Skocz do zawartości

Zdjęcie

Massey Ferguson 6280 sprzęgło szarpie

27 odpowiedzi na ten temat

#1 Share massseyferguson6170

massseyferguson6170

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 31 maj 2013 - 22:41

Massey Ferguson 6280 sprzęgło szarpie Witam mam taki problem otóż gdy traktor jest zimny to sprzęgło jest ok a gdy się rozgrzeje zaczyna skakać i szarpać. Miałem już taki problem z 6170 ale w tym modelu wraz z szarpaniem sprzęgła nie działało także wspomaganie tu jest inaczej wspomaganie działa bez zarzutu a sprzęgło szarpie dodam jeszcze gdy na rozgrzanym silniku skręce kołami do końca w lewo lub prawo zapala się kontrolka niskiego ciśnienia oleju (na zimnym silniku to nie występuje). Proszę o rady co robić co sprawdzać ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Massey Ferguson 6280 sprzęgło szarpie Dzisiaj, 07:54
  •  

#2 Share kamilb

kamilb

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 180 postów

Napisany 02 czerwiec 2013 - 11:17

Massey Ferguson 6280 sprzęgło szarpie Kolego ja wymieniłem pierścieni uszczelniające na wałku kosza sprzegłowego od przedniego napedu i sprzegło szarpie mniej a kontrolka juz sie nie zapala MF6180 sprzegło szarpie dalej ale o połowę mniej...

#3 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 02 czerwiec 2013 - 11:42

Massey Ferguson 6280 sprzęgło szarpie Może ciśnienie uciekać jak w przypadku tego kosza a może pompa kończy swój żywot. Ewentualnie długo nie zmieniany olej daje się we znaki. Tracąc po rozgrzaniu swoje właściwości. Gdyby nie zmiany działania pod wpływem temp oleju można by pomyślec o kalibracji. W sumie kalibracje rewersu zawsze można zrobić nie zaszkodzi. Zapalają się/migają jakieś kontrolki sygnalizujące kody błędów?

#4 Share kamilb

kamilb

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 180 postów

Napisany 03 czerwiec 2013 - 19:53

Massey Ferguson 6280 sprzęgło szarpie Ja jestem w 100% pewny ze ucieka mi gdzieś ciśnienie wykrecałem akumulator hydrauliczny z MF 3120 było duże ciśnienie a u mnie jak odkreciłem akumulator to nie było tego ciśnienia czyli coś nie trzyma ale co i gdzie... gdzie zapchać ręce. Akumulator mam padnięty ale jak go wymieniłem to już lepiej chodzi ale nadal nie to.

#5 Share massseyferguson6170

massseyferguson6170

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 04 czerwiec 2013 - 21:23

Massey Ferguson 6280 sprzęgło szarpie Nie żadne kody błędów się nie zapalają.

#6 Share JANCZAK1176

JANCZAK1176

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 679 postów

Napisany 05 czerwiec 2013 - 09:08

Massey Ferguson 6280 sprzęgło szarpie To bardziej usterka mechaniczna .

#7 Share kamilb

kamilb

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 180 postów

Napisany 05 czerwiec 2013 - 21:32

Massey Ferguson 6280 sprzęgło szarpie Czytałem gdzieś na AF ze jest zawór ciśnieniowy 17 bar gdzie on jest?? Napiszcie ile barowma byc na poszczegolnych ukladach gniazdach serwisowych.

#8 Share Agroklinika

Agroklinika

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 22 sierpień 2013 - 23:02

Massey Ferguson 6280 sprzęgło szarpie problem naprawiony?

#9 Share JANCZAK1176

JANCZAK1176

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 679 postów

Napisany 24 sierpień 2013 - 06:37

Massey Ferguson 6280 sprzęgło szarpie Napisz przyczynę, może komuś się przyda,stawiam na tarcze( tłumik drgań)

#10 Share macko25

macko25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 277 postów

Napisany 24 sierpień 2013 - 18:27

Massey Ferguson 6280 sprzęgło szarpie kolego mogą być te dwa kostki z tyłu za prawym kołem one sterują różnymi ciśnieniami na poszczególne układy sterowań np kierownica,hamulce podnośniki pedały itd

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3538 postów

Napisany 25 sierpień 2013 - 18:25

Massey Ferguson 6280 sprzęgło szarpie Równie dobrze może to być problem z pedałem sprzęgła a dokładniej z czujnikiem. Jeśli czujnik jest starego typu (iglicowy) to czeka cię wymiana kompletnego pedału i wybulenie ok 3 tysi.

