tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

Gość   
Gość

panowie miał ktoś styczność z rzepakiem Florida F1 i Bagira F1 i sundance

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slay6    16

Panowie mam 3 warianty nawozu pod rzepak;

I. polifoska 6 NPKS (6-20-30-7) w dawce 300kg/h i polifoska 21 NMgS ( 21-4-35) w dawce 100 kg/h.

II. Yara PKCaS ( 20-30-6-5) w dawce 300kg/h,  Mocznik (46N) w dawce 100kg/h , Kizeryt MgS ( 25-20) w dawce 100kg/h

III. Superfosfat wzbogacony P-Ca ( 40-10) 150kg/h , Sól potasowa (K 60) 150kg/h, Polifoska 21 NMgS (21-4-35) 150 kg/h

Przeliczajac głowne składniki jest to podobne rozwiązanie dochodzą rózne  dodatki w różnych ilościach.

przeliczajac cenowo przy areale ok10h różnica  mieści sie w 500zł.

Co sądzicie  o tym a może  inne ciekawe rozwiązanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ambrilo93    0

Panowie co lepiej wybrać KWS Sherlock czy KWS Quartz? Mam jeszcze do wyboru monolit ale raczej odpada. Ziemie dość dobre 2-3 klasa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roxer    126

Miałem obydwie odmiany w ostatnim sezonie i muszę powiedzieć że przy takiej samej agrotechnice dały taki sam plon :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2263

Panowie co lepiej wybrać KWS Sherlock czy KWS Quartz? Mam jeszcze do wyboru monolit ale raczej odpada. Ziemie dość dobre 2-3 klasa

 

Quartz

 

 

Raps posiany, jutro chwasty, 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2263

Celuje w plon 4t i wyżej, a i tak jestem 2-3 dni po terminie. 

 

Chyba nie wiesz jaki masz termin 25 to jest max dla dolnośląskiego czy tam zachodu polski. Mazowieckie jak dobrze pamiętam ma 15-20 sierpień max. Mowa o optymalnym terminie.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Armand    25

Panowie mam 3 warianty nawozu pod rzepak;

I. polifoska 6 NPKS (6-20-30-7) w dawce 300kg/h i polifoska 21 NMgS ( 21-4-35) w dawce 100 kg/h.

II. Yara PKCaS ( 20-30-6-5) w dawce 300kg/h,  Mocznik (46N) w dawce 100kg/h , Kizeryt MgS ( 25-20) w dawce 100kg/h

III. Superfosfat wzbogacony P-Ca ( 40-10) 150kg/h , Sól potasowa (K 60) 150kg/h, Polifoska 21 NMgS (21-4-35) 150 kg/h

Przeliczajac głowne składniki jest to podobne rozwiązanie dochodzą rózne  dodatki w różnych ilościach.

przeliczajac cenowo przy areale ok10h różnica  mieści sie w 500zł.

Co sądzicie  o tym a może  inne ciekawe rozwiązanie

 

Najlepszym rozwiązaniem może być nasza gotowa mieszanka nawozowa:

superfosfat wzbogacony + sól potasowa

lub

fosforan amonu MAP + sól potasowa - tutaj świetna cena: NPK(CaO-SO3) 6-15-25-(4-15) już od 1195 zł netto/t

Pozdrawiam.

 

Miał ktoś odmianę rzepaku Sherpa lub Fighter??

 

Polecam Sherpę - najlepszy system korzeniowy, więc odmiana idealna na słabsze gleby i mozaiki. Zimotrwałość oczywiście bardzo dobra. Zapraszam do zakupu u nas na big-agro.pl Nasiona tej odmiany mamy na miejscu więc dostawa na drugi dzień roboczy. Z populacyjnych polecam Monolita. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bamberool    2

Proszę o porady.ogólnie stosuje fosforan amonu i Korn Kali.mam w tym roku inne źródło potasu i nie mogę dać fosforanu amonu (miałbym za duźo azotu).chce dać superfosfat.nie wiem który lepszy (prosty, czy wzbogacony).są różne opinie jeśli chodzi o przyswajalność, że mają inne składy to wiem.

Edytowano przez bamberool

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ambrilo93    0

Panowie a co lepsze:

Sherlock 460 zł

Rohan 840 zł

 

Sory za powtarzanie pytania ale dziś dostałem taką oferte.

Proszę o szybką odpowiedź

 

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

Panowie mam 3 warianty nawozu pod rzepak;

I. polifoska 6 NPKS (6-20-30-7) w dawce 300kg/h i polifoska 21 NMgS ( 21-4-35) w dawce 100 kg/h.

II. Yara PKCaS ( 20-30-6-5) w dawce 300kg/h,  Mocznik (46N) w dawce 100kg/h , Kizeryt MgS ( 25-20) w dawce 100kg/h

III. Superfosfat wzbogacony P-Ca ( 40-10) 150kg/h , Sól potasowa (K 60) 150kg/h, Polifoska 21 NMgS (21-4-35) 150 kg/h

Przeliczajac głowne składniki jest to podobne rozwiązanie dochodzą rózne  dodatki w różnych ilościach.

przeliczajac cenowo przy areale ok10h różnica  mieści sie w 500zł.

Co sądzicie  o tym a może  inne ciekawe rozwiązanie

w wariancie 3 będzie najsłabsza przyswajalność fosforu. Jeżeli masz dobrą zasobność gleb w fosfor to większej różnicy Ci to nie zrobi ale jeżeli nie to bardziej celowałbym w wariant 1 i 2. A nie prosciej byłoby Ci dać np. 400 kg polifoski 6i już bez 21? Reszte siarki podasz na wiosne

 

Proszę o porady.ogólnie stosuje fosforan amonu i Korn Kali.mam w tym roku inne źródło potasu i nie mogę dać fosforanu amonu (miałbym za duźo azotu).chce dać superfosfat.nie wiem który lepszy (prosty, czy wzbogacony).są różne opinie jeśli chodzi o przyswajalność, że mają inne składy to wiem.

po częsci wyjaśnione powyżej


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ksawery    57

A można obok siebie wysiac hybrydę i liniowke bo mi zostanie nasion i z hektar bylyby zmieszane nasiona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Audi213    143

Którą opcję pod rzepak wybrac:

1=Polioska 6 350kg/ha

2=Lubofos  500kg/ha

3- Superfosfat 200kg/ha Saletrzak n27 z borem 200kg/ha wapno mag gr 28%-16% 200kg/ha

4=timac agro 500kg/ha

Jak macie coś lepszego to napiszcie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Armand    25

Którą opcję pod rzepak wybrac:

1=Polioska 6 350kg/ha

2=Lubofos  500kg/ha

3- Superfosfat 200kg/ha Saletrzak n27 z borem 200kg/ha wapno mag gr 28%-16% 200kg/ha

4=timac agro 500kg/ha

Jak macie coś lepszego to napiszcie 

 

Z naszej oferty mieszanka nawozowa NPK(CaO-SO3) 6-15-25-(4-15) - 400 kg - ceny netto za tonę już od 1195 zł! Bardzo dobry fosfor z FA MAP.

Pozdrawiam.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daro189    58

Ja mam dwa pytania odnośnie siewu rzepaku

1. Jestem z zamojskiego i planowałem siew rzepaku 20 sierpnia, ale starszy usłyszał od kogoś, że to za wcześnie i komuśtam zakwitł za wcześnie i teraz cholernie wzbrania się przed tym pomysłem. Jak to jest w praktyce? Nasiona dk sensei, powolny wzrost jesienny więc nie powinno być problemu moim zdaniem.

 

2. Mam zamiar siać rzepak poznaniakiem na skrzyni bezstopniowej, co drugi lejek. Do zasiania 2,95 ha, zakupiłem jedną jednostkę siewną. I kuzyn stwierdził że nie dam rady wysiać wszystkich nasion i zabraknie mi ich. Ile w takim razie może zostać na dole skrzyni? Najwyżej zmniejsze obsadę, ale nie wiem o ile.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
m_i_c_h_a_l    3

Ja mam dwa pytania odnośnie siewu rzepaku

1. Jestem z zamojskiego i planowałem siew rzepaku 20 sierpnia, ale starszy usłyszał od kogoś, że to za wcześnie i komuśtam zakwitł za wcześnie i teraz cholernie wzbrania się przed tym pomysłem. Jak to jest w praktyce? Nasiona dk sensei, powolny wzrost jesienny więc nie powinno być problemu moim zdaniem.

 

2. Mam zamiar siać rzepak poznaniakiem na skrzyni bezstopniowej, co drugi lejek. Do zasiania 2,95 ha, zakupiłem jedną jednostkę siewną. I kuzyn stwierdził że nie dam rady wysiać wszystkich nasion i zabraknie mi ich. Ile w takim razie może zostać na dole skrzyni? Najwyżej zmniejsze obsadę, ale nie wiem o ile.

 

Ad.2

A czy jedna jednostka to nie za mało?

Ja w tamtym roku siałem Sensei na 3 ha 3 jednostki i rzepak nie był siany gęsto.

 

Poniżej ze strony http://www.agrofoto.pl/produkcja-roslinna/zboza/praktyczne-jednostki-siewne,40410.html

 

"...Korzystając z materiału siewnego sprzedawanego w jednostkach siewnych nie trzeba wyliczać ilości wysiewu uwzględniając siłę kiełkowania i MTN. Jest to gotowa porcja nasion do wysiewu na jednostkę powierzchni – 0,5 lub 1ha...."

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daro189    58

obsada 50 roślin na m2, 0,5mln nasion na ha, w paczce 1,5 mln nasion, raczej jest dobrze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500

Poznaniakiem za nic nie wysiejesz dobrze, popytaj znajomych czy komuś nie został z kilogram :) Przy próbie kręconej i tak musisz z 10% dodać na poślizg koła napędzającego. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

W rzepaku zazwyczaj jeden worek/jednostka jest na 3ha.

Zmniejszyć obsadę do 45roślin/m2 i po problemie, szczególnie, że chcesz zasiać co drugą redlice. Chociaż nie wiem jak poznaniak sieje.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Audi213    143

A koledzy wyżej którzy wypowiadali się na temat poznaniaka jak myślą o tych 4 opcjach które napisałem u góry?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scoffer    1156

Ja mam dwa pytania odnośnie siewu rzepaku

1. Jestem z zamojskiego i planowałem siew rzepaku 20 sierpnia, ale starszy usłyszał od kogoś, że to za wcześnie i komuśtam zakwitł za wcześnie i teraz cholernie wzbrania się przed tym pomysłem. Jak to jest w praktyce? Nasiona dk sensei, powolny wzrost jesienny więc nie powinno być problemu moim zdaniem.

 

2. Mam zamiar siać rzepak poznaniakiem na skrzyni bezstopniowej, co drugi lejek. Do zasiania 2,95 ha, zakupiłem jedną jednostkę siewną. I kuzyn stwierdził że nie dam rady wysiać wszystkich nasion i zabraknie mi ich. Ile w takim razie może zostać na dole skrzyni? Najwyżej zmniejsze obsadę, ale nie wiem o ile.

Gdy w dole skrzyni Poznaniaka , przy wysiewie co drugi lejek zostanie mniej jak 3 kg , wysiew stanie się początkowo mniej precyzyjny, a nastepnie niemożliwy , z uwagi na kształt skrzyni siewnika i odległość między kólkami wysiewnymi.

Jest na to prosty sposób , wymaga jednak dodania balastu w postaci rzepaku z plantacji towarowej pozbawionego siły kiełkowania przez np wyprażenie w piekarniku .

Nastepnie robisz próbę kręconą dla wysiewu 3 krotnie wyższego , dodając np 2 jednostki wypełniacza.

Na koniec siewu w skrzyni zostanie ok 3 kg , ale tylko 1 kg nasion kiełkujących , 

Dodatkową zaletą mieszania nasion z balastem jest bardziej precyzyjny wysiew , siejąc wyższe wartości , ryzyko błędu maleje , szczególnie przy starszym sprzęcie .

Co do zakwitnięcia , jest to raczej niemożliwe , gdyż wymaga jarowizacji , Nawet samosiew nie zakwita , a rośnie czasem już od 10 lipca .

Jeśli zasiejesz w ok 20 sierpnia , nie powinieneś mieć problemu , zawsze możesz go nieco wyhamować , a nie jest to jakiś specjalnie wysoki koszt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj