karolr2

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone]

Polecane posty

SBk    0

Dzień dobry,

Ponieważ rodzice nie planaują jakiejś gruntowej modernizacji, dlatego postawiliśmy że sami wypełnimy wniosek, ponieważ kwota 1200 zł w wypadku, gdy okaże się, że się niezakwalifikujemy jest dość zaporowa. Dlatego mam dwa pytania.

1. Może ktoś wie dlaczego, w tabeli 26 "kryteria dostępu do program" w pkt. 2 nie chce mi wyliczyć wartości ekonomicznej gospodarstwa w okresie docelowym, ponieważ pojawia się komunikat "pow. dzierżawy dł. term w okresie docelowym> pow. dzierżamy dł. term w okresie docelowym". Moim zdaniem no jest to oczywiste, skoro rodzice chcą wziąć w dzierżawę 1,5ha gruntów. We wcześniejszych tabalach nigdzie mi nie krzyczy, więc może wie ktoś, gdzie coś źle wpisałam?

2. Jak to w końcu jest z tą wymianą eternitu? potrzebne są pozwolennia, kosztorysy itp?

Dziękuję z góry za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawidos01    86

Ja obstawiam ze bedzie cos koło 30 tys wnioskow albo i mniej kase powinni dac wzystkim tym ktorzy złoza wnioski bo widac ze jestesmy małymi rolnikami ale nie boimy sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
viperwlkp    85

teraz jest 1800 wiec watpie zeby teraz dobilo do 30000.
najbardziej zaineresowane osoby to juz pewnie zlozyly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3771

teraz jest 1800 wiec watpie zeby teraz dobilo do 30000.

najbardziej zaineresowane osoby to juz pewnie zlozyly

skąd wiesz że jest tylko tyle jak już ktoś tam pisał w zeszłym tygodniu z jednego województwa że jego wniosek był chyba 460,

jeśli możecie to udzielajcie porad tym co jeszcze nie złożyli a gdybanie i wrzody zostawcie w spokoju;-)))))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3771

to wejdz na strone arimr i zobacz co jest napisane

http://www.arimr.gov.pl/aktualnosci/artykuly/od-30-marca-szansa-na-pomoc-w-restrukturyzacji-malych-gospodarstw-kopiuj-1.html

i wrzody moga byc spokojne :)))

to jest z 21.04

widzisz  i to jest konkretna odpowiedż;-)))

przynajmniej sporo ludzi będzie spało spokojniej że się jednak załapią;-)

a jak wyjdzie to sie okaże na końcu bo wiadomo że Polacy to naród robiący wszystko na ostatnią chwilę;-)

ale i tak myślę że trochę przedobrzyli z tymi wymogami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
viperwlkp    85

tak na ostatnia chwile pewnie duzo bedzie a poczta polska to zamowila dodatkowe steple bo liczy sie data nadania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3771

Zgadzam się wymagania... Stosunkowo nie są adekwatne co do oferowanej kwoty...

mam nadzieję że nie wkopiemy się teraz a przy następnym naborze obetną  warunki albo jeszcze zwiększą kwotę ,jeśli coś pozmieniają to powinno to objąć wszystkich beneficjentów 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ilonka    0

Spotkałam się też z opinią, że szkolenia za które są punkty mają być płatne... Oraz, że decydując się na plan nawozowy trzeba będzie co roku pobierać próbki na zawartość azotu, z tym, że nie będziemy mogli pobrać tego sami, tylko będzie musiała to wykonać osoba uprawniona z laboratorium, z czym wiążą się spore koszty... Czy to prawda czy ktoś mnie wprowadza w błąd???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    705

Na szkoleniu mowa byla o dwukrotnym przebadaniu gleby na czas trwania programu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8876

Spotkałam się też z opinią, że szkolenia za które są punkty mają być płatne... Oraz, że decydując się na plan nawozowy trzeba będzie co roku pobierać próbki na zawartość azotu, z tym, że nie będziemy mogli pobrać tego sami, tylko będzie musiała to wykonać osoba uprawniona z laboratorium, z czym wiążą się spore koszty... Czy to prawda czy ktoś mnie wprowadza w błąd???

 

Tak takie badanie jest płatne, jestem z Lubelskiego i u nas powiedzieli że takie badanie kosztuje 800zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rd3    4

koszt badania zależy od liczby prób/działek i chodzi o podstawowe wskaźniki ph,p,k i mg (koszt ok 20 zł za szt.)

badanie 2 razy na 5 lat 

 

 

– zobowiązanie do przygotowywania planu nawozowego, o którym mowa w załączniku nr 2 do rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 18 marca 2015 r. w sprawie szczegółowych warunków i trybu przyznawania pomocy finansowej w ramach działania „Działanie rolno-środowiskowo-klimatyczne” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020 (Dz. U. poz. 415 i 765), oraz stosowanie tego planu – przyznaje się 2 punkty,

 

a tutaj załącznik nr 2

 

Załącznik 2. [WYMOGI DLA POSZCZEGÓLNYCH PAKIETÓW]

Załącznik nr 2

WYMOGI DLA POSZCZEGÓLNYCH PAKIETÓW

I. Pakiet 1. Rolnictwo zrównoważone

1. Zastosowanie co najmniej 4 upraw w rozumieniu art. 44 ust. 4 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 1307/2013 z dnia 17 grudnia 2013 r. ustanawiającego przepisy dotyczące płatności bezpośrednich dla rolników na podstawie systemów wsparcia w ramach wspólnej polityki rolnej oraz uchylającego rozporządzenie Rady (WE) nr 637/2008 i rozporządzenie Rady (WE) nr 73/2009, wymienionych w ust. 1 załącznika nr 4 do rozporządzenia w plonie głównym w danym roku na gruntach ornych w gospodarstwie, przy czym udział:

1) uprawy, która zajmuje największą powierzchnię gruntów ornych w gospodarstwie, nie może przekraczać 65% powierzchni wszystkich gruntów ornych w gospodarstwie;

2) upraw zbóż nie może przekraczać 65% powierzchni wszystkich gruntów ornych w gospodarstwie;

3) każdej z czterech upraw nie może być mniejszy niż 10% powierzchni wszystkich gruntów ornych w gospodarstwie.

2. Dwukrotna chemiczna analiza gleby (pH, P, K, Mg i węgiel organiczny) – wykonana na gruntach ornych w pierwszym (lub poprzedzającym) i w piątym (lub poprzedzającym) roku realizacji pakietu.

3. Coroczne opracowanie dla gruntów ornych i przestrzeganie planu nawozowego, opartego na bilansie azotu oraz chemicznej analizie gleby, określającego dawki N, P, K, Mg i potrzeby wapnowania, przy czym dopuszczalne jest stosowanie dawek nawozów niższych niż określone w planie nawozowym.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    705

Wszystko się zgadza tylko że węgla organicznego nie badają w podstawowej analizie, co pokrywa się z tym co mowili na szkoleniu, że typowa analiza gleby nie wystarczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rd3    4

no fakt  masz rację ale to i tak wychodzi w sumie ok 50 zł od próby

2 razy w ciągu realizacji  programu to chyba nie są aż tak duże koszta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawidos01    86

Tacy ludzie mnie wkurzaja dosyc ze dostanie pieniadze to jeszcze sie krzywda widzi ze koszty to po co przystepuje do takiego programu chcial by kase dostac darmo i potem lezec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ppawelekk    0

Dzień dobry, moja mama łapie się na ten program, tzn. spełnia wszystkie warunki. Zapytała mnie czy nie chciałbym spróbować, bo ona nie czuje się na siłach o to dbać, ale jak będę zainteresowany to jest w stanie mi "oddać" nasze gospodarstwo na te 5 lat.

i teraz moje pytanie, a raczej prośba o radę:

mamy 2,5 ha pola uprawnego, poza tym miejsce na ok 10 świń i 5 byczków. do tej pory raczej z tatą siałem zboże, ale jestem w stanie zasiać np. 1 ha buraków, 1 ha chrzanu, resztę zboża. tzn jestem chętny na to, żeby przestawić się na warzywa. maszyny podstawowe są. 

doradźcie co robić, bawić się w to czy za duże ryzyko, ze przy takim małym gospodarstwie nie osiągnę wymaganej wartości gospodarstwa 10 tys. euro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    705

Nwm czy do mnie pijesz, ale ja będę robił analizę i plan nawozowy i nie tylko dla biznesplanu, ale przedewszystkim korzystnie wpłynie to na gospodarstwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
viperwlkp    85

ale tez problem macie jak ktos nie chce robic analizy i planu nawozowego to niech zrezygnuje z tych 2pkt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kicu
      Witam dziasiaj pojechałem orać 1 h pola i wszystko szlo dobrze do 2 ostatnich przejazdów gdy podniosłem pług zaczął opadać. Z trudem zaorałem pole i pojechałem po moja talerzówkę i podnosiłem ja a on tak jak plug opadała. Nie wiem co sie dzieje 4 miesiące temu cala pompa była wymieniana.
      Proszę o pomoc!!!
    • Przez Farmer19900
      Witam Was

      Jestem w trakcie przebudowy chlewni  (100m2) na przechowalnię. Wysokość od posadzki do stropu wynosi 2,5m . Chcąc ułożyć 3 skrzyniopalety( 80cm lub 90cm) zostałem zmuszony do potrzaskania posadzki oraz wkopania się w grunt. I teraz moje pytanie, ile muszę zostawić luzu "na oddychanie"  pomiędzy skrzyniopaletą, stropem?  Czy 50-60 cm wystarczy?
      Budynek nie jest wentylowany mechanicznie, umieszczone są dwa wentylatory na dachu.
      W przechowalni mam zamiar składować głównie pietruszkę.

      Drugie moje pytane: otóż, czy w jednej przechowalni rozsądne będzie składowanie jednocześnie pietruszki i cebuli ? Czy rośliny te nie będą negatywnie na siebie wpływały ?

       Z góry dziękuje i pozdrawiam.
    • Przez RolPro10
      Witam!
      Moja rodzina prowadzi małe gospodarstwo rolne od "dziada pradziada". Areał łąk 10 ha i 6 ha lasów. Hodujemy bydło mięsne (głównie byki i jałówki) oraz mamy 5 krów (wszystkiego obecnie 12 sztuk). Pola w moich okolicach są najgorsze! SKAŁA ! Nie siejemy żadnego zboża ani nic nie sadzimy (plony są MARNE). Mamy same łąki i pastwiska. Obora jest z lat 70.(pomieści 12 sztuk bydła). Tata chce przepisać gospodarstwo na mnie. Mam plany związane z nim. Chciałbym postawić większą oborę (35 sztuk bydła mlecznego) i 18 mięsnego , chciałbym kupić większy ciągnik i maszyny lepsze no i pola dokupić. Nie wiem czy to ma sens przy takim ukształtowaniu powierzchni i klasie gleby? Co o tym myślicie warto modernizować gospodarstwo? Przyniesie mi to jakieś zyski? Nie chciałbym oczywiście nabrać pożyczek a później nie mieć z czego spłacić. Wiecie o co chodzi?  
    • Przez Sylwekx25
      Witam przyszedł czas na podjęcie decyzji w sprawie zwiększenia pogłowia krów mlecznych. Obecnie utrzymuje 27 sztuk krów dojnych plus 6 sztuk jałówek na wymianę. Utrzymuje je w dwóch budynkach nowszym i starszym. Przechodząc do sedna tematu mam w planach zwiększenie stada krów dojnych o 20 sztuk i tutaj różnie nad tym rozważam , czy budować nową oborę na 50 sztuk a młodzież utrzymywać w nowszym budynku ( zadawanie paszy ręcznie ale łatwiejsze niż w tym starszym , wyciąg linowy do obornika) czy zmodernizować stodołę na oborę na te 20 stanowisk , resztę dojnych trzymać jak dotychczas w nowszym budynku a młodzież w tym starym. Zdaję sobie sprawę ,że przy opcji nr 2 pracy sobie praktycznie nic nie ulżę a nawet zwiększę bo powstały by w sumie 3 budynki z bydłem do oporządzenia , Budowa nowej to jednak większe koszty ale ulżenie sobie w ręcznej pracy co nie oszukujmy się też jest ważne. Reasumując każda z tych dwóch opcji ma swoje plusy i minusy ,pozostaje wybrać najlepszą , dlatego proszę was o porady , sugestię , być może któryś z kolegów miał podobny dylemat , może doradzicie jeszcze coś innego będę wdzięczny za wszelkie pomocne odpowiedzi. Na zakończenie jeszcze krótka charakterystyka tej stodoły:
      ściany murowane z pustaków cementowych i żużlowych
      filary z cegły silikatowej
      11 metrów długości w szczycie z możliwością dobudowy w przód działki.
      20 metrów szerokości niestety bez możliwości dobudowy w bok działki
      więźba dachowa płatwiowo-kleszczowa pokrycie eternit.
       
      Jeśli chodzi o budowę nowej obory to miałby to być system uwięziowy na około 50 stanowisk.
      Czekam na odpowiedzi. Pozdrawiam.
    • Przez GRSami
      Witam
       
      Miałem prase sipma z-279/1 (mam teraz new holland 648) miałem w niej kilka ulepszeń i chałęm się z nimi podzielić na forum (zobacz zdjęcie)
       
      1.Elektryczne podawanie sznurka za pomocą przcisku lub włącznika po stonie panelu sterowania a w prasie silniczek od wyczieraczek
      2.Kontrolki otwarcia komory zaświecała się po otwarciu komory ok 2 cm a druga 4cm
      3.kontrolka migała gdy balot się owijał sznurkiem
      4.Zmana położenia zegara ciśnienia
      5.Dodatkowe oświetlenie podbieracza/aparatu i tyłu prasy
      6.płaskownik miedzy walcami wykonany z kawałka szyny
      7.Zwiekszenie wydajności i zgniotu (ok 5-10 balotów i większy ciężar beli) po przez modernizacje trybu ( https://sklep.sipma.pl/index.php/product/list/id_category/1030/type/short/sort_by/numer_na_rys/sort_order/asc/page/4/producer_filter numer 71) czyli zmiejszenie ilości zębów o 2-3 moge zrobić taki tryb
      8.rozwiercenie dziur m6 do m8 (zabespieczenia)
      9.Nadspawanie płaskownikami drogi łancucha zwijającego (był za długi ale jeszcze nie do skrócenia)
       
      W planach jeszcze było:
      1.automatyczne smarowanie łancuchów i wszyskie smarowniki w jednym miejscu
      2.licznik balotów
      3.kamera z tyłu
      4.automatyczne otwieranie komory (elektro zawór)
      5.przerobienie podajnika do większej wydajności
      6.siatka
      7.wymiana jarzma na takie z łożyskami aby nie trzeba było smarować
       
      Wiec ja to zrobiłem przy prasie a wy co zrobiliście? pochwalcie się.
      (Wiem wszytko to można znaleść na forum ale chciałem pochwalić się jak ja przerobiłem)

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj