Skocz do zawartości

Zdjęcie

Fendt Farmer 311 Turbomatic i tylny WOM

7 odpowiedzi na ten temat

#1 Share _Marcin_

_Marcin_

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 26 lipiec 2013 - 13:47

Fendt Farmer 311 Turbomatic i tylny WOM Witam,
Mam problem z włączaniem i wyłączaniem tylnego WOMu. Mianowicie jak przestawiam wajchę od prędkości obrotowych (540,750, 1000) to w skrzyni słychać zgrzyty i wałek włącza się od razu, mimo że przyciskiem nie jest włączony. Włączanie przyciskiem nic nie powoduje jednek czasem jak przyciskiem jest wyłączony a mimo to WOM działa to przy dużych obiążeniach zatrzymuje się i wtedy właśnie włączy się normalnie przyciskiem ale wyłączyć przyciskiem już się nieda bo jak naciskam przycisk to lampka gaśnie ale wałek dalej działa.
Próbowałem już wypinania kostki z elektromagnesu włączającego WOM ale nic to nie daje bo wałek dalej się kręci czyli usterka typowo mechaniczna. Można go jedynie wyłączyć wajchą od zmiany prędkości. Doradźcie coś bo nie wiem jak ugryźć ten temat a taka praca jest niebezpieczna bo czasami WOM sam potrafi się włączyć.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Fendt Farmer 311 Turbomatic i tylny WOM Dzisiaj, 12:12
  •  

#2 Share _Marcin_

_Marcin_

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 19 sierpień 2013 - 07:42

Fendt Farmer 311 Turbomatic i tylny WOM @UP
Czy ktoś mógłby coś doradzić? W materiałach od Kostiego nie znalazłem nic co mogłoby mi pomóc. Zastanawiam się nad rozebraniem tego automatu od elektrycznego włączania WOMu tylko pytanie czy sterowanie jest hydrauliczne (elektromagnes otwiera kanał w rozdzielaczu) czy mechaniczne (elektromagnes popycha jakiś wodzik) i na co zwrócić uwagę przy rozbieraniu?

#3 Share JD1052

JD1052

Slůnzok

• Members
  • PipPipPip
  • 1192 postów

Napisany 20 sierpień 2013 - 17:51

Fendt Farmer 311 Turbomatic i tylny WOM Elektrohydrauliczne.

#4 Share _Marcin_

_Marcin_

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 21 sierpień 2013 - 06:52

Fendt Farmer 311 Turbomatic i tylny WOM JD1052 a znasz zasadę działania włączania i wyłączania tylnego WOMu? Na pewno jest tam sprzęgło i jak piszesz jest ono sterowane hydraulicznie więc pewnie problemem jest w rozdzielaczu, który nie zwalnia ciśnienia i nie rozłącza sprzęgła. Da się to jakoś szybko sprawdzić? Może jakiś punkt pomiaru ciśnienia tylnego WOMu gdzieś jest no i jak z dostępem do samego sprzęgła. Niby jest ten okrągły otwór po prawej stronie skrzyni biegów ale jeszcze tam nie zaglądałem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share JD1052

JD1052

Slůnzok

• Members
  • PipPipPip
  • 1192 postów

Napisany 21 sierpień 2013 - 17:13

Fendt Farmer 311 Turbomatic i tylny WOM Cieżko mi coś powiedzieć bo nigdy w tym nie grzebałem, a za tym deklem raczej nic od Womu nie znajdziesz bo dekiel jest z przodu skrzyni... Ewidentnie coś przepuszcza i daje ciśnienie na sprzęglo walka///

#6 Share Agroklinika

Agroklinika

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 22 sierpień 2013 - 23:27

Fendt Farmer 311 Turbomatic i tylny WOM lub kosz walka, pokrzywione tarcze= brak luzu n a to bym stawial lecz najpierw trzeba wykonac pomiary cisnienia.
507-752-444

#7 Share _Marcin_

_Marcin_

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 23 sierpień 2013 - 09:13

Fendt Farmer 311 Turbomatic i tylny WOM A od czego miały by one się pokrzywić? Od temperatury? sprzęgło jest raczej mokre więc mało prawdopodobne.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share Agroklinika

Agroklinika

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 23 sierpień 2013 - 12:01

Fendt Farmer 311 Turbomatic i tylny WOM Bardzo prawdopodobne, najpierw praca na zbyt niskim cisnieniu=poslizg, poslizg=temperatura, temperatura=wichrowanie tarcz, wichrowanie tarcz=brak luzu, brak luzu = podciaganie. Test cisnienia pokarze bo moze jeszcze zawor sie blokowac. Moge przyjechac i okreslic uszkodzenie

Tzn jesli elektronika dziala bez zarzutu nie powinna pozwolic na nadmierne poslizgi ale...