Skocz do zawartości

galeria
Strajk
Zdjęcie

Strajk Rolników 2011

430 odpowiedzi na ten temat

#221 Share agrofarm2008

agrofarm2008

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 26 luty 2011 - 21:14

Strajk Rolników 2011 @Lukasz1987 nie chodziło mi konkretnie o Twój przypadek tylko ogólnie, że jednak te dopłaty niejednemu ratują skórę, a firmy które nabrały towaru bez kasy dla wielu są niestety nieosiągalne (kasa od nich).

Danield28 napisał:
Użalasz się nad swoim losem że nie masz wolnego... Sam wybrałeś produkcję bydła mlecznego więc tak to wygląda ale przynajmniej daje to tobie przyzwoity dochód za pewne podobny albo większy niż nie jednego w mieście... Trzeba było się starać rozwijać produkcje roślinną to teraz mógłbyś sobie leżeć na plaży na wyspach kanaryjskich... A zresztą pewnie takiej osoby nie uznasz za rolnika bo on nie robi cały czas jak ty... Każdy jest kowalem swojego losu... Możesz sobie negować moją wiedzę o temacie rolnictwa jak chcesz możesz mnie uznać nawet za głupka w tej dziedzinie mi to totalnie nie obchodzi...

Widzisz kolego ja się nie użalam, ja tylko staram się uświadomić Tobie, że wypisujesz czasem rzeczy, których pisać nie powinieneś. Nadal zresztą to robisz. Ty naprawdę uważasz, że "chłop śpi, a mu rośnie" - to tak odnośnie wylegiwania się na plażach za kase z produkcji roślinnej.

P.S. Nie jedźcie po ludziach z miasta, bo nie wszyscy tam mają zaćmienia, choćby 19Damian89, przynajmniej ja jego post zrozumiałem w ten sposób, że denerwuje go wysoka cena żywności w sklepach w sytuacji niskich cen produktów rolnych i rozumie protesty.

Edytowany przez agrofarm2008, 26 luty 2011 - 21:33.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Strajk Rolników 2011 Dzisiaj, 10:01
  •  

#222 Share maniek33

maniek33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 584 postów

Napisany 26 luty 2011 - 21:16

Strajk Rolników 2011 @zetorek1607 Dlatego cały ten jazgot. Najgłośniej wypowiadają się pośrednicy, których rolnicy chcą się pozbyć.

Edytowany przez maniek33, 26 luty 2011 - 21:17.

#223 Share danielek24

danielek24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 311 postów

Napisany 26 luty 2011 - 21:33

Strajk Rolników 2011

Zboże powinno być po 1500, litr mleka 2 zł, kg świni 10zł. Takie jest moje zdanie i mam w nosie czy się to komuś podoba czy nie, oraz czy jest to sprawiedliwe czy nie. Niech mieszczuchy płacą. A jak się nie podoba to mogą sobie kupić gospodarstwo i sami spróbować tego miodu. Ci co nie mają kasy - zabrać zasiłki i do roboty... . :) . Pozdrawiam, nie dajcie się rolować

i temu to wszystko jest do du*Y bo wieś na miasto a miasto na wieś.Nie ma porozumienia i zjednoczenia przeciw temu złu,które dotyka wszystkich a to wszyscy właśnie powinni wystapić razem-my ze wsi i oni z miasta bo tak jak i nam tak im też nie zyje sie za malinowo. jak bys te ceny dowalił to oni ze swoimi pensjami by pogineli a tylko ich szefów by to nie ruszyło.

u nas wszystko w dół a w sklepach w gore wiec co taki miastowy ma se pomyśleć?-rolnik sie bogaci.A tak wcale nie jest.

Tak naprawde bogacą sie panowie w garniturach i to właśnie przeciw tym cwaniakom powinniśmy prodestować.Jako rolnicy czy miastowi nie przeciw sobie,lecz razem jako jeden naród,naród któremu hu*owo sie wiedzie i w hu*a se nie da lecieć.

#224 Share zetorek1607

zetorek1607

Młody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co jest związane z rolnictwem, wędkarstwo

Napisany 26 luty 2011 - 21:37

Strajk Rolników 2011 no i właśnie tak powinno być jak pisze kolega wyżej, pośrednik też powinien zarobić, ale dlaczego kosztem nas, rolników, to co oni wyprawiają z tymi cenami to jest przesada ;[

#225 Share agrofarm2008

agrofarm2008

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 26 luty 2011 - 21:38

Strajk Rolników 2011 Brawo danielek24, tak trzymać.

#226 Share 19Damian89

19Damian89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 526 postów

Napisany 26 luty 2011 - 23:02

Strajk Rolników 2011

powiem wam koledzy, że u mieszczuchów wkurza mnie to, ze większość(nie wszyscy) widzą tylko ile rolnik zarabia dostając dotacje z UE, sprzedając świnie, bydło, mleko, a nie widzą ile ten rolnik musi wpakować tej kasy w wyżywienie, budynki i robotę w polu, po prostu oni widzą tylko zarobki, a co do wydatków to już mają zaćmienia w widzeniu ;[

powiem ci ze tak jest wszedzie i nie tylko ze mieszczuch u rolnika ale tez rolnik u rolnika albo mieszczuch u mieszczucha wystarczy ze komus sie powodzi to kazdy juz widzi tlyko to ze mu kasa sama leci a ze musi na nia ciezko pracowac czeog innemu sie nie chce to juz inna spawa.. ale nie tylko wam jest trudno bo wiem jak teraz pracuje juz od pewnego czasu mysle o zalozeniu rodziny kupieniu mieszkania/domu ale za co? kredyt przy zarobkach 1100zl? bank mnie smiechem zabije ..

@jaro wiem mniej wiecej po ile sa swinie na skupie jak moj kuzyn skupuje ale tez wiem ile jest miesa z jednego swiniaka i widzac ceny w sklepie to jestem przerazony no fakt masarnie musza kupic oplacic pracownikow sprzet itp. i zarobic sklpey tez no ale bez jaj nie ktore ceny sa kosmiczne tak samo mleko a najgorsze jest to ze smak takeijwiejskiej kielbasy czy mleka a tego co jestw sklepie to niebo a ziemia. wam placa mnie a mi kaza w miesnym placic wiecej skoro skupuja taniej ..

#227 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 26 luty 2011 - 23:32

Strajk Rolników 2011 Wiesz Damian niestety wydajnosć 200% ;[
Mój Wladimirec podbija świat

#228 Share 19Damian89

19Damian89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 526 postów

Napisany 27 luty 2011 - 09:42

Strajk Rolników 2011 No wlasnie niestety to co mowia o polskich prywaciarzach to prawda bo na zachodzie ciesza sie jak maja zysk nawet i 10-20% a Polak nie musi miec 100% zysku a i tak bedzie mu malo ile by nie mial tego zysku ..

#229 Share rafalkom555

rafalkom555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1483 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja itp.

Napisany 27 luty 2011 - 09:44

Strajk Rolników 2011 @19damian89 - pośrednicy to ceny umią podwyższać, jakiś czas temu jak zboże było po 400zł to u na wsi chleb kosztował jakieś 1-1,20zł cena wzrosła zboża na 800zł to podnieśli się do 1,50zł, a ostatnio jak cena utrzymywała sie po 400zł to w żadnym sklepie chleb nie staniał, teraz znowu wzrosła cena zboża to znowu podniosą!

#230 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 27 luty 2011 - 10:24

Strajk Rolników 2011 Tak czytam sobie i nie wiem czy smiać się czy płakać. Pretensje do mieszczuchów, pośredników i nie wiadomo kogo jeszcze. Kto wam nie daje organizować się w grupy producenckie, tak aby miec lepszą pozycje przy sprzedaży produktów i negocjacji cen. Ue nawet to wspiera. Znam kogos kto huduje świnie od lat do dnia dzisiejszego od niego towar odbierra np taki pmb białystok czy coś. Ma stały zbyt bo sprzedaje dużo na tez inną cenę. Taki drobny chodowca zawiezie raz na jakiś czas klika sztuk i co kasy mu nawalą. Tylko, że u nas jest jak jest grupy producenckie wielkich szans nie mają bo kazdy woli sam. Tylko użalać się na wszystko można wspólnie.
Co do strajku nikt nikomu nie broni strajkować tylko zróbcie to w jakiś normalny sposób. Tak jak inne grupy zawodowe. Robienie takich cyrków sprawi, że rolnika nikt poważnie traktował nie będzie nawet jak się przyjdzie strajkować w chwilach naprawde złych dla całego rolnictwa.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#231 Share danield28

danield28

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 645 postów

Napisany 27 luty 2011 - 10:30

Strajk Rolników 2011 Z prywaciarzami niestety macie racje i nikt nie zmieni tego... Taka jest mentalność polaków ale na takie zachowanie ma również wpływ historia... Jestem młody i nie pamiętam czasów komuny ale z opowiadań wiem, że nic nie było i wszystko trzeba było załatwiać sobie... Do dzisiaj dużo osób tak myśli jak kiedyś szczególnie ci starsi... W Polsce demokracja jest młoda 22 lata to jest czas, że wszystko się jeszcze zmienia... Dlaczego prywaciarze mają kosmiczne marże bo boją się co będzie jutro więc wolą zarobić jak najszybciej i jak najwięcej bo nie mają pewności, że mogą niedługo klepać biedę... Co chwilę jest zmiana rządów i to powoduje niepewność... Na zachodzie mają pewność, że jeśli coś się zdarzy złego to otrzymają pomoc u nas ludzie nie wierzą w to czy taka pomoc przyjdzie... Na obniżenie marż może wpływać większa konkurencja jeśli jej nie ma to wtedy mamy ceny jakie mamy... Problem jest jeszcze w nieufności do innych, mamy najwyższy procent w UE w braku zaufania do swoich rodaków... Można do zauważyć na wsi, że jak ktoś kupi jakiś sprzęt to już z nim sąsiad nie rozmawia co już kompletnie jest problemem w zawiązywaniu grup producenckich... Zastanówmy się najpierw jak podchodzimy do samych siebie i innych a nie narzekać tylko na jedną grupę ludzi... Mam nadzieję, że się to będzie zmieniać ale to zależy od podejścia młodych ludzi do życia i myślenia inaczej niż kiedyś 20-30 lat temu... Pozdrawiam

#232 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 27 luty 2011 - 10:40

Strajk Rolników 2011 Ludzie co za głupoty wypisujecie, że ktoś za dużo zarabia. Po to jest kapitalizm aby móc zarobic tyle ile w danej sytuacji można. Jest popyt po danej cenie to się sprzedaje. Dlaczego sprzedajecie pszenice po 900 czy coś przecież można mniej zarobić i sprzedać po 700. Zastanówcie się troche. Generalnie w rolnictwie jakoś się kręci ceny zbóż czy mleka nie są złe tylko jak zwykle producenci trzody mają problemy juz od jakichś 10 lat.

#233 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 27 luty 2011 - 11:28

Strajk Rolników 2011 @Damian-sorry chyba coś mi się zdarzyło przeczytać po łebkach.
@hubertuss-co do kapitalizmu zgoda-co do "polskiego kapitalizmu" to już niekoniecznie-naprawdę co niektórzy nasi rodacy przesadzają-ja rozumiem że trzeba zarobić ale wyznaję zasadę "żyj i daj żyć innym"-a pośrednicy najchętniej wykończyliby rolników .

#234 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 27 luty 2011 - 11:44

Strajk Rolników 2011

@19damian89 - pośrednicy to ceny umią podwyższać, jakiś czas temu jak zboże było po 400zł to u na wsi chleb kosztował jakieś 1-1,20zł cena wzrosła zboża na 800zł to podnieśli się do 1,50zł, a ostatnio jak cena utrzymywała sie po 400zł to w żadnym sklepie chleb nie staniał, teraz znowu wzrosła cena zboża to znowu podniosą!

Tak zawsze jest nam podniosą w sklepach też nam opier*** w sklepie nie znowu podniosą nam i jak już naprawde dobrze płacą w sklepach znowu do góry u nas spadek a tam nie.
Gdzie ty taki tani chleb masz :blink:
Mój Wladimirec podbija świat

#235 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 27 luty 2011 - 12:05

Strajk Rolników 2011 No tak zawsze ktos jest winny. Skoro pośrednictwo to taki biznes to dlaczego sami tego nie robicie. Wszędzie dobrze, gdzie nas nie ma jak to mówią. Chciał by ktoś z was po sklepach w mieście wozić po troche ziemniaków czy innych warzyw np nie woleli byście całość sprzedać A to wożenie tez kosztuje kierowcy trzeba zapłacić paliwo kupić. Nie wiem czy tu wszystkiego trzeba od zera uczyc co niektórych. Rolnik nie płaci zus to nie wie, że to kosztuje ponad 800 za miesiąć do tego podatki i inne koszty. Właściciel masarni, czy piekarni tez ma duże koszty też dużo inwestuje i też chce zarobić. To tak trudno zrozumieć. U nas uklepało się powiedzenie, że pośrednik winien. Każdy może się tak wytłumaczyć i rolnik i minister. We wsi gdzie mam gospodarstwo człowiek taką mini masarnie otoworzył mięcho oczywiście kupuje, ale robi swojskie wędliny i problemu ze zbyutemm nie ma. Jak się chce to można ale najlepiej siedzieć i czekać z gęba na pączki ewentualnie jak się znudzi to wsiąść w traktor i po mieście pojeździć.

