Skocz do zawartości
Vladoo1

Strajk Rolników 2011

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Strajk

Vladoo1    9

Nie wiedziałem gdzie to umieścić ale na pewno każdy powie co o tym myśli miłej dyskusji :D

Wiadomość z agroFakt.pl

krystian88    0

Popieram rolników z kujawsko-pomorskiego, ale wydaje mi się że w każdym województwie powinni rolnicy się zmówic i zrobic nalot na stolicę danego województwa. Nasz kraj zniszczy NAS- rolników.

Popieram takie akcje, ale najbardziej mnie wku...a to że chociaż wielu rolników chce się rozwijać co ukazują ciągniki na filmie cały czas ich okradają. Nawet nie mogą zapewnić pewnych dochodów i stabilnych cen a każdy wie że ta praca jest ciężka i nie ma unormowanych godzin roboczych.

xxModzelxx    0

Niezłą fazę odj*bali! Oczywiście popieram. Wypowiedz powyższa mówi sama za siebie.

Edytowano przez xxModzelxx

Jacooo    0

Niema unormowanych cen, bo w końcu mamy wolny rynek. Rolnikom chyba po prostu brakuje dobrego przywódcy czy jakiegoś lidera co by ich poprowadził i wywalczył wszystko co można. A po za tym co byście oczekiwali żeby jak niby co zrobił rząd żeby rolnikom żyło się lepiej przecież to nie oni ustalają ceny(o tym decyduje wiele innych czynników np. pogoda, zbiory w Australii itp. Według mię rolnicy najwięcej tracą przez pośredników, bo żeby powstał chleb to najpierw bierze młynarz później piekarz dostawca sklepikarz a rolnikowi należą się ochłapy.

przemrolnik    13

Popieram te strajki. BRAWO oby było ich więcej- i przyniosły efekt. Żebym miał szybki ciąnik też bym pojechał.

armi95    0

Zetorem też byś dał radę. Ja też tak jak wy popieram rolników, aby walczyli o swoje.

Zetorem też byś dał radę. Ja też tak jak wy popieram rolników, aby walczyli o swoje.

manik    34

Tylko żeby przyniosło to jakieś pozytywne skutki dla rolników...

Pietras892    192

Należałoby się ruszyc na Warszawę chętnie bym się przyłączył:rolleyes: Widziałem kiedyś w brukseli coś podobnego. lali na jezdnie gnojówe i nikt ich nie ruszał, całe miasto stało.

qazi    57

a o co tak właściwie chodzi? dlaczego oni strajkują?

muoodyy    2

rolnicy górą!!! super akcja i oby przyniosła efekty. ta sytuacja najlepiej obrazuje jak rolnicy potrafią się zrzeszać i walczyć o swoje! i tak ma być!

piwex16    34

popieram taki strajki trzeba dążyć do stałych cen a nie do skoków cen!!!

przemrolnik    13

a o co tak właściwie chodzi? dlaczego oni strajkują?

wiesz po ile jest mleko, świnie i produkty ???! To teraz już wiesz czemu strajkują.Popieram Was!

Ciekawe kiedy zobaczymy efekty strajku

ogrodnikPPL    0

Oglądając ten filmik choć sam jestem rolnikiem mam mieszane uczucia co do jego sukcesu - na pewno nikt z miasta nie zrozumie protestów rolników przy takiej akcji, - bardzo łatwo wyprowadzić ludzi na ulicę i krzyczeć że jest źle.

Ale tym którym jest naprawę ciężko to tam nie widziałem - filmik pokazał w pewnym sensie jak rolnicy wyciągnęli pieniądze z unii, a chyba o coś innego chodziło.

Kto to wo gule organizował?

Popieram protest czy walkę o przyzwoite ceny ale na tym trzeba się znać.

Wyobrażam już sobie ludzi z miasta widząc ten protest a nawet oburzenie - nie tędy droga.

Pietras892    192

@Pietras892 to było we Francji

byc może we francji też ja widziałem to w belgii ,pracowałem tam przez jakiś czas

Edytowano przez Pietras892

Huberto89    34

Akcja piękna, ale sądząc po ciągnikach to nie jest źle ;) ...

Co z tego że traktory niezłe jak napewno większość rolników ma nie mały kredyt w banku.

A taką akcję popieram bo to co robią teraz z cenami tuczników to w głowie się nie mieści.angry.gif

qazi    57

wiesz po ile jest mleko, świnie i produkty ???! To teraz już wiesz czemu strajkują.Popieram Was!

Ciekawe kiedy zobaczymy efekty strajku

wiem po ile jest mleko i obecnie nie jest z tym źle,

druga kwestia, to kto kupuje od rolników mleko, świnki itd? państwo czy prywatne przedsiębiorstwa, zakłady przetwórcze, i moim zdaniem nie urzędy ( może one też trochę) ale głównie odbiorcy naszych produktów powinni być obiektem strajku

damianzbr    986

http://www.hotmoney....z-bogatsi-18347 Co sądzi miasto o wsi ;[

Ja wkleiłem ten link w innym temacie, zrobiłem to wcześniej niż kolega ;) Mam nadzieje że nie poniesiemy konsekwencji z powodu, iż w dwóch różnych miejscach są dwa identyczne wpisy :huh:. Być może usprawiedliwieniem będzie ich zbieżność z oboma tematami. Co teraz nas czeka :unsure:?

Edytowano przez damianzbr

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez coolman111
      Jakie są ceny ziemi w waszych rejonach?

Wątek o cenach ziemi w 2013 i dyskusja z tym związana dostępna tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72441-ceny-ziemi-2013/
      Dyskusja o cenach we wcześniejszych latach do zobaczenia tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/5089-ceny-ziemi/

Statek a co ma powiedzieć "normalny" rolnik co ma z 20ha . Kupować działki o pow. nie więcej jak 1ha i bawić się na takich małych powierzchniach jeśli powiedzmy jest przyzwyczajony, że ma co najmniej z 10ha w jednym kawałku.
    • Przez jestem_z_miasta
      Cześć, 
      mam nadzieję, że trafiłem w dobre miejsce. Odziedziczyłem 6 hektarów ziemi (2 łąki, 4 ziemi) łąki w 3 działkach, pola w 2 + budynki gospodarcze i maszyny. 
      I nie wiem co z tym zrobić. 

Mieszkam w mieście 70km od wsi w której znajduje się ziemia. I raczej nie zostawię mojej pracy, bo po prostu ją lubię, a codziennie dojazdy nie wchodzą w grę. 

Mielibyście jakieś porady, co mógłbym zrobić, aby zarabiać na tej ziemi i jednocześnie nie musieć tam pracować non - stop? Szukam czegoś, co pozwoli wyciągnąć z tego więcej niż na dzierżawie. 

Mam nadzieję, że ktoś podrzuci jakieś fajne pomysły  

dzięki!
    • Przez Arni
      Czy musieliście zrobić plan i dostać pozwolenie od sąsiadów żeby zrobić dach na oborze?
      Jak to było u was?

Pozdro Arni
    • Przez xPatrx
      Siema! Jak się odnosi prawo do jazdy traktorem z pasażerem?? Mówię o takich zwykłych ciągnikach jak T25, c330, c360, itp? Bo wiem, że te nowe mają wbudowane 2 siedzenie.