Skocz do zawartości

Zdjęcie

C-4011 odpalanie na korbę

24 odpowiedzi na ten temat

#1 Share szubinska

szubinska

Nowicjusz

• V.I.P.
  • rank
  • 17 postów

Napisany 27 lipiec 2012 - 09:03

C-4011 odpalanie na korbę Czy da się odpalić ursusa C-4011 przy urzyciu korby ? oglądając ciągnik zauważyłem że ma z przodu w masce otwór który prowadzi aż do śróby koła pasowego na wale korbowym. Wydaje się więc że jest przystosowany do odpalania na korbę. Tylko tak naprawdę czy jest to możliwe ? Silnik ten nie posiada odprężnika w głowicy tak jak np C-330 i ma 4 cylindry. Czy ktoś z was posiada taką korbę i próbował kiedyś odpalić ten ciągnik w ten sposób ? Wydaje mi się że trzeba mieć ogromną siłę aby tego dokonać. Proszę o komentaże. Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
C-4011 odpalanie na korbę Dzisiaj, 07:26
  •  

#2 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3431 postów

Napisany 27 lipiec 2012 - 10:58

C-4011 odpalanie na korbę nawet w 360 jest taka mozliwosc, sluzy to bardziej do spasowania gory podczas remontu, watpie aby dalo sie tak odpalic, trzeba by sie dobrze rozmachac :D

Polska B

#3 Share razor275

razor275

CBŚ

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2171 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo , myślistwo , motoryzacja

Napisany 27 lipiec 2012 - 11:13

C-4011 odpalanie na korbę U nas gościu ma co prawda w c328 taką korbę i zawsze sobie nią "wypycha" i "wpycha" ciągnik ze stodoły ( nie chce wjeżdżać i odpalać ciągnika w stodole bo się boi że mu iskra pójdzie i się spali stodoła) , ale chyba nigdy nie odpalał nią ciągnika :)

Bakteria to jedyna forma kultury u niektórych ludzi

#4 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 27 lipiec 2012 - 13:20

C-4011 odpalanie na korbę Kiedyś próbowałem za pomocą korby odpalić C 330 i mimo wielu prób z odprężnikiem czy bez nie da się jej tak odpalić a C 4011 to już całkiem zapomnij.

#5 Share szubinska

szubinska

Nowicjusz

• V.I.P.
  • rank
  • 17 postów

Napisany 27 lipiec 2012 - 17:32

C-4011 odpalanie na korbę to w takim razie po co zrobiono ten otwór na korbę? zdaje się że zetory 4011 miały odprężnik, może na uniesionych zaworach dawało się rozbujać wał na tyle aby po puszczeniu odprężnika zapalił silnik ? najlepiej jakby wypowiedział się posiadacz zetora 4011

#6 Share PIOTREK44

PIOTREK44

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 29 lipiec 2012 - 13:46

C-4011 odpalanie na korbę nawet jak byś miał korbę i odprężnik to byś nie odpalił.

#7 Share Mrmagyster

Mrmagyster

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 185 postów
  • Zainteresowania:Pojazdy, mechanika, survival, podróże, dziewczyny ;)

Napisany 29 lipiec 2012 - 14:28

C-4011 odpalanie na korbę Ja mam c 330 z 83 r i przy ciągniku taka korba była:) Używamy jej głównie podczas jakiegoś remontu w silniku, gdy jest głowica zdjęta, np,przy wymianie pierścieni na tłokach obrócisz sobie korbą i tłoki się obrracają :)
welcome :D

#8 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanika,elektryka,elektronika

Napisany 29 lipiec 2012 - 14:30

C-4011 odpalanie na korbę Na allegro widziałem kiedyś taką korbę gościu sprzedawał mówił że nią już odpalał ciągniki.
Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

#9 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3475 postów
  • Zainteresowania:mechanika

Napisany 29 lipiec 2012 - 14:36

C-4011 odpalanie na korbę

Kiedyś próbowałem za pomocą korby odpalić C 330 i mimo wielu prób z odprężnikiem czy bez nie da się jej tak odpalić a C 4011 to już całkiem zapomnij.

Nieprawda byłem świadkiem odpalenia korbą c330

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

#10 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 29 lipiec 2012 - 14:45

C-4011 odpalanie na korbę Zatem jest to ciekawa sprawa gdyż paru tęgich zapaleńców próbowało tak odpalić oryginalną 330 i skończyło się na urazie nadgarstka u jednego śmiałka.
Lecz skoro piszesz że komuś to się udało to chwała jemu.
Czy w tej sytuacji autorowi tego tematu napiszesz że 4011 tak uruchomi?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 29 lipiec 2012 - 16:21

C-4011 odpalanie na korbę Ale macie dylematy, jak by akumulatory to był jakiś nie osiągalny rarytas. Odpali nie odpali, nie miałem korby, nie mam i nie zamierzam mieć, bo nie jest mi do niczego potrzebna. :P :lol:

#12 Share szubinska

szubinska

Nowicjusz

• V.I.P.
  • rank
  • 17 postów

Napisany 31 lipiec 2012 - 08:24

C-4011 odpalanie na korbę Ja także nie zamierzam odpalać ciągnika za pomocą korby, interesuję się starą motoryzacją - pytam z ciekawości. C-4011 jest to konstrukcja z lat 60-tych, wtedy były inne standarty. Na Youtube jest filmik jak ktoś odpala Zetora 4011 przy użyciu odprężnika (rozruch z rozrusznika) a potem gasi odprężnikiem. Po obejrzeniu zacząłem się zastanawiać czy jest możliwe odpalenie silnika z korby jeśli posiada odprężnik.

#13 Share soltys48

soltys48

stary sołtys

• Members
  • PipPipPip
  • 3406 postów
  • Zainteresowania:politologia

Napisany 31 lipiec 2012 - 18:12

C-4011 odpalanie na korbę Panowie naprawdę da/dało się odpalić 4011 na korbę-znam dwóch ludzi,którzy jak pracowali w skr'ach w ten właśnie sposób odpalali NOWE ursusy/zetory 4011

KOLOR POTĘGI JEST TYLKO JEDEN............................NIEBIESKI!!!!!!!!!!!!!!

3000 postów

mam nadzieję, że  chociaż w części z nich pomogłem

#14 Share wlamaj1

wlamaj1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów

Napisany 31 lipiec 2012 - 19:43

C-4011 odpalanie na korbę Silniki do "przystosowane" do rozruchu na" korbę" mają ciężkie i duże koło zamachowe, które magazynuje energię m.in. podczas rozruchu. Wystarczy popatrzeć na zetora k-25. Byłem kilkakrotnie świadkiem rozruchu takiego ciągnika ale kręciły dwie osoby i silnik miał odprężnik - czasem nie dawały rady ale silnik był najprawdopodobniej w kiepskim stanie. Jeśli chodzi o ursusa c-325 lub c-328 to miały koło zamachowe potężniejsze niż "ciapek" - znam to tylko z "opowieści" więc jeśli się mylę to mnie poprawcie. Myślę że "ciapkowy" odprężnik z przodu też jest pozostałocią po ręcznym rozruchu. Co do ursusa c-4011 to mogę powiedzieć tylko tyle, że jeśli silnik ma więcej cylindrów to łatwiej, lżej się go "odpala" co nie znaczy, że można odpalić na korbę...

#15 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 31 lipiec 2012 - 20:11

C-4011 odpalanie na korbę wielkość masy koła zamachowego ma związek z liczba cetanowa paliwa , 50 lat do tyłu paliwo wymagało wielkiej masy koła zamachowego
Znajomy ma zetora k 25 w którym stoczył koło zamachowe o polowe i teraz silnik wkręca sie na obroty szybciej niż u 330

#16 Share jaco512

jaco512

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 663 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza,mechanika itp.

Napisany 31 lipiec 2012 - 20:22

C-4011 odpalanie na korbę Dobrze było by jeśli ktoś kto ma dostęp do dokumentacji tech. poszukał jakichś wzmianek o tym odprężniku.
ps. Edytowałem.

Edytowany przez jaco512, 31 lipiec 2012 - 21:46.

#17 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7632 postów

Napisany 31 lipiec 2012 - 20:59

C-4011 odpalanie na korbę Mówił o Zetorze 4011 a one miały odprążnik. W pokrywie rozrządu na wysokości wałka rozrządu. Dużego koła zamachowego potrzebują wolnobieżne, jedno i dwucylindrowe silniki przeważnie i nie jest to uzależnione od paliwa. W tamtych czasach silniki miały kiepską sprawność i żeby jako tako polepszyć ich możliwości zakładano duże koła zamachowe.

Dla niedowiarków nie tylko zetor 4011 miał odprężnik.

http://dvordy.sweb.c...4011_croped.pdf

Rysunek 90 i 91 opis strona 66.

Edytowany przez seweryn20, 31 lipiec 2012 - 21:13.

KPK Kumurun Team

#18 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 31 lipiec 2012 - 21:34

C-4011 odpalanie na korbę To według ciebie wielkie koło dodawało mocy

według mnie potrzebne było bo paliwo miało długi czas spalania

#19 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7632 postów

Napisany 01 sierpień 2012 - 13:39

C-4011 odpalanie na korbę Koło nie daje mocy ale magazynuje moment obrotowy. W przypadku chwilowego obciążenia oddawało go na koła nie raz unikając potrzeby zmiany biegu. Do tego mało ale dużych cylindrów, wolne obroty silnika to następne powody do dużego koła zamachowego. Paliwo nie ma tu nic do rzeczy i czas jego spalania. Gdyby tak było to samo koło zam. nic by nie zmieniło a silnik na wyższych obrotach przestał by sprawnie pracować.

Edytowany przez seweryn20, 01 sierpień 2012 - 13:40.

KPK Kumurun Team

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share szubinska

szubinska

Nowicjusz

• V.I.P.
  • rank
  • 17 postów

Napisany 16 sierpień 2012 - 16:49

C-4011 odpalanie na korbę w oryginalnej instrukcji
http://instrukcja.pl...c_3_1#photo_top
jako wyposażenie jest taka korba podana i nazywa się "korba rozruchowa". Po nazwie można domniemać że służy ona do rozruchu, tylko czy to jest możliwe ...