#236 Share BartekPL

BartekPL

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 147 postów

Napisany 27 luty 2011 - 12:14

Strajk Rolników 2011 Tak Polacy Powinni Strajkować
POMOGŁEM KLIKNIJ ZIELONĄ STRZAŁKĘ Z PRAWEJ STRONY MOJEGO POSTU

#237 Share maniek33

maniek33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 584 postów

Napisany 27 luty 2011 - 12:19

Strajk Rolników 2011 Jak ktoś jest słaby to zawsze dostanie po d..pie, albo zostanie wykorzystany. Dotyczy to każdej branży i dziedziny życia. Śrubę też się dokręca dopóki nie poczuje się oporu :) . Po co jakieś sentymenty, że nie mogą być droższe produkty w skupie, bo będzie gorzej w mieście. Nie będzie, tylko pośrednicy mniej zarobią. Poza tym czy np. dilerzy maszyn mają jakieś sentymenty i zastanawiają się czy maszyny, które sprzedają nie są przypadkiem za drogie? Producenci nawozów? Rafinerie? Pani w sklepie? Rzeźnie? Banki? Nie sądzę. Każdy liczy kasę i ma wszystko w d.. . A rolnikowi próbuje się wmówić, że to jego wina, że jest tak drogo i powinien siedzieć cicho, bo dostaje dopłaty. Śmieszą mnie niektóre wypowiedzi, że ktoś napewno jest bogaty, bo jeździ nowym ciągnikiem i jeszcze śmie strajkować. Najlepszy chirurg nic nie zrobi bez narzędzi. To raz. Dwa - wymienić sprzęt na nowy to kwestia na ogół 2, może 3 miesięcy (tyle załatwia się kredyt). To trzeba z czegoś spłacić.
Także jak ktoś chce być j.... w d... to jego sprawa. Naprawdę nie chcielibyście dostawać więcej za swoją pracę? (Pytanie do tych co twierdzą, że ceny w skupie są ok) Nie wierzę i czymś mi tu śmierdzi..
A ceny zbóż dzisiaj wynikają z gorszych plonów i całej durnej polityki.

Edytowany przez maniek33, 27 luty 2011 - 12:24.

#238 Share martini89

martini89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 339 postów
  • Zainteresowania:ronlnictwo,wędkarstwo,motoryzacja

Napisany 27 luty 2011 - 12:21

Strajk Rolników 2011 Do wszytskich co piszą ,że to była tylko poakzówka jaki kto ma ciagnik i nie było postulatów. Odsyłam do Tygodnika Rolniczego nr 8 tam jest skan dokumentu z postulatami wręczonego odpowiedniej osobie..

#239 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 27 luty 2011 - 12:27

Strajk Rolników 2011 Tak jak piszesz @maniek-czasami jak tłumaczę swojemu kuzynowi pracującemu w budżetówce ile co kosztuje ,ile zarabiam itd. to ten tylko za głowę się łapie-a najlepsi są kolesie pokroju @hubertussa (hubert-bez urazy) którzy to tłumaczą że i tak mamy zbyt dobrze....człowiekiem dosyć "otrzepanym" jestem i sporą część życia spędziłem i przepracowałem w mieście więc swoje wiem-a na wsi pracuję z czystego patriotyzmu lokalnego :D .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#240 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3925 postów

Napisany 27 luty 2011 - 12:35

Strajk Rolników 2011

No wlasnie niestety to co mowia o polskich prywaciarzach to prawda bo na zachodzie ciesza sie jak maja zysk nawet i 10-20% a Polak nie musi miec 100% zysku a i tak bedzie mu malo ile by nie mial tego zysku ..

Wszystko zależne od sprzedaży bo dla przykładu
- obrót na miesiąc 10 000 zł * 20% = 2 000 zł/miesiąc,
- obrót na miesiąc 100 000 zł* 10% = 10 000 zł/miesiąc,
Punkt patrzenia zależy od punktu siedzenia.

Patrząc wokoło pewna grupa ludzi zarabia na ilości, ale druga jak nie może wyrobić ilości to zarabia na cenie.

W zeszłą zimę robiłem ogrodzenia zysk 35 zł/mb, dziennie min 8 mb szło zrobić (8 godzin), każdy mówił że mało ale ja miałem roboty więc zarobiłem (kilku konkretnych klientów po min 40 mb.), konkurencja mówiła że min 55 zł/mb musi zostać - ale z robotą mieli kryzys.

Jeżeli każdy z nas miałby taką samą produkcję to byłbym dziennie ok. 150 zł do tyłu, ale z perspektywy byłem do przodu.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878