#12 Share dwojakowski

dwojakowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 130 postów

Napisany 07 wrzesień 2013 - 15:14

problem naprawiony?

witam mam podobny problem i niewiem co jezeli mozesz to podpowiedz

#13 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3538 postów

Napisany 08 wrzesień 2013 - 06:19

Massey Ferguson 6280 sprzęgło szarpie Na początek trzeba zrobić kalibrację.

#14 Share dwojakowski

dwojakowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 130 postów

Napisany 08 wrzesień 2013 - 14:50

Na początek trzeba zrobić kalibrację.

Witam prosze o podpowieć jak się robi kalibrację nigdy tego nie robiłem

#15 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3538 postów

Napisany 10 wrzesień 2013 - 21:00

Massey Ferguson 6280 sprzęgło szarpie Na forum jest instrukcja do modelu 54 i jest to tam opisane ale nie wiem czy w 62 jest tak samo. Najpewniej to zawołać serwis :P

#16 Share Peron

Peron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 480 postów

Napisany 14 luty 2014 - 17:54

Massey Ferguson 6280 sprzęgło szarpie witam, wie ktoś może, jakie powinno być ciśnienie w akumulatorze hydraulicznym w MF 6180?

Dałem aku do sprawdzenia, było 5 bar, dobili do 20 bar, czyli tyle, ile jest na aku napisane. Przy ruszaniu teraz mniej szarpie, ale przy zmianie na wyższe biegi bardziej. Jak nie urok, to sr...ka...

#17 Share krzysztoftores

krzysztoftores

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 126 postów

Napisany 15 luty 2014 - 09:02

Massey Ferguson 6280 sprzęgło szarpie Witam ;Kolego w zadnym przypadku nie moze byc cisnienie w akumlatorze 20bar.To ze pisze na nim 20bar to jest cisnienie w jakim moze maksymalnym pracowac.Czujnik od zalaczania kontrolki wysokiego cisnienia wlacza przy 10 bar.Uklad w ktorym jest podlaczony akumlator to 17bar,a wiec gdy go napelniles do 20 bar to membrany nie wgniecie cisnienie i staje sie bezuzyteczny.A wzgledem szarpania sprzegla to narpiew sprawc cisnienia w punktach pomiarowych i dopiero zacznij cos dzialac .

#18 Share Peron

Peron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 480 postów

Napisany 15 luty 2014 - 12:15

Massey Ferguson 6280 sprzęgło szarpie No właśnie na chłopski rozum też mi się wydaje, że nie powinno być 20 bar, bo układ ma 17 bar, no ale tyle nabiłem. Nigdzie nie mogę znaleźć informacji, jakie powinno być w nim ciśnienie. Podłączyłem zegar w to miejsce, gdzie pokazuje ciśnienie przy puszczaniu sprzęgła. Powinno iśc liniowo od 0 do 11 a potem skokowo do 17, ale u mnie idzie liniowo do ok. 5, przy czym pedał jest już puszczony prawie 3/4 a potem jest nagły skok i w tym momencie jest szarpnięcie. Tak jak już wcześniej pisałem: wszystko poza tym szarpiącym sprzęgłem jest ok, nawet na ciepłym oleju.

Jeśli ktoś miałby wgląd w jakąś DTR jakie powinno być ciśnienie w tym aku, to byłbym wdzięczny.

#19 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1632 postów

Napisany 15 luty 2014 - 13:22

Massey Ferguson 6280 sprzęgło szarpie Rozumiem że aku dałeś do warsztatu który zajmuje się takimi rzeczami (naprawami) to powinni umieć rozszyfrować informacje wybite na korpusie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3538 postów

Napisany 15 luty 2014 - 13:59

Massey Ferguson 6280 sprzęgło szarpie Nie jestem na 100% pewien ale tam chyba powinno być 8-10 bar.