Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
donweter1989    2932

Też chciałbym napisać, że u mnie deszczowo, ale niestety susza. Chmury codziennie wyłaniają się zza horyzontu, ale wszystko idzie bokiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Powiat Lipno . Od rana siąpi słaby deszcz . Dwa dni i dwie noc niech pada .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawell18    13

Powiat Lipno . Od rana siąpi słaby deszcz . Dwa dni i dwie noc niech pada .

u mnie to samo, od 8 rano pada raz słabiej a raz mocniej.

Niech pada jak najdłużej.


Cały kłopot polega na tym, że głupcy są pewni siebie, a mądrzy pełni wątpliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15388

No i chmura przeszła. Z wielkiej chmury mała mżawka. Oby już nie padało do pożniw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1396

W ogóle nie wiem co znaczy określenie susza, leje i leje czwarty raz w tym roku zalane łąki w polu nogi wpadają, oby żniwa były dobre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

U mnie od wczoraj chmury i zimno ale jako takich opadów brak Susza Susza Susza Trochę tam pokropiło m ale to kropla

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

A nas dla odmiany przez dwa dni lało jak z cebra i na łąkach niżej położonych lokalne podtopienia...


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka16    86

U mnie wczoraj padało cały dzień, dziś piękna pogoda.


Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w d*pę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brounter    18

W Mazowieckim nie ma co narzekać deszczyk popaduje co kilka dni wiec czego tu więcej chcieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Podkarpacie- wczoraj przeszła nawałnica z gradem. Rzepaki poszły od 50 do 90 procent straty, zboża poprzewracało i pasami połamało. Masakra. Nawet nie wiadomo z czego to spadło, żadnej chmury nie było na horyzoncie. Zawiało, zagrzmiało i po zawodach.


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OKEY    154

U mnie podobnie jak u mastera codziennie po południu burza , możne nie takie gwałtowne ale w drodze do lublina widziałem wymłócone przez grad rzepaki.

A po za tym większość zboża leży i kwiczy :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawell18    13

suszy ciąg dalszy

dobrego deszczu nie było od końca kwietnia

Edytowano przez Pawell18

Cały kłopot polega na tym, że głupcy są pewni siebie, a mądrzy pełni wątpliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

U mnie na razie od 2 albo 3 dni sucho, powoli obsycha, ogólnie jest mokro ale bardzo źle nie jest.

z15307003Q,Internauci-smieja-sie-z--Sorry--taki-mamy-klimat-.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

u nas koło 16 była burza jakiej nie widziałem wprost oberwanie chmury dolane deszczu tak do oporu że o żniwach można zapomnieć na conajmniej 2 tyg, wejsć sie w pole nie da bo nie wyjdzisz z pola, ci co byli w polu nie zdążyli powyjeżdżać traktorami. Normalnie szok co to się robi z tą pogodą ostatnio, :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1396

U mnie czyli Mazowsze pow Zwoleński przeszła burza albo nie wiem jak to nazwać , zerwało mi dach z wiaty pod którym stoją samochody, dach z budynku gospodarczego i płyty eternitu z garażu w którym stoi ciągnik z tych dwóch pierwszych wyrwało całe z krokwiami.

Trochę się denerwuję bo niema mnie w tej chwili w kraju ale żona zdała relację.

 

Zaznaczę że tylko u mnie ta trąba przeszła u sąsiada nic dom dalej drzewo połamało. Wody jest do oporu a nawet za dużo, łąki pod wodą.

 

Co to się dzieje z tą pogodą?

Edytowano przez Piotrek1975

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dokładnie co się dzieję z tą pogodą ?

Mieszkam na pograniczu woj. kujawsko-pomorskiego i mazowieckiego i już brak słów ,by opisać skutki suszy . Nie ma traw ,kukurydza w najlepszych kawałkach ma może 1,5 m ,a przeważnie do 1 m ,do tego już w 50% sucha . Prognozy pogody nadają deszcz ,a on padać nie chce .

U Was koledzy leje ,podtapia ,a u mnie mam krajobraz z końca września.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OKEY    154

Co się martwicie . przecież w TV obiecują nam rekordowe zbiory ;[ .

Wszystko sie zgadza w jednym miejscu susza w innym ulewy a średnia statystyczna w sam raz.

Edytowano przez OKEY
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Bo akurat uważam że plony ozimin i jarych przynajmniej u mnie mogą być wręcz rekordowe. Wiosna była wręcz idealna.

Z kukurydzą gorzej, mnie uratowało to że posiałem w połowie kwietnia i dziś ma od 1,5m (VI klasa) do 2,5m (V klasa, dość wilgotna). Ziemniaki dziki załatwiły ale nawet bez dzików nic by pewnie z nich nie było. O III pokosie traw można pomarzyć, po zbiorze II pokosu łąki są spalone jak po glifosacie.

Wiosna była wilgotna to lato jest suche. A jak pewnie żniwa ruszą pełną parą to deszcz przypomni sobie o centralnej Polsce.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez asharot
      XXI Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH 2015 Kielce
       
       
      Ponad 58 tysięcy zwiedzających, setki wielkich maszyn.  21. Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH  w dniach od 27 do 29 marca 2015 roku.  Wybieracie się? Bo Agrofoto.pl na pewno będzie.
       
      Sprawdź jak dojechać na Agrotech w Kielcach
       
      Zdjęcia z ubiegłorocznej edycji
       
       
       
      Potężne targi techniki rolniczej ale strasznie późno w tym roku,co nie którzy będą już po zakończeniu wiosennych prac polowyc.
      Jak dla mnie to już chyba siódme targi i tak samo w tym roku obecność obowiązkowa,
      a jak Wy wybieracie się w tym roku do Kielc?
    • Przez InspektorGrzegorz
      Witam mam do sprzedania pług 3-skibowy idealny do c-360, Rok 1998. Konserwowany od nowości. Lemiesze do naklepania.  W ciągłym użytkowaniu. Województwo wielkopolskie. Więcej informacji udzielę po nr 660-977-701.





    • Przez kacsio
      Witam nie wiem czy dobrze trafiłem szukałem takiego tematu lecz nie znalazłem nic w tym stylu. 
      Mianowicie jestem absolwentem Liceum Ogólnokształcącego . Trochę źle wybrałem... ale czasu nie cofne niestety. 
      Szukam szkoły związanej z rolnictwem mechanizacją rolnictwa a jeżeli nie szkołę to kursy . Co byście polecili ? i czy wogóle są takie kierunki obecnie mam 20 lat.
       
    • Przez RageMan
      Witam. Od pewnego czasu noszę się z pomysłem zbudowania sobie przyczepy na podstawie ramy od przyczepy ciężarowej. Mam jednak kilka wymagań, które być może wyeliminują ten pomysł, nie potrafię tego sam sprawdzić. Interesują mnie jedynie dwuosiówki, wywrotki 3-stronne, maksymalnie 12 ton ładowności. Potrzeba matką wynalazków, a że w ogłoszeniach ciężko trafić na zadowalającą mnie ofertę gotowej przyczepy, chciałem poszperać trochę w internecie i wykonać małe rozeznanie w dostępności takowych podzespołów. Zainspirowany projektem szwagra (objętościówka na tandemie, dlatego nie mogę podpytać o konkrety - inne zapotrzebowania), znalazłem ramy między innymi od przyczep Kassbohrer. Zastanawia mnie jednak, czy nie będzie ona zbyt długa... Chciałbym, żeby burty boczne nie były dzielone, bo może to być problemem przy wyładunku zbóż do kosza zasypowego na gospodarstwie. Stąd moje zmartwienia o długość, bo długa burta może szybko ulec odkształceniom, a następnie rozszczelnieniom (a przyczepa musi być szczelna, bo siejemy rzepaki). Poza tym, wywrot do tyłu też może być utrudniony na tak długiej ramie - trzeba byłoby porządnie wzmocnić górną ramę.
      W związku z tym, zanim zacznę robić sobie zbyt wielkie nadzieje, chciałbym spytać się Was, czy nie widział/słyszał/robił już podobnej modyfikacji? Czy jest to w ogóle opłacalne? Jaką długość ma rama takiej przyczepy ciężarowej (bez dyszla)? Jak to jest z rejestracją przyczep ciężarowych w gospodarstwie? Trzeba je przerabiać na rolnicze?
      Pozdrawiam serdecznie .
    • Przez krzychu12
      Poszukuję katalogów:
      - Agroma - Ursus C-385 i Maszyny Współpracujące - Agroma - Ciągnik T-25/A1 i Maszyny Współpracujące - Agroma - Ciągnik Jednoosiowy Dzik-2 - Informatora Agromy na lata 1989/90 - Katalogów Agroma, m.in. Technologia Zbioru Zielonek z sieczkarnią Fortschritt na okładce - Książek i albumów związanych z Fabryką Maszyn Żniwnych w Płocku w szczególności albumu „Płockie Bizony”, Biuro Wydawnictw HWiU „LIBRA”, Warszawa 1982   Kontakt na PW lub na e-mail: krzyk3@op.pl
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj