Skocz do zawartości

Zdjęcie

Awaria skrzyni w T25

791 odpowiedzi na ten temat

#361 Share Geo

Geo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 549 postów
  • Zainteresowania:Ciekawostki naukowe i nie tylko

Napisany 09 luty 2012 - 13:22

Awaria skrzyni w T25 No ludzie bywają zdolni. Mój T-25 ma już około 20 lat (4500 mth) i nie pamiętam, żeby choć raz biegi w nim były zblokowane. Ogólnie w tym traktorze jeśli wszystko z wodzikami jest w porządku to zblokować biegi to sztuka. W poprzednim T-25 biegi jak się blokowały co jakiś czas to się okazało, że coś było nie tak właśnie z wodzikami. Ale było to tak dawno, że nie pamiętam o co chodziło. Po zrobieniu biegi już się nie blokowały.
Jeśli chodzi o górny zaczep. Nigdy nie miałem i jakoś mi to nie przeszkadza. Po drugie górny zaczep służy tylko i wyłącznie do ciągania przyczep. Przenosi tylko siły wzdłużne. Wszelkie naczepy powinno się wozić na dolnym zaczepie, bo dolny przenosi siły wzdłużne i od ciężaru naczepy (nacisku na zaczep). A do przyczep mam belkę od jumza ;) z dokręconym hakiem od DTa. Jak ktoś ma taką belkę to wie o co chodzi. Jumzem też ciągam przyczepy za pomocą tej belki.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Awaria skrzyni w T25 Dzisiaj, 01:04
  •  

#362 Share kalipso156

kalipso156

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 216 postów

Napisany 12 luty 2012 - 11:34

Awaria skrzyni w T25 jednak był wodzik lekko ugięty.... pewnie w tamtym roku jak mi wałek rewersu pękł musiało go lekko podgiąć bo już z lekkim oporem wchodził a teraz jak przyczyłem dostał pewnie po garach i go ugielo mocniej... ale w sumie dobrze żerozebralem to teraz bo śruby blokady poluzowaly się moglyby więcej bałaganu narobić jakby się wykręciły

#363 Share Piotruniu25

Piotruniu25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2217 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team.

Napisany 12 luty 2012 - 13:12

Awaria skrzyni w T25 Nawet nie wiedziałem że jak ciągnik dostanie po garach to będzie wyginać wodziki. :D Muszę swojego oszczędzać.

#364 Share pawel807

pawel807

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 271 postów

Napisany 12 luty 2012 - 13:31

Awaria skrzyni w T25 O kurde to i ja muszę swojego oszczędzać żeby nie dostawał bardzo po garach :D :D :D

Edytowany przez milanreal1, 14 luty 2012 - 04:42.
cytowanie poprzedniego posta

#365 Share kalipso156

kalipso156

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 216 postów

Napisany 17 luty 2012 - 16:36

Awaria skrzyni w T25 to taka metafora... a pozatym mam inny problem a mianowicie po przełożeniu go na szosowe nie odbija mi sprzęglo do końca i wyrzuca mi biegi... sprubuje wymienić kulki i sprężyny i na nowo wyregulować to sprzęgiełko. może ten wałek na dole jest już wydarty... albo nasówa mi się myśl że ten nowy wodzik jest deko gróbszy i może coś tam nie pasuje względem tych. jeszcze jedno pytanie na górze wodzików są kulki czy pod spodem też są? może jeszcze ktoś się orientuje jaki jest najlepszy i najszybszy sposób regulacji tego sprzęgiełka?? z góry dzięki za odpowiedzi;))

#366 Share piotr697

piotr697

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów
  • Zainteresowania:Quady SYM200

Napisany 17 luty 2012 - 17:26

Awaria skrzyni w T25 Pod wodzikami (...) jest tzw blokada wodzików a przesuwa się ona porzecznie do wodzików, a regulacja tego sprzęgiełka; Ja to robię tak,odpal silnik, wciśnij sprzęgło, wbij jakiś bieg i popuszczaj pedał sprzęgła , zatrzymaj w tym momęcie jak poczujesz, że sprzęgło zaczyna ciągnąć,wyłącz silnik,( pod pedał podstaw jakiś klocek ) rozepnij to małe cięgno (wyciągnij ten mały sforzeń) i tą dziwignie cofaj do tyłu i w tym samym czasie wbijaj i wyciagaj biegi aż poczujsz że blokada zaczyna działać, wtedy wykręcaj łącznik tak aby włożyć sforzeń w otwór. Najlepiej CI będzie dokonać tej regulacji bez podłogi.Ja tak zawsze ustawiam i na razie wszystko pięknie działa.

Edytowany przez piotr697, 17 luty 2012 - 22:02.

#367 Share kalipso156

kalipso156

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 216 postów

Napisany 17 luty 2012 - 19:13

Awaria skrzyni w T25 dziś po dokładnej analizie problemu okazało się że nie blokuje mi wodzika odpowiedzialnego za 1i 5/2i6 tak jakby kulki nie bylo albo sprężynki na pierwszy żut oka wszystko jest oki kulka na miejscu sprężynka cała nawet je zmieniłem i to nic nie pomogło dalej tego wodzika mi nie blokuje. co tu może być nie tak???

#368 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 17 luty 2012 - 20:12

Awaria skrzyni w T25 Może ten nowy wodzik względem starego jaki tych co są w skrzyni ma w innym miejscu rowek na kulkę blokady. Bieg włożony prawidłowo ale rowek nie jest pod kulka więc w nią nie wpadnie i blokada jak i sprzęgło nie odskoczy.

#369 Share kalipso156

kalipso156

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 216 postów

Napisany 17 luty 2012 - 21:57

Awaria skrzyni w T25 a to czemu na polowych odbija??jutro rozbieram podłogę i lukam co tam nie jest tak jak być powinno

#370 Share Piotruniu25

Piotruniu25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2217 postów

Napisany 18 luty 2012 - 10:04

Awaria skrzyni w T25 A zaglądałeś do wałka blokady biegów?Może jest trochę wyrobiony jak u mnie i też wywalało biegi.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#371 Share kalipso156

kalipso156

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 216 postów

Napisany 18 luty 2012 - 15:08

Awaria skrzyni w T25 właśnie dziś go wyjołem i stwierdziłem że jest strasznie wyj..... wieczorem wrzuce foto. mam jeszcze pytanie czy kulki od blokowania wodzikow powinno dać się wyjąć do góry?? bo u mnie nie da się ich średnica to 15mm i wychodzą tylko do dołu otworami wodzików nawet jak z góry ją wkładałem to nie chciała wejść. aaa dodam jeszcze że mam te cienkie sprężynki.

#372 Share Piotruniu25

Piotruniu25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2217 postów

Napisany 18 luty 2012 - 16:15

Awaria skrzyni w T25 Jak ty ich chcesz wyjąć do góry? :blink: Ja wyjąłem dołem i włożyłem górą.

#373 Share kalipso156

kalipso156

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 216 postów

Napisany 18 luty 2012 - 17:30

Awaria skrzyni w T25 miałem zaje silny magnes ponoć że da się w taki sposób wyjąć ale niestety nie u mnie...

#374 Share Piotruniu25

Piotruniu25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2217 postów

Napisany 18 luty 2012 - 18:32

Awaria skrzyni w T25 Jeżeli ktoś wkładał kulki to tylko górą,od dołu jest trochę nie realne ale dla chcącego nic trudnego. :)

#375 Share kalipso156

kalipso156

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 216 postów

Napisany 18 luty 2012 - 20:11

Awaria skrzyni w T25 delikatnie po paluszku i wejdzie :D

#376 Share Piotruniu25

Piotruniu25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2217 postów

Napisany 18 luty 2012 - 20:15

Awaria skrzyni w T25 Paluszkiem to se możesz posmyrać. :D Gdzieś lub kogoś. :lol:

#377 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2479 postów

Napisany 19 luty 2012 - 20:00

Awaria skrzyni w T25 Kolego odnośnie górnego zaczepu to jesteś w błędzie,przy przyczepie dwuosiowej wysokośc zamocowania ma duży wpływ na siłe uciągu.
Moja wypowiedz dotyczy
#60 Geo

Edytowany przez GoRAL1, 19 luty 2012 - 20:02.

#378 Share Geo

Geo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 549 postów
  • Zainteresowania:Ciekawostki naukowe i nie tylko

Napisany 21 luty 2012 - 08:29

Awaria skrzyni w T25 A w którym miejscu pisałem, że nie ma wpływu? ;) Ja do przyczep dwuosiowych mam tą belkę od jumza. Zakładam ją tak jak każdą belkę na podnośniku i od tego jak wysoko podniosę podnośnik zależy czy chcę, żeby traktor miał większą przyczepność czy nie. W górnym położeniu przy ciężkiej przyczepie to nawet przód mi podnosi we Władku ;).

#379 Share kalipso156

kalipso156

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 216 postów

Napisany 05 marzec 2012 - 09:10

Awaria skrzyni w T25 w sumie taka belkę to chyba nie trudno zrobić wystarczy odpowiednio wygięty plaskownik z otworami pasujacymi do zwykłej belki

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#380 Share volvo

volvo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 788 postów
  • Zainteresowania:Historia,motoryzacja,technika

Napisany 05 marzec 2012 - 09:22

Awaria skrzyni w T25 Do ciągnięcia przyczep służy górny zaczep a nie belka.Później będzie płacz że siłownik cieknie,uciągi pękają lub ucho
na którym zamocowany jest siłownik