Skocz do zawartości

Zdjęcie

2013 pierwsza dawka nawozu

1460 odpowiedzi na ten temat

#1141 Share Pawel1992mf

Pawel1992mf

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 14 kwiecień 2013 - 08:54

2013 pierwsza dawka nawozu 100 świń na 30ha to bardzo mało pole tego obornika mało co powoncha. Ja mając 30ha i 25 loch w cyklu zamkniętym nie uważam żeby było dużo obornika, opowieści o plonach 6t na samym oborniku można sobie wsadzić...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
2013 pierwsza dawka nawozu Dzisiaj, 20:24
  •  

#1142 Share dyczko0

dyczko0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 350 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, IT, siatkówka

Napisany 14 kwiecień 2013 - 09:29

A jakby tak samolotem sieli i pryskali to by i po 10 t mieli, bo na wygniecionych ścieżkach ucieka 2t. Pomyślcie nad jaką motolotnią do upraw.

A nie wiesz, że na granicach ścieżek roślinka ma więcej miejsca, więcej słońca i więcej składników pokarmowych do wykorzystania to i nadrabia to, że są ścieżki, które są niezwykle pomocne w pryskaniu i nawożeniu.

100 świń na 30ha to bardzo mało pole tego obornika mało co powoncha. Ja mając 30ha i 25 loch w cyklu zamkniętym nie uważam żeby było dużo obornika, opowieści o plonach 6t na samym oborniku można sobie wsadzić...

Sam widzisz, że na samym oborniku się nie wydoli to nam jeszcze gościu bajeczki wciska.

#1143 Share robert123farmer

robert123farmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1007 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, sport

Napisany 14 kwiecień 2013 - 10:03

2013 pierwsza dawka nawozu Chyba muszę przyłaczyć się do dyskusji. Moim zdaniem rację maja panowie odnośnie intensywnej uprawy. Sam byłem wzorowany na praktykach rodziców ale widzę że to nie ma większego senu. Sasiad hektarowiec zbiera grobo ponad 5 t z hektara a ja ledwie i może 4. W tym roku postanowiłem to zmienić i nie żałować kasy. obornik? owszem, ale w gruncie rzeczy to tylko pewien element do uzyskania wysokich plonów.

Chyba muszę przyłaczyć się do dyskusji. Moim zdaniem rację maja panowie odnośnie intensywnej uprawy. Sam byłem wzorowany na praktykach rodziców ale widzę że to nie ma większego senu. Sasiad hektarowiec zbiera grobo ponad 5 t z hektara a ja ledwie i może 4. W tym roku postanowiłem to zmienić i nie żałować kasy. obornik? owszem, ale w gruncie rzeczy to tylko pewien element do uzyskania wysokich plonów.

#1144 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2517 postów

Napisany 14 kwiecień 2013 - 10:09

A jakby tak samolotem sieli i pryskali to by i po 10 t mieli, bo na wygniecionych ścieżkach ucieka 2t. Pomyślcie nad jaką motolotnią do upraw.

zakladajac dlugosc pola i szerokosc 100 m czyli 1 ha i przejazdy robocze 12m to wychodzi mi ze okolo 7 ary jest nie obsiane.to jakie straty 2tonowe moga tu wystapic jak zwyzka plonu przy wysiewie azotu w 2 lub 3 przejazdach i stosowaniu fungicydow moze wyniesc nawet 2tony.to przy plonie 8t na przejazdach trace 0.5 t ale dzieki intensywnej uprawie zyskuje 1.5t

Edytowany przez slawek2209, 14 kwiecień 2013 - 10:24.

#1145 Share Michalmeer

Michalmeer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2741 postów
  • Zainteresowania:Wszystko związane z ziemią i jej uprawą

Napisany 14 kwiecień 2013 - 10:16

2013 pierwsza dawka nawozu Teraz to już chyba wszedziew są sciezki technologiczne .. ale przykład moj sasiad kupił nową amazonke i nie robi scieżek .. kazdy przejazd nawozem i opryskiem inna sciezka ( chyba buty mu sie kurczą ) są tacy ludzie co nie dorośli do porządku na polu ale to tylko z ich winy
Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

#1146 Share largo85

largo85

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 14 kwiecień 2013 - 10:18

2013 pierwsza dawka nawozu kolego 100m2 to jest 1a a nie 1ha..przeczytalem w jednym z ostatnich postów jakie nakłady są brane pod uwage...ile wydajecie na opryski mikro i macro elementami w przeliczeniu na 1ha?pozdrawiam

#1147 Share anto

anto

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 173 postów

Napisany 14 kwiecień 2013 - 10:20

2013 pierwsza dawka nawozu czytam to forum zeby dowiedzieć sie jakiś nowinek w uprawie zbóż , a tutaj klops - dyskusja o zasadności zakładania ścieżek technologicznych.
o tym to dyskutowano 20 lat temu.

#1148 Share Igor03

Igor03

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 448 postów

Napisany 14 kwiecień 2013 - 10:21

2013 pierwsza dawka nawozu Wczoraj 2 dawka saletry poszła na rzepak i 1 na pszenice;) Piękna pogoda teraz jest u nas, jak tak dalej będzie to jutro albo wtorek siew buraka cukrowego.

#1149 Share dragon0102

dragon0102

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 14 kwiecień 2013 - 10:21

2013 pierwsza dawka nawozu Może jeżdża na bani po polu i za każdym wjazdem jak popadnie heeh. U mnie też są tacy giganci. Siewnik nawozowy inna ścieżką a opryski inna, a szerokość robocza maszyn ta sama.

#1150 Share robert123farmer

robert123farmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1007 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, sport

Napisany 14 kwiecień 2013 - 10:22

2013 pierwsza dawka nawozu mój sąsiad nie robi ścieżek.Kiedy się pytałem dlaczego to on mi na to, tu cytat " jak jeżdzę w żbożu co 2 tyg to ścieżki same się robią" :lol:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1151 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2517 postów

Napisany 14 kwiecień 2013 - 10:22

kolego 100m2 to jest 1a a nie 1ha..przeczytalem w jednym z ostatnich postów jakie nakłady są brane pod uwage...ile wydajecie na opryski mikro i macro elementami w przeliczeniu na 1ha?pozdrawiam

masz racje.mialem na mysli 1 ha

#1152 Share PeterG14

PeterG14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1047 postów
  • Zainteresowania:wszystko co związane z rolnictwem

Napisany 14 kwiecień 2013 - 11:48

2013 pierwsza dawka nawozu Ja we wtorek polecę mocznikiem po oziminach. Miały być 2 dawki 150 i 100 kg ale dam w jednej 200 kg i najwyżej przy kłoszeniu jeszcze saletry może się da ale czas pokaże. Chociaż może uda się jutro bo słońce tak daje że miło się robi. Co do wypowiedzi Rolnika1973 to ja nie rozumiem po co wy w ogóle się wchodzicie w dyskusje, takich gości się olewa i tyle. Ten człowiek w ogóle nie wie co gada. @Rolnik1973, jeżeli Cię uraziłem to przepraszam ale weź się ogarnij i nie rzucaj słów na wiatr bo tylko się ośmieszasz.

Edytowany przez PeterG14, 14 kwiecień 2013 - 11:50.

#1153 Share Runder

Runder

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 258 postów

Napisany 14 kwiecień 2013 - 13:22

2013 pierwsza dawka nawozu Jeżeli mam w gospodarstwie osoby bardziej doświadczone to dlaczego mam nie skorzystac z ich doswiadczenia ? Jeżeli tyle lat stosowali taką polityke i zawsze zboża nam do świń starczało to nie jest źle. I zakończymy to dyskusje bo do niczego ona nie doprowadzi teraz żałuje że ją zacząłem.

Sprzedam opryskiwacz polskiej produkcji pojemność 400 litrów......Sprzedam pług khun master 103..............

#1154 Share Famer21

Famer21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 756 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo, Informatyka, Kino, Muzyka

Napisany 14 kwiecień 2013 - 13:37

2013 pierwsza dawka nawozu No w końcu pogoda i rozsiało sie wszystko.

#1155 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3592 postów

Napisany 14 kwiecień 2013 - 13:38

2013 pierwsza dawka nawozu Stary to że było dobrze nie znaczy że nie może być lepiej. Zawsze mówię kto stoi ten się cofa. Zboża wam starcza ale jakby zainwestować troche w pielęgnacje roślin to starczy dla świnek i może na sprzedaż.
@anto chyba nie ten temat żeby szukać nowinek o uprawie zbóż.

Edytowany przez Tomek90, 14 kwiecień 2013 - 13:38.

#1156 Share dammat

dammat

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 14 kwiecień 2013 - 13:39

2013 pierwsza dawka nawozu koledzy jakie nawożenie na zaorana łąke prawdopodobnie nie było nawożne PK dodam ze jest to glina 3a v b, 200kg superfosfat40 i 100 soli potasowej60% wystarczy zeby uzupełnić składniki??

#1157 Share Runder

Runder

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 258 postów

Napisany 14 kwiecień 2013 - 13:51

2013 pierwsza dawka nawozu A tak na marginesie zna ktos jakiegoś rolnika co w Polsce opryski wykonuje samolotami ?

Sprzedam opryskiwacz polskiej produkcji pojemność 400 litrów......Sprzedam pług khun master 103..............

#1158 Share MichalUrbaniak

MichalUrbaniak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 385 postów

Napisany 14 kwiecień 2013 - 13:58

2013 pierwsza dawka nawozu no ciągniczek naprawiony i skończyłem rozsiewać azot na żyto.

#1159 Share gwozd

gwozd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1862 postów
  • Zainteresowania:kynologia, botanika itp

Napisany 14 kwiecień 2013 - 16:27

2013 pierwsza dawka nawozu Zapytałem mojego 80letniego dziadka co myśli o gnoju i orce na wiosnę pod jare. Odpowiedział że jak ktoś nie wyrobił się jesienią to co ma zrobić musi zasiać, ale że dobrze sypnie nie ma co liczyć. Jak będzie sucho to gnój i orka będzie podsuszać rośliny, będzie za mało wody. Jak będzie mokry rok to pójdzie w słomę, wylegnie a ziarna i tak będzie mało.

Tak się zastanawiam jak w wyniku obecnej pogody przebiega rozkład resztek pożniwnych. Ziemia od lutego nie zmarznięta, sporo wody. Składniki powinny być dostępne dosyć szybko?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1160 Share Runder

Runder

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 258 postów

Napisany 14 kwiecień 2013 - 16:37

2013 pierwsza dawka nawozu @gwozd to twój dziadek ma zupełnie inne poglądy od mojego 78 letniego dziadka który uważa że nieważne są warunki gnój zawsze musi byc wywieziony a nawozy to dodatek :P Jak teraz wywozilismy to nie dał się zatrzymać i pomagał nawet ładowaczem czołowym robił (a nie jest w tym mistrzem) byle szybko wywiesć i zaorać ! Traktorem też by woził ale już jakoś mu się niechce. Jak przychodza jego koledzy też po 70 to mówią że za młodu wszystko musiał robić pierwszy w polu teraz tak samo. Osoy które maja w swoim gospodarstwie takie osoby które całe zycie prowadziły gopodarstwo wiedzą o co chodzi nie jest z nimi łatwo dyskutować.