News
artur04c

Claas Arion 640 - samoczynnie kręci się wom z tyłu.

Polecane posty

artur04c    2

Witam, Mam Claasa Airiona 640 i zauważyłem ze sam z siebie kręci się wałek odbioru mocy z tyłu choć jest wyłączony, jak go zahamuje to niby stoi ale po czasie lub po ponownym uruchomieniu silnika znów się kręci. Sytuacja jest wredna bo jak jadę z opryskiwaczem to mi zaczyna wałek kręcić i podczas transportu wiadomo co sie dzieje. Jakieś porady ? 

przekręt    130

co się dzieje, jak podczas transportu wałek napędza pompę opryskiwacza ?

ja podczas jazdy na pole z opryskiwaczem zawsze mam załączony WOM aby ciecz się mieszała

artur04c    2

tak wałek samoczynnie się kręci ale powoli nie tak jak są obroty silnika, ale denerwuje to bo jak objeżdżam np inny ślad i nie mam tam potrzeby pryskania to wałek się kręci i mi pryska więc wtedy muszę w opryskiwaczu przełączyć na mieszanie i wtedy miesza mi i nie pryska. Nie mam pojęcia czemu tan wałek sam z siebie się kręci, moge też wrzucić wałek pomiędzy 540 a 540Eco i wtedy wałek na 100 % sie nie będzie kręcił  ale tak nie powinno się dziać. 

niby jest hamulec na przycisku ale on czasami go zahamuje czasami nie. 

Wiadomość z agroFakt.pl

iron    899

jak gęsty olej to tak się dzieje a ciągnik ile ma mtg?

artur04c    2

Panowie i Panie zauważyłem, że jak mam włączony mieszacz w opryskiwaczu to wałek się nie kręci, jak wyłączę mieszacz czyli pryska na lance to wałek się zaczyna kręcić, dzisiaj kręciłem mieszaczem i własnie to zauważyłem. Jakieś propozycje ? 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez chrap17
      Witam. Ostatnio zakupilem prase sipma z569/1, lecz w komplecie nie dostalem walka wom. Wiem ze musi być on z sprzeglem(sruba zrywalna) i chcialem do innego walka dolozyc widłaka z zabezpieczeniem lecz nie wiem ile ma wynosic siła  tego zabezpieczenia Nm. Jezeli ktos moglby sprawdzic na swoim wałku to bym był bardzo wdzieczny.
    • Przez Legend115
      Witam wszystkich . Czy ktos ma wiedze jak zalaczany jest wom ,sprzeglo womu w landini legend 115 96r mam zamiar nabyc taki ciagnik ale brak mi wiedzy na jego temat . Moze ktos ma instrukcje od tego ciagnika i muglby sie nia podzielic
    • Przez marekkucybala2
      Witam, posiadam od kilku lat kombajn zbożowy Claas Dominator 98sl. Nie było z nim wcześniej żadnych większych problemów. W tym roku problem polega na tym że kiedy chciałem wyjechać kombajnem to odpala ale nie chce jechać. Co może być przyczyną?
    • Przez kamil5421
      Witam. Posiadam Ciągnik zetor Forterra 125 i mam w nim tuz z WOM . lecz wałek raczej kręci się w przeciwnym kierunku , gdyż jak podłącze  jakąś maszynę to maszyna stoi a sprzęgło wałka chodzi jakby na " luzie " czy jest mozliwość zmiany obrotów w przekładni WOM . w załaczniku zdjęcie poglądowe ze strzałka obrotu wałka ,

• Przez plati
      Witam

Niestety kolejny raz przyszło mi się zmagać z usterka złomu jako kupiłem, a mianowicie MF 6190. 

Po problemach ze sprzeglem, jazda po rozgrzaniu, rewersem itd, pojawił się kolejny problem...

Przy prasowaniu rozłaczył się wom. Okazało się że końcówka mocy zaczęła się ruszać. Po wyciągnięciu jej w kierunku prasy pojawił się opór i wałek ruszył na moment. 
      Po rozebraniu okazało się, że zatarlo się łożysko tak mocno że wytarlo obudowę tylnego mostu. 
      Nigdy nie spotkałem się z tym, żeby łożysko które jest w oleju tak się zatarlo. 

Szczerze mówiąc jestem załamany. 

Jest na to jakaś rada, czy zostaje tylko wymiana tylnego mostu? 

Za wszystkie podpowiedzi będę bardzo wdzięczny. 

Pozdrawiam 

• Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj