni koloru z powodu lekkiego nalotu kurzu, wybaczcie. -_-

Ta sztuka wróciła do poprawki, ze względu na płytkie gniazdo tulejki wtryskiwacza. Wtryskiwacz za mało wystawał, gniazdo było zbyt płytkie, czyli ponowne wyciągnięcie tulejki. Planowanie tulejki o 3 mm, ponowny montaż, można było skrobnąć głowicę, ale po co ją osłabiać. teraz jest ok. :)

Tutaj z innego rzutu

Poliuretan połysk, utwardzacz, rozcieńczalnik, oraz lakier. Tylko góra silnika będzie w połysku.

Graty głowico-we, czyli dźwigienki, popychacze, przewody to raczej beton, poprzeciągane :ph34r: , kołnierze wtryskiwaczy, i tak dalej. W tym przypadku mycie, wymiana nakrętek głowicy, przewodów wysokiego ciśnienia, oraz nowe nakrętki kontrujące regulacje zaworów.

Wtryski beton, po sprawdzeniu okazały się beton, na wolnych obrotach sikały, lały, na wysokich mogło być dobrze. Jakie końcówki polecacie ? Polskie z Wawy ? Podobno można dostać Boscha ? jakościowo niebo a ziemia.

Edytowany przez UrsusFan1222, 16 październik 2015 - 10:14.

#17 Share sebo1986

sebo1986

Staram się byś lepszym..

• Members
  • PipPipPip
  • 767 postów
  • Zainteresowania:Sport motoryzacja i po trochu wszystkiego

Napisany 19 grudzień 2013 - 23:17

Ursus C-360 remont ZDJĘCIA bardzo fajny temat, oby więcej takich, widze że ładnie i porządnie wszystko robisz :) pokrywa skrzyni od 40stki ? powodzenia bede śledził temat... masz foto przed rozebraniem ciągnika /?
..kooperacja na mocy paktu, mocy płynącej z kontaktu..

Zakaz klikania zielonych strzałek przy moich postach i polecania moich komentarzy.

#18 Share UrsusFan1222

UrsusFan1222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 290 postów

Napisany 19 grudzień 2013 - 23:24

Ursus C-360 remont ZDJĘCIA @ Sebo1986 staram się, nie mam tez odpowiednich warunków, dzięki :) To druga pokrywa, możliwe że od 4011 nie zaprzeczam. Nie mam, nie było by co podziwiać, nie było najgorzej, taki rozklekotany złomek. Sznurki, brud, niedopracowany, za długie śruby, aby dziś jak to mówią.

Uszczelki z logo ursusa czyli Rol-Mar, komplet do góry silnika.Pod głowicę, pod pokrywy klawiatury, kolektory: wydech, dolot, wodny. Cena 32 zł w okolicznym sklepie z częściami.
A 35.jpg
Nie ma progów na tulejach, silnik miał kopyto. Więc tutaj nic nie ruszamy, pozostaje dokładnie wymyć, oczyścić.
A 36.jpg
Dolot po renowacji w nowym kolorze
A 37.jpg
Niestety nie obyło się bez nowych śrub, większość miała poobrabiane łby oraz pokaleczone gwinty.
Śruby 8.8, nakrętki, podkładki, oczywiście ocynkowane w pasywacji na żółto lub złoto jak kto woli.
Nie cynkowałem wszystkich śrub w ciągniku, tylko te najbardziej widoczne.
A 40.jpg
A 39.jpg
Tutaj inne drobne części: szpilka od głowicy, nakrętki głowic, nakrętki oraz szpilki przednich kół, złączki do pneumatyki oraz wiele innych.
A 38.jpg

Edytowany przez UrsusFan1222, 20 grudzień 2013 - 22:08.

#19 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 22 grudzień 2013 - 16:03

Ursus C-360 remont ZDJĘCIA Robiłeś cos z blokada aby lepiej trzymała bo ja dałem oba elementy na podzielnice do zrobienia prosto

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share UrsusFan1222

UrsusFan1222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 290 postów

Napisany 22 grudzień 2013 - 18:15

Ursus C-360 remont ZDJĘCIA @Goral1 miałeś chyba na myśli frezarkę z podzielnicą,nie nic nie ruszaliśmy. Przesuwka blokady była nowa, która od dawien dawna pałętała się po garażu jakaś komunistyczna, w drugim ciagniku nigdy nie było problemów z pracą blokady. Jedynie został zmieniony system uruchamiania, włączania na tak zwany ręczny, z problemów mogę wymienić. Urywanie cięgieł blokady mam na myśli druty, nie wiem jak to nazwać po fachowemu, na końcu wałka który porusza widełkami blokady. Jest takie ucho,za które pociąga cięgło. Kiedyś puścił spaw, w efekcie czego nie było blokady, strasznie dużo roboty aby naprawić błahą usterkę :) Prawdopodobnie po świętach kolejna dostawa zdjęć do tematu,pozdrawiam.