Skocz do zawartości
emtezecik

Dawka paliwa z MTZ1025 w MTZ 82 TS

Polecane posty

emtezecik    16

Witam różnice w bloku silnika skrzynia biegów tłoki są wiadome . Oddałem pompę wtryskowe do regeneracji do cenionego zakładu, pomiar pyta jaka dać dawkę paliwa. Chciałbym dawkę z MTZ 1025 gdyż silnik jest ten sam mam TS wiec wzmocniony jest proszę podajcie różnice między MTZ 82 TS a 1025 może kolega Seweryn coś podpowie . Pozdrawiam

Marcin4512    8

Mogą być problemy z filtrem powietrza ale nie jestem pewien. Gdzieś ktoś pisał że za mało powietrza do mieszanki będzie i było spalanie nie całkowite.Nie jestem pewien tylko podpowiadam jeżeli źle mówię proszę mnie poprawić.A możesz odszukać temat :zwiększenie mocy belarus 952.4(95km) byl poruszany temat zwiekszenia mocy na 105.

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Dawka paliwa dla silnika D245.5 82TSA  -  89­±2,5mm3/cykl, dla silnika D245 1025SA - 90±2mm3/cykl. Więc jak ktoś się pyta jaką dawkę ustawić to znaczy, że nie ma pojęcia o pompach wtryskowych.

Wiadomość z agroFakt.pl

seweryn20    797

https://www.yumpu.com/pl/document/view/25530494/b-iu-l-e-t-y-n-n-r-4-1-2-0-0-3-d-a-t-a-w-p-r-o-w-a-d-z-e-n-pronar

Specjalnie różnic nie ma poza innym zakresem pracy silnika  i średnia dawka paliwa. Ty już masz ts-a więc filtr powietrza jest z silnika doładowanego. Ma większą czopkę i nie wiem może rurę pionową. Podasz mi średnice to ci powiem.

Kat wyprzedzenia wtrysku paliwa jest zdaje się 24 stopnie. Ale to też musiał bym sprawdzić.

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

emtezecik    16

Pompiarz nie pyta o dawkę ja chce mu zwiększyć mogę zrobić to sam na oko ale wole żeby ustawił to raz specjalista i juz chce zwiększyć bo ciągnik pracuje cały czas pod dużym obciążeniem . Mój ciągnik 82 ts wiec filtr ma olejowy Seweryn jaka dać dawkę normalny ma chyba 240 g . A temat poszukam. Dzieki

wlamaj1    34

Ts-y (90KM) mają taki sam filtr powietrza jak wolnossące - większy by się nie zmieścił...

seweryn20    797

Z zewnątrz jest taki sam ale rura środku ma inną średnicę lub tylko sama końcówka i cyklon jest inny. Nawet nie szukaj.

240 to średnie zużycie paliwa nie dawka.  A średnią dawkę podał ci Elektrotechnik. Różnica niewielka.  Maksymalną możesz zmienić w każdej chwili wkręcając zdaje się górną śrubkę w regulatorze.

seweryn20    797
Napisano (edytowany)

Dolna w d-240 a górna w d-245  i każdym z turbiną a pytał o ts-a. 

Edytowano przez seweryn20

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Piotrekk9540
      czy ktoś wie jak wyjąc pompę paliwa w jd 1072?
    • Przez Razzor
      witam czy spotkał się ktoś z was z rozdzielaczem w mtz 820 na linki jak w turze z joystick'iem, może wiecie gdzie ewentualnie kupić zestaw naprawczy do tego rozdzielacza ( zdjęcie w galerii).
    • Przez KubAE86
      Witam posiadam MTZ 82 pronar z 1996r, problem w nim jest taki że cisnienie oleju w cięższych pracach na zegarze szybko spada, gdy po nocnym postoju i odpaleniu wskazuje 3,5 - 4 atm tak po godzinnej robocie zegar wskazuje już z 1 atm czy da się pompę jakoś podkręcic czy tylko nowa? Główny problem to taki że tak jak i spada ciśnienie tak i jednakowo spadają obroty silnika.  1.5h pracy z pługiem  i silnik chodzi jak by sie miał zaraz rozpaść.(Nie traci mocy). Po ostygnięciu silnik znowu pracuje jak nowo narodzony. Czy ktoś wie co się dzieje dół silnika do roboty czy może coś innego ?
    • Przez Razzor
      witam poszukuje sklepu / lub jeśli ktoś ma linek sterowania rozdzielaczem hydraulicznnym firmy nordhydraulic zamontowanym w belarus 820 linki montowane na sworzeń. nigdzie nie mogę znaleźć
    • Przez drozd82
      witam,w df agrotronie k120 wskaznik paliwa szaleje zatankujesz i po chwili wskazowka spada do połowy,jak moge odkrecic pływak probowałem pod podłoga ale nie ma dojscia,moze ktos rozkrecał z gory dziekuje

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.