Skocz do zawartości
News

Polecane posty

kibix    0

Witam,

Opryskiwacz ikarus 2800(2010r.) daje złą dawke na ha.

Zawsze pryskam około 200l/ha i tyle ustawiam na komputerze, który sam dobiera ciśnienie itp. Problem powstał po przymrozkach(pękły mi 2 złączki plastikowe w opryskiwaczu)

Ostatnio coś się zepsuło i żeby wypryskać 200l/ha na komputerze muszę ustawić około 140 l/ha.

O ile dobrze rozumiem to komputer dostaje informacje z przepływomierza i na tej podstawie wyświetla dawkę. 

I teraz pytanie jak ciężko powinna chodzić turbinka od przepływomierza? Jeżeli dmuchnę to nie ma szans żeby się obróciła.

Nawet jak lałem wodę bezpośrednio do przepływomierza to się nie rusza. 

Według Was to będzie przepływomierz? Może czujnik od przepływomierza?(dam rade go miernikiem jakoś zbadać. Czy oscyloskop to minimum)? 

Czy gdzieś jeszcze mogę szukać awarii? 

Z góry dzięki za pomoc

wygląd przepływomierza 

http://olx.pl/oferta/przeplywomierz-ikarus-CID757-IDbNxob.html

komputer

http://pl.kverneland.com/var/kv/storage/images/kverneland-brand-poland/opryskiwacze/opryskiwacze-polowe/opryskiwacze-ciagane/features/systemy-regulacji/414028-2-eng-GB/Systemy-regulacji_width500.jpg

iron    624

A sprawdzałeś impulsy? może coś się poprzestawialo. powinny być gdzieś zapisane. ja mam ba naklejce na kompie i w książce.

kibix    0

Sprawdzałem. Jest dobrze

Wiadomość z agroFakt.pl

dacjan123    9

turbinka powinna się kręcić jak dmuchniesz w nią leciutko nawet jak przestaniesz to jeszcze się powinna kręcić oczywiście zależy czym dmuchniesz nawet jak byś buzia dmuchnol to powinna się kręcić

maniek83    5

jeśli turbinka ci się nie obraca przy dmuchnięciu w nią to jest do wyrzucenia niestety

kibix    0

Rozebrałem przepływomierz. I okazało się że jedno łożysko się rozsypało.

Ciężko jest wybić te łożyska. 

Dzięki za pomoc

maniek83    5

nawet jak udałoby ci się to naprawić, to i tak przepływomierz może nie działać właściwie, a już na pewno konieczna będzie jego kalibracja

Sadek    530

Jeżeli już przepływomierz będzie się obracał po dmuchnięciu to kalibracja to już nie problem, przepuści zmierzoną ilość wody przez przepływomierz i skalibruje.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

metiu    0

witam mamproblem z Pilmetem 2518 pompa udor, komputer brawo podzespoły araga, wiosna pompa dostała nowe membrany i zaworki, działała bez zarzutu dawka 300l/ha przy predkośći 7,5 km/h nie była problemem obecnie żeby ta dawkę otrzymać muszę jechać max 5,5 km/h problem powstał po proszkowej grzybówce która lekko zapchała filterki> obecnie wszystkie przejrzane i sa czyste, czy to wina przepływomierza? ma ktoś jakieś sugestie?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez PiotrekRolPL
      Witam serdecznie. Zastanawiam się nad zakupem opryskiwacza ciąganego 1200 litrów. Przeglądałem kilka  możliwości i zastanawiam się nad firmą agrofart, promar i biardzki, brandi. Co myślicie o tych  firmach. Jakie macie opinie? Proszę o pomoc.
    • Przez Maruda47
      Witam, 
      Kupiłem opryskiwacz Pilmet termit 317. Mam problem z wężem który wychodzi z dna zbiornika i ma na końcu kawałek urwanego plastiku. Nie wiem do czego on jest. Do pompy idzie waż z środka zbiornika i z pompy idzie na rozdzielacz.  
    • Przez BOOGY93
      Witam wszystkich 
      Moje pytanie jest krótkie. Chcę kupić opryskiwacz. Nie ukrywam że wolałbym zaczepiany i najlepiej z beczką 2000 litrów ale niestety słyszałem opinie że takie opryskiwacze źle się zachowują na przechyłym terenie i mogą się po prostu przewrócić... Jeśli chodzi o zawieszany to w grę wchodzi nie większy niż 1300 litrów ponieważ niestety ciągnik może być za mały aby podnieść większy... Tak więc jaki na górki? Czy to prawda że ciągany może się przewrócić? Czy większe prawdopodobieństwo jest że to np ciągnik z zawieszanym straci stabilność? 
    • Przez markub24
      Witam mam mały problem z opryskiwaczem hardi 2200 commander przy zamykaniu jednej z sekcji ona nadal pryska lecz z mniejszym cisnieniem i nie ze wszystkich rozpylaczy. Co może być powodem

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.